Tapeta do kuchyně (více než 80 fotografií)

Tapeta do kuchyně (více než 80 fotografií)

Při zahájení oprav v bytě jsou majitelé často poslední, kdo přemýšlí o tom, jak vybavit kuchyň, a ve skutečnosti je to jeden z hlavních prostor, bez kterého je obtížné se obejít. To vyžaduje zvláštní přístup, zejména při výběru dokončovacích materiálů. Kromě toho, že musí být docela odolné, nejsou estetické vlastnosti nadbytečné. Tapety jsou i nadále na vrcholu popularity, protože mají mnoho možností designu. Podívejme se na to, jak vybrat tapetu do kuchyně, jaké funkce musíte vzít v úvahu, abyste vytvořili dokonalý pohodlný interiér.

Typy tapet do kuchyně

Dnešní trh nabízí obrovský výběr tapet, ale vzhledem k tomu, že kuchyně je poměrně specifická místnost, je velmi důležité při nákupu věnovat pozornost materiálu. Vysoká vlhkost, pára, extrémní teploty, znečištění, často obtížně odstranitelné – všechny tyto podmínky dávají přednost upírce odolné proti vlhkosti.

Jak určit kvalitu tapety označením

Při nákupu tapety musíte nejen poslouchat doporučení prodejce, ale také pečlivě prostudovat označení výrobce, která jsou na každé roli. V níže uvedené tabulce můžete vidět standardní označení charakteristik, které platí pro tapety..

Jak vidíte, jsou rozděleni do mnoha kategorií, jejichž výběr určí jak praktičnost, trvanlivost povlaku, tak náklady na plátno. Nejekonomičtější možností by byla například tapeta s jednou vlnou. Samozřejmě mají určitou odolnost vůči mokrým podmínkám, ale nebudete je moci řádně umýt..

Každá přidaná vlnovka v označení značí větší odolnost plátna vůči mokrým podmínkám a schopnost jej beze strachu prát a štětec vám prozradí, že se plátno nebojí hrubšího čištění. Nejspolehlivější možností by samozřejmě byla tapeta se třemi vlnami a štětcem, ale v prodeji jsou poměrně vzácné, protože mají vysoké náklady, což výrazně snižuje poptávku..

Na co dalšího musíte věnovat pozornost, je odolnost pláten vůči jasnému osvětlení, protože nechcete, aby tapeta vybledla již ve druhém nebo třetím roce, protože zcela ztratila svou dekorativní funkci. V naší tabulce můžete také vidět, jaká znamení se vyznačují světlostálostí. Pokud se rozhodnete ušetřit nějaké peníze a vzít si v tomto ohledu nejjednodušší tapetu, možná je nebudete muset prát, protože ztratí svůj vzhled mnohem dříve, než se zašpiní..

Druhy tapet do kuchyně - Jak určit kvalitu tapety označením Druhy tapet do kuchyně - Jak určit kvalitu tapety označením

Z jakých materiálů jsou vyrobeny

Omyvatelné tapety mají různé možnosti, ale většinou jsou rozděleny do dvou hlavních skupin – s papírovou základnou nebo netkanou textilií. Pokud mluvíme o kvalitě, papírové tapety jsou v mnoha ohledech méněcenné a nebudou trvat příliš dlouho, ale mají nižší náklady. Taková plátna lze nalepit přes jídelní kout, kde budou umístěny mimo „rizikovou zónu“.

Netkaná základna zajišťuje dlouhou životnost pláten. Tapeta může být zcela netkaná nebo potažena dekorativní vinylovou vrstvou. Výhodou takových pláten je také to, že jsou schopny maskovat malé defekty na stěnách, zvláště pokud se jedná o tapetu z pěnového vinylu, která má trojrozměrný vzhled. Existuje také takzvaný kuchyňský vinyl – plátna vytvořená tak, aby zůstala právě v takových extrémních podmínkách. Jejich údržba je snadná a tapeta si zachovává svůj původní vzhled po mnoho let. Spíše budou mít čas vás nudit, než ztratit svou bývalou krásu..

Další moderní verzí tapety do kuchyně, která si zaslouží pozornost, je sklolaminát, který má zajímavou texturu. Lze je beze strachu prát nebo malovat..

Nejneobvyklejší typ tapety je tekutý. Bylo by spravedlivé přiřadit je do kategorie tmelového materiálu, protože mají podobný způsob aplikace, ale protože se jim říká tapeta, stojí za to jim dát slovo. Zdobení tekutými tapetami dává místnosti další pohodlí, takže je lepší je ozdobit prostorem s jídelním stolem. Je třeba mít na paměti, že ne všechny tekuté tapety lze prát, proto věnujte pozornost značení.

K ozdobení přízvukové stěny nebo určité oblasti prostorné kuchyně můžete použít omyvatelnou korkovou tapetu, metalizovaná plátna, která, ačkoliv mají vysoké náklady, vypadají prostě úžasně.

Typy tapet do kuchyně - Z jakých materiálů jsou vyrobeny? Typy tapet do kuchyně - Z jakých materiálů jsou vyrobeny? Typy tapet do kuchyně - Z jakých materiálů jsou vyrobeny?

Co potřebujete vědět při výběru tapety se vzorem

Obrovský výběr tapet vám umožňuje vybrat si jak monochromatická plátna, tak i ta, která obsahují kresby do kuchyně. Pokud dáváte přednost interiérovému strohosti, můžete na kuchyň nalepit utěrky ze skelných vláken nebo vliesové tapety určené k malování. Jejich původní texturovaný povrch bude vypadat krásně i v bílé barvě, navíc můžete vždy změnit barevnou paletu.

Mnoho lidí dává přednost tapetám se vzory. Zde je třeba vzít v úvahu, že kresby na plátnech mohou radikálně ovlivnit vnímání geometrie prostoru. Například velké prvky na zdi ji vizuálně přiblíží, takže to není nejlepší volba pro malou kuchyň. Malé výtisky vypadají nenápadně, vytvářejí v atmosféře dynamiku, kterou lze „uklidnit“ pomocí monochromatických závěsů.

Pruhovaná tapeta má také své vlastní malé triky, například svislý pás vizuálně „zvedne“ strop a horizontální pás rozšíří zeď. Aby místnost vypadala větší, ale zároveň zůstala proporcionální, lze v interiéru střídat pruhované tapety.

Zvláštní atmosféru v místnosti vytváří fotopapír, který se zpravidla používá k lepení přes zeď u jídelního stolu. Je důležité vybrat správnou kresbu, aby nebyla během jídla chytlavá a otravná. Dobrou volbou by byly obrazy šťavnatého ovoce, městských ulic, krajiny, květin. V prostorných pokojích bude 3D tapeta s perspektivou vypadat skvěle, což vytvoří pocit prostornosti..

Tapeta do kuchyně - Co potřebujete vědět při výběru tapety se vzorem Tapeta do kuchyně - Co potřebujete vědět při výběru tapety se vzorem Tapeta do kuchyně - Co potřebujete vědět při výběru tapety se vzorem

Barva tapety do kuchyně

Paleta barev pro jakýkoli obytný prostor by měla být vybrána na základě osobního přesvědčení – interiér by měl potěšit majitele, a ne obtěžovat, být vytvořen s přísným dodržováním pravidel. Pokud dáváte přednost světlým barvám, bude to další plus. Kuchyně v bytových domech se nejčastěji nemohou pochlubit velkými rozměry a díky světelné paletě bude pokoj prostornější a vzdušnější. Jako základ můžete vzít světlé barvy tapety, například béžovou, krémovou nebo světle šedou, a již na takovém pozadí ozdobte jednotlivé oblasti jasnějšími nebo vzorovanými plátny..

Bílé tapety v kuchyni mají také právo existovat, zejména pokud jde o minimalistické nebo skandinávské interiéry, ale je lepší je lepit pryč od oblasti pracovního trojúhelníku (dřez, sporák, lednice). Není nutné používat čistě sněhově bílou barvu, můžete si vybrat perleť, světlé pískové tóny, tapety s běleným vzorem různých odstínů.

Tmavé barvy mají také právo existovat v kuchyni, ale pouze v případě, že je vybavena velkou plochou nebo má velká okna na jih. Ponuré tapety v malé kuchyni ještě zhorší již tak stísněnou atmosféru, ale zdobení jedné ze stěn takovými plátny přispěje k její vizuální vzdálenosti, čímž se prostor prohloubí.

Kuchyni lze obléknout do jakékoli duhové barvy. Žluté a oranžové tóny udělají místnost jasnější a veselejší, zatímco zelené naopak zklidní a budou mít pozitivní vliv na trávicí systém a poskytnou vynikající chuť k jídlu. Červená tapeta ovlivňuje lidi různými způsoby. Dynamika tohoto barevného schématu může jednu osobu osvěžit a jiného podráždit. Zde byste se měli blíže podívat na šarlatové odstíny a vybrat si například třešňovou tapetu nebo růžovou. Je dobré, když mají vzory s prolínáním bílých, béžových nebo hnědých tónů..

Při výběru tapety do kuchyně nezapomeňte, že pro každý styl existuje nejpřijatelnější barva a vzor. Zde je několik ilustrativních příkladů:

– Minimalistický směr v designu, jak jsme zmínili dříve, se vyznačuje bílou monochromatickou paletou, ale nejsou vyloučeny možnosti se šedou nebo béžovou tapetou. V takových místnostech jsou přízvučné stěny často zdobeny, aby odváděly pozornost od pouštního prostředí. Chcete -li to provést, můžete do návrhu zahrnout šedá grafická plátna nebo tmavě béžovou tapetu s geometrickými vzory;

– Provence v interiéru naznačuje jemné odstíny divokých květin, takže nejlepší možností pro kuchyň by byly chrpy modré, světle zelené, růžové nebo písčité tapety, většinou s malými květinovými vzory a ozdobami;

– Loftový styl, i když je docela zvláštní, je nyní na vrcholu své popularity. Nejlepší možností pro takovou „průmyslovou“ kuchyni by byly tapety v šedých, bílých, hnědých tónech, napodobující zdivo nebo beton;

– Tapeta v retro stylu se vyznačuje béžovými, zelenými, hnědými tóny, často se navzájem překrývají. Možností může být mnoho a výběr vzorů závisí na tom, do jaké konkrétní éry se chcete vrátit – jsou to velké květinové potisky a omezený proužek a puntíky, které milovalo mnoho žen v domácnosti v minulosti;

– Klasický trend je typický pro velké prostorné pokoje, ale malá kuchyně může být skutečným příkladem elegantního luxusu. Zde se hodí béžová, olivová, vínová plátna s ladnými vzory a monogramy. Vložky z metalizované tapety zarámované lištami budou vypadat skvěle.

Barva tapety do kuchyně Barva tapety do kuchyně Barva tapety do kuchyně

Tapeta do kuchyně – foto

Navrhujeme pokračovat v další recenzi na stránkách naší fotogalerie. Zde jsme se pokusili shromáždit nejlepší příklady dekorací kuchyňských tapet. Doufáme, že vám pomohou udělat z vaší kuchyně tu nejkrásnější, nejútulnější a nejoriginálnější. Příjemné prohlížení!

Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto Tapeta do kuchyně - foto

Video: Krásná tapeta v interiéru kuchyně

Thanks! You've already liked this