Czyszczenie i konserwacja podłogi z desek

Układanie podłogi, konserwacja, projektowanie salonu

 Podłoga drewniana – wskazówki, jak właściwie ją pielęgnować

Z Podłoga z desek zawsze pozostawia pierwsze wrażenie naszego mieszkania na każdym, kto wejdzie do naszych drzwi wejściowych. Dlatego czystość jest tam bardzo ważna, jeśli jest bardzo trudna do osiągnięcia ze względu na intensywne użytkowanie przedpokoju.

Utrzymuj podłogę w sypialni w czystości

kładzenie podłogi konserwacja przydatne wskazówki

Możesz stworzyć czystą podłogę dzięki poduszkom podłogowym

Konserwacja deski podłogowej poduszka podłogowa biały stolik boczny

Konserwacja desek podłogowych jest łatwa do osiągnięcia na dłuższą metę, jeśli pamiętasz o kilku podstawowych zasadach i pomysłach. W dzisiejszym artykule chcemy omówić najważniejsze z nich.

Czyszczenie należy wykonać przed przeniesieniem ciężkich mebli i urządzeń

Zrób to Podłoga z desek Przed przeniesieniem mebli wyczyść je tak dokładnie, jak to możliwe, a nie odwrotnie. Powstają liczne rysy, ponieważ na podłodze znajdują się solidne kawałki brudu. Możesz uszkodzić powierzchnię podczas przenoszenia ciężkich mebli. Tak, to prawda, że ​​po przestawieniu mebli zostaje dużo więcej brudu. Potem musisz po prostu posprzątać ponownie.

Utrzymuj drewnianą podłogę w odpowiedni sposób

pielęgnacja podłogi z desek piękne pomysły na życie

Drewniana podłoga w kuchni

czyszczenie podłogi konserwacja przydatne wskazówki

Lekkie meble

Z powyższych informacji można zapewne wyciągnąć własny wniosek, że generalnie lepiej, o ile to możliwe, podnosić mebel niż go pchać. Należy zwrócić na to szczególną uwagę, zwłaszcza przy lekkich meblach. Poproś kogoś o pomoc, zamiast ryzykować porysowaniem podłogi.

Tylko uważaj, aby nie uszkodzić podłogi

Wskazówki dotyczące konserwacji podłogi winylowej

Wycieraczki i dywany

Bardzo pomaga w utrzymaniu czystości podłogi z desek, jeśli położysz wycieraczki z gumowym podkładem najwyższej jakości od wewnątrz i na zewnątrz. Następnie zbiera się tam duża część brudu, co chroni Podłoga z desek przed uszkodzeniem. Z tego samego powodu dywany są tu bardzo dobrym pomysłem.

Układanie bieżnika

Zaprojektuj porady dotyczące pielęgnacji deski podłogowej pomysły na życie

Skandynawski salon z dopasowanym dywanem

Układanie podłogi sprzątanie utrzymanie wykładziny w salonie

Kontroluj wilgotność

Uszkodzenie podłogi z desek często wiąże się z wilgocią. Zaopatrz się w odpowiednie urządzenie pomiarowe i upewnij się, że wilgotność w Twoim domu wynosi od 35% do 60%. W razie potrzeby zainwestuj w systemy nawilżania i osuszania.

Sprawdź wilgotność w pomieszczeniu

Prawidłowa pielęgnacja podłogi nowoczesnego białego fotela

ten Podłoga z desek spraw, żeby było naprawdę czysto

Należy również zachować ostrożność podczas czyszczenia podłogi z desek. Może również mieć pewne obrażenia. W przypadku wielu typów myjki parowe i zbyt mokry mop nie są dobrym pomysłem. W przypadku podłóg drewnianych i parkietów mogą one pęcznieć.

Upewnij się, że wszystkie mokre rogi zniknęły

układanie deski podłogowej końcówki czyszczące mop

Odłamki i małe ostre kawałki

Piasek i inne zabrudzenia, np. odłamki, są nieco bardziej niebezpieczne niż zwykły kurz. Powinny być odkurzane tak często, jak to możliwe. To jedyny sposób, w jaki unikniesz swojego Podłoga z desek jest uszkodzony mechanicznie.

Odkurzaj lub zamiataj regularnie

Połóż podłogę i oczyść ją z kurzu

Wosk i olej

Jednym z możliwych sposobów zabezpieczenia wierzchniej warstwy podłogi z desek są woski i specjalne farby. W ten sposób byłby lepiej zabezpieczony przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Dowiedz się, jaki jest właściwy środek zaradczy dla Ciebie Podłoga z desek i stosuj to regularnie.

Od czasu do czasu pielęgnuj podłogę woskiem lub olejem

podłoga z desek pielęgnacja podłogi pomysły na życie

Wytrzyj wilgotną gąbką

Ta bardzo prymitywna i ręcznie wykonana metoda jest często najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić przy konserwacji deski podłogowej. Więc nie przegapisz małych zakamarków i miejsc. Miej pod ręką ściereczkę lub inną szmatkę, aby wytrzeć nadmiar wilgoci.

Regularnie czyść podłogę w przedszkolu

Prawidłowe układanie podłogi, pielęgnacja, projektowanie pokoi dziecięcych

Upewnij się, że przez miesiąc przestrzegasz wszystkich przedstawionych tu zasad. Potem wszystko staje się nawykiem, który nie kosztowałby żadnego wysiłku. Dostaniesz czysty jako cenę za swój wysiłek Podłoga z desek i zawsze ciesz się wejściem do własnego mieszkania!

Thanks! You've already liked this