Kulatá postel v ložnici: 80 fotografií a nápadů

Kulatá postel v ložnici: 80 fotografií a nápadů

Kulatá postel je cennou designovou dekorací do ložnice, která vypadá spíše neobvykle a originálně. Na rozdíl od obvyklých obdélníkových struktur působí jako odvážný a poutavý kus nábytku. Strukturálně může být taková postel představena v různých interpretacích, velikostech a stylech, což umožňuje řadu návrhových nápadů. Abyste porozuměli výhodám a nevýhodám kulaté postele, doporučujeme vám seznámit se s jejími hlavními typy a zajímavými nápady pro umístění do stylových ložnic..

Vlastnosti kulaté postele

Při nákupu kulaté postele v ložnici je důležité vzít v úvahu její spíše celkové rozměry, vhodné pro prostorné pokoje. Navzdory tomu není místo na spaní tak skvělé, zejména pro manželský pár, takže si poprvé musíte zvyknout na novou formu. Všimněte si, že do dětského pokoje je vhodná postel o průměru menším než 2 m, dvoumetrová postel je pro jednu osobu, a pokud je postel zakoupena pro manželský pár, je nutné vybrat model, jehož průměr bude být asi 2,8 m (ekvivalent běžného dvoumetrového širokého lůžka).

Je důležité správně vybrat a umístit kulatou postel do interiéru, aby do interiéru „splývala“. Místnost by měla mít prvky podobného tvaru – malé kusy nábytku (kulatá křesla, pufy, konferenční stolek), podobný design víceúrovňového stropu, kulatý koberec, lampy a dekor.

Kulatá postel v ložnici - Vlastnosti

Typy kulatých postelí v ložnici

Ačkoli je kulatá postel považována za určitou novinku v našich interiérech, dnes již existuje mnoho jejích interpretací – může se stát stylovou dekorací a nést celou řadu užitečných funkcí, být hlavním prvkem školky nebo ložnice pro dospělé.

Pohovka

Velmi pohodlný model, který dokáže dokonale vyzdobit interiér nejen ložnice, ale také obývacího pokoje, a pro studio se stane nepostradatelnou možností. Výhodou postele je, že se skládá ze samostatných sekcí, které po složení poskytnou majitelům prostornou kulatou postel. Lze jej také snadno rozebrat – odstraněním několika segmentů získáte půlkruhovou pohovku, sedačky a měkký puf nebo kulatý konferenční stolek (v závislosti na modelu). Transformační postele mají také další mechanismy, které je snadno přemění na skládané pohovky – výsuvné, skládací atd..

Typy kulatých postelí v ložnici - Rozkládací pohovka Typy kulatých postelí v ložnici - Rozkládací pohovka

Kulatá postel „minimalismus“

Minimalistická postel, stejně jako ostatní interiérové ​​položky, by měla mít jasné, diskrétní obrysy. Tento design neznamená nádherný design a výzdobu. Ve skutečnosti se jedná o pódiovou základnu s téměř úplnou absencí čela, stupačky. Boky mohou být docela malé, ale zásuvky budou velmi vhodné v minimalistické prostorné posteli. Maximální stručnost platí i pro ložní prádlo, které bude jednobarevné v barvě okolního prostředí..

Typy kulatých postelí v ložnici - kulatý postel „minimalismus“ Druhy kulatých postelí v ložnici - Kulatá postel „minimalismus“

Obdélníková postel na kulatém pódiu

V prostorných interiérech můžete nejčastěji najít postel na pódiu, která může být pár desítek centimetrů vysoká nebo mnohem větší. Působí jako významný dekorativní prvek, který dodává interiéru zvláštní moderní atmosféru. Někdy takové návrhy mohou zahrnovat výklenky a zásuvky. Obdélníková postel na kulatém pódiu je vhodnou volbou pro ty, kteří chtějí v ložnici speciální postel, ale jsou zvyklí spát na standardní posteli. Pokud si koupíte matraci, aby ladila s barvou pódia, nemusí být takový designový prvek rozeznán nebo záměrně zdůrazněn kontrastní barvou přehozu.

Typy kulatých postelí v ložnici - Obdélníková postel na kulatém pódiu Typy kulatých postelí v ložnici - Obdélníková postel na kulatém pódiu

Plovoucí postel

Neobvyklý moderní design „létající“ postele okamžitě učiní interiér ložnice originálním a neobvyklým. Takové formy s maskovaným upevňovacím systémem se objevily ne tak dávno, ale ospravedlnily se svou spolehlivostí a krásou. Rám takového výrobku je pevně připevněn ke zdi a spodní část je často vybavena skrytým osvětlením, které ve tmě vytváří pocit, že se postel vznáší na oblaku. Postel vypadá moderně, všestranně. Jednou nevýhodou je, že prostor pod ním je jasně viditelný, takže jej nebudete moci použít k ukládání žádných gizmosů. Ačkoli tuto skutečnost lze nazvat plusem, protože ložnice nebude přeplněná.

Typy kulatých postelí v ložnici - plovoucí postel Typy kulatých postelí v ložnici - plovoucí postel

Postel s čelem a nárazníky

Možnost postele se všemi druhy nárazníků se v interiérech vyskytuje poměrně často. Boky mají různé tvary, v závislosti na účelu mohou nést stylistické zatížení, vytvářet originální obraz. Čelo postele je dekorativním prvkem, který může mít nejen nejvíce neočekávané tvary nebo dokonale zdůraznit styl, ale také se stane objemným kontejnerem s policemi na lůžkoviny. Postele jsou také často doplněny pohodlnými nůžkami a bankety..

Typy kulatých postelí v ložnici - Postel s čelem a bočnicemi Typy kulatých postelí v ložnici - Postel s čelem a bočnicemi

Závěsná postel

Zajímavá možnost, která se k nám dostala z asijských zemí. Lehká konstrukce postele je vybavena vysoce odolnými kabely, které vydrží až několik set kilogramů. Pomocí nich je postel připevněna k povrchu stropu, přičemž má jeden upevňovací bod. Zde je třeba vzít v úvahu, že stropy musí být v bytě vysoké; takový model nebude fungovat pro malé místnosti. Základnu tvoří kulatý rám potažený odolnou tkaninou, na které leží nahoře lehká matrace. Závěsná postel se nejčastěji používá k večerní relaxaci a mnohem méně často jako postel na spaní. Může být umístěn na terase, zakrytý baldachýnem a přeměněn na útulný dům.

Typy kulatých postelí v ložnici - závěsná postel Typy kulatých postelí v ložnici - závěsná postel

Kulaté umyvadlo

Moderní neobvyklé modely se často líbí moderní mládeži, protože takové návrhy dělají z postele skutečné hnízdo. Tvary skořepin mohou být tradiční i avantgardní. Vyvíjejí se zajímavé modely s integrovanou viditelností hvězdné oblohy, akustickým systémem a osvětlením. Umyvadlo se stane skutečnou ozdobou interiéru ložnice a ideálním místem pro relaxaci..

Typy kulatých postelí v ložnici - kulatá umyvadlo Typy kulatých postelí v ložnici - kulatá umyvadlo

Kulatá postel s více funkcemi

V ložnici může postel kromě svého hlavního účelu postele plnit další funkce a mít prostorný úložný prostor, čelo postele se zásuvkami, otočný talíř. Zajímavé modely pro mládež vybavené vestavěným audio systémem.

Typy kulatých postelí v ložnici - Kulatá postel s různými funkcemi Typy kulatých postelí v ložnici - Kulatá postel s různými funkcemi

Kulatá postel ve školce

Dětem se určitě bude líbit model kulaté postele, který lze vybrat pro dívky i pro chlapce. V dívčích ložnicích je často vybavena baldachýnem, díky kterému se mladá dáma může cítit jako skutečná princezna..

Typy kulatých postelí v ložnici - Kulatá postel ve školce Typy kulatých postelí v ložnici - Kulatá postel ve školce

Kulatá postel v různých stylech

Výběr modelů kulatých postelí může být omezen pro klasický interiér, kde s největší pravděpodobností bude takový kus nábytku nevhodný. Ale moderní trendy z této formy budou mít prospěch, zvláště pokud zvolíte správné čalounění, doplňkové prvky a povlečení.

Moderní

Styl předpokládá přítomnost zakřivených, plynulých linií, pohodlí a nedostatek symetrie, takže kulatá postel s originálním designovým čelem může být skvělou volbou. Doplní ji malé kusy nábytku navržené ve stejném designu – židle, pufy, malý stůl.

Kulatá postel v ložnici v různých stylech - moderní

Techno, hi-tech

Zde jsou upřednostňovány asketické modely bez dekoru a stran. Zvláště dobře bude v těchto směrech vypadat „plovoucí“ postel s osvětlením..

Kulatá postel v ložnici v různých stylech - techno, hi -tech

orientální

V tomto směru se člověk neobejde bez velkolepého baldachýnu – je to on, kdo s největší pravděpodobností zprostředkuje ducha východního romantismu. Tento design bude úspěšně doplněn měkkými dekorativními polštáři..

Kulatá postel v ložnici v různých stylech - orientální styl

Provence

Kulatá postel s čelem s kovanými prvky se nejlépe hodí do interiéru francouzské ložnice. Stejný kovový noční stolek, baldachýn s jemným malým vzorem a malý puf dokonale doplní kompozici.

Kulatá postel v ložnici v různých stylech - Provence

skandinávský

Přítomnost přírodních materiálů inherentních směru se odráží v designu postele, doplněné kožešinovými přikrývkami. Hlavním rysem je silná základna, která zdůrazňuje vážnost severního stylu.

Kulatá postel v ložnici v různých stylech - skandinávský styl

Kulatá postel: nápady na umístění

Dříve jsme řekli, že kulatá postel zabírá spoustu místa, takže ji lze nainstalovat do prostorné místnosti. Důležitým bodem je výběr místa pro jeho umístění. Ideální možností je střed místnosti, kde bude vypadat perfektně, až na hranici luxusu a extravagance.

Postel se stane dominantním prvkem v centrální části čtvercové místnosti nebo zcela bez nábytku. Často je instalován na pódium a povyšuje ho nad okolní prostředí. Do rohu místnosti můžete umístit postel vybavenou opěradlem a nočním stolkem ve tvaru uhlí. Tato možnost výrazně ušetří místo a ozdobí interiér..

Pokud má místnost další úložný prostor, je to ideální pro instalaci kulaté postele. V tomto případě si můžete vybrat postel bez dalších desek a podstavců. Pokud postel částečně vyčnívá za území výklenku, můžete ji krásně porazit dekorativními prvky, symetricky uspořádaným malým nábytkem (noční stolky, pufy atd.).

Kulatá postel v ložnici - nápady na umístění Kulatá postel v ložnici - nápady na umístění

Ložní prádlo pro kulatou postel

Při nákupu kulaté postele se musíte postarat o nákup příslušného prádla. U malých modelů, které jsou menší než 2 m, mohou fungovat běžné dvojité sady, ale zavěšené konce prostěradla a přikrývky nevytvoří nejlepší vzhled. Vzhledem k tomu, že tyto soupravy jsou v prodeji za poměrně vysokou cenu, může být nejlepší volbou přizpůsobení na míru. Při výběru látky je lepší upřednostnit hrubé kaliko, satén, len a musíte odmítnout takové romantické, ale kluzké hedvábí, protože prostěradlo nelze upevnit rohy matrace a ráno to bude jednoduše složit do záhybů.

Kulatá postel do ložnice - ložní prádlo Kulatá postel do ložnice - ložní prádlo

Kulatá postel v ložnici – foto

Nejlepší moderní modely kulatých postelí si můžete podrobně prohlédnout v naší fotogalerii. Zde se seznámíte s různými možnostmi jednoduchých a multifunkčních postelí, jejich umístěním v interiérech. Příjemné prohlížení!

Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto Kulatá postel v ložnici - foto