Fialová kuchyně: okouzlující duch nebo aura míru? 170+ (Fotografie) pro dokonalý design interiéru

Fialová kuchyně

Ne každý se odváží vyzdobit kuchyň ve fialových barvách. Jeho tajemnost je fascinující a někdy dokonce děsivá. Podkladová směs modré a červené barvy naplňuje odstíny energií a příslušnost k chladné škále neospravedlňuje romantiku. Přesto je tato možnost dekoru možná. A získat z toho maximální potěšení je skutečné. Hlavní věcí je rozumně si vybrat odstíny, složit kompozici. Další informace o nejhezčích barevných kombinacích a jejich přidání s příslušenstvím najdete dále v článku..

Začínáme stěnami a stropem

Zdi, strop, podlaha Je základem pro jakoukoli výzdobu místnosti. A nejen proto, že jsou viditelné odkudkoli. Ale také proto, že jakýkoli kus nábytku je posuzován na základě jejich pozadí.

V jedné kuchyni může být mnoho odstínů

V jedné kuchyni může být mnoho odstínů

S podlahou je to jednodušší. Požadavky na kvalitu jsou posuzovány z hlediska hygieny, hygieny a tepla. Je častěji zakrytá, a pokud ne, provádí se z linoleum nebo dřevěné desky. Je pravda, že nejpečlivější majitelé se snaží vložit svůj dominantní odstín do celkového barevného schématu..

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Jak bílá kuchyně s bílou deskou promění interiér? 145+ fotografických stylů a různých návrhových řešení

Tapeta na zeď

Stěny jsou vážným a odhalujícím prvkem. Poloha praktičnosti zároveň určuje, že jsou vyrobeny ze speciálních dlaždic, které splňují všechny požadavky pro místnosti s vysokou vlhkostí a teplotou vzduchu (v době vaření).

Najít dnes krásnou kachličku ve fialových barvách není těžké. Ale bude z toho místnost těžit? Bude úhledná, ale chladná a přísná.

Existuje mnoho materiálů pro dekoraci stěn

Existuje mnoho materiálů pro dekoraci stěn

Lepší – tapeta na zeď některý ze stávajících odstínů. Možná získáte estetickou květinovou extravaganci: měkké levandulové pozadí s purpurovými akcenty nebo bohatou fialku s doteky amarantu.. Fuchsie, která je dnes relevantní, pokud je vhodná, pak pro velké místnosti a v malém množství.

Díky velké kresbě bude místnost nebo kancelář méně objemná, příčné pruhy „ukradnou“ výšku. Pro průměrné kuchyně jsou organické malé, chaoticky roztroušené kytice, více tvarovaný hrášek nebo podélné úzké pruhy odstínů, které do sebe plynule přecházejí.

Tapeta nebude v kuchyni vždy vypadat skvěle.

Tapeta nebude v kuchyni vždy vypadat skvěle.

Strop – často o několik tónů světlejší než stěny. S fialovými květy je to snadné. U kuchyní vyrobených ve fialové a bílé kombinaci řekněme čistě bílé. Mléčný top však efektivněji zjemní přísnou povahu místnosti..

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Čerstvost a bezpečnost zeleně v dekoraci: 130+ fotografií zelené kuchyně v interiéru. Co dává tuto přirozenou barvu?

Fialová s bílou

Fialovou nelze nazvat klidnou a neutrální. Téměř všechny jeho odstíny mají hypnotizující účinek.. Klasický odstín může způsobit pocity a úzkost, má silný vliv na nervový systém. Proto je lepší dosáhnout pozitivního fyziologického účinku kombinací s jinými barvami, například bílou.

Klasická kombinace fialové a bílé

Klasická kombinace fialové a bílé

Ředění tmavě fialových odstínů nejsvětlejší a nejsvětlejší barvou – bílý – prospěšné na obou stranách. Bílá přestává být sterilní a „prázdná“ a směs modré a červené získává lehkost a zesvětluje. Sady nábytku, které kombinují tyto dvě barvy, nikdy nezůstanou bez povšimnutí. Jsou hlavním zaměřením kuchyně.

Tuto kompozici lze doplnit kachličkami dlaždice přes geometrický dřez nebo kambrické bílé závěsy, mohou být lemovány.

Z bílých předmětů, které jsou v souladu s tímto barevným schématem kuchyně, lze jmenovat sporák, dřez (například fajáns), lednička a další.

Krásný design s lesklými fasádami

Krásný design s lesklými fasádami

Nezapomeňte dnes na laskavé bílé ubrusy. Jejich přítomnost na večeři stůl dává obyčejné snídani nebo večeři slavnostní atmosféru, činí ji slavnostní, laskavou a velmi upřímnou.

Ubrus můžete prošít měkkými purpurovými nitěmi, ozdobit lemovým stehem. Aby jí to odpovídalo – ubrousky stejného odstínu. Zdá se to jako maličkost, ale dokončení nápadu na design je dokonalé..

Nezapomeňte na sladění ubrusů

Nezapomeňte na sladění ubrusů

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Kouzlo barev, které ovlivňuje naše vnímání interiéru: Navrhování červené kuchyně v jasných barvách (115+ fotografií)

Černo-fialová

Zvláštní rozhovor o kombinaci černé a fialové v designu kuchyní. Je to rozhodně stylové a mimořádné.. Hlavní věcí je vybrat správný odstín. Organické směsi lze dosáhnout použitím:

 • světle fialová;
 • šeřík;
 • amarant.

Harmonická kombinace fialové a černé

Harmonická kombinace fialové a černé

V tomto případě černá původně zdůrazní expresivitu barevných povrchů, učiní je extravagantními. Je velmi krásné, když černé detaily doplňují vyřezávané rukojeti, mozaikové vložky, hladké rytiny.

Tato kombinace vás však nutí přemýšlet o:

 • tvar a velikost závěsů;
 • světelný design;
 • vhodného stylu trouby a dalších elektrických spotřebičů.

Záclony zředí tmavé duo

Záclony zředí tmavé duo

To je způsobeno skutečností, že černá vizuálně zmenšuje prostor. Tuto akci mohou kompenzovat dlouhé světelné závěsy..

Nebude žádná kuchyně, provedená v černých a purpurových tónech, a světlá. Proto – maximální pozornost osvětlení, nejen centrální, ale i v pracovních oblastech.

RadaPro takový design byste neměli vybírat černé umyvadlo. Bude to ponuré, nevýrazné. Je lepší se zabývat nerezovou verzí, v jejímž tónu si vyberete chladničku, mikrovlnná trouba.

Tato technika nemusí být vyzvednuta v černé barvě

Tato technika nemusí být vyzvednuta v černé barvě

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Jak dát malou pohovku do kuchyně? 200+ (Foto) Útulné interiéry kuchyní

Béžová fialová

Měkčí a romantičtější povaze se bude líbit béžovo-lilaová kombinace. Jakýsi modro-červený chlad znásobený přirozeným teplem bílo-hnědé. Ať už si vybereme cokoli – béžové stěny a fialový nábytek nebo naopak – obě možnosti vypadají harmonicky, stylově. Je pravda, že důraz v těchto možnostech bude jiný. Proto je výběr dekoru delikátní záležitostí..

RadaV interiéru byste neměli pronásledovat mono nebo dichromy, omezovat se na jednu nebo dvě barvy. V této kombinaci můžete najít místo pro stolní stříbro (vázy, držáky na ubrousky) nebo zpestřit pestrobarevnými kuchyňskými utěrkami, držáky, zástěrkami.

Fialová kuchyně: okouzlující duch nebo aura míru? 170+ (Fotografie) pro dokonalý design interiéru Fialová kuchyně: fascinující duch nebo aura míru? 170+ (Fotografie) pro dokonalý design interiéru Fialová kuchyně: fascinující duch nebo aura míru? 170+ (Fotografie) pro dokonalý design interiéru

Fialová kuchyně: okouzlující duch nebo aura míru? 170+ (Fotografie) pro dokonalý design interiéru Fialová kuchyně: fascinující duch nebo aura míru? 170+ (Fotografie) pro dokonalý design interiéru

Kuchyně v béžových a fialových tónech působí romanticky a jemně. Disponuje komunikací, uklidňuje se, přizpůsobuje se pozitivnímu. Je zde snadné dýchat, jako by ve vzduchu stoupala vůně fialek. Zvuk je mírně tlumený a fantazie letí daleko.

Organickým doplňkem se stanou hodinky s béžovým nebo fialovým číselníkem. Stojí na polici nebo visí na centrální stěně a doplní soubor svým útulným počítáním sekund..

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Jak vyrobit kuchyň ze dřeva vlastními rukama (210+ fotografií): Výběr nábytku pro stylový design

Závěsy

Nachový Závěsy lze použít pro kuchyňská okna nejen se stejnými barvami nábytku a tapet. Naopak, v tomto případě je nutné pečlivě přehodnotit kompatibilitu odstínů. Ne všichni se navzájem harmonicky doplňují. Například fuchsie se ztratí na pozadí klasického šeříku.

Roman pruhovaná roleta pro černou a fialovou kuchyň

Roman pruhovaná roleta pro černou a fialovou kuchyň

Je to jiná věc, když na pozadí nábytku v přírodních barvách dřevo závěsy (nebo závěsy) ve fialovém provedení se houpají snadno a elegantně. Jejich odrazem je originální lustr, který kombinuje stejné průhledné skleněné kapky.

Pro fialové závěsy je vhodné vybrat malé harmonické detaily interiéru:

 • vázy;
 • ozdobné talíře;
 • čajové doplňky;
 • ubrus k stolování stůl;
 • sklo na kuchyňských skříňkách, jiné.

Dopadne to jemně, snadno, esteticky.

Soustředíme pozornost a definujeme směr stylu

Soustředíme pozornost a definujeme směr stylu

Samostatný rozhovor je o závěsech u vchodu do kuchyně. Mnozí je považují za symbol pohodlí a nechtějí se odchýlit od svých názorů. Pro takové případy návrháři poskytují speciální styly, nutně vybavené háčky a v souladu s okenními závěsy. Na rozdíl od okenních stínítek by měla být dominantní fialová tkanina na dveřích. Je to tato možnost, která nebude v rozporu s obecným barevným souborem..

Jaký styl použít?

Navzdory své tajemnosti je šeřík jemný a delikátní pro mnoho romantických povah. Volánky, volánky, záhyby a shromažďovače jsou proto docela přijatelnou možností. Dodají lehkost a vzdušnost, učiní design kuchyně sofistikovaným, mírně zasněným.

Styl je nejrozmanitější, každému se bude líbit

Styl je nejrozmanitější, každému se bude líbit

Záclony mohou být:

 • krátký (do horní třetiny okna);
 • střední (až k parapetu);
 • dlouhý (k podlaze).

Velké kuchyně vám umožňují ozdobit okna záclonami (světlý tyl světlé barvy) a odolnými těžkými závěsy (pro ochranu před světlem a hlukem), stejně jako speciální večerní design.

Fialová barva v závěsech může hrát hlavní a další. V obou případech je výrazný a nádherný. Na tomto pozadí je bílý hrášek nebo malé květy organické. Obrysy srdcí, obrysy ptáků, obrazně nakreslená písmena jsou dnes relevantní..

Jako další fialová dekorace záclon, originálních geometrických tvarů, třásní, závěsů na závěsy.

Možná pomocí lambrequins, které kombinují dva nebo více odstínů fialové. Pro lehkou část jsou vhodné organza, šifon, záclonová tkanina. Druhá část může být vyrobena ze síťoviny nebo vlnitého hedvábí. Délka lambrequinů také není standardizována. Jeho hlavní závislost je na výšce místnosti. Ne příliš vysoké kuchyně jsou nepraktické, aby doplňovaly závěsy k podlaze.

Pouze pro sofistikované interiéry

Pouze pro sofistikované interiéry

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Hnědá kuchyně v interiéru (120 + Fotografie) – Úspěšné kombinace pro Chic nápady

Roh

Kuchyňské soupravy instalované v jednom (nebo dvou sousedních) rozích jsou dnes relevantní. V tomto případě je snadné zónovat kuchyňský prostor, například do varného prostoru a místa pro jeho příjem. Takové modely budou také žádané v bytech.-studia, kde nevyniká samostatná místnost pro kuchyň.

Při výběru fialové rohové kuchyně musíte být opatrní, abyste se vizuálně „neztratili“. Tmavý odstín hlavního pozadí lze zředit následujícím způsobem:

 • vyberte si model s brýlemi popř zrcátka;
 • soustředit na to jasné osvětlení;
 • vyzvednout pracovní deska ve světlých barvách, případně z přírodních kámen;
 • vyzdobit police a další pracovní plochy s bílými, lesklými designovými prvky, vyšívanými ručníky.

Tmavý odstín lze zředit mnoha prvky

Tmavý odstín lze zředit mnoha prvky

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Kuchyně s charakterem: design interiéru ve skandinávském stylu (190+ fotografií)

Malá kuchyně

Je obzvláště obtížné dosáhnout harmonie v malé kuchyni této barvy. To je způsobeno zvláštností tmavých odstínů absorbovat prostor.. Proto dodržujeme řadu pravidel:

 • vyberte světlé odstíny fialové;
 • vybíráme nábytek, který není příliš objemný a početný;
 • při pohledu na kompatibilitu skříně, jídelní nábytek (pokud se k sobě nehodí, bude to zvláště patrné v malé kuchyni);
 • „Vzdalujeme se“ od fialových stěn a ještě více od stropů. Děláme je lehké, měkké, teplé;
 • maximálně zónování území, například zařizujeme místní osvětlení nad jídelním stolem;
 • ozdobte parapety středně velkými květináči (pokud nemůžete chovat živé fialky, můžete si koupit úhledné vázy s umělými).

Vizuálně rozšíření prostoru

Vizuálně rozšíření prostoru

Malé kuchyně mají velmi cennou kvalitu: každý, kdo je tady, má k sobě doslova blízko. Měkká fialová stupnice pomůže vzájemnému porozumění, uklidní konflikt a bude disponovat upřímnou komunikací..

Ne nadarmo psychologové této barvě přisuzují uklidňující účinek. Hnervový systém mu nezůstává lhostejný. Při shrnutí materiálu je jasné, že modro-červená barva v kuchyni je nejednoznačná a zodpovědná.

Lze provést v tlumených fialových tónech

Lze provést v tlumených fialových tónech

RadaDoporučuje se neinstalovat vysoké tmavé šeříkové skříně do malých kuchyní a nezvedat závěsné skříně na samotný strop. Není jen nepohodlné z nich dostat potřebné položky. Nahoře vypadají obzvláště temně a ponurě..

Fialová kuchyně: fascinující duch nebo aura míru? 170+ (Fotografie) pro dokonalý design interiéru Fialová kuchyně: fascinující duch nebo aura míru? 170+ (Fotografie) pro dokonalý design interiéru Fialová kuchyně: fascinující duch nebo aura míru? 170+ (Fotografie) pro dokonalý design interiéru

Fialová kuchyně: fascinující duch nebo aura míru? 170+ (Fotografie) pro dokonalý design interiéru Fialová kuchyně: fascinující duch nebo aura míru? 170+ (Fotografie) pro dokonalý design interiéru

VIDEO: Jak fialová mění interiér kuchyně?

závěry

Podle vědců purpurovou často upřednostňují kreativní jedinci, lidé s bohatou představivostí, rozvinutou intuicí a duchovně vyrovnaní. Pravděpodobně jim pomáhá posílit jejich sebevědomí a být ještě pozitivnější. Proto byste se tomu neměli vyhýbat. Nechte vnést do aury našich kuchyní eleganci, styl a pohodlí. Pak to bude pohodlné nejen pro členy rodiny, ale i pro hosty..

Thanks! You've already liked this