Ubrus pro kulatý stůl: vybrané nápady pro interiér, styly a vlastnosti materiálů

Kulatý tvar stolu vytváří jedinečnou atmosféru pohodlí

Kulatý tvar stolu vytváří jedinečnou atmosféru pohodlí

Kulatý stůl dnes vypadá neobvykle, protože je často obtížné umístit takový nábytek do malého prostoru moderních bytů. V důsledku toho jsou nahrazeny standardním praktickým čtvercem nebo obdélníkem, který je vhodné umístit do rohu. Kruhová deska stolu je spíše výsadou venkovských domů, kde je dostatek místa. Bez ohledu na to, jakou možnost ubytování si vyberete, v určitém okamžiku bude na čase vybrat perfektní ubrus pro váš stůl. Začněme tedy!

Správným výběrem barevného schématu a velikosti ubrusu ke stolu můžete dosáhnout úžasně elegantního efektu.

Správným výběrem barevného schématu a velikosti ubrusu ke stolu můžete dosáhnout úžasně elegantního efektu.

Pozor: Délka!

První věc, na kterou je třeba se podívat, jsou rozměry. Měly by být vybrány správně, jinak se při používání nelze vyhnout neustálým nepříjemnostem..

Důležité! Před zakoupením ubrusu na kulatý stůl musíte změřit velikost desky stolu. Tímto způsobem se vyhnete dodatečným nákladům, pokud zvolený model nesedí..

Samozřejmě by neměl být příliš malý, protože vyčnívající okraje vypadají neupraveně, a to vzhled nijak nezdobí. Standardní překrytí je považováno za asi 20 cm od okrajů – v tomto případě bude plátno ležet ploché a nebude štětinové. Abyste zjistili, jaké může být maximální překrývání, měli byste ke stolu položit židli a změřit vzdálenost od okraje desky stolu k sedadlu. Toto maximum bude výhodné pro ty, kteří sedí u stolu..

Příklad ubrusu vlastní velikosti pro kulatý stůl

Příklad ubrusu vlastní velikosti pro kulatý stůl

Stává se, že se použije více obláčků, ale to je ve výjimečných případech, často na oficiálních recepcích. Na svatební hostině můžete často vidět kulatý stůl pokrytý ubrusem na podlaze: vypadá to velmi slavnostně, ale pro každodenní použití je to velmi nepraktické.

15

U kulatého stolu je vhodné zvolit ubrus stejného tvaru, v tomto případě bude vzhled harmoničtější. Do určité míry je snazší jej vybrat, protože existuje pouze jeden parametr, kterému musíte věnovat pozornost – toto je průměr, nikoli šířka a délka, jako u obdélníkových desek..

Příklad! Pokud je průměr stolu 100 cm, pak aby jeho dekorace vypadala organicky, musíte přidat 20 cm na obě strany, tj. Celkem 40 cm. V důsledku toho musíte hledat plátno s o průměru nejméně 140 cm. Navíc, pokud je na výběr mezi 130 a 150, musíte vzít 150.

Náměstí pro kruh

Stává se, že obchod nemá požadovaný tvar nebo se majitelé snaží vyniknout a ukázat svou originalitu výběrem hranatého produktu. Pravidla pro výběr velikostí zde budou poněkud odlišná: hlavním referenčním bodem jsou úhlopříčky. Překrytí je stejné 20 cm, ale jsou měřeny od úhlopříček (průměr), je třeba je přidat do rohů výrobku.

15

Pokud existují ozdoby?

Slavnostní ubrusy jsou často zdobeny výšivkami, ozdobami a dalšími dekorativními prvky. V tomto případě není vždy vhodné vzít v úvahu délkové standardy, protože šperky je třeba ukázat v celé své kráse. Zde platí pravidlo: delší je lepší než kratší a pouze v tomto případě bude možné odhalit úplnou úplnost kresby a krásu produktu. To pomůže vyzdobit interiér a proměnit ubrus z běžného stolního textilu na středobod místnosti..

15

Materiály

Při hledání odpovědi na otázku, jaké materiály jsou vhodné pro kulatý stůl, je třeba vycházet z účelu použití. Takže pro kuchyň jsou zapotřebí praktičtější a trvanlivější a pokud jde o sváteční stůl, mohou existovat textilie a dokonce i ručně pletené výrobky. Mezi nejběžnější materiály:

  • Bavlna – praktické, dobře omyvatelné, lze použít k jakémukoli účelu. U takového produktu není nutná další péče. Kromě toho je lepší zvolit barevný ubrus, protože bílý rychle ztratí svůj slavnostní vzhled, zejména při intenzivním používání. Nevýhodou tohoto materiálu je jeho jemnost, a pokud host něco rozlije, záležitost s největší pravděpodobností nebude mít čas to absorbovat. Aby byla životnost delší, měli byste zvolit materiál s přídavkem viskózy nebo polyesteru..

Klidné barvy zdůrazňují celkovou atmosféru interiéru

Klidné barvy zdůrazňují celkovou atmosféru interiéru

  • Prádlo – má reprezentativní vzhled. Plátěný ubrus je lepší používat jen pro zvláštní příležitosti, protože je dost drahý. Navíc je obrovský problém jej po umytí vyhladit. Po několika praních se může zmenšit, což bude obrovský problém, pokud bude velikost ubrusu sladěna do konce. Tento ubrus se často používá k ozdobení stolu v obývacím pokoji..

  • Žínka – vynikající řešení pro kuchyň. Syntetický odolný materiál zmírní bolesti hlavy než prostřít stůl (na několik měsíců – to je pravda). Samozřejmě nemůžete říci, že vypadá obzvlášť atraktivní, ale je praktická a přesně to v kuchyni potřebujete. Takový ubrus je velmi levný, takže pokud se zhorší nebo se opotřebuje, není škoda ho vyhodit. Pohodlným řešením je položit na stůl bavlněný ubrus požadované barvy. A navíc na plátně, transparentní-krása a pohodlí 2 v 1.

Tato možnost dekorace na plochu přidá jasné akcenty pro každodenní použití.

Tato možnost ubrusu pro každodenní použití dodá interiéru jasné akcenty.

  • Teflon. Lze je nazvat drahou alternativou k ubrusům z ubrusu. Jejich základ je přirozený. Shora je materiál pokryt speciální vodoodpudivou směsí, impregnací. Jsou velmi praktické, protože se do nich neabsorbují nečistoty a péče se omezuje na otírání vlhkým hadříkem.

Skvělá alternativa pro velké rodiny, kdy se praní stává téměř každodenním rituálem

Skvělá alternativa pro velké rodiny, kdy se praní stává téměř každodenním rituálem

Rada! Při výběru ubrusu pro příjem hostů je lepší s ním koupit sadu ubrousků. S nimi bude vzhled slavnostně podávaného stolu mnohem lepší, jasnější..

Kombinace několika odstínů vypadá elegantně a reprezentativně

Kombinace několika odstínů vypadá elegantně a reprezentativně

Ubrus v interiéru

Paleta barev může být velmi pestrá a není nijak ovlivněna tvarem stolu..

Důležité! Návrháři tvrdí, že ne méně bude záviset na výběru barevného schématu – náladě hostů u jídla. Navíc to může dokonce ovlivnit chuťové vnímání pokrmů..

Světlé barvy ubrusu a bílá barva vytvářejí útulnost, všichni hosté se budou cítit jako doma – pohodlně, klidně. Proto se tato barva používá k mnoha oslavám, včetně svateb. Co je velmi důležité – jakákoli porce v tomto případě bude vhodná. Pokud plánujete slavnostní večeři, můžete si vybrat produkt s diskrétním a matným vzorem – vytvoří lehký přízvuk.

13

Pokud jde o barevné obrazy, jsou vhodnější v bufetu, při pití čaje s přáteli. Krémové ubrusy také naplní dům útulností, zde, jako nikde jinde, budou vhodné úhledné servisní poháry a mísa sušenek..

Důležité! Pokud se stůl podává k romantické večeři, je nejlepší zvolit oranžový nebo červený odstín. Působí vzrušivě na psychiku.

Luxusní ubrus ve skotském stylu

Luxusní ubrus ve skotském stylu

  • Modro-modré barevné schéma ochlazuje smysly a snižuje hlad. Takové odstíny budou také vhodné pro jídlo s mořskou tématikou – ryby, mořské plody.

Jemná harmonie modré a bílé

Jemná harmonie modré a bílé

  • Růžová a fuchsiová dodají nádech romantismu, což je celkem logické.

Pokud je růžová stupnice příliš jasná pro interiér, použijte univerzální techniku ​​- kombinaci s ubrusem, který se liší barvou a dokonce i materiálem

Pokud je růžová stupnice příliš jasná pro interiér, použijte univerzální techniku ​​- kombinaci s ubrusem, který se liší barvou a dokonce i materiálem

  • Stále oblíbenější jsou zelené a tyrkysové ubrusy, které skvěle ladí s béžovými a písčitými odstíny. V takovém barevném schématu se člověk cítí klidný, mírumilovný. Ve venkovských domech jsou tyto modely stále častěji vidět..

Rada! Zelená je univerzální barva, protože přidáním několika doplňků můžete bezpečně pozvat přátele na exotickou párty. 

Při pohledu na takovou porci byste chtěli začít s jídlem co nejdříve.

Při pohledu na takovou porci byste chtěli začít s jídlem co nejdříve.

  • Žlutá není zdaleka univerzální barvou, proto se často používá v klasických a avantgardních místnostech, tematických večerech..

Sluneční barva je skvělá pro zvýšení nálady.

Sluneční barva je skvělá pro zvýšení nálady.

Důležité! Při přechodu se žlutou se vám zatočí hlava, takže s touto volbou musíte být opatrní..

15

Thanks! You've already liked this