Světlo gastronomie: přehled stylových kuchyňských interiérů s lustrem nad jídelním stolem

Designové svítidlo do jídelny

Designové svítidlo do jídelny

Osvětlení v kuchyni je pro majitele bytů a domů aktuální otázkou. Koneckonců, přirozené světlo někdy nestačí ani ve dne, nemluvě o tom, když je venku tma..

Závěsné příslušenství, které lze výškově nastavit

Závěsné příslušenství, které lze výškově nastavit

Zde je seznam oblastí a bodů, které by měly podléhat alespoň minimálnímu osvětlení:

 1. obecný design;
 2. světlo nad pracovní oblastí v oblasti desky stolu;
 3. lampy nad nádobami na vaření, tj. nad plynovým sporákem;
 4. osvětlení v oblasti umyvadla;
 5. nad stolem, u kterého se schází celá rodina;
 6. architektonická a designová řešení jako pomocné prvky.

To je jen minimum vašeho kuchyňského prostoru. A pak – jak si vaše srdce přeje. Možná potřebujete osvětlení nebo továrně vyrobené výrobky. V každém případě můžete převést různé myšlenky do reality a cítit se sebevědomě..

Stylová kompozice v moderním interiéru

Stylová kompozice v moderním interiéru

Vlastnosti osvětlení v kuchyni

Obecné osvětlení v kuchyňském prostoru je nejčastěji chápáno jako klasické stropní osvětlení. Někdy se může shodovat s osvětlením jídelního stolu a někdy může jít o samostatnou expozici. Tuto možnost můžete uspořádat pomocí několika metod:

 1. vestavěná lampa;
 2. režijní zařízení;
 3. závěsné lustry.

15

Důležité! Hlavním pravidlem je rovnoměrné rozložení umělých světelných paprsků po místnosti. Nejběžnější možnost, což znamená cestu podél kuchyňské linky.

Mnoho žen v domácnosti ráda staví světlo originálním způsobem pro vysoce kvalitní osvětlení pracovního prostoru. Zdroje světla jsou často umístěny podél nábytkových struktur, což vám umožňuje rovnoměrně rozložit svítidla.

Závěsná lampa, která vypadá organicky v místnostech s různým funkčním zatížením, včetně kuchyňského prostoru

Závěsná lampa, která vypadá organicky v místnostech s různým funkčním zatížením, včetně kuchyňského prostoru

Malý lustr pomůže dodatečnému bodovému osvětlení.

Malý lustr pomůže dodatečnému bodovému osvětlení.

Osvětlení jídelny

Harmonické osvětlení jídelního prostoru usnadňuje vytvoření příjemné atmosféry a navození zvláštní nálady pro vaše jídlo. Výběr jednoho nebo druhého svítidla závisí na tom, jak je váš stůl umístěn..

 1. Pokud je stůl u zdi, lze jej osvětlit pomocí nástěnných svícnů umístěných ve vzdálenosti 1 m nebo více od úrovně stolu. Je optimální, pokud jsou výrobky vybaveny speciálním skládacím ramenem dlouhé délky: tento přístup přispívá k přesné koordinaci směru světelného toku.

  Původní myšlenka svítidla s otočným mechanismem

  Původní myšlenka svítidla s otočným mechanismem

 2. Pokud je jídelní stůl umístěn jako samostatný samostatný objekt, je třeba vzít v úvahu několik možností designu pro jeho osvětlení. Při instalaci tohoto zařízení je také třeba vzít v úvahu některá základní pravidla..
 • Nejjednodušší způsob, jak dosáhnout požadovaného výsledku, je umístit závěsné světlo přímo nad střed desky stolu. Je důležité to provést v pohodlné výšce, aby výsledný světelný bod poskytoval úplné pokrytí oblasti pracovní desky;

15

 • Optimální je, když lampa, kterou umístíte nad stůl, bude mít možnost výškového nastavení. To vám umožní dát jídlu více intimity a soudržnosti, nebo naopak zpestřit večer, pokud k vám hosté přijdou na večeři;
 • Průměrná výška pro umístění zařízení je 1,5 metru. Pokud je lampa umístěna v jídelně, mělo by být zřejmé, že plní nejen funkční roli, ale také působí jako designový objekt;

Rada! Vezměte v úvahu skutečnost, že na stínidlo je kladen určitý soubor požadavků, které by měly poskytovat intenzivní světelný tok, a celková aura místnosti závisí na tom, zda je její horní část dobře navržena..

15

Pokud potřebujete velkou lampu kvůli ploše kuchyně a v důsledku toho stolu, ale nemáte rádi velké předměty, může být nahrazeno několika závěsy s elegantními tvary a malými odstíny. Pokud má jídelní stůl klasické rozměry, pak pár takových zařízení stačí. Pokud je stůl velký, lze použít několik malých lamp s extra dlouhými podstavci. Mohou být symetrické nebo libovolné. A pokud je vaším cílem vytvořit originální světelné kombinace, měli byste změnit délku lišty a dosáhnout požadovaného výsledku..

Stylový obrovský lustr uprostřed stolu

Stylový obrovský lustr uprostřed stolu

Pokud chcete použít některá originální řešení, měli byste vzít v úvahu závěsné konstrukce, které jsou vyrobeny ze zvláště odolných materiálů a vybaveny bodovými světelnými prvky. Toto řešení přispívá k dalšímu zónování okolního prostoru a umožní vám získat originální a jedinečný interiér.

Pokud předpokládáte, že se váš stůl bude transformovat, tj. Přesouvat z jednoho místa na druhé, můžete zajistit seskupení zařízení v celém tomto systému. Kromě toho jsou vybaveny speciálními rotačními mechanismy, takže pro vás nebude obtížné nastavit směr, ve kterém se světelný tok pohybuje, a také získat originální design..

  15

Je důležité vědět! Chcete -li zabránit tomu, aby světelný tok oslnil lidi sedící u stolu, měli byste zvolit průsvitné matné skleněné stínítka, která přispívají k měkké difuzi světla..

Exkluzivní ručně vyrobený dekor

Exkluzivní ručně vyrobený dekor

Zajímavé možnosti pro rozsáhlá svítidla

Zajímavé možnosti pro velkoplošná svítidla

Několik doporučení pro instalaci svítidel

Zde je pár pravidel, která je při instalaci prvků nutné dodržovat..

 • Vyberte kování a základní prvky tak, aby byl podpořen celkový stylistický celek kuchyně.
 • Zvláštní pozornost by měla být věnována materiálu pro výrobu tělesa svítidla, který určuje ukazatel jejich spolehlivosti, praktičnosti a trvanlivosti..
 • Upozorňujeme, že různé barvy ovlivňují stav lidské psychiky různými způsoby. Pokud je rodina početná a chcete potěšit každého, měli byste zvolit spíše neutrální než honosné odstíny lamp..

15

Při dodržení uvedených doporučení získáte originální interiérové ​​a funkční lampy na dlouhou dobu..

Thanks! You've already liked this