Jednopatrový dům s garáží (80 fotografií): projekty a nápady

Jednopatrový dům s garáží (80 fotografií): projekty a nápady

Venkovský dům je skvělou volbou pro pohodlný klidný pobyt daleko od shonu města. Budovy se často nacházejí docela daleko od městských hranic a auto je nutností. Stavba domu s garáží bude nejlepším řešením, které nejenže poskytne dobře vybavené parkoviště pro automobily, ale také výrazně ušetří území pozemku. Domy v jednom patře jsou v dnešní době velmi populární – perfektně zapadají do přírodní krajiny, jsou vhodné pro použití dětmi a staršími členy rodiny a navíc mohou výrazně snížit náklady na stavbu. Pokud jde o obytný prostor, v našem článku vám řekneme, jak jej můžete zvětšit, a také to, co musíte předvídat při vybavení garáže v domě.

Výhody domu s garáží

Umístění garážového prostoru na území domu má mnoho výhod. Jak jsme již řekli, je to příležitost k výrazné záchraně území místní oblasti, kterou lze později použít pro výzdobu záhonu, rekreační oblasti nebo jiných nezbytných budov. Samostatná garáž navíc nezkazí vaši estetickou úpravu a úhledně dlážděná cesta k ní pomůže udržovat váš trávník uklizený. Také výhody uspořádání garáže v domě jsou následující body:

– Nejúčinnější řešení problému parkování vozidel, v důsledku čehož bude auto chráněno před nepřízní počasí a únosci;

– Schopnost provádět opravy pohodlně kdykoli během roku;

– Možnost využití střechy garáže k uspořádání terasy, skleníku atd .;

– Interiér garáže může zahrnovat malou dílnu, skladovací systém, kam se můžete volně pohybovat z teplého domova;

– Sloučení garáže s domem šetří náklady na stavbu, protože není třeba stavět druhý základ s krabicí a střechou a místnost může být připojena k jedinému topnému systému, přívodu vody a dokonce k uspořádání rekreační oblasti, malá kuchyňka zde.

Kromě výhod má umístění garáže v domě své vlastní nevýhody. Předně je to riziko vstupu nepříjemných pachů do obytného prostoru. Aby se tomu zabránilo, doporučuje se v garáži nainstalovat vysoce kvalitní ventilační systém a vybavit malou chodbu-vestibul, sklad nebo kotelnu. Musíte se také postarat o dodatečnou hlukovou izolaci garáže..

Jednopodlažní dům s garáží - výhody Jednopodlažní dům s garáží - výhody

Stavební materiál

Volba stavebního materiálu hraje v obytné budově důležitou roli. Od jeho kvality závisí trvanlivost domu, provozní vlastnosti a rychlost stavebních prací. Nesporným vůdcem zůstávají cihlové budovy, které mají dlouhou životnost, dokonale udržují teplo a mohou mít ty nejpodivnější tvary s ohyby, arkýři a dalšími architektonickými prvky. V jejich prospěch je také absence potřeby dalšího opláštění budovy – koneckonců samotná cihla je dekorativní materiál, má různá barevná řešení.

Dnes jsou domy postavené pomocí rámové technologie docela populární. Stavba jednopatrových budov se provádí v krátkém čase, nevyžaduje vyztužený základ, zde je však nezbytná další vnější úprava. Výhodou je rozmanitost možných forem budov, i těch nejneobvyklejších, jako jsou kupolovité budovy..

Dřevo je nejčistší a nejprodyšnější materiál, který zajišťuje vynikající větrání místnosti. Dřevo má vysoké dekorativní vlastnosti, tepelnou izolaci, ale zároveň je nejvíce nebezpečné pro požár, a proto zůstává otázka racionality stavby domu ze dřeva s garáží kontroverzní.

Moderní technologie umožnily získat takové materiály pro stavbu, jako jsou plynové a pěnové bloky, které díky své vnitřní pórovitosti poskytují uvnitř budovy vynikající mikroklima. Jejich předností je také solidní velikost jednotlivých bloků, díky které lze celkem rychle postavit jednopatrový dům..

Dům ze skořápky lze právem nazvat „léčivý“ – materiál je během zpracování nasycen mořskou solí a absorbuje velké množství jódu. Budova má dobrou zvukovou a tepelnou izolaci. Nevýhodou jsou vysoké náklady na suroviny.

Jednopodlažní dům s garáží - Stavební materiály Jednopodlažní dům s garáží - Stavební materiály

Moderní projekty jednopatrových domů s garáží

Když se rodina rozhodne postavit dům, je nutné rozhodnout o projektu – bude to typický nebo individuální plán. Každý z nich má své vlastní nepochybné výhody. Například výběr standardního projektu urychlí zahájení stavebních prací, protože všechny výkresy již mají přesné výpočty a příslušnou dokumentaci. Navíc takový projekt již byl realizován a testován v praxi více než jednou, což potvrzuje spolehlivost konstrukce. Při sestavování vlastního jedinečného plánu můžete vzít v úvahu všechna přání a vytvořit příjemné prostředí se vším vybavením speciálně pro konkrétní rodinu. Současně je možné vzít v úvahu všechny geografické rysy půdy a postavit například dům ve svahu, jak je znázorněno na fotografii, nebo jinou architektonickou formu, která bude vypadat docela originální.

Suterénní garáž

Uspořádání garáže pod domem výrazně šetří místo nejen na pozemku, ale i obytný prostor samotné budovy. Kromě toho je to vynikající volba pro stavbu domu na pozemku se svahem. Během stavby se však budete muset potýkat s některými obtížemi, jako je potřeba zorganizovat odvod dešťové a podzemní vody z areálu a spolehlivá hydroizolace konstrukce. Kromě toho je třeba vzít v úvahu skutečnost, že během období mrazů bude sestup a výstup mnohem obtížnější..

Moderní projekty jednopatrových domů s garáží - Garáž v suterénu Moderní projekty jednopatrových domů s garáží - Garáž v suterénu

Garáž v přízemí

Dobrým řešením by bylo umístění garáže v přízemí budovy. Obytný prostor se tedy poněkud zmenší, ale umístění garáže pod stejnou střechou jako dům pomůže ušetřit náklady na střešní materiály. Garážový prostor a stěny domu mají nejčastěji stejnou povrchovou úpravu, což představuje holistické kompoziční řešení. Takové uspořádání také poskytuje další prostor suterénu, kde je po zajištění veškeré potřebné komunikace možné vybavit nejen technické místnosti, ale také obytné místnosti, odpočívárny.

Moderní projekty jednopatrových domů s garáží - garáž v přízemí Moderní projekty jednopatrových domů s garáží - garáž v přízemí

Jednopatrový dům s přístavbou garáže

Garáž může být součástí domu, ale nesmí být spojena s jedinou střechou, ale mít vlastní. Může to být lineární pokračování obytné části domu nebo v souboru s ním představovat tvar celé budovy ve tvaru písmene L. Střecha garáže je často záměrně plochá, aby se na ni poté vybavila rekreační oblast s terasou nebo zahradou, i když je docela možné na ní uspořádat malé podkroví, v jehož areálu je dílna nebo bude umístěna malá rekreační místnost.

Moderní projekty jednopatrových domů s garáží-Jednopatrový dům s přístavbou garáže Moderní projekty jednopatrových domů s garáží-Jednopatrový dům s přístavbou garáže

Podkrovní dům s garáží a suterénem

Toto řešení lze bezpečně nazvat nejhospodárnějším, protože lze získat tři obytné úrovně současně za minimální náklady. Uspořádání podkroví je levnější než destilace plnohodnotné podlahy a při pokládce potřebné komunikace (topení, elektrické rozvody) zde můžete vybavit plnohodnotnou ložnici, školku nebo pokoj pro odpočinek.

Totéž lze říci o suterénním prostoru – při jeho uspořádání hrají primární roli výsady jedné nebo druhé rodiny. Některé potřebují prostorný sklep pro skladování potravin, konzervaci, domácích potřeb, zatímco jiné potřebují další obývací pokoje, mini tělocvičnu nebo prádelnu. Prostor pod garáží také patří do společného suterénu a jeho střecha může být skvělou terasou nebo rozšířit plochu podkroví.

Moderní projekty jednopodlažních domů s garáží - Podkrovní dům s garáží a suterénem Moderní projekty jednopodlažních domů s garáží - Podkrovní dům s garáží a suterénem

Jednopatrový dům s garáží a saunou

Postavit dům s garážovým oddílem je samo o sobě celkem racionální řešení, ale někteří usilují o to, aby jejich domov byl funkčnější dokončením dalších teras, altánů a koupelí. Například, jak ukazuje fotografie dispozice, na jednu z kratších stran domu navazuje garáž a sauna, odkud se otevírá východ na terasu. Přilehlé území tak zůstává zcela bez dalších budov..

Moderní projekty jednopodlažních domů s garáží-Jednopatrový dům s garáží a saunou Moderní projekty jednopodlažních domů s garáží-Jednopatrový dům s garáží a saunou

Mezonet s garáží

Mezonet je dvougenerační dům se samostatnou komunikací a společnou zdí. Budovy jsou nejčastěji symetrické, ale mohou mít společnou halu nebo garáž. Toto rozložení je vhodné pro dva různé manželské páry nebo velkou rodinu skládající se z několika generací. Přítomnost různých vchodů zajišťuje zachování osobního prostoru, nezpůsobuje potíže při neustálých setkáních se sousedy. Ústředním prvkem je často prostor garáže, což může být jedna prostorná místnost pro několik aut, ale nejčastěji se jedná o dvě oddělené místnosti, z nichž každá je určena pro jedno nebo dvě auta.

Moderní projekty jednopodlažních domů s garáží - Duplex s garáží Moderní projekty jednopodlažních domů s garáží - Duplex s garáží Moderní projekty jednopodlažních domů s garáží - Duplex s garáží

Věci, které je třeba vzít v úvahu při stavbě domu s garáží

Při zvažování hotových projektů nebo vytváření vlastních je nutné vzít v úvahu určité nuance, které ovlivní vnější, vnitřní ukazatele pohodlí, estetiku i technické problémy, a to:

– Vstup do garáže je lepší umístit blíže k bráně, nejlépe ze severní strany domu, aby se jižní strana prohřívala a osvětlovala prostor obývacího pokoje. V tomto případě lze ložnici umístit s okny na východ a kuchyň – na západ. Toto rozložení poskytne nejlepší osvětlení celé konstrukci;

– Mezi garáží a místnostmi je lepší vybavit malou chodbu, technickou místnost, kotelnu nebo koupelnu, aby hluk a cizí pachy nerušily pohodlný pobyt v domě;

– Celý komunikační systém, včetně jejich pokládky na území garáže, je promyšlen předem, nikoli ve fázi plánování, aby se předešlo dodatečným nákladům později;

– Nebude nadbytečné vybavit inspekční jámu pro pohodlí opravy automobilů, stejně jako různé výklenky a police, kde budou uloženy nástroje.

Jak ukazuje praxe, krajinný design (umístění vchodu, cest, záhonů atd.) Je také lépe promyšlen před zahájením stavebních prací – území tak bude mít harmonický, dokončený vzhled.

Jednopatrový dům s garáží - Co je třeba vzít v úvahu při stavbě Jednopatrový dům s garáží - Co je třeba vzít v úvahu při stavbě

Jednopatrové domy s garáží – fotografie a projekty

V naší galerii jsme shromáždili nejlepší fotografie jednopatrových domů s různými způsoby uspořádání garáží pod jednou střechou. Zde můžete vyhodnotit výhodnost toho či onoho projektu a vytvořit si vlastní plán budoucí stavby. Příjemné prohlížení!

Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty Jednopatrové domy s garáží - fotografie a projekty

Thanks! You've already liked this