Interiér obývacího pokoje 22 m2 metry: rozvržení, barvy a průvodce stylem

Útulnost v čokoládových tónech

Útulnost v čokoládových tónech

Obývací pokoj nejčastěji plní několik funkcí: relaxaci pro rodinu a přijímání přátel a hostů. Hlavní věcí je vytvořit nejpohodlnější a nejfunkčnější interiér bez globálního poškození rozpočtu. O tom vám povíme v dnešním materiálu..

Světlý obývací pokoj v moderním stylu

Světlý obývací pokoj v moderním stylu

Designové vlastnosti

Když začínají zdobit místnost, nejprve sestaví akční plán pro vytvoření interiéru. V tomto případě musíte vzít v úvahu některé nuance..

  1. Světlo. Čím je místnost světlejší, tím více tmavých odstínů lze v návrhu použít. Pokud není dostatek přirozeného světla, stojí za to dodatečně vybavit jeho zdroje – lampy, stojací lampy a svícny. Zrcadlové povrchy, které mohou být umístěny v nábytku nebo na stropě, dodávají osvětlení.
  2. Použití zrcadlových ploch vizuálně zvýší objem místnosti..
  3. Uspořádání nábytku závisí na tvaru místnosti. Pro čtvercový tvar je lepší umístit nábytek do středu, pro podlouhlý – uspořádejte jej podél stěn. Nejjednodušší je vytvořit zóny v obdélníkové místnosti..

Skvělé řešení pro obdélníkový pokoj

Skvělé řešení pro obdélníkový pokoj

Důležité! Používejte pouze potřebný nábytek, nemůžete zaplnit prostor, protože to vizuálně zmenšuje místnost.

čtrnáct

Zónování

Obývací pokoj je nejčastěji kombinován s jídelnou a knihovnou, ale lze najít i další možnosti zónování. Chcete -li získat funkční místnost, musíte vybavit několik důležitých oblastí..

  • Večeře. Hlavním bodem je výběr tvaru tabulky. Pokud je část místnosti čtvercová, můžete si vybrat kulatý stůl; pro obdélníkový oválný. Nejlepší možností je posuvný nábytek, protože to uvolní další prostor..
  • Pomocí výklenků lze vybavit prostor pro knihy, pak bude vesmír volnější. Otevřené policové a posuvné dveře výrazně šetří místo.
  • Poměrně velká místnost o rozloze 22 metrů čtverečních. m umožňuje kombinovat s ložnicí. V tomto případě jsou pohovka a postel umístěny ve stejné místnosti. Chcete -li zvětšit plochu, můžete kombinovat obývací pokoj s lodžií, což také přidá světlo.

Dobrý příklad zónování s koberci

Dobrý příklad zónování s koberci

Prostor rozdělujeme různými podlahovými krytinami

Prostor rozdělujeme různými podlahovými krytinami

Při vybavení obývacího pokoje musíte dát nábytek pro příjem hostů – pohovku, křesla a měkké židle.

Rada! K tomu si můžete vybrat pufy, protože zabírají méně místa..

Skandinávský interiér

Skandinávský interiér

Na poznámku! Rekreační oblast může být vybavena krbem. Nyní jsou v prodeji různé kompaktní, elektricky poháněné modely..

Krb bude speciální ozdobou každého obývacího pokoje.

Krb bude speciální ozdobou každého obývacího pokoje.

Pracovní plocha vyžaduje stůl, police a pohodlnou židli. Každou část prostoru můžete zvýraznit pomocí různých odstínů a dokončovacích materiálů..

Na poznámku! Instalace polic, obrazovek, panelů pomáhá vymezit prostor. Používají také víceúrovňové stropy nebo podlahy..

Obývací pokoj je dobrým místem pro malou knihovnu

Obývací pokoj je dobrým místem pro malou knihovnu

Barevné schéma místnosti

Bez speciálních designových dovedností můžete vytvořit obývací pokoj, který vypadá moderně a prakticky. Upřednostňuje se výběr světlých barev, protože tyto odstíny lze snáze kombinovat a umožňují vám vytvořit atmosféru odpočinku a relaxace. Vezměte si sněhově bílou tapetu nebo obraz na dekoraci zdi – to vám umožní kombinovat barvu s jakýmikoli odstíny – vše závisí na vaší představivosti.

Světlé stěny zdůrazňují bohatost modrých prvků

Světlé stěny zdůrazňují bohatost modrých prvků

Poznámka! Jasné akcenty, které jsou vytvořeny pomocí nábytku, dekorů, neobvyklých lamp, vypadají dobře na bílém pozadí. To vám umožní získat lehkou, uvolněnou a útulnou atmosféru..

Obývací pokoj v uklidňujících barvách je nejlepším prostředím pro relaxaci.

Obývací pokoj v uklidňujících barvách je nejlepším prostředím pro relaxaci.

  • Můžete si vybrat pastelové odstíny přírodních barev navržené přírodou. Pomohou vám relaxovat a odpočinout si po práci. Prvky dekoru z přírodního dřeva dokonale doplní soubor.

13

Světlá a bohatá dekorace do obývacího pokoje

Pokud nejste příznivcem světlých barev a jsou pro vás příliš nudné, věnujte pozornost eklektickým kombinacím v interiéru, ze kterého dýchá energie a jarní sváteční nálada..

Pro milovníky jasných barev

Pro milovníky jasných barev

Vytvoření imitace zdiva je světlé pozadí, pro které je vybrán lehký nábytek. Můžete si vybrat bohatý smaragdový odstín pro stěny, pak musí být zředěn bílým lemováním výklenků a otvorů v kombinaci s neutrálními barvami nábytku.

Barevný obývací pokoj vás vždy rozveselí

Barevný obývací pokoj vás vždy rozveselí

Rozmanitost stylových řešení

Při zónování místnosti je každá část namalována v určitém odstínu, přičemž je vybráno barevné schéma, které se liší od nábytku, není pestré a neobsahuje žíravé tóny. Volba stylu však závisí na touhách a preferencích majitele domu. Můžete zvážit různé možnosti: pro pokoj o rozloze 22 m2. m bude vyhovovat mnoha stávajícím směrům návrhu.

čtrnáct

High tech

Tato možnost bude kombinovat minimalismus a skvělou funkčnost. Všechny díly jsou vyrobeny z trvanlivých, poměrně drahých materiálů. Pro obecné pozadí místnosti můžete použít bílé a odstíny šedé..

Rada! Pro podlahu můžete upřednostnit tmavě šedou dlažbu nebo laminát. Texturovaná omítka bude vypadat dobře na stěnách.

Nejlepší je vzít čalouněný nábytek světlých barev a v interiéru použít hodně skla a plastů. Pro dodatečné osvětlení slouží LED pás, který je umístěn v kruhu říms. Umožňuje změnit jas osvětlení v místnosti. Interiér můžete ozdobit vázami se suchými dekorativními květinami..

Světlý nábytek prostor opticky zvětší

Světlý nábytek prostor opticky zvětší

Východní styl

Tato možnost předpokládá přítomnost jasných barev a květinových motivů ve výzdobě. Jako hlavní tón si můžete vybrat béžovou barvu a ozdobit ji květinovými vzory. Podlahy jsou pokryty kulatým kobercem s jemným vlasem. Záclony jsou zvoleny diskrétně, s květinovým vzorem.

Orientální motivy vždy vypadají zajímavě

Orientální motivy vždy vypadají zajímavě

Minimalismus

Tento styl předpokládá absenci zbytečných detailů. Kombinuje diskrétní tóny a textury a vytváří útulnou atmosféru. Transformující se nábytek dobře zapadá do interiéru. Stoly a police mohou být vyrobeny ze skla a osvětleny LED lampami. Pro úsporu místa se používají posuvné skříně.

Čistota bílé a nic víc

Čistota bílé a nic víc

Klasický design

Tato povrchová úprava je módní za všech okolností a v průběhu let nezestárne. Vybírají se oku lahodící odstíny béžové nebo žluté. Nábytek musí být vyroben z přírodního dřeva cenných druhů a čalounění pohovek musí být vyrobeno z přírodních tkanin nebo kůže. Pro závěsy je vhodný satén, hedvábí nebo samet – podle preference majitele.

Strop je nejčastěji natřen bílou barvou. Stěny můžete také pokrýt barvou nebo tapetou s diskrétním vzorem. Pole jsou pokryta laminátem nebo dřevěnými parketami. Někdy jsou rozloženy s dlaždicemi, které napodobují kámen. Interiér můžete zředit pomocí obrazů, figurek, kompozic suchých rostlin, váz, polštářů.

Vždy propracovaný klasický styl

Vždy propracovaný klasický styl

Provence

Tato možnost předpokládá akcenty na dekor, nábytek a dekorace na zeď. Interiér můžete osvětlit pomocí LED pásku. Na nábytek se používá přírodní dřevo světlých barev. K dekoraci se používají starožitné předměty..

Luxusní interiér ve světlých barvách

Luxusní interiér ve světlých barvách

Tipy pro návrh interiéru

Chcete -li vytvořit pohodlný a atraktivní design na ploše 20 metrů čtverečních. m, musíte správně navrhnout všechny zóny.

  1. Je důležité umisťovat nábytek tak, aby nepřeplňoval prostor..
  2. Osvětlení by mělo být intenzivní a dodatečné, aby osvětlilo každou oblast.
  3. Musíte najít správné místo pro pohovku a křeslo, stejně jako umístit televizi.

Se správným uspořádáním nábytku můžete dosáhnout požadovaného pohodlného a pohodlného designu obývacího pokoje.

čtrnáct

Projekt můžete vyvinout sami nebo kontaktovat profesionálního designéra. Pokud jste vybrali první možnost, stojí za to prozkoumat různé možnosti designu, které jsou k dispozici na internetu. Můžete použít některé detaily a vytvořit individuální a jedinečný design.

Thanks! You've already liked this