Siła natury przeciwko wirusom grypy

Nadchodzi lato: czas na szorty, siatkówkę plażową i dreszcze. Ale jest też zioło przeciwko letniej grypie. Możesz temu przeciwdziałać za pomocą tych zdrowych super żywności.

Termin „letnia grypa” może brzmieć dziwnie, ale objawy są powszechne. Dopiero co spakowaliśmy nasze grube kurtki zimowe i witamy lato pierwszymi przytulnymi wieczorami na świeżym powietrzu. A potem na krótko przed świętami wiele osób bezczelnie ogłasza letnią grypę. 20% wszystkich Niemców nęka go każdego lata.

Dlaczego „łapiemy przeziębienie” w najcieplejszym sezonie?

W biurach wszystkie okna są otwarte, gdy temperatura jest letnia, przełączamy się na „przeciąg”, żeby się trochę ochłodzić. W samochodach i centrach handlowych systemy klimatyzacyjne schładzają powietrze tak bardzo, że podczas oddychania wychładzamy nasze błony śluzowe. To czyni je bardziej podatnymi na wirusy. To samo dzieje się, gdy zbyt długo bawimy się w chłodnej wodzie jeziora lub w odkrytym basenie. Postrzegany „odświeżający efekt” zimnych napojów również szkodzi nam w ten sam sposób.

Lepiej nie narażać ciała na nadmierne wahania temperatury. Jeśli go zdobędziemy, możesz wykorzystać uzdrawiającą moc natury, aby szybko udaremnić małe wirusy grypy.

letnia siła wirusa grypy naturalny środek imbir herbata cytryna

Absolutna gwiazda: imbir. Może być stosowany jako przyprawa lub herbata i pomaga zarówno zapobiegawczo, jak i leczniczo. Nawiasem mówiąc, świeży imbir pomaga znacznie lepiej niż gotowe produkty. Pokrój kawałek wielkości palca na plasterki i zaparz gorącą wodą. Voila, poczujesz się lepiej z herbatą imbirową. Nie bez powodu nazywa się imbir „Aspiryna natury” wyznaczony. Na drugim miejscu wśród naturalnych zabójców wirusów: cebula. Zawarte w niej związki siarki – które wywołują łzy w oczach, gdy obieramy cebulę – sprawiają, że nawet wirusy przeziębienia nie mają się z czego śmiać. A jeśli to nie satysfakcja? Rokitnik i owoce czarnego bzu również mają działanie przeciwwirusowe, ponieważ są nieco bardziej złożone w przetwarzaniu, dlatego zaleca się kupowanie gotowego soku. Burak – czy to surowy w sałatce, czy pieczony w piekarniku, a następnie używany do zup i jako dodatek – jest pełen substancji przeciwzapalnych.

letnia grypa imbir herbata mięta cytryna limonka

Jeśli żadna z tych magicznych kul nie pomaga w walce z kaszlem i przeziębieniem, powinieneś szukać innych przyczyn suchego kaszlu, ponieważ wirus grypy nie zawsze jest winny. Jeśli do płuc dostaną się inne ciała obce, takie jak zarodniki pleśni, organizm próbuje to zrobić od chęci kaszlu – Z funkcją katapultowania fotela niejako – żeby się go pozbyć.

letnia grypa zabija wirusy naturalne środki cebula czosnek

Jeśli podejrzewasz inną przyczynę niż letnia grypa, zdecydowanie powinieneś skonsultować się z lekarzem. Sprawdź również, czy małe zarodniki pleśni nie utkwiły w wilgotnym kącie łazienki w domu. Czasami mogą pomóc tanie domowe środki z drogerii i regularne wietrzenie. Ale bądź ostrożny z „pełnym szkicem”!

letnia grypa lek na kaszel natura kaszel alergia pleśń

Wirusy letniej grypy Holenderskie jagody wzmacniają układ odpornościowy

wirusy letniej grypy naturalne środki zaradcze olejki eteryczne letnie kwiaty

Thanks! You've already liked this