Barevné kombinace koupelen: 70 nápadů

Barevné kombinace koupelen: 70 nápadů

V interiérovém designu, i když máte možnost ztělesnit vlastní fantazii a kreativitu, nemusíte být s výsledkem zcela spokojeni. To se často stává, pokud není paleta barev dobře promyšlená a pobyt v konkrétní místnosti začíná na člověka působit jiným způsobem, než by si přál. Koupelna je místem, kde každé ráno čerpáme energii, po večerech relaxujeme, a proto by měla být co nejpohodlnější. Podívejme se blíže na to, jak vybrat barevné kombinace pro interiér koupelny.!

Pravidla pro výběr odstínů v interiéru

Volba barevných řešení je ovlivněna nejen individuálními chuťovými preferencemi, ale také řadou dalších faktorů. Zejména musíte zvážit, jak je prostor vnímán vizuálně. Není žádným tajemstvím, že světlé tóny místnost opticky zvětšují, zatímco tmavé ji zmenšují..

Je také nutné pamatovat na psychologické vnímání barev. Kromě toho byste se při výběru odstínů měli zaměřit na stylistický směr. Koncept jakéhokoli stylu implikuje určité vzory při výběru barev. Lze načrtnout obecné pokyny pro návrh koupelny..

Snažte se nepoužívat více než tři různé barvy nebo více než pět odstínů stejné barvy. V opačné situaci nebude interiér harmonický. Nejčastěji jsou vynechány pouze dva tóny, které jsou často buď kontrastní nebo sousedící. V každém případě by jedna barva měla zdůrazňovat význam druhé. Pro ty, kteří dávají přednost designu v jedné barvě, by bylo nejlepším řešením použít tři odstíny, které umožňují zvýraznit všechny detaily koupelny..

Při určování přijatelné úrovně jasu se řiďte velikostí koupelny. Mějte na paměti, že ve většině typických bytů je důležité používat světlé odstíny, které rozšiřují prostor. Důvodem je malá velikost koupelen. Pamatujte také, že jasné barvy pomohou rozveselit a rozveselit a klidná paleta přispěje k uvolněné atmosféře..

Psychologické vnímání

Zkušení návrháři vědí, jak důležité je správně vybrat barevné schéma koupelny, aby byla vizuálně větší a zvýraznila akcenty v místnosti. K vytvoření pohodlného interiéru je třeba vzít v úvahu určité funkce..

Světlé odstíny nejen rozšíří místnost, ale také budou vypadat uvolněněji, pomohou vašemu oku relaxovat a naladit se na relaxaci. Pastelová paleta se stane optimálním pozadím, které umožní dekorativním prvkům vypadat výhodněji..

Tmavé barvy působí jinak, jako by „kradly“ světlo, a proto místnost více stísňují. To vám však umožňuje atmosféru zútulnit a svým způsobem i intimně. Pamatujte, že čím tmavší tón je použit ve stěnách a podlahách, tím větší by měla být koupelna. Kromě toho musíte přemýšlet o instalaci intenzivního osvětlení..

Barevné kombinace v interiéru koupelny - Psychologické vnímání Barevné kombinace v interiéru koupelny - Psychologické vnímání

Barevný kruh

Při výběru kombinací barev a odstínů můžete vzít v úvahu jedno tajemství, které často používá mnoho návrhářů. Při návrhu jakékoli místnosti můžete použít pravidlo barevného kolečka, které je spojeno se čtyřmi jednoduchými vzorci:

– Dva nejkompatibilnější odstíny mohou být umístěny naproti sobě (například to může být kombinace oranžové a modré).

– Vzorec kontrastní triády. Je vybrána jedna hlavní barva, ke které je třeba přidat dva odstíny opačné k hlavnímu tónu. Například k hlavní purpurové jsou dodatečně vybrány světle zelená a jasně žlutá..

– Klasické řešení ve třech barvách. Můžete si vybrat barvy, které se nacházejí ve stejné vzdálenosti. Například žlutá spolu s červenou a modrou.

– Vzorec pro analogovou triádu. Vyzvedněte libovolné tři tóny, které budou vedle sebe. Může být žlutý s nádechem zelené, čistě žluté a žlutooranžové..

Barevné kombinace v interiéru koupelny - barevné kolečko Barevné kombinace v interiéru koupelny - barevné kolečko Barevné kombinace v interiéru koupelny - barevné kolečko

Možnosti barevné kombinace

Zde je několik možností pro oblíbené barvy do koupelny. Nezapomeňte, že než se rozhodnete pro jeden z nich, musíte určit, jak tato nebo ta paleta odpovídá stylu místnosti..

Bílá koupelna

Jediná barva považovaná za univerzální je bílá. Dodává interiéru propracovanost a jednoduchost a lze jej také kombinovat s jakýmikoli jinými barvami. Bílá koupelna vypadá prostorně a světle, což je důležité pro malé byty. Kromě toho je to nádherná kulisa pro různé dekorativní prvky. Pokud se bojíte asociace místnosti se sterilní lékařskou ordinací, použijte jakýkoli jiný odstín, kromě sněhově bílé.

Barevné kombinace v interiéru koupelny - Bílá koupelna Barevné kombinace v interiéru koupelny - Bílá koupelna Barevné kombinace v interiéru koupelny - Bílá koupelna

Koupelna v teplých barvách

Teplé odstíny jsou skvělé pro design malých koupelen i místností s volným prostorem. V prvním případě můžete oblast vizuálně rozšířit a udělat koupelnu více osvětlenou. Druhá možnost vám umožňuje vytvořit příjemnou a útulnou atmosféru ve velké místnosti pomocí teplých barev..

Často existují stylové koupelny v béžových a krémových, růžových a šarlatových, pískových a kávových tónech. Zlaté a hnědé barvy budou také vypadat dobře..

Pamatujte, že světlé odstíny pomáhají udržovat čistotu a skrývají různé pruhy, kterým se nevyhnou ani ti nejupravenější majitelé. Pokud chcete, můžete kombinovat tóny a hrát si s barvami, kombinovat tmavé a světlé odstíny..

Barevné kombinace v interiéru koupelny - teplé tóny Barevné kombinace v interiéru koupelny - teplé tóny Barevné kombinace v interiéru koupelny - teplé tóny

Koupelna v chladných barvách

Jedná se o běžnou možnost návrhu koupelny. Běžné jsou modré a světle modré koupelny a také studené odstíny šedé. Tyto barvy jsou někdy kombinovány s bílou, což dává místnosti nový vzhled. V této situaci použijte co nejsvětlejší odstíny, protože tmavě šedá a modrá mohou být nepříjemné. Pokud však vezmete například světlé tóny modré, pak budou spojeny s čistou vodou a vnímány svěží..

Zelená vypadá přirozeně a přirozeně. Navzdory tomu, že v interiéru lze použít studené tóny zelené, přispějí k relaxaci a v kombinaci s červenou nebo oranžovou osvěží a zlepší náladu..

Chladné odstíny lze zředit barevnými akcenty a jasnými doplňky, různými dekorativními detaily. Díky tomu bude koupelna vypadat tepleji a pohodlněji..

Barevné kombinace v interiéru koupelny - studené tóny Barevné kombinace v interiéru koupelny - studené tóny Barevné kombinace v interiéru koupelny - studené tóny

Kontrastní koupelna

Jednou z nejoblíbenějších barevných kombinací je černá a bílá. Na první pohled se zdá, že je nemožné vytvořit útulný pokoj pomocí dvou zcela opačných barev. Je to však vysoký kontrast černé a bílé, který dává nádherný efekt a pomáhá vytvořit stylový interiér. Je však důležité je používat moudře..

Pokud bílá převládá nad černou, pak to také přispívá k vizuálnímu zvětšení místnosti. Pokud tedy upřednostňujete černou a bílá přechází do pozadí, pak koupelna bude vizuálně vypadat méně.

Kombinace bílé a černé je stylová a vytváří přísnou, ale intimní atmosféru. To je nejlepší volba pro ty, kteří chtějí v první řadě vyjádřit svou vlastní individualitu. Z pohledu psychologů bílá znamená milost a čistotu, zatímco černá znamená úzkost a prázdnotu, buďte proto opatrní při výběru povrchových úprav a instalatérských prací. Je důležité nejen nedělat prostor sterilním, ale také se vyhnout tísnivé atmosféře..

Kombinace barev do koupelny - kontrastní odstíny Kombinace barev do koupelny - kontrastní odstíny Barevné kombinace koupelen - kontrastní odstíny

Kombinace barev v interiéru koupelny – fotografie

Při analýze vhodných kombinací v interiéru koupelny se neobejdete bez experimentování. V praktickém použití se různá barevná řešení liší od výsledků počítačové vizualizace. Abyste zjistili, jak kombinace různých textur a odstínů vypadají ve skutečnosti, musíte se podívat na fotografie pořízené v reálných podmínkách. Vybrali jsme pro vás velké množství různých možností designu koupelny, mezi nimiž si můžete vybrat optimální barevné schéma!

Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie Kombinace barev v interiéru koupelny - fotografie

Thanks! You've already liked this