Łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe na lato

projektowanie ogrodów i kształtowanie krajobrazu łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe sprawiają, że obszary zewnętrzne są odporne na ciepło

Odporne na ciepło i łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe

Jesteśmy w środku lata i można to odczuć w upalnych temperaturach. Wiele roślin ma problem z przetrwaniem w takich warunkach pogodowych.

Nauczyłam się pracować z naturą, a nie przeciw niej, metodą prób i błędów.

Udało mi się więc utrzymać rośliny przy życiu w czasie upałów.

Teraz będę szczęśliwa, jeśli moje wskazówki również przydadzą się Tobie.

Dzisiaj opowiem o sześciu moich ulubionych roślinach. Jeśli masz bardzo słoneczny taras lub taki teren zewnętrzny i chcesz go ozdobić roślinami, to te pomysły prawie na pewno Ci się przydadzą.

Dlatego poniższe obrazy powinny być dla Ciebie źródłem inspiracji.

Meksykańska trawa z piór

Widzisz meksykańską trawę z piór poniżej? W tym konkretnym przypadku została zasadzona rok temu i już tak świetnie wygląda. To nie jest oczywiste! Błędem, na który nie powinieneś pozwolić sobie w tym przypadku, jest zbyt duża ilość wody. Więc nie podlewaj tego chwastu!

Rośliny odporne na ciepło do użytku na zewnątrz

łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe pomysły na projektowanie ogrodu lato

Tak, dokładnie! Gdy korzenie tej rośliny są w pełni rozwinięte, należy ją podlewać tylko od czasu do czasu. Tylko spójrz, jak zielona wygląda ta trawa na poniższym obrazku! Z czasem nabiera złotego odcienia. Efekt jest jeszcze wyraźniejszy, gdy na górnych czubkach pojawiają się kwiaty.

Meksykańska trawa z piór w ogrodzie

łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe odporne na ciepło projekty ogrodowe i letnie pomysły na zagospodarowanie krajobrazu

Nie tylko meksykańska trawa piórkowa słynie z łatwego w pielęgnacji charakteru. Jego spokojna obecność pojawia się, gdy mocno wieje wiatr. Puchowa trawa porusza się, a ta nieruchomość jest idealna do kształtowania współczesnych przestrzeni zewnętrznych.

Nowoczesny projekt ogrodu – Huettl Design

projektowanie ogrodnictwa i krajobrazu łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe żaroodporne obszary zewnętrzne

Srebrny deszcz (dichondria wodospadu)

To jedna z moich ulubionych roślin. Może tak bardzo go kocham, bo tak ładnie mieni się w słońcu. Lub uwielbiam sposób, w jaki spada na krawędzie i inne twarde narożniki. W każdym razie jest to roślina okrywowa, która zapewnia magiczne uczucie. Czy czujesz się również adresowany przez tę roślinę??

Zdjęcie autorstwa Kate Simmons

ogrodnictwo i architektura krajobrazu łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe żaroodporne

Tutaj widzimy wiszącą roślinę w odcieniach srebra, niebiesko-zielonego. Aż trudno uwierzyć, że coś tak fascynującego może być odporne na upały i suszę. Gatunek ten uwielbia pełne słońce i świetnie sobie radzi w takich warunkach!

Pomysły na projekt ogrodu z Southlands Nursery

projektowanie i kształtowanie ogrodu łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe żaroodporne ogrodzenie z bluszczu

Czy chcemy porozmawiać trochę więcej o pojemnikach na rośliny? Trudno porównać działanie tej rośliny z czymkolwiek innym, której liście opadają jak woda na krawędzie. Jego imię nie mogłoby być bardziej doskonałe.

Projekt ogrodu American Farms

projektowanie i kształtowanie ogrodu łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe odporne na ciepło

Ostrokrzew krasnoludzka (Ilex vomitoria)

Liście rosną bardzo blisko siebie, a roślina pozostaje bardzo nisko. Te właściwości sprawiają, że bardzo łatwo jest rzeźbić roślinę. Jest to więc pełna słońce roślina, która wspaniale komponuje się z nowoczesnymi pomieszczeniami najwyższej klasy.

Żywe ogrodzenie ogrodu od VerdeGo

projektowanie ogrodów i kształtowanie krajobrazu łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe żywe płot ogrodowy żywopłot

Możesz zostawić ten ostrokrzew karłowaty bez dodatkowego kształtowania. Jako grupy składające się z krzaków, które nie są dokładnie uformowane, sprawisz, że twoje podwórko będzie wyglądało bardzo interesująco. W rzeczywistości tworzą urocze kontrasty z kaktusami, rodzimą trawą i innymi roślinami, które bardzo dobrze komponują się z nowoczesnymi krajobrazami Xeriscape.

Galeria Animal Planet

projektowanie ogrodów i kształtowanie krajobrazu łatwa pielęgnacja rośliny ogrodowe sadzenie pomysłów na ogród

Poniżej możemy przyjrzeć się bliżej liściom Ilex vomitoria. Czy nie wyglądają na ekskluzywne? Osobiście co roku mierzę się z dylematem – robić je jak rzeźby, czy nie.

Liście Ilex vomitoria – Kate Simmons

pomysły na projektowanie ogrodów łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe żaroodporny projekt zielonego ogrodu

Kaktusy

Och, kaktusy! Są tak cudownie tolerancyjne na suszę i upały. Jest tak wiele sposobów do wyboru. Możesz je zaprojektować na swój własny sposób, aby stworzyć całkiem ciekawy wygląd na zewnątrz.

Pielęgnacja kaktusów – D-CRAIN Design and Construction

pomysły na projektowanie ogrodów łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe odporne na ciepło dziedziniec z kaktusami

Jak większość z was już wie, kaktusów też nie trzeba podlewać. W większości przypadków wystarczy raz w tygodniu. Wszystko jednak zależy od warunków panujących w poszczególnych miejscowościach. Powinieneś dokładnie sprawdzić stan ziemi. Jeśli jest wilgotny, najlepiej nie podlewać go dodatkowo.

Duże kaktusy – Zdjęcie Kate Simmons

pomysły na projektowanie ogrodu łatwa pielęgnacja rośliny ogrodowe odporne na ciepło pielęgnacja kaktusów

Pustynne kaktusy uwielbiają pełne słońce. Nie bój się więc umieszczać ich w naprawdę jasnym miejscu. Kaktusy poniżej zostały umieszczone w blokach cylindrów, które zostały umieszczone przy beżowej ścianie. Ta ostatnia latem nagrzewa się bardzo mocno, co daje wielu roślinom możliwość wspaniałego rozwoju tutaj. Tutejsze kaktusy uwielbiają to miejsce. Ponadto jasne zacienienie pojemników na rośliny ma fundamentalne znaczenie.

Małe kaktusy w blokach cylindrów – Zdjęcie autorstwa Kate Simmons

projektowanie ogrodów architektura krajobrazu łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe żaroodporne sukulenty rośliny doniczkowe

Niebieska agawa (Agawa tequilana)

Oto przedostatnia cudowna roślina, którą chciałbym wam przedstawić. Czy wiesz, że nazywa się to tequilą? Dobrze przeżywa również w gorących, suchych warunkach. Ich niebieskie liście stanowią świetny kontrapunkt dla zieleni, która oczywiście dominuje na większości dziedzińców.

W rzeczywistości niebieska agawa może być wspaniałym odpowiednikiem wielu innych gatunków. Przykładem są tu krzaki rdzy.

Roślina tequili – Zdjęcie autorstwa Kate Simmons

projektowanie ogrodu z kamieniami łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe żaroodporne pielęgnacja kaktusów sukulenty

Ta cudowna niebieska roślina może osiągnąć naprawdę duże rozmiary, do 1,80 m, co widać na poniższym obrazku. [według Projektu i Konstrukcji D-CRAIN]

Niebieska agawa – Projekt i budowa D-CRAIN

projektowanie ogrodu z kamieniami łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe sukulenty

Ze względu na swój kształt i wielkość może stanowić mocny punkt centralny na dziedzińcu. Może urozmaicić Twój krajobraz lub sprawić, że kwietniki będą bardziej pop.

Tequilana z niebieskiej agawy radzi sobie z bardzo małą ilością wody. Najczęściej wystarczy podlewać je dwa razy w miesiącu.

Hugh Jefferson Randolph Architects – Projekt podwórka z Tequilana z agawy

projekt ogrodu z kamieniami łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe soczysty projekt ogrodu frontowego

juki / palmy

Przejdźmy teraz do innego przykładu, a mianowicie juki. Ta roślina ma wiele różnych odmian, a możliwości są nieograniczone. Obejmuje to również różne odcienie. Co więcej, mogą również urosnąć naprawdę wysokie.

Juki z Blisstree

pomysły na projektowanie ogrodów łatwa pielęgnacja rośliny ogrodowe kwiaty odporne na ciepło

Na zdjęciu powyżej widzimy białą jukę, a poniżej czerwoną. Tworzą bardzo silny przekaz, gdy są umieszczone obok siebie.

Czerwone juki – Arizona Desert Xeriscape

projektowanie ogrodów projektowanie zielonych ogrodów łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe rośliny letnie

Utrzymanie juki jest bardzo łatwe. Roślina jest bardzo łatwa w pielęgnacji i naturalna. Podobnie jak wszystkie inne przykłady w tym artykule, uwielbia pełne słońce. Biały gatunek ma liście podobne do miecza. Więc powinieneś je podlewać w rękawiczkach. Nie nadają się do obszarów z małymi dziećmi i zwierzętami domowymi.

Łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe – Yuccas

projektowanie ogrodu łatwe w pielęgnacji rośliny ogrodowe żaroodporne rośliny doniczkowe

Czy wybrałeś dla siebie jedną z powyższych roślin? Jakimi cechami cię oczarowała??

Thanks! You've already liked this