Czy kabina na podczerwień może zastąpić klasyczną saunę?

sauna testowa w kabinie na podczerwień lub kabina na podczerwień

Kabina na podczerwień jako alternatywa dla klasycznej sauny

Kabina na podczerwień jest delikatną alternatywą dla klasycznej sauny i może być zamontowana w niemal każdej łazience. Sposób działania jest prosty i niektórzy mogą to również poznać z lampy na podczerwień. Ciało nie jest ogrzewane gorącą parą, jak np. w saunie fińskiej, ale delikatnym ciepłem promieni podczerwonych.

Ciepło wynosi od 25 do 65 stopni Celsjusza i dlatego nie jest tak wysokie jak w klasycznej saunie. Ponieważ temperatura nie jest tak wysoka, nie ma potrzeby robienia przerwy po użyciu. Korzystanie z kabiny na podczerwień daje wiele korzyści zdrowotnych.

test kabiny na podczerwień klasyczna sauna na podczerwień kabiny grzewcze

Ciesz się przyjemnym ciepłem kabiny na podczerwień w domu

Jeśli ciepło promieni podczerwonych wnika do ciała przez skórę, poprawia to krążenie krwi, łagodzi napięcie mięśni i zmniejsza stres. Układ odpornościowy można również wzmocnić, korzystając z ogrzewanej kabiny. Ponieważ ciepło promieni podczerwonych jest odbierane jako bardzo przyjemne, a temperatura jest niższa niż w zwykłej saunie, z kabiny na podczerwień mogą korzystać również osoby wrażliwe i dzieci. W celu dokładnego zastosowania należy przestrzegać odpowiednich informacji producenta.

test kabiny na podczerwień klasyczna sauna lub kabina na podczerwień

Kabiny grzewcze do każdej łazienki

Kabiny ogrzewane, bo tak nazywa się również kabiny na podczerwień, od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Wybór jest duży, dzięki czemu można znaleźć odpowiednią kabinę na podczerwień do prawie każdej łazienki. Alternatywnie można ustawić kabinę grzewczą w przebudowanej piwnicy. Kabiny grzewcze można zamówić w wersji prostokątnej, kwadratowej, a czasem sześciokątnej. Temperatura, czas, światło zewnętrzne, koloroterapia LED i lampka do czytania to dodatki, które można zamówić jako opcje. Szlachetne drewno w połączeniu z innymi wysokiej jakości materiałami tworzy nowoczesną atmosferę we własnej łazience. Zamiast kosztownej wizyty w kolejnej świątyni wellness, możesz zrobić to sam w domu z kabiną na podczerwień we własnej łazience. Wieczorem po męczącym dniu, w weekend jako osobista przerwa, dzięki nowoczesnej kabinie na podczerwień w mgnieniu oka zamienisz łazienkę we własną oazę wellness.

test kabiny na podczerwień klasyczna sauna lub kabina na podczerwień

Thanks! You've already liked this