Patrová postel s pohovkou (více než 60 fotografií)

Patrová postel s pohovkou (více než 60 fotografií)

Malý prostor vyžaduje ergonomická řešení. V případě ložnice nebo dětského pokoje bude dvoupodlažní struktura, která kombinuje pohovku a postel, skvělým způsobem, jak ušetřit a optimalizovat obytný prostor..

Výhody palandy s pohovkou

Mnoho lidí zůstává při výběru nábytku konzervativní. Navržená struktura vám však poskytne řadu výhod:

– Obrovské úspory místa. Spojením dvou objektů v jednom zmenšíte použitou plochu minimálně o polovinu;

– Pohodlné místo na spaní. Používejte kvalitní ortopedickou matraci. Takové místo na spaní bude nepochybně lepší než jakákoli rozkládací pohovka;

– Neobvyklé a nestandardní konstrukční řešení. Všichni vaši známí budou ohromeni vaší vynalézavostí a racionalizačními schopnostmi;

– Všestrannost. Taková rozkládací pohovka může být instalována jak v dětském pokoji, tak v pokoji pro dospělé;

– Rozchod. Jedná se o velmi úhledný a kompaktní kus nábytku, navíc bude odlišovat prostor pro odpočinek a spánek. V jednopokojových apartmánech můžete toto řešení použít v následující podobě: spodní pohovka jako místo na spaní pro rodiče a horní postel pro dítě.

Věnujte pozornost takovému designu a mějte na paměti, že nízké stropy vám nedovolí nainstalovat mnoho modelů. Před výběrem proveďte měření stropu a vezměte to v úvahu. Horní vrstva by měla mít výšku, která vám umožní pohodlně tam vylézt a sestoupit.

Některé z modelů mají úložné systémy. Zde můžete ukládat oblečení, boty a další maličkosti v životě. Někdy jsou takové návrhy kombinovány se standardními skříněmi. To je skvělé řešení pro školku.

Patrová postel s pohovkou - výhody Patrová postel s pohovkou - výhody

Design palandy s pohovkou

Základ takového návrhu musí být spolehlivý, jinak byste v budoucnu mohli čelit zjevným problémům. Rámová základna může být vyrobena z různých materiálů, které mají řadu rozdílů..

Kov. Použití kovu pro výrobu rámu je poměrně praktické řešení, protože je to silný a velmi odolný materiál, který má poměrně nízkou cenu. Málokdo však upřednostňuje tuto možnost – hlavně z toho důvodu, že kovové konstrukce není úplně snadné zapadnout do individuálních stylových řešení interiéru, navíc může způsobit zranění, takže je lepší se takového designu v dětském pokoji zdržet.

Dřevo. Přírodní dřevo je velmi oblíbený ekologický a trvanlivý materiál. Pohovka s postelí, jejíž rám je vyroben z přírodního dřeva, vypadá skvěle malovaná nebo v přírodních barvách a je v souladu s mnoha různými styly.

Dřevotříska. Tento materiál ve svém moderním designu je vizuálně velmi podobný přírodnímu dřevu, ale mnohem levnější. To je odůvodněno řadou nevýhod: křehkost a nízká odolnost proti vlhkosti. Druhou nevýhodu lze minimalizovat speciálními laky a impregnacemi, které zvyšují odolnost materiálu proti vlhkosti.

Rozměry postele je třeba zvolit s přihlédnutím k výšce osoby, která tam bude odpočívat. Pro dospělého nebo rostoucího teenagera bude nejpohodlnější délka 2 m a pro děti asi 1,5 m. U postele s jedním lůžkem je standardní šířka 0,9 m.

Není nutné, aby si dítě pořizovalo příliš malou postel, protože miminka rostou velmi rychle a po nějaké době už malá postel nebude. Pokud se však přesto rozhodnete této volby držet, mějte na paměti, že za pár let budete muset koupit nový nábytek..

Jelikož chceme získat pohodlnou postel navrch, je výběr správné matrace jedním z hlavních bodů. Pohodlná matrace s ortopedickou funkcí odpovídající požadované výšce a šířce vytvoří nejpohodlnější postel.

Patrová postel s pohovkou - konstrukce Patrová postel s pohovkou - konstrukce Patrová postel s pohovkou - konstrukce

Patrová pohovka

Postel v horní úrovni je velmi důležitá, ale nezapomeňte na pohovku. Modely určené pro dospělé mají klasický rovný tvar, tento design lze nainstalovat kdekoli v místnosti – uprostřed nebo v rohu.

Některé modely jsou dodávány bez pohovky, což vám umožní nainstalovat libovolnou možnost, která odpovídá velikosti.

Pokud chcete mít možnost spát na pohovce, pak je vhodné, aby se rozvinula. Jinak si vyberte nemobilní model, který budete používat výhradně k relaxaci u šálku kávy nebo čaje, knihy nebo sledování oblíbeného televizního pořadu..

Pohovka. Nejběžnější analog pro pohovky v podobných provedeních. Svou popularitu si získal díky vynikajícím vlastnostem. Tato pohovka se rozkládá se zvýšeným sedadlem.

“Eurobook”. Další známý typ pohovek, který se na rozdíl od předchozí verze promění v postel. Velmi robustní konstrukce, protože mechanismus je extrémně jednoduchý. Ale je tu také minus – postel je poměrně nízká.

Rozkládací postel. Složitá a poměrně vzácná struktura, ale přesto zajímavá a originální. Celá její podstata spočívá v tom, že se sedačka díky určitým manipulacím promění ve dvoupatrovou postel..

Patrová pohovka Patrová pohovka

Polstrování pohovky a výplň

Před výběrem určitého typu čalounění se rozhodněte pro hlavní účely používání sedačky. Pokud chcete relaxovat na měkké pohovce hlavně ve dne, použijte přírodní nebo umělou kůži. Pokud ale chcete, aby sedačka plnila funkci místa na spaní, pak budou požadavky jiné. Kůže se pro takové účely velmi špatně hodí, protože prádlo se bude vrtět. Nejlepší je látkové čalounění, jako je velur. Snadno se čistí a vydrží roky, aniž by ztratil svůj čerstvý vzhled.

Aby byla vaše pohovka měkká a odolná, měli byste svůj výběr výplně vážně zvážit. Nejběžnější typy jsou uvedeny níže:

– Pružinové bloky – nezávislé pružiny. Celá tato struktura je sada pružin, které jsou uloženy v samostatných pružinách. Takový systém umožňuje každému z nich pracovat samostatně. To vám umožní vytvořit velmi příjemné prostředí pro relaxaci na pohovce..

– Závislé pružiny. Opak předchozího návrhu, ve kterém jsou pružiny spojeny se sousedními. Jsou komprimovány synchronně, což mění reliéf pod hladkým úhlem. Má životnost 10 let.

– Pěnová guma, polyuretanová pěna. Nejběžnější ze všech typů plnidel. Díky tomu jsou sedadla velmi odolná a odolná. Má nízkou cenu, ale není to nejlepší možnost pro spaní, protože je to docela těžké.

Patrová postel s pohovkou - čalounění pohovky a výplň Patrová postel s pohovkou - čalounění pohovky a výplň Patrová postel s pohovkou - čalounění pohovky a výplň

Patrový žebřík s pohovkou

Je těžké si představit, jak se někdo pokouší vylézt na druhou úroveň bez žebříku – to je strašně nepohodlné. Často můžete najít schody z chromovaného kovu – to je velmi odolný, ale spíše kluzký materiál..

Při dokončování pokoje pro děti zvolte dřevěné schodiště. Je skvělé, když máte dostatek prostoru pro umístění pochodové struktury pro zvedání. Tím se výrazně zvýší úroveň bezpečnosti celé konstrukce..

Patrová postel s pohovkou - Žebřík Patrová postel s pohovkou - Žebřík Patrová postel s pohovkou - Žebřík

Postel s pohovkou pro děti i dospělé

Dětské možnosti palandy s pohovkou dole představují na rozdíl od dospělých modelů poměrně bohatý sortiment. Chcete -li zakoupit kvalitní kopii, věnujte pozornost materiálu a spolehlivosti celé struktury..

Nezapomeňte na soulad nového kusu nábytku a celkového designu místnosti a také na barevné sladění. Pokud dáváte přednost modelu, který nerozkládá spodní pohovku, ujistěte se, že má dostatek úložných systémů..

V pokoji pro teenagery je spodní pohovka ideální pro relaxaci a přijímání hostů a druhá vrstva bude velmi pohodlná postel. Pro teenagera je vhodná postel v moderním stylu, a pokud to celkový styl místnosti umožňuje, pak high-tech.

Dospělí jen zřídka věnují pozornost takovým návrhům, jako je nábytek pro sebe. To bude skvělá volba, pokud rodiče sdílí pokoj s dítětem a spodní pohovka pro ně bude místem na spaní a horní postel bude pro dítě..

Věnujte pozornost klasickému stylu nebo stylu, který se bude určitě hodit do vašeho interiéru. Vypočítejte parametry postele tak, aby se vysoký člověk sedící na spodní pohovce cítil pohodlně.

Patrová postel s pohovkou pro děti i dospělé Patrová postel s pohovkou pro děti i dospělé Patrová postel s pohovkou pro děti i dospělé Patrová postel s pohovkou pro děti i dospělé

Patrová postel s pohovkou – foto

Ještě více nápadů na uspořádání místa odpočinku pomocí palandy s pohovkou můžete vidět v našem výběru fotografií. Přejeme vám inspiraci pro nové kreativní výkony!

Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto Patrová postel s pohovkou - foto

Thanks! You've already liked this