Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu (50+ fotografií)

Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu (50+ fotografií)

Obývací pokoj není jen místem pro odpočinek nebo styk s rodinou, ale také funkční místností, která se může stát úložným prostorem. Dokonce i majitelé malých velikostí by se neměli bát umístit objemné skříně nebo víceúrovňové police do malého prostoru. Na trhu je široká škála prostorných nábytkových sestav. Dnes budeme hovořit o zdi v obývacím pokoji v moderním stylu, jejích typech a vlastnostech výběru.

Jak vybrat zeď do obývacího pokoje

Stěna se skládá z několika postupně umístěných sekcí skříní, které mají svůj vlastní účel. Každý prvek se může lišit šířkou nebo výškou. K dispozici jsou televizní sekce, barové skříně, prosklené skříně a jednokřídlé dveře. Současně mohou některé obsahovat otevřené police a zavřené dveře jsou rozděleny na kloubové a posuvné. Taková variabilita na jedné straně komplikuje výběr, ale na druhé straně vám umožňuje vybrat si přesně takovou sestavu nábytku, která je pro váš prostor ideální..

Než přejdete k přímému zkoumání stávajících modelů, musíte se rozhodnout, k jakým účelům budete zeď používat. Někdo chce do obývacího pokoje umístit osobní knihovnu s velkým počtem polic, pro jiné je důležité umístit masivní filmovou knihovnu nebo maximální sadu vybavení a někdo je více zvyklý na skleněný příborník pro vynikající pokrmy.

Při výběru stěn je třeba vzít v úvahu rozměry prostor, počet pokojů. Malé byty vyžadují zvláštní přístup z hlediska funkčnosti a prostornosti. Sada může obsahovat komodu pro ukládání věcí nebo dokonce povlečení.

Funkčnost není hlavní charakteristikou, kterou stěny mají. Nezapomeňte na vizuální složku, protože tato sada nábytku by měla ideálně zapadnout do interiérového designu. Je třeba stavět na obecném stylu haly. Pokud se jedná o klasiku, je lepší dát přednost tradičním předmětům. V našem případě mluvíme o obývacím pokoji v moderním stylu, takže musíte vybrat příslušný model.

Jak vybrat zeď do obývacího pokoje v moderním stylu

Modely obývací stěny

Dnes je na trhu s nábytkem obrovská škála stěn pro obývací pokoj v moderním stylu, které jsou vhodné pro místnosti s jinou geometrií a plochou. Liší se velikostí, konfigurací a typem konstrukce. Zvažte nejoblíbenější modely.

Klasické stěny do obývacího pokoje

Jak naznačuje název, toto je pohled, který zahrnuje standardní vybavení: sekci pro spotřebiče, skříň a knihovny. Všechny komponenty jsou umístěny lineárně podél zdi. Existuje několik variací, většinou se liší vzhledem..

Moderní výroba nabízí široký sortiment nábytku podle velikostí, stylů nebo barev. Nejsou však univerzální, jsou vhodnější pro byty se standardním uspořádáním a kromě toho jsou objemné a obtížně se montují. V případě poškození bude muset být jednodílná konstrukce zcela vyměněna.

Klasické stěny do obývacího pokoje

Modulární stěny pro obývací pokoj

Je to všestranný vzhled, který si stále získává na oblibě, zejména u současných interiérů. V tomto případě je nábytek prezentován ve formě modulů, které lze navzájem libovolně kombinovat a vytvářet tak nejrůznější designy. To znamená, že sami rozhodnete, které sekce bude vaše zeď zahrnovat, jak budou umístěny. Na rozdíl od hotového nábytku instalace modulů nevyžaduje volání na pána. Můžete si být jisti, že váš design je jedinečný a neopakovatelný.

Modulární nábytek vyznává filozofii kompaktnosti, funkčnosti a minimalismu. Je méně objemný než tradiční a je skvělý pro malé oblasti. Praktičnost se projevuje tím, že v případě poškození jednoho bloku jej lze vyměnit, aniž byste se dotkli celého souboru. V případě potřeby je možné zakoupit další bloky, čímž se design neustále aktualizuje a přizpůsobuje novým potřebám.

Modulární obývací stěny v moderním stylu Modulární obývací stěny v moderním stylu

Posuvná stěna pro obývací pokoj

Trend 80..

Obecně v základní konfiguraci obsahuje tento typ stejné prvky jako klasický, pouze jeho komponenty se mohou lišit výškou a tvarem. Jsou docela kompaktní, což byl významný faktor pro sovětská malá vozidla. Ale i v moderním interiéru vypadají diapozitivy relevantní, zejména v prostorných pokojích..

Současná skluzavka do obývacího pokoje Současná skluzavka do obývacího pokoje

Mini stěna pro obývací pokoj

Ideální nábytek pro malé obývací pokoje nebo dokonce studiové byty. Kompaktní, snadno se instalují a vypadají dobře v moderních interiérech. Skládají se z police pro spotřebiče i skříněk v různých konfiguracích. Neliší se v konkrétní prostornosti, ale některé prostory to nevyžadují. Pomocí mini stěn můžete provést zónování, například zvýraznění odpočinkové zóny.

Moderní obývací stěna mini stěna Moderní obývací stěna mini stěna

Typy stěn podle konfigurace

V závislosti na geometrii a záběrech obývacího pokoje si můžete vybrat vhodnou stěnu podle konfigurace. Rovný nábytek, který je instalován podél jedné stěny, je považován za standardní. Počet skříněk a jejich výška se volí individuálně.

Na trhu s nábytkem najdete rohové stěny ve dvou variantách: ve tvaru písmene L a ve tvaru U. První možnost je velmi praktická, umožňuje využít prostor, který je obvykle prázdný i v malých místnostech – rozích.

Druhá možnost jich bere až dva, ale vzhledem ke své velikosti je vhodná pouze do obývacích pokojů s velkou plochou, do kterých je nutné umístit maximální počet úložných míst. Skvělé řešení pro vaši osobní knihovnu, které vytvoří útulnou atmosféru.

Je třeba mít na paměti, že v případě modulární konstrukce je nutné zakoupit speciální rohové bloky. K tomu se nejlépe hodí skříň, která se harmonicky vejde mezi police..

Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - typy stěn podle konfigurace Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - typy stěn podle konfigurace Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - typy stěn podle konfigurace

Moderní stěny v obývacím pokoji

Styl interiéru se skládá z každého detailu, včetně nábytku, který by měl doplňovat holistický obraz. Pokud má váš obývací pokoj moderní vzhled, pak musíte vybrat vhodnou zeď..

Všimněte si, že moderní styl je poměrně vágní koncept, který zpočátku prostě šel v kontrastu s klasikou. Takový nábytek „oslavuje“ krásu geometrických tvarů, funkčnost a také lakonicismus. S lakonickými dekorativními prvky jsou zde hlavním prostředkem výrazu různé barvy a materiály..

Mezi sortimentem nábytku najdete jednobarevné, kontrastní modely nebo ty, které kombinují dřevo a kov. Předpokládá se, že hlavní ozdobou bude výplň stěn, která přinese finální úpravy.

Moderní stěny v obývacím pokoji Moderní stěny v obývacím pokoji

Jak vejít zeď do interiéru obývacího pokoje

Po zvážení hlavních typů stěn se pokusíme umístit jej do interiéru. Je nutné stavět na několika prostorových faktorech: velikosti, geometrii, skladbě nábytku a barevném schématu..

V místnostech, které mají tvar blízký čtverci, lze použít stěny jakékoli konfigurace – nebudou narušovat prostor, přičemž se zaměří na jeho nedostatky. Současně je pro malý obývací pokoj stále lepší vyhnout se instalaci konstrukce ve tvaru písmene U – je účinná pouze ve velkých místnostech.

Pro úzkou halu s nepravidelným uspořádáním a stěnami různých velikostí nebude fungovat dlouhá sada. Je lepší dát přednost modulárním nebo úhlovým odrůdám. Skluzavka a minostěna vypadají dobře v kompaktních prostorách, ale v místnostech s velkou plochou s minimální sadou nábytku lze vytvořit pocit prázdnoty..

Stěna je tradičně umístěna naproti pohovce, protože obsahuje prostor pro televizi a další vybavení. V souladu s tím je lepší neumísťovat konstrukci vedle okna nebo jiných světelných zdrojů, jinak se to na obrazovce odrazí..

Při výběru barvy nábytku musíte vycházet z obecného sortimentu obývacího pokoje. Je lepší, když zeď kontrastuje s povrchovou úpravou a vytváří jasný přízvuk.

Jak vejít zeď do moderního interiéru obývacího pokoje Jak vejít zeď do moderního interiéru obývacího pokoje

Zeď v malém obývacím pokoji

Bohužel ne každý žije v prostorných bytech a může si dovolit krásný prostorný nábytek. Malé obývací pokoje jsou designově velmi náročné, protože i nepodstatný detail může prostor vizuálně zúžit a „sníst“ vzácné metry.

Jak již bylo zmíněno, rohové stěny a mini stěny ve tvaru písmene L jsou vhodné pro malé místnosti. Lepší je, když místo komod nebo skleněných dveří obsahují police. Ke zvýšení nízkých stropů pomůže nábytek „dolů na zem“. Podobný efekt se vytvoří také v případě, že se spodní úroveň barevně liší od horní..

Pomocí barevného schématu rohové struktury můžete vizuálně změnit obývací pokoj s prodlouženou geometrií a zvolit tmavší odstín. Lesklé povrchy, jako zrcadla, mohou rozšířit malý prostor.

Zeď v malém obývacím pokoji v moderním stylu Zeď v malém obývacím pokoji v moderním stylu Zeď v malém obývacím pokoji v moderním stylu

Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu – fotografie

Doufáme, že vám tento článek pomohl pochopit rozmanitost stěn obývacího pokoje v moderním stylu a vybrat si ten, který vyhovuje vašemu prostoru. Abychom „konsolidovali materiál“, vytvořili jsme malý výběr fotografií, které nejlépe ilustrují variabilitu řešení. Příjemné prohlížení!

Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie Stěna v obývacím pokoji v moderním stylu - fotografie

Video: Zeď v interiéru obývacího pokoje

Thanks! You've already liked this