Fialová barva v interiéru (90 fotografií)

Fialová barva v interiéru (90 fotografií)

Barevné schéma interiéru překládá vnitřní svět jeho majitele. Výběr odstínů šeříku pro dekoraci charakterizuje vytříbenou kreativní povahu, z nichž mnozí jsou schopni čerpat inspiraci a sílu z této vzdušné barvy..

Vlastnosti barvy a vliv na psychiku

Lilac je bělená fialová barva. Stejně jako mnoho dalších má různé palety. Namodralá levandule stojí v řadě studeného spektra, a proto je vhodná do místností s okny orientovanými na jih nebo východ. Šeříková barva může být teplá a ve správných kombinacích bude vhodná v severních místnostech..

Tlumený jemný a jemný tón harmonicky splývá s minimalistickým stylem i luxusní klasikou. Kromě toho, trendový nádech vintage a převaha retro předmětů činí odstíny opět relevantními a upevňují je na vrcholu popularity mimo jiné v interiérovém designu..

Lilac může vnést své vlastní kouzlo do jakéhokoli stylistického řešení. Dává člověku silné emocionální poselství a vrhá se do své vlastní reality mimo čas a prostor. Pravděpodobně důvod spočívá v samotné podstatě celé fialové palety – v jednotě modré a červené. Mají také poměrně silný a někdy dokonce agresivní vliv na osobu. Všechny tyto „negativní“ jsou však odstraněny za prvé potlačením jedné barvy druhou a za druhé přidáním změkčující bílé.

Fialová barva symbolizuje vzdušnost, snovost, kreativitu, smyslnost a tajemství. Lidé, kteří dávají přednost této barvě, se často vyznačují snadnou dispozicí, flexibilitou mysli a také rozvinutou kreativitou. Na druhou stranu někteří psychologové poznamenávají, že takové osobnosti jsou infantilní, ješitné, tajnůstkářské a nedůvěřivé..

Existuje názor, že lila barva není vhodná pro velké prostory, ve kterých lidé tráví hodně času, ale je lepší ji použít při navrhování malých obývacích pokojů. Toto je poměrně kontroverzní tvrzení, protože vše je čistě individuální. Pokud majitelé domu s takovým zázemím hluboce soucítí a ve svém okolí se cítí dostatečně pohodlně, pak je zcela vhodné jimi vyzdobit předsíň nebo ložnici..

Zde je však důležitá střídmost a rovnováha. Přebytek bohatého a aktivního květinového odstínu v interiéru může způsobit pocity deprese a úzkosti. Nejlehčí možnosti nebo akcentní hluboké tóny zároveň pomohou uklidnit a zbavit zbytečné úzkosti..

Fialová barva v interiéru - Vlastnosti

Barevné kombinace

Je třeba poznamenat, že je vhodné nepoužívat šeřík jako monochromatické řešení pro obytné prostory. Barva musí být kombinována s jinými tóny, nejlépe alespoň 3. Zvláště stojí za to obklopit nejjasnější akcenty.

Šeřík s bílou

Svěží a neutrální bílá se hodí k jakémukoli jinému odstínu. Lilac není výjimkou. Kombinace s bledě fialovou vypadá obzvláště jemně a romanticky..

Extrémně vhodné bude použití krásných figurek, rámů pro zrcadla, obrazů nebo fotografií s filigránskými vzory..

Lila s bílou - kombinace barev v interiéru Lila s bílou - kombinace barev v interiéru

Šeřík se šedou

Neuvěřitelně stylová, ale poněkud chladná kombinace. Šedá tvoří dokonalou kulisu bohatství šeříku. Díky této barvě bude interiér složitější, zajímavější a přesvědčivější..

Lila se šedou - Kombinace barev v interiéru Lila se šedou - Kombinace barev v interiéru

Šeřík se zelenou

Myšlenku kombinovat šeříkovou barvu se zelenou navrhuje sama příroda. Harmonický pár přináší do místnosti šťavnatou jarní něhu, vyvolávající příjemné asociace s kvetením šeříků, fialek, levandule a kosatce. Vezměte prosím na vědomí, že pistácie, máta, čajovník jsou vhodné pro bělenou verzi fialové – jemné, tlumené tóny. Pokud má místnost bohaté fialové detaily, pak je vhodné přidat stejný sytě zelený akcent..

Lila se zelenou - Kombinace barev v interiéru

Šeřík se žlutou

Další promyšlený designový tah. Stejně jako v jiných případech je výběr správných odstínů obzvláště důležitý. Citronové, hořčičné tóny dokonale splynou v harmonickém duetu s modravým brčálem a narůžovělým šeříkem.

Žlutá se často ztrácí v jiných barevných kombinacích, ale zde hraje v plné síle a zaujímá přední místo, přináší do prostoru sluneční energii a pozitivní energii..

Lila se žlutou barvou - kombinace barev v interiéru Lila se žlutou - kombinace barev v interiéru

Šeřík s béžovou

Mléko-krémová nahá stupnice vypadá velmi jemně a roztomilě. Vytváří jedinečnou atmosféru, ve které je příjemné být. Výsledný efekt útulnosti, lehkosti a pohodlí vysvětluje popularitu béžových podtónů..

Tlumené odstíny poskytují neutrální základ pro akcenty šeříku. Barvy jako smetana, mléko, písek, slonovina se organicky vejdou do klidného interiéru ložnice, školky nebo obývacího pokoje. Fialovou lze použít k ozdobení jedné ze stěn, závěsů, lamp a polštářů.

Lila s béžovou barvou - kombinace barev v interiéru Lila s béžovou barvou - kombinace barev v interiéru

Fialová barva v interiéru – foto

Lilac poznámky mohou vytvořit prostorný a svěží prostor pro jakoukoli část domu. Každá z místností má však svůj vlastní funkční účel, a proto své vlastní zvláštnosti při používání barevných tahů..

Fialová barva v interiéru kuchyně

Fialová barva vytváří v kuchyni neuvěřitelně sváteční a lehkou jarní atmosféru. Tuto výzdobu můžete zdůraznit pomocí zelených rostlin, květin, zrcadel, průhledných povrchů. Také použijte pomeranče, žluté a teplé povrchové úpravy dřeva, které dodají dotek tepla. Na druhou stranu, pro moderní styl se rozhodněte pro ostrá bílá sluchátka s rovnými a čistými liniemi..

Fialová barva v interiéru kuchyně - Foto design Fialová barva v interiéru kuchyně - Foto design Fialová barva v interiéru kuchyně - Foto design Fialová barva v interiéru kuchyně - Foto design Fialová barva v interiéru kuchyně - Foto design Fialová barva v interiéru kuchyně - Foto design Fialová barva v interiéru kuchyně - Foto design Fialová barva v interiéru kuchyně - Foto design Fialová barva v interiéru kuchyně - Foto design Fialová barva v interiéru kuchyně - Foto design Fialová barva v interiéru kuchyně - Foto design Fialová barva v interiéru kuchyně - Foto design Fialová barva v interiéru kuchyně - Foto design

Fialová barva v interiéru obývacího pokoje

Při zdobení interiéru obývacího pokoje pomocí šeříkových barev byste měli takové skvrny obklopit velkým počtem světlých odstínů bílé, šedé, béžové. V opačném případě riskujete dotěrný a otravný efekt..

Levandulové, šedo-šeříkové, levandulové tóny budou vypadat ještě elegantněji, pokud budou namalovány sametovými kusy nábytku, lehkými tyly, lesklými nebo matnými textiliemi. Kromě toho bude výzdoba interiéru mnohem jasnější a zajímavější, pokud žluté, modré, zelené, tyrkysové a růžové akcenty kontrastují s lila. Zkuste nezapomenout na vyvážení barev, snažte se o co nejharmoničtější rozsah.

Fialová barva v interiéru obývacího pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru obývacího pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru obývacího pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru obývacího pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru obývacího pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru obývacího pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru obývacího pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru obývacího pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru obývacího pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru obývacího pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru obývacího pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru obývacího pokoje - Photo Design

Fialová barva v interiéru ložnice

V tomto designu získává ložnice tajemnou atmosféru romantiky. Designéři často zahrnují do designu nahé půltóny, díky nimž je prostor klidný a útulný..

Skvělým tahem jsou tapety, závěsy nebo květinové povlečení. Použití několika fialových akcentů dodá celkovému vzhledu na expresivitě, zvláště pokud se hraje s ušlechtilými odstíny smaragdu.

Fialová barva v interiéru ložnice - Photo Design Fialová barva v interiéru ložnice - Photo Design Fialová barva v interiéru ložnice - Photo Design Fialová barva v interiéru ložnice - Photo Design Fialová barva v interiéru ložnice - Photo Design Fialová barva v interiéru ložnice - Photo Design Fialová barva v interiéru ložnice - Photo Design Fialová barva v interiéru ložnice - Photo Design Fialová barva v interiéru ložnice - Photo Design Fialová barva v interiéru ložnice - Photo Design Fialová barva v interiéru ložnice - Photo Design

Fialová barva v interiéru koupelny

Fialová koupelna působí dojmem čistoty, romantiky a jemné blaženosti. V takovém interiéru můžete nechat každodenní marnost a úzkost za dveřmi a na oplátku si užít sladké chvíle klidu a ticha..

Saturace barev se může pohybovat od nejsvětlejších odstínů po nejhlubší a nejsytější. Jako další barvy doporučujeme použít teplou béžovou nebo studenou bílou..

Prvky dekorace jsou důležitým prvkem, který dodá vzhledu koupelny úplnost a útulnost. Mohou to být: obyčejné ručníky v bílé nebo šeříkové barvě; květiny – levandule, orchideje, fialky, kosatce; figurované vázy, zrcadla, malé obrázky v rámečcích; proutěné koše na drobnosti.

Fialová barva v interiéru koupelny - Photo Design Fialová barva v interiéru koupelny - Photo Design Fialová barva v interiéru koupelny - Photo Design Fialová barva v interiéru koupelny - Photo Design Fialová barva v interiéru koupelny - Photo Design Fialová barva v interiéru koupelny - Photo Design Fialová barva v interiéru koupelny - Photo Design Fialová barva v interiéru koupelny - Photo Design Fialová barva v interiéru koupelny - Photo Design Fialová barva v interiéru koupelny - Photo Design Fialová barva v interiéru koupelny - Photo Design Fialová barva v interiéru koupelny - Photo Design

Fialová barva v interiéru chodby

Chodba je místem, odkud do domu přichází nová pozitivní energie. Zde jsou tedy vhodné pouze objednané položky, které neruší tok sil do vašeho sídla..

Fialová barva v kombinaci s bílou je v tomto kontextu velmi dobrým řešením. Vytvářejí světlou, prostornou čistotu a eleganci, která inspiruje domácnosti a hosty k pozitivnímu kreativnímu přístupu..

Fialová barva v interiéru chodby - Photo Design Fialová barva v interiéru chodby - Photo Design Fialová barva v interiéru chodby - Photo Design Fialová barva v interiéru chodby - Photo Design Fialová barva v interiéru chodby - Photo Design Fialová barva v interiéru chodby - Photo Design Fialová barva v interiéru chodby - Photo Design Fialová barva v interiéru chodby - Photo Design Fialová barva v interiéru chodby - Photo Design

Fialová barva v interiéru dětského pokoje

Skvělým místem pro vytvoření „lila nálady“ je místnost pro nejmenší. Levandule, fialka, šeřík dodá jedinečnou atmosféru pohádkových snů. Kombinace růžové, pistáciové, modré a žluté přinese na území dětství výjimečný komfort..

Tato paleta je schopna realizovat nejodvážnější a nejzajímavější nápady. Například na stěny můžete zavěsit barevné obrázky, plakáty, připevnit vinylové samolepky ve formě prolamovaného stromu, motýly. Na čajový obřad je dobré postavit měkkou plochu u okna a vybavit malý stůl židlemi..

Obecně je šeřík cennou alternativou k růžové, a proto je běžnější jej používat v místnostech pro mladé princezny..

Fialová barva v interiéru dětského pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru dětského pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru dětského pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru dětského pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru dětského pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru dětského pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru dětského pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru dětského pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru dětského pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru dětského pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru dětského pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru dětského pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru dětského pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru dětského pokoje - Photo Design Fialová barva v interiéru dětského pokoje - Photo Design

Video: Odstíny fialové a lila v interiéru

Published
Categorized as Nápady