Naturalne metody i domowe środki na muchy oraz inne pomocne wskazówki

Gdy tylko temperatura na stałe wzrośnie powyżej 20 stopni, wiele owadów zaczyna wypełzać ze swoich zimowych kryjówek w poszukiwaniu pożywienia i partnerów. Dotyczy to oczywiście również irytujących much. Małe latające owady brzęczą w domu lub w ogrodzie i lądują na naszej skórze swoimi obrzydliwymi i mrowiącymi maleńkimi stopkami. Co więcej, nigdy nie zostawiają nas samych, bez względu na to, co zrobimy przeciwko nim. Bez względu na to, jak mocno klaszczesz, ile pułapek na muchy lub łapaczy much ustawisz, owady wracają, by niemal celowo cię drażnić. Więc co można zrobić, aby na stałe trzymać muchy z dala? Czy istnieją również naturalne metody i domowe środki przeciw muchom, które nie stanowią zagrożenia dla naszych bliźnich, dzieci lub zwierząt domowych? Na szczęście odpowiedź brzmi zdecydowanie tak! W dzisiejszym artykule pokażemy, jak trzymać muchy z dala od domu i ogrodu bez chemii.

Dzięki tym metodom i domowym sposobom na muchy pożegnasz się z dokuczliwymi owadami

Naturalne metody i domowe środki na muchy oraz inne pomocne wskazówki dotyczące latania w ogrodzie i w domu

Dlaczego należy odpędzać muchy naturalnymi środkami?

Muchy są dla nas niewątpliwie uciążliwe. W przyrodzie, a także w rolnictwie spełniają jednak wiele ważnych ról. Z jednej strony muchy są głównym źródłem pożywienia dla wielu ptaków, gadów, płazów, ryb, pająków i innych owadów. Tak więc eliminując je, ryzykujemy również wyginięcie kluczowych gatunków, takich jak jaskółki, jerzyki, gekony, kameleony i tak dalej.

Zwierzęta te żywią się wyłącznie owadami latającymi, a zwłaszcza muchami i komarami

Naturalne metody i domowe środki na muchy, a także inne pomocne wskazówki dla owadów jaskółczych gniazd

Gady domowe można wyszkolić do łapania owadów w domu

Naturalne metody i domowe środki na muchy, a także inne pomocne wskazówki mucha kameleon gad

Z drugiej strony małe owady latające należą do najlepszych i najważniejszych naturalne zapylacze. Drzewa mango i kakao są zapylane głównie przez muchy, a nie popularne owady, takie jak pszczoły czy motyle. Wiele dzikich lilii, orchidei, mięty, grzybów, zwiastunów wiosny, a nawet największe kwiaty na ziemi, raflezja i tytanian arum, polega wyłącznie na muchach, aby rozsiewać swój pyłek.

Co zaskakujące, muchówki w postaci mąki są również wykorzystywane w komercyjnej paszy dla ryb i bydła. Są tanie i szybkie w produkcji, ale także bogate w białko, fosfor i witaminy z grupy B. Jednocześnie robaki muchowe nie zawierają żadnych składników antyżywieniowych ani toksycznych, które czasami znajdują się w roślinnych źródłach białka.

Owady i ich larwy mogą wkrótce stanowić pożywienie przyszłości

Naturalne metody i domowe środki na muchy, a także inne pomocne wskazówki dla bydła z mączki muchowej

Tak więc, aby zapewnić zdrową bioróżnorodność botaniczną i zoologiczną, w każdym przypadku należy unikać agresywnych i wyjątkowo toksycznych chemikaliów. Zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że istnieje wiele naturalnych alternatyw, które powstrzymają muchy od domu i ogrodu. W następnych kilku wierszach podajemy kilka sugestii, które mogą raz na zawsze rozwiązać Twój problem.

Muchy spełniają ważne funkcje dla człowieka i przyrody

Naturalne metody i domowe środki na muchy, a także inne pomocne wskazówki dotyczące much z bliska

Są jednymi z najważniejszych zapylaczy po pszczołach

Naturalne metody i domowe środki na muchy, a także inne pomocne wskazówki ważna rola much

Środki przeciw muchom, które możesz zabrać w domu i w ogrodzie

Muchy przyciąga głównie zapach źródła pożywienia. Najpopularniejszymi magnesami na muchy są nasze kosze na śmieci, owoce i warzywa, napoje bezalkoholowe, resztki jedzenia, odchody zwierząt domowych w naszym ogrodzie lub kuwety, kompost. Tak więc bez wątpienia najskuteczniejszym sposobem odpędzania much jest po prostu uniemożliwienie im dostępu do tych problematycznych źródeł pożywienia.

Aby to zrobić, codziennie opróżniaj kosze na surowce wtórne, kuchenne i łazienkowe i dezynfekuj je przynajmniej raz w tygodniu. Owoce i warzywa dokładnie umyj, a następnie przechowuj w lodówce. Posprzątaj wszelkie resztki jedzenia, w tym te od zwierząt domowych. Przykryj napoje podkładką, gdy jej nie pijesz. Naczynia, szklanki i sztućce myj natychmiast po użyciu. Wszystkie produkty chlebowe przechowuj w koszach na chleb lub w lodówce. Codziennie sprawdzaj trawnik lub żwirek dla kota i oczyszczaj go z wszelkich odchodów. Ustaw kompostownik z dala od domu, ponieważ tutaj muchy lubią składać jajka. Oczywiście zainstalowanie odpowiednich moskitier na wszystkich oknach i drzwiach również powstrzyma wszelkie owady.

Większa higiena w domu i ogrodzie minimalizuje liczbę irytujących owadów

Naturalne metody i domowe środki na muchy, a także inne pomocne wskazówki dotyczące czyszczenia koszy na śmieci

Owoce i warzywa mogą zawierać larwy owadów i dlatego należy je dobrze umyć natychmiast po zakupie

Naturalne metody i domowe środki na muchy oraz inne pomocne wskazówki Myj owoce po zakupie

Naturalne domowe środki zaradcze, które naprawdę pomagają

Aromatyczna saszetka przeciw muchom: Połącz kwiaty lawendy, goździki, laskę cynamonu, skórkę pomarańczy, cytryny lub grejpfruta, suszoną bazylię, płatki rozmarynu i chilli w woreczku z bawełny lub lnu. Zawieś woreczek w kuchni, salonie i przy wejściach do domu. Połączenie tych aromatycznych dla nas zapachów jest bardzo nieprzyjemne dla much i wolą trzymać się z daleka. Alternatywnie możesz zrobić z tych zapachów spray. Po prostu użyj olejków eterycznych z wyżej wymienionych roślin ogrodowych i wymieszaj wszystko w butelce ze spryskiwaczem z niewielką ilością wody.

Te zapachy odpędzają nie tylko muchy, ale także komary i inne latające owady

Naturalne metody i domowe środki na muchy, a także inne pomocne wskazówki skórka pomarańczowa mucha ze skórki cytryny

Pojemnik na muchy i rośliny ogrodowe: Muchy zapylają wiele egzotycznych roślin, ale jednocześnie w ogóle nie lubią zapachów innych. Najbardziej znane i najłatwiejsze w pielęgnacji są lawenda, trawa cytrynowa, bazylia, rozmaryn, marzanka wonna, nagietek, wrotycz pospolity, piołun, nasturcja. Rośliny owadożerne są również popularnym wyborem dla osób o zielonych palcach. Chociaż przyciągają owady, zabijają je i konsumują, a tym samym służą jako naturalne pułapki na muchy. Najpiękniejszymi gatunkami są tu muchołówka, dzbanek, lilia kobra, tłustosz, kielich małp i rosiczka. Wszystkie te rośliny przeciw muchom są dostępne w większości dużych centrów ogrodniczych i sklepów internetowych.

Stwórz ogród ziołowy o podwójnej funkcji

Naturalne metody i domowe środki przeciw muchom, a także inne pomocne wskazówki ogród ziołowy przeciw owadom

Rośliny mięsożerne, aby przetrwać, potrzebują składników odżywczych znajdujących się w owadach

Naturalne metody i domowe środki na muchy, a także inne pomocne wskazówki venus flytrap plant

Te metody i domowe środki na muchy mogą zminimalizować liczbę nieznośnych owadów latających, które mogą chcieć odwiedzić Twój dom. Są przyjazne dla środowiska, przyjemnie pachnące i bezpieczne dla dzieci, zwierząt domowych i dzikich zwierząt. Więc nie sięgaj tego lata do klubu chemicznego, ale rozejrzyj się po swojej kuchni lub najbliższym centrum ogrodniczym.

Naturalne metody i domowe środki na muchy, a także inne pomocne wskazówki dla owadów zapylających muchy

Naturalne metody i domowe środki na muchy, a także inne pomocne wskazówki dotyczące latania much w ogrodzie

Naturalne metody i domowe środki na muchy oraz inne pomocne wskazówki Lataj w naturze

Thanks! You've already liked this