Zdrowe odżywianie – przepisy dietetyczne z produktami tłustymi? Czy to jest możliwe?

Zdrowe odżywianie – Świetne tłuste produkty do twoich przepisów dietetycznych

Tłuszcz automatycznie kojarzy się z przyrostem masy ciała i nieatrakcyjną sylwetką. Ale nie zawsze tak jest. Niektóre tłuste potrawy mogą pomóc Ci schudnąć. Dziś dowiesz się, czym one są i dlaczego mają taki efekt. Od razu pokażemy, że zdrowa dieta jest możliwa także z produktami zawierającymi tłuszcz! Czekać na dalsze informacje!

Zdrowa dieta – które tłuste produkty są w końcu zdrowe?

zdrowe jedzenie wieprzowiny małe porcje

„Dobre” i „złe” tłuszcze?

Po prostu są tłuszcze o różnych funkcjach.

Wszystkie biorą udział w procesie trawienia i odpowiadają za elastyczność błon komórkowych. Są one z grubsza podzielone na kwasy nasycone i nienasycone.

Możesz odróżnić pierwsze wizualnie po tym, że zestalają się w temperaturze pokojowej. Tłuszcze nasycone są trudne do przetworzenia przez organizm i dlatego nie wolno ich spożywać w dużych ilościach. Nie musimy jednak deklarować ich jako całkowicie szkodliwych, jak to się ostatnio często zdarza.

Zdrowa dieta – wskazówki, jak zdrowo się odżywiać, nie rezygnując na zawsze z tłustych produktów

wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania orzeszki ziemne produkty tłuszczowe

Kwasy nasycone zawierają wiele ważnych witamin, dlatego powinny stanowić część naszego jadłospisu w odmierzonych ilościach.

Druga grupa to tzw. tłuszcze nienasycone. Dzielą się na dwie grupy, struktura pierwsza oparta jest na wielonasyconych kwasach tłuszczowych, a druga na jednonasyconych kwasach tłuszczowych. Pod względem budowy chemicznej są znacznie bardziej złożone niż kwasy nasycone, ale organizm o wiele łatwiej je przyswaja. Z tego powodu są polecani bardziej niż inni.

Czy naprawdę znałeś różnicę między kwasami nasyconymi i nienasyconymi?? 

żywe zdrowe orzechy włoskie jedzą tłuste produkty

Upewnij się, że w menu jest równowaga między tłuszczami nasyconymi i nienasyconymi

Oto sekret dobrego i smacznego odżywiania, który bardzo pomoże Ci w przygotowaniu pysznych pomysłów na przepisy: Połączenie kwasów nasyconych i nienasyconych pomoże Ci szybciej przyswoić te pierwsze. Innymi słowy, istnieją wysokokaloryczne i wysokotłuszczowe produkty, które mogą pomóc Ci schudnąć.

Oto kilka ich grup:

Małe porcje chudej wieprzowiny. Ilość do 100 gramów może być bardzo zdrowa. 100 gramów szynki zawiera ok. 2 gramy nienasyconych kwasów tłuszczowych, co już jest bardzo pomocne w lepszym przyswajaniu pozostałych składników. Wieprzowina nadal jest bogata w potas i żelazo.

Pomysł na pyszny przepis na wieprzowinę

zdrowe odżywianie wieprzowina codzienne menu

Orzechy dla zdrowego odżywiania

Większość z tych odmian zawiera również wystarczającą ilość zdrowych, czyli nienasyconych kwasów. Przede wszystkim powinieneś uwzględnić w swoim menu: orzeszki ziemne, orzechy włoskie, migdały. Ich spożywanie będzie nadal pomagać w walce z chorobami serca, a nawet zapobiegać ich rozwojowi.

Jedz orzeszki ziemne

zdrowe odżywianie tłuste produkty orzeszki ziemne

Włącz migdały do ​​codziennego menu

żywe zdrowe jedzenie orzechy migdały tłuste produkty

Uwielbiam jeść orzechy włoskie?

zdrowe odżywianie orzechy włoskie jedzą tłuste produkty

Inne zdrowe składniki to witamina E, fosfor i jod.

Oliwa z oliwek

Jeśli chcesz mieć więcej oleju w sosie sałatkowym, wybierz oliwę z oliwek lub olej lniany. Obydwa nadają się również do obróbki termicznej, co oznacza, że ​​można z nich w zdrowy sposób przygotować o wiele więcej pysznych dań.

Przygotuj sałatkę z oliwą z oliwek

żywa zdrowa sałatka przygotowująca zdrową oliwę z oliwek

ciemna czekolada

Czarna czekolada to dobry wybór, jeśli chcesz zjeść pyszne desery, a mimo to nie chcesz przytyć. Ale zawsze wybieraj oryginalne i szlachetne marki i jedz w małych ilościach.

Lubisz czekoladę? Wolę czarne!

żyj zdrowo jedz czarną czekoladę

masło orzechowe

To jeden z klasycznych produktów, który jest bardzo niedoceniany ze zdrowotnego punktu widzenia. Czy wiesz, że to masło zawiera głównie nienasycony olej arachidowy? Ale zawsze jedz mało, bo produkt jest już dość wysokokaloryczny.

Produkty tłuste, których nie należy wykluczać z diety

zdrowe odżywianie tłuste produkty jedz zdrowe masło orzechowe

owieczka

Oprócz tłuszczów jednonienasyconych zawiera również kwas α-linolenowy. Potrzebujesz tego, aby uniknąć objawów zmęczenia i zmian nastroju.

Jagnięcina z figami

żyj zdrowa jagnięcina pomysły na przepisy tłuste produkty

awokado

75% tłuszczów w tym produkcie to tłuszcze jedno- i wielonasycone. Zawiera również szereg zdrowych witamin, minerałów i innych zdrowych składników.

Jak ci się podoba awokado??

żyj zdrowe wskazówki odżywianie jedz awokado

Thanks! You've already liked this