Tyrkysová pohovka v interiéru: 60+ fotografií ohromujících možností nábytku v barvě Tiffany

Tmavě tyrkysová sedačka vypadá ve světlém interiéru obývacího pokoje ve skandinávském stylu co možná nejvíce luxusně a akcentovaně

Tmavě tyrkysová sedačka vypadá ve světlém interiéru obývacího pokoje ve skandinávském stylu co možná nejvíce luxusně a akcentovaně

Tyrkysová … Jeho krása a bohatost palety může vzbudit paměť a vyvolat nejpříjemnější asociace. Při pohledu na tuto barvu každý z nás cítí beztížnost a lehkost ranní oblohy nebo něhu mořských vln. To je pravděpodobně důvod, proč mnoho designérů a výrobců nábytku sebevědomě používá tuto barvu ve své práci. Naši krajané však z nějakého důvodu aktivně nepoužívají tyrkysový odstín, což umožňuje pouze v uspořádání koupelny. Ale kdyby věděli o ušlechtilosti a všestrannosti této barvy, přemalovali by zdi ve svém domě nebo si už dávno koupili tyrkysovou pohovku!

Královská tyrkysová je hlavním akcentem každého obývacího pokoje

Královská tyrkysová je hlavním akcentem každého obývacího pokoje

Útulné posezení

Útulný fúzní obývací pokoj s tyrkysovou pohovkou a barevnými polštáři

Světlejší a jasnější odstíny tyrkysové dokonale doplní umírněný moderní styl.

Světlejší a jasnější odstíny tyrkysové dokonale doplní umírněný moderní styl.

Tyrkysová pohovka v interiéru fotografie obývacího pokoje

Neobvyklá kombinace oranžové, tyrkysové a zelené v interiéru obývacího pokoje

Psychologie a význam tyrkysu

Tyrkysová je neuvěřitelně krásná barva, která je již od starověku proslulá svou silou. Tato barva byla v mnoha kulturách velmi ceněna a tyrkysový kámen byl považován za symbol víry a pravdy. V zemích Dálného východu byla od starověku tyrkysová považována za magickou a věřila, že dává lásku, inspiraci, sebevědomí a nezávislost. Proto je v naší době tyrkysová a barva Tiffany spojena s emocemi, náladou a pocity..

Ale jen málo lidí se zajímá o starodávné významy a významy tyrkysové barvy, nejčastěji se vybírá na podvědomé úrovni pro výzdobu interiéru.

Na poznámku! Tyrkysová je sama o sobě kombinací několika odstínů: studené modré a jemné zelené. Navíc každý z nich svým způsobem ovlivňuje člověka a jeho vnímání: modrá vyvolává pocit čistoty a druhá uklidňuje a uklidňuje.

Tyrkysová ladí se žlutou

Tyrkysová ladí se žlutou

Zaprášený tyrkysový odstín - ideální pro ty, kteří chtějí formálnější a diskrétnější obývací pokoj

Prašný tyrkysový odstín – ideální pro ty, kteří chtějí v obývacím pokoji formálnější a diskrétnější charakter

Jemné odstíny tyrkysové dokonale zapadnou do venkovského stylu a Provence

Jemné odstíny tyrkysové dokonale zapadnou do venkovského stylu a Provence

Modernější řešení v interiéru vypadá více organicky s kontrastními odstíny tyrkysové

Modernější řešení v interiéru vypadá více organicky s kontrastními odstíny tyrkysové

A přestože je tyrkysová označována jako studené barvy, dokáže dodat svěžest a pohodlí. A také vyrovnat emoce, zmírnit podráždění, únavu a dokonce i stres, vytvořit v místnosti jemnou, romantickou atmosféru, dodat jí chlad a čistotu. Nejoptimálnějším místem pro tyrkysovou barvu je tedy místnost určená k odpočinku a relaxaci. Může to být obývací pokoj nebo ložnice, ačkoli tyrkysová je také povolena v dětských pokojích a ve třídách, ale ve snadné interpretaci..

15

Zajímavý! Všechny odstíny tyrkysové mají pozitivní vliv na zdraví a imunitu člověka, na jeho celkový stav, pomáhají zbavit se podrážděnosti a únavy.

Současný design

Současný design

Díky tomuto vlivu a jedinečné tyrkysové barvě se tato barva stala mezi designéry tak populární. Dnes se tedy často používá při zdobení interiérů..

“Vůně” interiéru s tmavě tyrkysovou pohovkou

Pomocí tyrkysové barvy v interiéru není nutné udělat celou místnost v „mořském“ stylu, kreslit ryby na stěny, aranžovat oblázky do váz a rozhazovat mořský písek na podlahu. Tato barva je vhodná pro umístění akcentů do interiéru bez ohledu na zvolený styl. A jednou z možností jasného prvku pro zvýraznění pozornosti a zdobení místnosti může být tyrkysová pohovka. Ale zároveň je důležité předem zjistit, s jakými barvami tyrkysová ladí a které je třeba zahodit..

Rada! V místnostech s neutrálními barvami se tradičně používá tyrkysová. Současně je kromě tyrkysové pohovky vybrán dekor v kontrastních barvách. Díky tomu bude místnost jasnější a elegantnější zároveň..

Tyrkysová pohovka se stane jasným přízvukem v každém interiéru

Tyrkysová pohovka se stane jasným přízvukem v každém interiéru

Tyrkysová barva je nejvíce harmonicky kombinována s bohatou žlutou, bílou, terakotovou, modrou, béžovou a mléčnou, modrou a zelenou, čokoládovou, zlatou a stříbrnou. Ale zároveň si můžete pohrát s jejími odstíny a vybrat si pro sebe jakoukoli možnost, ať už jemnou nebo sytě tyrkysovou v kombinaci s odstíny uvedených barev. A s každým z nich bude tyrkys hrát různými způsoby a umožní vám vytvářet originální, velkolepé kombinace, které vám umožní použít jej při zdobení budoárů, místností pro dívky a dokonce i v ložnici zasvěceného bakaláře.

čtrnáct

Pamatovat si! Navzdory své něžnosti je tyrkysová barva aktivní a někdy dokonce agresivní, takže s ní musíte zacházet opatrně a nepřetěžovat místnost, ve které je instalována tyrkysová pohovka, zbytečnými prvky.

Stylové kožené řešení

Stylové kožené řešení

Nejúspěšnější, ideální z hlediska uměleckého designu a optimální, jsou následující kombinace:

Příklad kombinace
Tyrkysová + korál Coral lze použít na závěsy, tapety nebo textilní polštáře
Tyrkysová + Marsala nebo Crimson Burgundsko Tato kombinace je velmi neobvyklá, ale zároveň vypadá nejslavnostněji a dokonce pompézněji. Proto je kombinace tyrkysové pohovky a dekoru místnosti v barvě marsala do obývacího pokoje jako stvořená.
Tyrkysová + světle zelená Jedinečná, nejčerstvější a nejsvětlejší barevná kombinace vhodná do dospívajících pokojů a ložnic

Velmi pěkně vypadá kombinace tyrkysové s bílými a šedými odstíny. Interiéry vyrobené v takovém barevném schématu jsou moderní, ale bez špetky formalismu..

15

Tyrkysová pohovka v interiéru obývacího pokoje: na velikosti záleží

Při výběru pohovky je důležité vzít v úvahu nejen vaše chuťové preference, ale také funkčnost tohoto kusu nábytku. Koneckonců, jaká role je přiřazena tyrkysové pohovce v interiéru místnosti, určuje její velikost..

Dětská pohovka v tomto odstínu se může stát součástí souboru v dětském nebo dospívajícím pokoji navrženém v tyrkysové barvě nebo se může stát malým jasným přízvukem v obývacím pokoji nebo v kuchyni a jídelně. Další věcí jsou velké přímé nebo šikmé modely, které lze instalovat podél dvou ze čtyř stěn v místnosti..

V duchu klasického směru

V duchu klasického směru

čtrnáct

Do jakého stylu místnosti se vejde tyrkysová sedačka? (možnosti fotografie)

Chladná tyrkysová se zpravidla používá v místnostech, kde je mnoho přirozeného světla, a pro slunná místa. Ale pokud mluvíme o interiérových stylech, pak je pohovka této barvy nejčastěji vidět v místnostech ve venkovském stylu. Kromě toho můžete použít panel na zeď nebo textilie příslušného odstínu a hlavní barvou v interiéru může být jakýkoli teplý pastelový odstín..

Dobrá kombinace s pastelovými barvami

Dobrá kombinace s pastelovými barvami

Tyrkysová našla své místo:

  1. v etnických interiérech;
  2. při zdobení pokojů v orientálním stylu. Kromě toho by měla být tyrkysová nejen pohovka, ale také textil a dekorativní polštáře, baldachýny a lampy;
  3. v pokojích ve stylu Provence. Pohovka na dřevěných nohách s opotřebovaným efektem, obklopená starožitnostmi a krajkovými polštáři, bude jiskřit barvami skutečné Paříže;
  4. v pokojích navržených ve stylu Art Deco. V tomto případě je čistá tyrkysová smíchána s černou nebo čokoládovou barvou a vytváří neobvyklou tvorbu, skutečné umělecké dílo;
  5. v secesním stylu, ale ne ve své čisté podobě, ale v tlumeném nebo nazelenalém odstínu;
  6. v retro stylu, glamour a dokonce i v minimalistických interiérech;
  7. ve stylu high-tech: tyrkysová se skvěle hodí ke sklu a kovu. Ale v takové tyrkysové místnosti by měla být pouze pohovka a stěny, textil, podlaha by měly být tlumené pastelové odstíny..

čtrnáct

Jedním slovem, tyrkysová může být použita při navrhování zcela odlišných interiérů, ale to musí být provedeno moudře, aby prostor jiskřil novými aspekty..

Elegantní volba pro světlý obývací pokoj

Elegantní volba pro světlý obývací pokoj

Thanks! You've already liked this