Ogród wertykalny na Expo 2015 – Pawilon USA

ogród pionowy USA Pavilion Milan Expo 5 wejście

Ogród wertykalny – Pawilon USA na targach Milan Expo 2015

Tak, dobrze to przeczytałeś! Chodzi o jadalny ogród, który można znaleźć w pawilonie USA na Milan Expo 2015. Został stworzony przez Beaver Architekci. Sama firma zaprezentuje się tym samym na tych targach, które co roku przyciągają nawet 20 mln osób.

Wszystko sprowadza się do zrównoważonego projektowania. Jednocześnie co roku decydujesz się na zupełnie nowy temat.

Hasło na rok 2015 to: „Wyżywić planetę, energia dla życia”. Wydarzenie odbywa się za sześć miesięcy. W tym celu Amerykanie stworzyli American Food 2.0.

Jadalny ogród na Expo 2015

ogród wertykalny USA Pawilon Mediolan Expo 5 zrównoważony design

To masywna i dosłownie zielona maszyna. Tak jest wewnątrz i na zewnątrz. Planuje się go z jadalnych roślin i warzyw. Napędza go tzw. system uprawy hydrologicznej. Pozwala to na rozwój różnych owoców.

Architekci krajobrazu biorą również udział w podejmowaniu decyzji, które gatunki jadalne należy uprawiać. Zapewniony jest również system nawadniania deszczówką. Będzie działać przez obracające się panele. Można je przesuwać, aby w ciągu dnia wchłonąć maksymalną ilość światła.

Owoce i warzywa z USA

ogród pionowy USA Pavilion Milan Expo 5 architektura i design

Na zewnątrz pawilonu w małych kioskach będą dystrybuowane typowe dla USA owoce i warzywa. Spowoduje to spopularyzowanie kultury ogrodniczej i żywej kraju. W pawilonie USA odbędą się różne rozmowy i dyskusje na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem, rolnictwem i technologią.

Wewnątrz będzie otwarta farma. Rama zostanie wykonana z przetworzonej stali nierdzewnej, a kompostujące drewniane panele podłogowe zostaną zaprojektowane tak, aby można je było ponownie wykorzystać.

„Nakarm planetę energią do życia”

ogród pionowy USA Pavilion Milan Expo 5 pomysłów projektanta

Sami architekci opisują ogród jadalny jako dydaktyczny. Ogromna zielona ściana nie została zaprojektowana tylko do tego celu. Ich zadaniem jest nie tylko produkcja żywności, ale jednocześnie zwiastowanie przyszłości amerykańskiego rolnictwa. W konserwację ściany włączono nowoczesne, interaktywne technologie.

Mur zwiastuje więc przyszłość Ameryki pod względem zasobów żywnościowych.

Zielony pionowy i jadalny ogród

ogród pionowy USA Pavilion Milan Expo 5 projekt zrównoważonej architektury

Pawilon USA – zrównoważony projekt

ogród wertykalny Projekt USA Pavilion Milan Expo 5

Sprawdź także Pawilon Wietnamu!

Thanks! You've already liked this