DIY těstoviny (90+ fotografií)

DIY těstoviny (90+ fotografií)

Vytváření řemesel vlastníma rukama je docela fascinující proces, který umožňuje vyrobit něco krásného s minimálními náklady. Řemesla z těstovin jsou skvělým způsobem, jak vytvářet elegantní dekorativní kompozice, ozdoby, a také příležitostí pro skvělý čas strávený s rodinou, což dětem přinese velké potěšení. V tomto článku se podíváme na dekorativní těstoviny různé složitosti, dětské výrobky a způsoby, jak vytvořit novoroční dekorace..

Příprava na práci s těstovinami

Nejprve je nutné připravit materiál a prostředky pro lepení, malířské výrobky. Pokud hodláte vyrábět sférické výrobky, budete potřebovat balón a pro některá objemná řemesla, například vánoční stromky, musíte připravit lepenku a nůžky. Výhodou těstovin je jejich nízká cena, protože materiál je poměrně levný a těstoviny různých tvarů si můžete koupit v každém obchodě.

Nejlepší lepidlo je silikonem naplněná horká pistole, která je k dostání v obchodech s řemeslnými výrobky. Poskytuje spolehlivou a trvanlivou přilnavost. Protože u malých těstovin vychází kapka z pistole dosti velká, jednoduše se vyfoukne nejprve na lepenku a poté se na části nanese párátkem. Musíte ale počítat s tím, že kapky lepidla velmi rychle zamrzají, takže pro začátek je lepší procvičit skládání formy bez něj, a když vše rychle vyjde, začít lepit. Kromě pistole můžeme použít i známé lepidlo PVA, ale nezajistí to spolehlivost výrobku – jakékoli tlačení může vést k tomu, že se plavidlo rozpadne.

Těstoviny můžete malovat různými způsoby – před lepením nebo po lepení. Pokud se rozhodnete vyrobit velké, barevné řemeslo, například vázu, můžete si těstoviny předem obarvit pomocí potravinářského barviva na velikonoční vajíčka. Zředí se vodou, jak je uvedeno v pokynech (je nutné přidat ocet, který fixuje barvu), vložte tam dávku těstovin, míchejte, dokud nezískáte barvu, a rozetřete do sucha. Těstoviny můžete po nalepení natřít štětcem a akrylovými barvami nebo sprejem na graffiti.

DIY těstoviny - Příprava na práci DIY těstoviny - Příprava na práci DIY těstoviny - Příprava na práci DIY těstoviny - Příprava na práci

Dekorativní těstoviny

Různé dekorativní prvky pomáhají výrazně proměnit interiér, přidat mu určitou zvláštnost. Protože na nákup drahých šperků není vždy dost peněz, doporučujeme, abyste se seznámili s tím, jak si je můžete sami vyrobit z jednoduchých těstovin..

Čajový set

Služba čaje nebo kávy je skvělou ozdobou kuchyně nebo obývacího pokoje, která naplní atmosféru zvláštním komfortem domácího tepla. Vyrobeno vlastními rukama, stane se také skutečnou chloubou majitelů domu a určitě způsobí mezi hosty značné překvapení. Protože takové řemeslo bude vyžadovat výrobu několika prvků najednou, zabere to spoustu času a pečlivé práce, ale výsledek bude vynikající.

Prvním krokem je tedy vytvoření zásobníku. K tomu je třeba vzít karton, dát mu potřebný tvar podle vašeho osobního uvážení (obdélníkový, kulatý). Dále rozložíme a slepíme okraje stejných plochých těstovin v celém tvaru a podél okrajů vytvoříme další okraj se skořápkami. Dále provedeme podrobnosti o službě následujícím způsobem:

1. Rychlovarná konvice. K jeho vytvoření budete potřebovat balónek, který musí být nafouknut na požadovanou velikost, ale ne příliš, aby při prasknutí neutrpěla struktura. Těstoviny slepíme k sobě po celé ploše a na víku necháme pár centimetrů nahoře. Je lepší použít pastu s ozubenými koly (kola), která do sebe těsně zapadají. Když struktura dobře zaschne, míč propíchneme a odstraníme. Na spodní část lze pro stabilitu přilepit stojan, jak je znázorněno na fotografii.

2. Kryt. Chcete -li vytvořit víčko, musíte znovu nafouknout prodlouženou kouli a přilepit malý fragment s kolečky. Pomocí dvou kudrnatých těstovin odstraníme kouli a přilepíme rukojeť a okraje ozdobíme spirálovými těstovinami nebo skořápkami.

3. Podšálek a šálek. Zde potřebujete skutečný talíř, nahoře pokrytý fólií. Stejně jako v případě koule je třeba těstoviny slepit dohromady ve tvaru talířku a kontury by měly být ozdobeny mušlemi. Podobným způsobem se vytváří kalich..

Když jsou části vytvořeny, je třeba k nim přilepit další prvky – držadlo k šálku a výtok k čajové konvici. Čekáme, až plavidlo úplně uschne a začne malovat. Je lepší zařídit službu v jedné barvě, například bílé nebo stříbrné. Tímto způsobem získáme nádherný produkt, který může být ozdobou místnosti nebo hodným dárkem..

DIY těstoviny - čajová sada DIY těstoviny - čajová sada DIY těstoviny - čajová sada DIY těstoviny - čajová sada DIY těstoviny - čajová sada DIY těstoviny - čajová sada DIY těstoviny - čajová sada DIY těstoviny - čajová sada

Panel z těstovin

K výrobě takové dekorativní dekorace, jako je panel na těstoviny, budete potřebovat fotorámeček. Nejprve musíte na kartonový povrch načrtnout náčrt budoucího obrázku a vybrat potřebné formy těstovin. Ze špaget se dají vyrábět sluneční paprsky, stonky rostlin a „mašle“ se mohou proměnit v chrpa-modré lístky nebo motýlí křídla. Je lepší je natřít předem, protože od té doby bude obtížné malovat každý prvek bez barvení podkladu a přilehlých částí.

Někdy se kromě těstovin do vytváření volumetrických obrazů zapojují i ​​další prvky – obiloviny, kávová zrna atd. Když je kresba hotová a materiál je sestaven, přilepí se na lepenkovou základnu a vytvoří obrázek. Taková práce je zcela v silách dítěte, místo lepidla lze použít pouze plastelínu..

Řemesla z těstovin s vlastními rukama - Panel z těstovin DIY těstoviny - panel na těstoviny

Sklenice barevných těstovin

Nejjednodušší druh těstovin. Takové sklenice se stanou neobvykle originální ozdobou kuchyně a je docela jednoduché je vyrobit. Je nutné vyzvednout několik malých plechovek (nejlépe různých tvarů), umýt a vysušit. Je lepší zvolit těstoviny různých tvarů. Musí být natřeny různými barvami potravinářským barvivem, jak jsme řekli na začátku článku, důkladně vysušit a dát do sklenic. Současně můžete vytvořit jednu barvu, která nejlépe vyhovuje interiéru kuchyně, dominantní, aby dekorace vypadala harmonicky. Je lepší zakrýt víčka kousky pytloviny a svázat je silnou nití..

DIY těstoviny - Sklenice s barevnými těstovinami DIY těstoviny - Sklenice s barevnými těstovinami

Dětská těstovinová řemesla

Výroba výrobků vlastními rukama je velmi užitečná a zajímavá pro děti, které během práce získají mnoho dovedností. Taková kreativita rozvíjí představivost, zlepšuje motorické dovednosti, vytrvalost, schopnost přivést práci do konce a získat vynikající výsledek. Kromě toho je to skvělý způsob, jak trávit volný čas společně. Dětská řemesla budou jednoduchá, aby umožnila dítěti pracovat samostatně.

Šperky pro dívky

Jednoduché řemeslo, které dítě zvládne samo. Chcete -li to provést, musíte vybrat výrobky požadovaného tvaru, namalovat je a vysušit. Dále vezmeme silnou nit nebo rybářskou šňůru jehlou a navlékneme každý kus jeden po druhém. Korálky mohou být vyrobeny ve vícebarevných nebo jednobarevných barvách. Tato ozdoba se bude líbit každému módy. Stejně tak je snadné vytvořit náramek – pak získáte kompletní sadu.

Pomocí motýlových těstovin můžete vyrobit mnoho originálních sponek do vlasů, prstenů a ozdobit je jasnými barvami a vzory. Zde budete potřebovat pomoc rodičů, protože potřebujete lepit horkou pistolí.

DIY těstoviny pro děti - dekorace pro dívky DIY těstoviny pro děti - dekorace pro dívky DIY těstoviny pro děti - dekorace pro dívky

Aplikace

Jedná se o poměrně populární typ dětské kreativity, který se často používá ve školkách. V závislosti na věku dítěte si můžete vybrat aplikaci různé složitosti, aby dítě většinu práce zvládlo samo. Vyrobte si například vtipné ovečky, jak je vidět na fotografii. Chcete -li to provést, musíte vystřihnout těla z bílého papíru (skicu mohou nakreslit rodiče), přilepit je na lepenku a přidat objem pomocí těstovin.

Pozemky mohou být velmi rozmanité – zvířata, květiny, vodní svět atd. Kromě toho by měly být barevné a rozmanité. Abyste dítěti usnadnili práci, můžete na lepenku nanést vrstvu plastelíny, na kterou budou vytvarovány detaily obrázku.

DIY těstoviny pro děti - aplikace DIY těstoviny pro děti - aplikace

DIY vánoční těstoviny

Pomocí špaget a těstovin různých tvarů můžete vyrobit nejrůznější vánoční ozdoby. Pro jejich barvení se nejčastěji používají aerosolové barvy, jako je bronz, zlacení, stříbro, které dodají výrobku neobvykle krásný a slavnostní vzhled. Můžete také použít sněhově bílou barvu, připomínající zasněženou zimu..

Míč těstovin na vánoční stromeček

Vánoční koule jsou nejoblíbenější ozdobou vánočního stromku. Chcete -li to udělat vlastníma rukama z těstovin, budete potřebovat obyčejný balón nebo kulatý polotovar, který si můžete koupit v řemeslném obchodě. Pokud zvolíte druhou možnost, věci půjdou mnohem rychleji. Povrch obrobku se jednoduše přelepí těstovinami a poté se natře (nezapomeňte si předem vytvořit smyčku, pro kterou bude hračka zavěšena na větvi).

Pokud jste vybrali způsob výroby s kuličkou, musíte ji nafouknout a opravit závitem. Poté začneme jemně lepit těstoviny. Zde je třeba vzít v úvahu důležitý bod – díly nelze lepit přímo na gumový povrch, všechny prvky jsou úhledně slepeny dohromady. Je lepší dát přednost malým těstovinám, s nimiž je vhodnější je vložit přes kulatý povrch. Když se vytvoří novoroční koule, musíte prorazit gumovou formu, vyfouknout ji a opatrně ji vyjmout. Dále přilepíme nit na kouli a namalujeme.

DIY vánoční těstoviny - těstovinová koule na vánočním stromku DIY vánoční těstoviny - těstovinová koule na vánočním stromku DIY vánoční těstoviny - těstovinová koule na vánočním stromku DIY vánoční těstoviny - těstovinová koule na vánočním stromku

vánoční strom

K výrobě malého, ale velmi krásného vánočního stromku potřebujete silný papír nebo lepenku, ze které je vytvořen kuželovitý základ. Dále vybereme materiál. Jak je vidět na fotografii, rybí kost může být vyrobena z různých tvarů těstovin..

Nejjednodušší je použít špagety, ale v tomto případě nebude volumetricita fungovat. Chcete -li dostat do rukou načechranou krásu, můžete použít mašle, peří a další typy. Vzhledem k tomu, že strom bude v jedné barvě, je lepší těstoviny natřít předem. Připravený materiál jednoduše lepíme na základnu v úrovních pomocí lepicí pistole (lepidlo PVA zde nebude fungovat). Hotový vánoční stromeček lze doplnit korálky, korálky, deštěm a dalšími ozdobami.

DIY vánoční těstoviny - vánoční stromeček DIY vánoční těstoviny - vánoční stromeček DIY vánoční těstoviny - vánoční stromeček

Vánoční andělé

K výrobě roztomilých andělů na vánoční stromek potřebujeme následující detaily: malou kulovou hlavu (lze koupit pěnový polotovar), velké trubičky na těstoviny (tělo), malé na účesy, kolečka (límce), rohy (držadla) , úklony (křídla). Slepujeme všechny detaily jeden po druhém, počínaje hlavou a tělem. Když je figurka připravena, můžete nakreslit rysy obličeje a ozdobit plášť trupu makaronovými hvězdami. Než navrhnete svůj účes, musíte si pamatovat na lepení smyčky..

DIY vánoční těstoviny - vánoční andělé DIY vánoční těstoviny - vánoční andělé DIY vánoční těstoviny - vánoční andělé

DIY těstoviny – fotografie a nápady

Nakonec doporučujeme navštívit naši fotogalerii. Zde jsme se pokusili shromáždit širokou škálu příkladů krásných produktů vyrobených z těstovin. Recenze poskytne příležitost získat lepší představu o takových řemeslech a vytvořit si vlastní mistrovské dílo. Příjemné prohlížení!

DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady DIY těstoviny - fotografie a nápady

Thanks! You've already liked this