Návrh obývacího pokoje 20 m2 (+62 foto)

Návrh obývacího pokoje 20 m2 (+62 foto)

Obývací pokoj je nejfunkčnější místností v každé domácnosti. Je to místo, kde si můžeme jen přečíst zajímavou knihu, sledovat oblíbený film nebo dokonce uspořádat hlučnou párty a prostřít elegantní stůl. S dobrým uspořádáním jedna místnost zvládne všechny tyto úkoly. Dnes vám řekneme, jak vybavit design obývacího pokoje o rozloze 20 metrů čtverečních, aby se pokoj ukázal být stylovým a pohodlným pro celou rodinu..

Výběr stylu interiéru

V poslední době designéři usilují o vytvoření jediného prostoru v místnosti. Již není třeba oddělovat oblasti obývacího pokoje s rozdíly v úrovních podlahy a stropu nebo s různými dokončovacími materiály. Bez těchto složitých přechodů vypadá místnost mnohem volněji a prostorněji..

Pokud jde o design, používají hlavně prolínání několika stylů. Nejoblíbenější z nich jsou klasické, moderní, skandinávské, ekologické a minimalistické..

Pojďme zjistit, jak se každý styl liší a jak jej lze použít v obývacím pokoji..

Obývací pokoj 20 m2 v klasickém stylu

Klasický styl, který je dnes relevantní, je jeho velmi měkký a lehký směr, takzvaný neoklasicismus. Vyznačuje se zdrženlivostí, symetrií a závažností linií..

Pro takové interiéry je vybrán nábytek v klasické podobě, ale zároveň nutně vypadá vznešeně a zdrženlivě. Celkové zařízení může mít zcela neutrální vzhled. Dodržování klasiky někdy prozradí jen například štuková lišta na stropě nebo klasický krb uprostřed místnosti..

Návrh obývacího pokoje 20 m2 v klasickém stylu

Obývací pokoj 20 m2 v moderním stylu

V posledních několika letech se moderní styl obývacího pokoje trochu odklonil od minimalismu. Nyní může být místnost méně přísná a omezená, více volná. Můžete si vybrat světlý nábytek a také experimentovat s jeho tvarem..

Prvky výzdoby jsou opět povoleny. Zvláštní místo mezi nimi zaujímají zrcadla, obrazy nebo krásné rámy, které jsou někdy účelově ponechány prázdné. Tyto předměty lze zavěsit na zeď nebo se o ně jednoduše opřít. Designéři ve svých interiérech často používají předměty pop art. Zpravidla přitahují hlavní pozornost a zdůrazňují styl místnosti..

Návrh obývacího pokoje 20 m2 v moderním stylu Návrh obývacího pokoje 20 m2 v moderním stylu

Obývací pokoj 20 m2 ve skandinávském stylu

Proč máme tak rádi skandinávské vzory? Pro jejich jednoduchost! Jsme uchváceni touhou, aby každý kus nábytku byl funkční, pohodlný a pohodlný. Tento styl také není tak přísný jako minimalismus – například vám umožňuje aktivně používat různé dekorační předměty a také ne proti množství měkkých polštářů, koberců nebo teplých kůží v interiéru. A to je mimochodem skvělé pro naše klimatické podmínky..

Stěny obývacího pokoje jsou nejčastěji vyráběny v bílé nebo pastelových barvách. Nábytek je vybrán buď v přírodních odstínech, nebo v dostatečně jasných. Je navržen tak, aby vyřešil všechny potřeby majitelů, ale zároveň by ho nemělo být příliš mnoho. Na celkovém pozadí interiéru se často používají světlé dekorativní prvky: obrazy, vázy, nádobí a další detaily, které místnost oživují..

Návrh obývacího pokoje 20 m2 ve skandinávském stylu

Obývací pokoj 20 m2 v ekologickém stylu

Ekologický styl je jedním z nejnovějších trendů v designu. Jeho hlavním cílem je ponořit člověka do pro něj nejpřirozenějšího prostředí. V takovém obývacím pokoji převládnou přírodní materiály a barvy. Pro pohodlí místnosti se obvykle používají přikrývky, polštáře a koberečky. Kromě toho existují v ekologickém stylu starožitné nebo folklorní dekorační prvky..

K dokončení podlahy, stěn a stropu se často volí přírodní dřevo. I ve velmi malém množství okamžitě dodá místnosti potřebnou atmosféru. Podlahu lze ponechat neobsazenou nebo lze položit hmatovou podlahu – volitelně koberce, které vizuálně připomínají zelenou trávu. V designu jsou vítány živé rostliny, stejně jako suché kytice ve vázách nebo trsech.

Návrh obývacího pokoje 20 m2 v ekologickém stylu Návrh obývacího pokoje 20 m2 v ekologickém stylu

Obývací pokoj 20 m2 ve stylu minimalismu

Pokud chcete vyzdobit interiér 20metrového obývacího pokoje v minimalistickém stylu, bude vám vyhovovat strohý lakonický nábytek. Při výběru musíte vycházet z toho, co je v místnosti opravdu potřeba, a co jen marně zabírá místo. Veškerý dekor je obvykle poskytován přímo nábytkem a osvětlením..

Stěny jsou obvykle natřeny bílou, pastelovou nebo šedou barvou. Někdy k vytvoření kontrastního místa v obývacím pokoji jsou přidány světlé prvky. Nyní je obzvláště módní umístit modré nebo tyrkysové akcenty proti neutrálním předmětům..

Návrh obývacího pokoje 20 m2 ve stylu minimalismu Návrh obývacího pokoje 20 m2 ve stylu minimalismu

Barevná paleta pro obývací pokoj 20 m2 M.

Dvacet „čtverců“ je dostatečný prostor pro umístění několika různých zón. Budou však k sobě dostatečně blízko a měly by být barevně sladěny. Je snadné kombinovat světlé a neutrální tóny, ale tmavé a syté barvy budou vyžadovat větší pozornost..

Vzhledem k tomu, že obývací pokoj bude naplněn nábytkem různých odstínů, při výběru barvy začneme nejprve barvou stěn a poté zvážíme, v jakém rozsahu je lepší vybrat situaci.

Bílý obývací pokoj 20 m2.

Bílá zůstává hlavním favoritem většiny návrhářů. Kromě toho, že dává místnosti účinek lehkosti, beztíže a prostornosti, je ideální pro kontrastní designy. Pokud zvolíte sněhově bílé stěny, můžete instalovat nábytek v jakékoli barvě..

Přidejte do obývacího pokoje pár jasných míst a místnost bude jiskřit letními barvami. Kontrast černé a bílé dodá místnosti rytmický i energický obraz. Kombinace bílé s hnědou, čokoládovou nebo dřevěnou barvou vnese do teplého domácího prostředí útulnost a pohodlí.

Věnujte pozornost kombinaci bílé s grafitem. Získáte všestranný vzhled, který vám vydrží roky. Pro změnu jej můžete pravidelně ředit jasnými detaily..

Návrh obývacího pokoje 20 m2 v bílé

Obývací pokoj 20 m2 v pastelových barvách

Stěny v béžové nebo jiné pastelové barvě vytvářejí velmi jemnou atmosféru, která je vhodná pro uklidnění a relaxaci.

Nastavení pro takový obývací pokoj je 20 m2. můžete si vybrat buď z pastelových, ale hlubších barev, nebo naopak – z kontrastních. Například béžové stěny ladí s nábytkem v šedých a hnědých tónech. Ale zároveň vypadají skvěle s kontrastními prvky modré nebo mátové barvy..

Návrh obývacího pokoje 20 m2 v pastelových barvách

Šedý obývací pokoj 20 m2.

Gray stále získává na popularitě. Můžete si jej bezpečně vybrat jak pro dokončovací materiály, tak pro nábytek. Vše, co musíte udělat, je vybrat barvu stěn, nábytku a dekoru v gradientech stejného tónu, ale s různými odstíny. Díky tomu budete moci vyzdobit pokoj v jednom měřítku a ve výsledku získáte krásný ušlechtilý obývací pokoj..

Navíc vypadá skvěle se zářivými barvami, které zvýrazňují její jednobarevnost a oživují interiér. Často můžete najít kombinaci šedé se žlutou nebo hořčicovou. Od studených odstínů přes pár až po šedé nabízejí modré nebo tyrkysové tóny..

Návrh obývacího pokoje 20 m2 v odstínech šedé Návrh obývacího pokoje 20 m2 v šedé

Modrý obývací pokoj 20 m2.

Další dnes relevantní barvou je modrá. Stejně jako šedá je docela bohatá na odstíny. Vybírat můžete od světlých, zcela neutrálních tónů po tmavé a syté, včetně výrazného indiga nebo elektrického.

Při používání modré barvy pamatujte na její sytost. Světlé odstíny jsou neutrálnější – bude pro ně snadné vybrat nábytek. Ale s temnými budete muset tvrdě pracovat! Určitě budou vyžadovat kontrastní světelné prostředí..

Mějte také na paměti, že modrá je studená barva a měla by být zjemněna teplými nebo neutrálními tóny. K tomu se perfektně hodí béžová a šedá..

Návrh obývacího pokoje 20 m2 v modré Návrh obývacího pokoje 20 m2 v modré

Obývací pokoj 20 m2 v tmavých sytých barvách

Stěny v tmavých, sytých barvách pomohou vytvořit útulný a intimní dekor místnosti. Ale při použití této techniky je důležité udržovat rovnováhu, aby nakonec nebyla místnost příliš ponurá. S tím vám pomůže bílý nábytek – bude příznivě kontrastovat se stěnami a opticky rozjasní místnost..

Můžete tedy například vymalovat stěny smaragdovou barvou a vybrat veškerý nábytek nebo textil ve světlých barvách. V důsledku toho budete mít světlý kontrastní obývací pokoj s nestandardním designem..

Návrh obývacího pokoje 20 m2 v tmavých sytých barvách

Dokončení 20metrového obývacího pokoje

Podlaha

Nejoblíbenější podlahové krytiny jsou stále parkety a laminát. Mezi relativně novými materiály stojí za zmínku dřevěná deska – je oblíbená zejména při zdobení skandinávského nebo ekologického stylu.

Také v obývacím pokoji někdy začali pokládat dlaždice a móda pro drsné povrchy vám umožňuje vybrat si i betonovou podlahu.

Návrh obývacího pokoje 20 m2 - povrchová úprava podlah Návrh obývacího pokoje 20 m2 - povrchová úprava podlah

Zdi

Nejoblíbenější možností pro dekoraci stěn v obývacím pokoji je 20 m2. Je malování. Můžete vše pokrýt jednou barvou nebo některé stěny udělat kontrastní. S tímto designem je docela snadné používat různé vizuální techniky – například vertikální pruhy vizuálně zvýší strop a horizontální pruhy zvětší místnost v daném směru.

Milovníci klasiky mohou dát přednost tapetám nebo kombinovat tapety s malováním.

Pokud chcete používat přírodní materiály, zvažte dřevo nebo kámen. Jsou ideální pro dokončení jedné stěny nebo několika centrálních oblastí..

Návrh obývacího pokoje 20 m2 - dekorace na zeď

Strop

Vzhledem k tomu, že jednoduchost a funkčnost jsou nyní v módě, nejoblíbenější je dnes jednoduchý bílý strop. Pokud plánujete uspořádat bodové osvětlení – bude pozastaveno nebo volitelně s pružnou fólií.

Další způsob je se stromem. Strop můžete vyrobit zcela nebo částečně dřevěný, nebo k němu jednoduše připevnit několik trámů..

Návrh obývacího pokoje 20 m2 - výzdoba stropu Návrh obývacího pokoje 20 m2 - výzdoba stropu

Textil

Při výběru záclon pro obývací pokoj o rozloze 20 m2 začněte od obecného stylu místnosti. Pro klasiku jsou vhodné přírodní materiály; pro minimalismus a moderní styl – lehké vzdušné látky nebo různé rolety. Aby ladily s dekorem, zkuste je sladit v barvě nábytku nebo dekoračních prvků..

Světlé barvy jsou pro závěsy univerzální. Jsou neutrální a hodí se téměř do každého interiéru. Ale s tmavými tkaninami musíte být opatrní. Vizuálně dělají místnost poněkud těžší..

Pokud nemáte moc v oblibě textil na oknech – klidně ukliďte! A není vůbec nutné, aby to mělo nádherné panoramatické otvory. Běžná okna také vypadají skvěle bez textilních dekorací..

Návrh obývacího pokoje 20 m2 - textil Návrh obývacího pokoje 20 m2 - textil

Jak uspořádat nábytek v obývacím pokoji o rozloze 20 metrů čtverečních.

Nejprve se musíte rozhodnout, na které konkrétní zóny byste chtěli svůj obývací pokoj rozdělit. Místnost je nejčastěji rozdělena na rekreační oblast a jídelnu, ale pro někoho může být důležitější vytvořit v hale kancelář, knihovnu, bar nebo dokonce ložnici..

Začněme čalouněným nábytkem. Chcete -li určit nejlepší možnost pro sebe, musíte vycházet ze svého vlastního životního stylu a svých návyků. Obvykle je umístěn v blízkosti určité oblasti zájmu – může to být televize, projektor nebo krb. To přesně určí, jak uspořádáte nábytek, například tváří k televizi nebo tak, aby bylo vhodné spolu komunikovat..

Klasickým případem je pohovka a dvě křesla. Můžete ale také nainstalovat dvě pohovky bez křesel nebo velkého rohového modelu. Kromě toho vyberte několik malých konferenčních stolků. Nebo sám, ale protáhlý.

Pokud jde o křesla, není vůbec nutné, aby byla ve stejném stylu jako pohovka. Podívejte se blíže na židle neobvyklého tvaru. Možná se stanou středem kompozice a úspěšně ozdobí váš obývací pokoj o rozloze 20 m2..

Jako úložné prostory můžete poskytnout vestavěné skříně, otevřené regály, konzoly a police. Vše závisí na tom, jaké věci budete mít v obývacím pokoji a chcete, aby byly viditelné, nebo je raději skryjte..

Pokud plánujete dát jídelní stůl do místnosti, zvažte několik nuancí. Za prvé, je lepší, aby byl stůl blíže ke dveřím, takže bude pohodlnější jej zakrýt. Za druhé, pokud hostujete velké společnosti, upřednostněte kulatý nebo oválný model – ten pojme více lidí. Za třetí, v jídelně vás nebude rušit komoda nebo jiný kus nábytku, kde byste si mohli schovat drobnosti nutné k podávání..

Jak uspořádat nábytek v obývacím pokoji o rozloze 20 m2 Jak uspořádat nábytek v obývacím pokoji o rozloze 20 m2 Jak uspořádat nábytek v obývacím pokoji o rozloze 20 m2 Jak uspořádat nábytek v obývacím pokoji o rozloze 20 m2

Správné osvětlení pro váš obývací pokoj

Nejlepší možností pro 20metrový obývací pokoj je dnes bodové osvětlení. Můžete také použít lustry a nástěnná světla. Upozorňujeme, že osvětlení v každé samostatné zóně musí mít vlastní vypínač.

Vedle čalouněného nábytku, zejména v blízkosti křesel, nebude stojací lampa vůbec zasahovat – jedna nebo dokonce několik.

Z nejnovějších trendů stojí za to zdůraznit reflektory. Vypadají velmi stylově a poskytují dobré směrové světlo..

Při umísťování stojacích nebo nástěnných lamp dbejte na to, aby se jejich osvětlení neodráželo na televizoru.

Návrh obývacího pokoje 20 m2 - správné osvětlení

Návrh obývacího pokoje 20 m2 – Foto

Aby byl váš 20metrový obývací pokoj opravdu pohodlný, stačí pečlivě promyslet interiér a pak je úspěch zaručen! Abyste měli ještě užitečnější nápady, jak prostor uspořádat, sestavili jsme pro vás výběr fotografií se zajímavými a stylovými řešeními. Příjemné prohlížení!

Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto Návrh interiéru obývacího pokoje 20 m2 - Foto

Video: Obývací pokoj 20 m2 – Vzhled interiéru

Thanks! You've already liked this