Exteriérová otázka: výběr nejlepšího sklepního obkladu pro kámen do domu

Krásný soukromý dům s dekorativní úpravou v prvním patře

Krásný soukromý dům s důrazem na přízemí

Dokončování budov venku pomocí dlažebních kamenů nebo pískovců je skutečná dřina, což potvrdí každý, dokonce i velmi zkušený mistr, proto je mezi staviteli zvláštní poptávka po suterénu pod kamenem. Vědí, jak ji použít k zatraktivnění budovy a proměnit ji ve skutečné mistrovské dílo, o kterém bude řeč níže..

Stylový dům v moderním stylu

Stylový dům v moderním stylu

Luxusní sídlo s garáží pro tři auta

Luxusní sídlo s garáží pro tři auta

Útulný dům postavený ve venkovském stylu

Útulný venkovský dům

Žlutá barva v designu fasády

Žlutá barva v designu fasády

Teoretický základ

Ne každý ví, co je to suterén, a ti, kteří znají všechna jeho tajemství, mají svůj vlastní zvláštní názor na tento strukturální prvek domů. Architekti tedy považují suterén za spodní část zdi, ale stavitelé tomuto objektu říkají vyčnívající základ nad zemí. Při vší rozmanitosti názorů obsahují všechny zrnko pravdy..

Harmonická kombinace různých materiálů ve fasádní výzdobě

Harmonická kombinace různých materiálů ve fasádní výzdobě

Venkovský styl je ideální pro malý venkovský dům

Venkovský styl je ideální pro malý venkovský dům

Současně existují budovy, které tuto viditelnou část fasády postrádají nebo jsou skryty pod ozdobnými krytinami. Moderní architektonické trendy velí, aby to bylo vidět. To dodává konstrukci komplexnost a zvláštní přitažlivost..

Vzhledem ke zvláštním technickým požadavkům na podstavec spojeným s jeho bezprostředním umístěním je tento prvek potažen kamenem. Tato praxe vám umožňuje zvýšit odolnost vůči podzemní a povrchové vodě, chránit stěny před hromaděním nečistot na povrchu v jejich základně a udržovat teplotu a vlhkost uvnitř místnosti na správné úrovni. Existují však některé výjimky, které neumožňují vybavení celé úrovně suterénu budovy..

Vlečka ve fasádní výzdobě se stává velmi populární

Vlečka ve fasádní výzdobě se stává velmi populární

Některé budovy jsou tedy zcela bez základu, místo kterého jsou kvůli vlastnostem půdy, například vysoké úrovni vlhkosti, instalovány hromady. V tomto případě se neobejdete bez speciální vlečky, která svou texturou napodobuje dlažební kostku..

Pravidla výběru

Vlečka, navržená tak, aby tvořila suterén, se poněkud liší od obvyklých. Vyrábí se vícevrstvý podle principu sendvičových panelů, které zahrnují nejen vnější dekorativní vrstvu, ale také všechny druhy izolace, například polystyren. Existují však také lehké možnosti bez jeho použití, jejichž použití je v regionech s teplým kontinentálním podnebím odůvodněné.

čtrnáct

Existuje mnoho odrůd takových vleček, které se liší nejen svou strukturou, ale také materiály použitými při její výrobě. Zejména úpravy založené na:

  • plastický;
  • vinyl;
  • akryl;
  • kompozitní materiály.

Červené okenní rámy dodávají designu budovy kontrast

Červené okenní rámy dodávají designu budovy kontrast

Symetrická fasáda v klasickém stylu

Symetrická fasáda v klasickém stylu

První možnost patří do rozpočtové kategorie a je dostatečně rozšířená, ale její slabou stránkou je výkon. Další úprava, vyrobená na bázi vinylu, je v tomto ohledu atraktivnější a z hlediska designu má nejširší škálu textur, což je třeba vzít v úvahu, pokud chcete získat to nejatraktivnější a skutečně jedinečné fasáda..

Vlečka podstavce pomůže zabránit zhroucení vašeho základu

Vlečka v suterénu ochrání základnu před zničením

Polotovary vytvořené na akrylové bázi jsou podobné ostatním polymerním, ale vyznačují se speciální vlastností – odolností proti ultrafialovému záření, což znamená, že povrch na slunci se nedeformuje a nevybledne. Poslední možnost je nejmodernější a kombinuje nejlepší vlastnosti přírodních a umělých materiálů, protože ve svém složení obsahuje obě složky: drcené mramorové nebo pískové štěpky a směs polymerů.

Co je potřeba

čtrnáct

Znalost standardizovaných rozměrů vlečky nestačí ke správnému výpočtu množství potřebného k pokrytí cílové oblasti. Je třeba si uvědomit, že může být nejen plochý, ale také hranatý. Tato verze prvků je nezbytná k zajištění nenápadných spár v rozích domu, stejně jako kolem oken suterénu nebo přízemí..

Navzdory vysoké pevnosti polotovarů by člověk neměl vyloučit možnost poškození. Může se to stát při jejich ořezávání, pokud stěna neodpovídá proporcím. Při přípravě stavebních surovin je proto nutné pečovat o náhradní díly, které mohou být také potřeba, pokud výška fasády, potažmo suterénu, není po celém obvodu domu stejná..

Potřebné nástroje pro montáž vinylových předlisků pro venkovní dekoraci

Potřebné nástroje pro montáž vinylových předlisků pro venkovní dekoraci

V závislosti na způsobu upevnění struktury zakoupených polotovarů vlečky stojí za výběr doprovodných stavebních materiálů. Mohou to být lepidla na cementovém písku s přídavkem polymerů nebo všech druhů hardwaru, například šrouby s hmoždinkami.

Jak pracovat s materiálem

Útulná terasa s pergolou

Útulná terasa s pergolou

Stylový dům v moderním stylu

Stylový dům v moderním stylu

Před položením obrobků na rovinu je nutné provést řadu přípravných opatření. Nejprve musíte označit fasádu. Umožní nejen správně vypočítat množství použitých surovin, ale také získat geometricky správnou architektonickou strukturu..

Rada! Pro snadnější značení použijte úroveň budovy. 

Za druhé, některé stěny musí být očištěny od dekorativních vrstev, například omítky, a povrch musí být přizpůsoben upevnění prvků. V případě, že budou fixovány suchou metodou, tj. pomocí šroubů budete muset nainstalovat rám na spodní část fasády a pokud používáte mokrou metodu (pomocí lepidla a cementu), pak zajistěte optimální stupeň přilnavosti.

čtrnáct

To lze provést dvěma způsoby. V prvním případě jsou na hrubé základně sekyrou nebo podobným nástrojem vyrobeny speciální zářezy. V druhém případě je na ošetřovanou oblast upevněna kovová síťovina, například řetězec, a teprve poté se lepidlo nanáší ručně nebo mechanicky.

Poznámka! Pokud plánujete instalovat mokré obklady, chraňte vrcholy stěn a ochozů v základně domu igelitem. Po dokončení renovace vám ušetří úsilí při úklidu vašeho domova a okolí..

Bílá fasáda vypadá velmi vznešeně

Bílá fasáda vypadá velmi vznešeně

Zdobení kamenných zdí je stále populární

Zdobení kamenných zdí je stále populární

Po dokončení pokládky vlečkových prvků jsou v závislosti na kvalitě ponechány neporušené nebo natřeny stříkací pistolí. Jiné způsoby lakování jsou nepřijatelné, protože barva a ochranný povlak nanesený s jejich pomocí zkazí texturu továrního produktu a kameny budou vypadat méně přirozeně..

Závěr

Malý, ale velmi útulný venkovský dům

Malý, ale velmi útulný venkovský dům

Pokud jste se ještě nerozhodli, zda potřebujete sokl s kamenným vzhledem nebo ne, podívejte se na jeho výhody a porovnejte jej s alternativou – přírodními dlaždicemi, pískovcovými nebo divokými povrchovými úpravami, stejně jako dekorativním betonem s následnou texturou.

Obě tyto možnosti jsou pracnější, ale výsledek práce bude neméně atraktivní. Pokládka přírodního dekoru bude zároveň trvat déle a bude vyžadovat více dovedností, díky čemuž části hotového plátna neprasknou a nespadnou, ale práce s dekorativním cementem nebo podobnou strukturovanou omítkou bude vyžadovat rozvinutý estetický vkus a umělecký talent..

Dokončení prvního patra vinylovou vlečkou

Dokončení prvního patra vinylovou vlečkou

Rustikální styl v designu vily

Rustikální styl v designu vily

Výběrem vlečky tedy ušetříte čas, opravy můžete provádět v každém ročním období (suchým způsobem pokládky), což při práci s cementovou maltou není možné, získáte poměrně velký výběr alternativ provedení se širokým sortimentem barev a navždy zapomenout na nutnost opravy a vymalování suterénu.

Thanks! You've already liked this