Kuchyňský design o rozloze 15 m2. metry se sedačkou: doporučení pro design a stylové nápady pro plánování

Praktický a stylový interiér kuchyňského prostoru

Stylový a praktický interiér kuchyňského prostoru

Velká kuchyň o rozloze 15 m2. metry – hodně prostoru pro realizaci fantazií. Bylo by velkou pošetilostí dát přednost standardní verzi, protože na takových záběrech můžete uspořádat nejen vynikající jídelnu, ale také krásné místo k odpočinku, jehož srdcem bude velká pohodlná pohovka..

Útulný a funkční kuchyňský nábytek

Útulný a funkční kuchyňský nábytek

15

Důležitou roli hraje barevné schéma dekorace interiéru, buď kontrastní odstíny, nebo v tónu se stěnami a textiliemi vypadají dobře

Barevné schéma interiéru hraje důležitou roli. Výhodné vypadají buď kontrastní odstíny, nebo aby ladily se stěnami a textiliemi

profesionálové

Prostorná 15metrová kuchyň se sedačkou má několik výhod:

 1. Zajímavá stylizace prostoru.
 2. Fyzický komfort – unavená záda si můžete kdykoli odpočinout.
 3. Schopnost pojmout více hostů v kuchyni bez umístění objemných židlí nebo jejich půjčování od sousedů.
 4. Použití jasných barev vytváří psychologicky pozitivní přístup.
 5. Pokud si koupíte pohovku se zvedacím sedadlem nebo zásuvkami, budete mít další úložný prostor pro věci, které jsou někdy v každodenním životě potřeba, ale přetížíte jej, pokud je uložen na stole nebo širokém parapetu.

15

Kde začít?

Protože je pohovka původně plánována jako přízvuk, měla by být umístěna co nej harmoničtěji. Není to snadný úkol, ale dá se to zvládnout. Než přistoupíte k přeskupení, stojí za to podrobně zvážit rozložení..

Několik obecných bodů:

 • Místnost rozdělíme na zóny – pro vaření, jídlo a odpočinek je od sebe izolujeme vzduchovými přepážkami nebo sektory zvýrazníme jednou barvou.

Vyhrazené posezení s ostrovním uspořádáním

Rekreační oblast v ostrovním stylu

 • Výběr možnosti rozložení. Pro velkou rodinnou kuchyni jsou nejvhodnější úhlové, lineární nebo poloostrovní možnosti. Ostrov opustíme do velmi velké místnosti nebo studia, což má smysl v jednopokojovém bytě, když je příležitost „pohrát si“ s celou plochou a odstranit část jedné z nenosných stěn.

Lineární varianta uspořádání kuchyňského nábytku

Lineární varianta uspořádání kuchyňského nábytku

Rada! Pokud se rozhodnete pro obtížnou metodu a uvažujete o odstranění části zdi, bude to pravděpodobně vyžadovat oficiální povolení. Nepropásněte okamžik! V opačném případě budete povinni vrátit vše „na začátek“, náklady na opravy budou prázdné a dokonce zdvojnásobeny.  

Zajímavý nápad, jak spojit kuchyňský ostrůvek s posezením

Zajímavý nápad, jak spojit kuchyňský ostrůvek s posezením

 • Vybíráme a uvolňujeme rekreační oblast, určujeme místo pro pohovku. U rohového typu je umístěn samostatně, nábytkové moduly jsou umístěny na opačné straně podél jedné z dlouhých a přilehlých stěn. V lineárním pohledu je sada umístěna na jedné straně, na opačné straně je měkká pohovka a část doprovodného nábytku ve stylu obývacího pokoje (konferenční stolek, malý stojan nebo stojací lampa). U poloostrovního typu vypadá půlkruhová pohovka originálně před stejnou náhlavní soupravou s mírně zaoblenými tvary umístěnou ve tvaru písmene „C“.

Stylový design moderní kuchyně s nábytkem na míru

Stylový design moderní kuchyně s nábytkem na míru

Jak si vybrat pohovku?

Pohovky jsou různé – velké a malé, ve formě lavic, rovné, rohové a dokonce půlkruhové. Musíte si vybrat model na základě plánovaného umístění náhlavní soupravy a umístění měkkého přítele.

Rada! Před koupí sedačky si změřte rozměry místa, kam ji následně umístíte. Mělo by se volně hodit do rekreační oblasti.

15

Korelujeme tvary místnosti a pohovky

 • Měkký roh se nejlépe hodí do čtvercové místnosti. Spárované mini pohovky vypadají originálně a plní další funkci – vizuálně oddělte jídelní sektor.
 • Podlouhlé tvary nejlépe ozdobí úzká, ale dlouhá pohovka podél zdi bez vyčnívajících područek.
 • Srdcem poloostrova bude určitě půlkruhová pohovka umístěná u zdi..

Pohodlné uspořádání úzké místnosti s použitím dalšího nábytku

Pohodlné uspořádání úzké místnosti s dalším nábytkem

Rada! Někdy je v kuchyni balkon nebo lodžie a v tomto případě se jedná o téměř hotový budoucí barový pult plus sektor pro příjem hostů, pokud tuto část interiéru vyzdobíte jako pokračování místnosti a zcela odložíte místo pro odpočinek. Zde se vejde jakýkoli tvar pohovky. Hlavní věcí je úspěšně porazit oblast jinými objekty a zdůraznit nadřazenost pohovky v designu..

Instalace dalšího nábytku je výnosnou a účelnou možností pro prostorné pokoje

Instalace dalšího nábytku je výnosná a účelná možnost pro prostorné pokoje

 • Pokud zdobíte část kuchyně jako obývací pokoj, je lepší vzít si velkou rozkládací pohovku. To vyřeší problém přistýlky pro hosta, který se rozhodne zůstat přes noc..
 • Kuchyně se sedačkou, která se přemění na postel, má další nespornou výhodu. Pokud dáte televizi trochu dále, bude rozhodnuto o otázce výběru programu pro sledování s rozdílem v chuti. Členové rodiny budou moci sledovat své oblíbené kanály na různých místech.

Úroveň pohodlí se výrazně zvyšuje, pokud je místo židle malá pohovka

Úroveň pohodlí se výrazně zvyšuje, pokud je místo židle malá pohovka

Čalounictví

Prvním bodem, který je třeba zvážit, je, že kuchyně, i když je poměrně velká, je stále považována za místo s vysokou vlhkostí a rozhodně je lídrem v interiéru jako „královna“ všech druhů vůní. Navíc je to léno výparů a cákanců od oleje a tuku a nikdo není v bezpečí před „létajícími“ talíři s kotletou a přílohou nebo šálky kávy, které omylem spadly dolů. To znamená, že čalounění pohovky by mělo být co nejpraktičtější a mělo by být práno co nejrychleji a nejrychleji z potenciálního znečištění a neabsorbovat cizí pachy..

Rada! Ideálním materiálem je kůže nebo koženka. Pokud nejste spokojeni s jejich cenou nebo specifičností kontaktu s tělem, vystačí si s gobelínem a jinými hustými a snadno omyvatelnými tkaninami..

Speciální mikroklima v kuchyni diktuje pečlivější přístup k výběru čalounění nábytku.

Speciální mikroklima v kuchyni diktuje pečlivější přístup k výběru čalounění nábytku.

Rada! Pokud se vám sedačka opravdu líbila a navíc vás podplatila minimální cena, ale látka je měkká, vždy si můžete koupit samostatný praktický potah, hlavní je, že harmonicky zapadá do celkového designu.

Krásné pouzdro pomůže chránit náhlavní soupravu před nežádoucím znečištěním

Krásné pouzdro chrání náhlavní soupravu před nechtěným znečištěním

Jak ozdobit sedací soupravu?

Vzhledem k tomu, že pohovka v kuchyni byla původně koncipována jako hlavní přízvuk, musí být pečlivě zdůrazněna pomocí dalších technik..

 1. Zvýrazněte rekreační oblast barvou: namalujte ji jedinou jasnou barvou a zvýrazněte osvětlením – ozdobte strop bodovými světly a přepněte jej na samostatný vypínač, aby byla tato oblast osvětlena odděleně od zbytku kuchyně.
 2. Ozdobte sektor obývacího pokoje ozdobným kamenem a velkou kovanou stojací lampou nebo dvojicí svícnů.
 3. Umístěte krásný plakát nebo tapetu na zeď poblíž pohovky.
 4. Ozdobte prostor kolem pohovky obrazy, fotografiemi, zdůrazněte podlahovou vázou atd..
 5. Rozložte na pohovku světlé polštáře a na podlahu pod nohy položte neobvyklý koberec.
 6. Oddělte místo zajímavými závěsy, které lze krásně sestavit po stranách stužkami, a v případě potřeby zcela zavřete a zavřete obývací pokoj a vytvořte „intimní“ roh.

13

Kuchyně je místem, kde trávíme spoustu času, a nemůže ovlivnit naši náladu, vědomí a podvědomí. Barvy, tvary a doplňky, a hlavně dobře rozmístěný prostor, hrají v našem životě důležitou roli, i když tomu nepřikládáme žádnou zjevnou důležitost..

Kuchyně se sedací soupravou v krásně navrženém obývacím prostoru je jedinečnou příležitostí, jak realizovat všechny své nejdivočejší fantazie a odklonit se od standardního pohledu na interiér a samotný život. Souhlasíte, je velmi příjemné přijít po únavném dni v práci domů a spadnout na útulnou pohovku s šálkem kávy a časopisem. Nebo vstát trochu dřív, pohodlně si přečíst ranní noviny, opřené o měkká záda, než se jako chrlič shrbit nad stůl na nepohodlném křesle, rychle vstřebat snídani a když už je pozdě, běžet do práce, není to?

Thanks! You've already liked this