Kuchyňský design 8 m2 (+55 foto)

Kuchyňský design 8 m2 (+55 foto)

Ve většině bytů není kuchyně jen zadní kanceláří, kde připravujete a skladujete jídlo, ale také jídelnou, kde prostíráte stůl a trávíte čas s rodinou. Jak správně vyvinout kuchyňský design 8 m2 a přitom marně neztratit ani centimetr? V tomto článku zjistíme, jak nejlépe uspořádat nábytek a spotřebiče a jakou atmosféru vytvořit, aby bylo příjemné tam být..

Výběr stylu interiéru

Mezi nejoblíbenější styly patří moderní, klasický, loft, minimalismus a hi-tech. Mohou být viděni jak v čisté formě, tak ve vzájemné kombinaci. Některé jsou si natolik podobné, že je dokonce obtížné mezi nimi nakreslit jasnou hranici. Podívejme se, jaké jsou vlastnosti každého stylu a který z nich je nejlepší pro vaši malou kuchyň..

Kuchyně 8 m2 v moderním stylu

Tento styl obvykle ztělesňuje všechny nejnovější designové a technologické inovace. Někdy se tomuto trendu také říká „současný“ nebo „současný“. Má mnoho společného s minimalismem i hi-tech, ale současnost je ve svých požadavcích flexibilnější..

Například nábytek může mít nestandardní tvar a je povolen také dekor. Moderní styl může být tak rozmanitý, že s jeho pomocí snadno zařídíte i tu nejmenší kuchyň..

Z nejnovějších inovací stylu vyplývá tendence vytvářet v designu dvojí prvky. Například výběr dvoubarevných kuchyňských sestav nebo zdobení celé kuchyně ve dvou základních barvách. Obvykle návrháři kombinují buď dvě kontrastní barvy, nebo neutrální a jasné.

Další zajímavou novinkou minulé sezóny je nábytek z modulů se zaoblenými hranami..

Kuchyňský design 8 m2 v moderním stylu Kuchyňský design 8 m2 v moderním stylu

Kuchyně 8 m2 v klasickém stylu

Klasika je vždy bohatá na detaily. Pokud je ale kuchyň malá, pak je lepší věnovat pozornost lehčímu a lehčímu vybavení. Velký, sytý barevný nábytek sežere příliš mnoho místa. Zvláště pokud jsou jeho fasády zdobeny řezbou, štukem nebo kováním. To vše je lépe ponecháno pro prostornější pokoje. Pokud mluvíme o designu malé 8metrové kuchyně, pak zde budou zdrženlivá klasika vypadat mnohem zajímavěji..

Při výběru techniky věnujte pozornost shodě jejího designu – dnes mnoho výrobců vyrábí modely se stylizovaným klasickým designem.

Kuchyňský design 8 m2 v klasickém stylu

Kuchyně 8 m2 podkrovní styl

Taková kuchyně nejvíce organicky pojme všechny nejnovější designové trendy. Přírodní dřevo s nedbalým povrchem, žulové panely, kamenné podlahy, cihly na stěnách, hliníkové detaily – to je naprosto přirozený design loftového stylu.

Rustikální zpracování fasád, které je aktuálně aktuální, do interiéru skvěle zapadne. Jedná se o typ povrchové úpravy, ve které je kladen důraz na přirozenou krásu povrchu materiálu, například na přirozenou strukturu dřeva..

Nebojte se, že podkroví není vhodné pro kuchyň o rozloze 8 m2. Tento prostor je docela dost. Je to tak, že v tomto případě, stejně jako u klasiky, musíte zvolit lehčí, středně velké kusy nábytku a nebýt horlivý s dalším designem.

Kuchyňský design 8 m2 podkrovní styl Kuchyňský design 8 m2 podkrovní styl

Kuchyně 8 m2 ve stylu minimalismu

Minimalistický design si získal všechny milovníky čistoty a pořádku. Základní principy návrhu: jednoduché, přísné a čisté linie, minimum detailů a maximální funkčnost každého prvku.

Tento styl se obvykle provádí v 1–2 nebo maximálně 3 barvách. Mezi nejoblíbenější řešení patří bílý interiér, černobílý s dřevěnými prvky. Navíc se k této jednobarevné společnosti nyní přidává bohatý odstín šedé..

Lakonický design, vestavěné spotřebiče a diskrétní, ale funkční položky vizuálně učiní i tu nejmenší kuchyň prostornější a svobodnější..

Kuchyňský design 8 m2 ve stylu minimalismu Kuchyňský design 8 m2 ve stylu minimalismu

Kuchyně 8 m2 hi-tech

Tato možnost je možná nejuniverzálnějším řešením pro kuchyňský design 8 m2. Stejně jako minimalismus, hi-tech neumožňuje zbytečné detaily. Hlavní charakteristiky stylu: chytrá technologie, moderní a pohodlné materiály a dobře naplánované osvětlení. Díky tomuto přístupu můžete i na malé ploše umístit naprosto vše, co potřebujete..

High-tech kuchyňský nábytek je vždy vybaven zavírači, výstupními prvky, transformátory, tajnými skříňkami a dalšími chytrými mechanismy, které pomohou využít každý centimetr plochy. Pro každou malou kuchyň to bude bezpochyby velké plus! Tento styl také podporuje používání multifunkčních spotřebičů – můžete si koupit troubu a mikrovlnnou troubu 2 v 1. Takové vybavení zabere 2krát méně místa.

Vizuálně je hi -tech trochu jako vesmírná loď – designéři mohou spodní část náhlavní soupravy zavěsit na zeď a ve spodní části uspořádat další osvětlení. V důsledku toho se bude zdát, že kuchyně doslova plave ve vzduchu..

Kuchyňský design 8 m2 hi-tech Kuchyňský design 8 m2 hi-tech

Paleta barev pro kuchyň 8 m2 M.

Přirozenost a udržitelnost nábytku zůstává nejoblíbenějším designovým konceptem. Obzvláště důležité jsou odstíny kamenů, rostlin a dřeva. Všechny tyto tóny jsou navzájem dokonale kombinovány a také vytvářejí v místnosti příjemnou a přirozenou atmosféru. Podívejme se, jaké odstíny jsou nejvhodnější pro interiérový design kuchyně o rozloze 8 metrů čtverečních..

Šedá kuchyně

Jednu ze zajímavých novinek letošního roku lze bezpečně nazvat šedou se vší bohatostí jejích odstínů, od téměř bílé až po hlubokou tmu. Šedá bude vypadat dobře v jakémkoli stylu, ať už je to klasika, podkroví nebo jakákoli jiná možnost..

Hlavní nuance – věnujte pozornost barvě spotřebičů, fasády nábytku a dalšího příslušenství v kuchyni. Všechny tyto detaily je třeba úspěšně kombinovat..

Šedá kuchyně 8 m2 - Vzhled interiéru

Bílá kuchyně

Toto je nejlogičtější řešení pro malou kuchyň o velikosti 8 m2. Za prvé, bílá vizuálně rozšiřuje prostor. Za druhé, v takové místnosti je osvětlení dobře rozloženo. Za třetí, bílá kuchyně poskytuje pocit absolutní čistoty..

Ozdobte pokoj svěžími zelenými květinami nebo vytvořte svislou zeď zeleň a prostor se stane velmi útulným, i přes zdánlivě sterilní bílou barvu..

Bílá kuchyň 8 m2 - Vzhled interiéru Bílá kuchyň 8 m2 - Vzhled interiéru

Kombinace bílé a dřevěné barvy

Ať už si vyberete jakýkoli odstín dřeva, tmavý, světlý nebo dokonce žlutý, v kombinaci s bílou bude vypadat velmi texturovaně. Pokud nechcete používat přírodní povrchové úpravy dřeva, můžete si vybrat jakýkoli jiný materiál se vzorem dřeva..

Kuchyně 8 m2 - kombinace bílé a barvy dřeva

Barevné fasády

Nejčastěji se používají v moderním stylu i v eklekticismu. Hlavní neutrální barvu designu lze úspěšně hrát s jasným prvkem. Plně barevné fasády kuchyně se přitom postupně stávají minulostí..

Kuchyně 8 m2 - barevné fasády

Černá kuchyně

Toto je volba pro nejodvážnější, ale černá kuchyňská sada se opravdu stane originálním řešením pro malou místnost. Černá kuchyně je nejčastěji instalována v kombinaci s nějakým bílým designem..

Kombinace černé a šedé navíc bude vypadat zajímavě. V tomto designu získá vaše kuchyně příjemný, intimní efekt..

Černá kuchyně 8 m2 - Vzhled interiéru Černá kuchyně 8 m2 - Vzhled interiéru

Dokončení kuchyně 8 m2.

Nejoblíbenějším trendem roku je zdobení podlah, stěn a stropů přírodním dřevem. Je důležité, aby povrchová úprava dřeva byla matná. Nejčastěji se používá dub, borovice nebo jasan. Jedná se o docela dostupné druhy dřeva, které mají zároveň krásný vzor a dodají kuchyni zvláštní pocit pohodlí. Kromě dřeva můžete použít další materiály, které mají zajímavou a výraznou texturu..

Podlaha

Na prvním místě je samozřejmě dřevěná deska. Kromě toho bude kámen, kamenné dlaždice, beton nebo dekorativní panely pro beton vypadat zajímavě. Také klasická keramika a mramor se nevzdávají svých pozic..

Pokud chcete originálnější možnost, rozložte podlahu v kuchyni mozaikami. K tomu můžete použít nejen dlaždice, ale také jakékoli nestandardní materiály – měď, dřevo a další..

Kuchyně 8 m2 - design podlahy Kuchyně 8 m2 - design podlahy

Zdi

Moderní dekorace na zeď usiluje o zdrženlivost. Římsy, přechody z jednoho materiálu do druhého a další složité možnosti ztrácejí na popularitě. Místo toho návrháři navrhují vytvořit jednu nebo více stěn kontrastních k hlavnímu neutrálnímu pozadí..

Zajímavé řešení pro kuchyň o velikosti 8 m2 ozdobí podlahu a pracovní zástěru stejným materiálem – například dřevěnou deskou nebo dřevěnými dlaždicemi.

Ke zdobení stěn a podlah můžete použít také vzorované dlaždice. Lze jej aplikovat bez pozorování vzorů. Nejrelevantnějším vzorem na dlaždicích je letos geometrický tisk. Kromě toho mezi novými produkty stojí za to zdůraznit dlaždice s volumetrickým vzorem a dlaždice ve tvaru šestiúhelníku..

Kuchyně 8 m2 - dekorace na zeď Kuchyně 8 m2 - dekorace na zeď

Strop

Návrh stropu závisí na celkovém designu místnosti. Klasika se vyznačuje lehkým a hladkým stropem. Minimalismus nebo hi-tech se svým komplexním osvětlením může vyžadovat různé úrovně. Je třeba mít na paměti, že příliš složitá stropní konstrukce v 8metrové kuchyni vizuálně zmenší již tak malou místnost..

Pokud jde o povrchovou úpravu dřeva, zde můžete na strop připevnit oba malé dřevěné prvky (trámy) a zcela je zakrýt deskou nebo materiálem se vzorem dřeva.

Kuchyně 8 m2 - návrh stropu Kuchyně 8 m2 - návrh stropu

Dekor a textil

V malé kuchyni o rozloze 8 m2 je lepší udělat s mírným množstvím textilu a dekorů, protože znatelně “žerou” prostor. Místo toho je lepší vybrat krásné faucety a další potřebné prvky, které ozdobí interiér i dekor..

Mezi módními novinkami do kuchyně si stále větší oblibu získávají otevřené police. Ale stojí za zvážení, že v malé místnosti mohou vytvářet efekt malého nepořádku, takže s nimi musíte být opatrní. Pokud opravdu chcete sledovat trend, můžete si udělat pár polic a použít je k umístění nádobí nebo jídla..

Pokud jde o textil, věnujte pozornost výběru úhledných, nenápadných záclon. Pro kuchyň 8 m2 příliš světlé a objemné možnosti nebudou fungovat. Je žádoucí, aby byly dobře upevněny na svém místě. Mohou to být římské nebo japonské závěsy. Materiál závisí na vašich preferencích – můžete si vybrat přírodní textil nebo moderní s efektem odpuzujícím vodu a prach.

Kuchyně 8 m2 - dekor a textil

Jak správně uspořádat kuchyňský nábytek

Chcete -li správně uspořádat nábytek v kuchyni, musíte především stavět na architektuře místnosti. Kromě toho byste měli zvážit, jak se můžete pohodlně pohybovat po místnosti. Jak obvykle vaříte? Řekněme, že nejprve vyjmete jídlo z lednice, umyjete ho, nakrájíte na pracovní plochu a poté dáte na sporák. V takovém případě se pokuste uspořádat nábytek v tomto pořadí.!

Technika by měla být také umístěna racionálně. Například je mnohem pohodlnější umístit troubu na úroveň těla, nikoli na dno. Poté se do něj můžete snadno podívat a zkontrolovat připravenost pokrmu. Pokud chcete instalovat myčku, mělo by vám být pohodlné vkládat do ní nádobí. Pokud jste pravák, bude pro vás pohodlnější umístění na pravou stranu dřezu..

Neztrácejte místo v rozích kuchyně nebo v blízkosti okna. Chcete-li efektivně využít celou oblast, nainstalujte zásuvky, skryté police, transformátory a pracovní plochy. I v malé 8metrové kuchyni logické uspořádání pracovních a skladovacích ploch výrazně urychlí vaření..

Pokud jde o jídelní kout, je těžké zde najít univerzální možnost. Stojí za to vycházet z individuálních potřeb – pokud potřebujete stůl, věnujte pozornost kulatým nebo oválným možnostem. Zabírají méně místa a jsou bezpečnější. To je zvláště důležité, pokud jsou v domě děti..

Pokud pro vás stůl není důležitý, myslete na malý pult poblíž stolu nebo u okna. Barový pult v interiéru kuchyně 8 m2 Je nejpraktičtější možností. Pokud je na tak malé ploše stůl, nebude příliš pohodlné pohybovat se po místnosti..

Kuchyňský design 8 m2 - jak správně uspořádat kuchyňský nábytek Kuchyňský design 8 m2 - jak správně uspořádat kuchyňský nábytek

Kuchyňský design 8 m2 s ledničkou

Často se snaží dát lednici do rohu kuchyně nebo k oknu, aby nepřekážela. Moderní technologie a široký výběr nábytku nám ve skutečnosti umožňují být v této záležitosti flexibilnější..

Nejprve si můžete vybrat vestavěný model. Tím vytvoříte v místnosti homogennější atmosféru – lednice nebude vůbec vidět, ať je kdekoli. Mimochodem, můžete chladničku s mrazničkou rozdělit a umístit na různá místa..

Pokud dáváte přednost běžné chladničce, pak při výběru nábytku vezměte v úvahu pouze její rozměry. Ve srovnání s kuchyňskou soupravou by nemělo vyčnívat ani nápadně vystupovat.

Zajímavou možností může být také výběr stylizované lednice. V takovém případě se může stát středobodem vaší kuchyně a navodí náladu pro celý interiér..

Kuchyňský design 8 m2 s ledničkou Kuchyňský design 8 m2 s ledničkou

Správné osvětlení v kuchyni

Pro kuchyň o velikosti 8 m2 optimální je bodové osvětlení. Je nastaven pro každou pracovní oblast. Obvykle se jedná o dřez, varnou desku a pracovní a jídelní stoly. Aby nedošlo k osvětlení celé kuchyně, ale k rozsvícení světla pouze v případě potřeby, zajistěte pro každý bod samostatné spínače..

Mějte na paměti, že osvětlení není nutné umisťovat pouze na strop. Chcete -li například dále osvětlit svůj stůl, můžete osvětlení nainstalovat na základnu horních skříněk nebo přímo na zeď. Neonové stuhy jsou k tomu ideální..

Osvětlení v kuchyni 8 m2

Kuchyňský design 8 m2 – Foto

V této galerii jsme pro vás shromáždili nejrelevantnější a nejkrásnější nápady pro design kuchyní 8 sq. M. Všechna řešení na fotografii jsou poměrně snadno implementovatelná, takže je pravděpodobně můžete snadno implementovat ve svém bytě nebo soukromém domě. Příjemné prohlížení!

Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto Interiér kuchyně 8 m2 - Foto

Video: Kuchyně 8 m2 – Nápady na interiér

Thanks! You've already liked this