Blat kuchenny i tylna ściana: idealny wybór

Zlewozmywak z blatem kuchennym i tylną ścianą wiszącą lampy

Co wybierasz najpierw – kuchnię czy tylną ścianę?

Jak koordynujesz kolory? Czy możesz mieszać różne wzory??

Jest tak wielu właścicieli domów, którzy spędzają miesiące porównując różne kombinacje wzorów. Kochasz każdą z nich, ale nie ich kombinację.

Oto 10 przykładów wspaniałych i udanych kombinacji blatów. Wraz z nimi znajdziesz również cenne wskazówki, jak nieco skrócić proces doboru do własnej kuchni.

Podejście 1: Najpierw znajdź powierzchnię roboczą

Blat kuchenny i tylna ściana kuchni

Jeśli masz ochotę zgubić się we wszystkich różnych opcjach blatu kuchennego i panelu tylnego, skup się na jednym. Co to może być? Proponuję blat kuchenny. Powierzchnie robocze w kuchni będą Cię kosztować dużo pieniędzy i czasu. Dlatego warto wybrać rozwiązanie, które na dłuższą metę sprawi, że poczujesz się szczęśliwy. Ponadto istnieje tylko kilka opcji dotyczących materiałów i kolorów, podczas gdy tylne panele mają bardzo duży, często mylący wybór. Blat kuchenny jest również instalowany jako pierwszy. A więc jeszcze jeden, czysto praktyczny powód, aby ustawić to jako pierwsze.

Czy chcesz dokonać fajnego wyboru z blatem kuchennym, a także z tylną ścianą??

Blat kuchenny i tylna ściana kuchenna biała szafka kuchenna pomarańczowa

Gdy już zdecydujesz, jakiego materiału użyjesz na blat kuchenny, opcje tylnej ściany również nie będą tak liczne. Uwierz mi, to gwarantuje, że wszystko będzie łatwiejsze!

Cóż, niekoniecznie musisz umieszczać wzory lub kolor blatu kuchennego na tylnej ścianie. Nie jest to konieczne, zwłaszcza jeśli osiągniesz niezwykły, zabawny efekt. W podanym przykładzie zdecydowałeś się na jasną i neutralną wersję tylnej ściany, w ten sposób powierzchnia kuchni staje się jej własnym.

 Następnie przynieś do sklepu przykład wybranej przez siebie powierzchni kuchennej. Dlatego bardzo szybko ograniczysz opcje wyboru.

Podejście 2: Najpierw znajdź tylną ścianę

Blat kuchenny i tylna ściana to błyszczące płytki

Jeśli znalazłeś tylną ścianę, w której jesteś praktycznie zakochany, zdecydowanie powinieneś kupić tę. W takim przypadku opcje powierzchni roboczej kuchni będą raczej ograniczone. Jeśli zdecydujesz się na odważny styl, taki jak ten na zdjęciu, blat kuchenny może być nieco bardziej subtelny.

Sugerowałbym, aby jedno z dwóch, a nie oba, były w centrum uwagi w tym samym czasie

Blat kuchenny i mozaika na tylnej ścianie w kuchni

Widać tu dużo koloru i ruchu. Moim zdaniem konkurs na równie emocjonujący blat kuchenny wyrządziłby więcej szkody niż pożytku.

Oczywiście nie wyklucza to mieszania kolorów i wzorów blatu kuchennego i tylnej ściany. W ten sposób osiągniesz przyjemną spójną siłę.

Na zdjęciu: kuchnia granitowa Binaco Romano – malowana szklana mozaika na tylnej ścianie

Blat kuchenny i tylna ściana kuchni drewniane szuflady szafek kuchennych

Podejście 3: Użyj tego samego materiału na powierzchni łyka kuchennego i na tylnej ścianie

Blat kuchenny i tylna ściana kuchenna nowoczesna zlewozmywak

Czy jesteś bardzo zadowolony z wyboru blatu kuchennego i chcesz zachować prostotę? Następnie użyj tego samego materiału na tylnej ścianie. To rozwiązanie jest bardzo inteligentne zwłaszcza, gdy szukasz całych obszarów z wybranej powierzchni roboczej i masz dużo resztek materiału.

Na zdjęciu: kamienna powierzchnia kuchenna i tylna ściana Pietra del Cardoso

Blat kuchenny i okno w tylnej ścianie kuchni tradycyjnie umeblowane

Możesz również użyć tego samego lub podobnego materiału, ale stwórz wspaniały wygląd dzięki zabawnym efektom świetlnym, używając różnych płytek. W ten sposób zakupy można również zrobić w niskiej cenie.

Na zdjęciu: marmur karrama z bardziej zrównoważoną opcją.

Nadal możesz stworzyć krótką tylną ścianę

Blat kuchenny i tylna ściana kuchenna drewniana górna lampa wisząca!

To rozwiązanie jest opłacalne i zapewnia gotowy wygląd.

Podejście 4: zatrudnij eksperta

Blat kuchenny i tylna ściana wykonane z błyszczących szarych płytek

Niektórym właścicielom domów bardzo trudno jest z góry wyobrazić sobie gotowy projekt kuchni. To sprawia, że ​​cała sprawa jest dość trudna. Musisz podjąć tak wiele ważnych decyzji w tak krótkim czasie. Jeśli napięte terminy blokują twoją kreatywność, nie spiesz się, ale nadal ustalaj okresy na różne działania. Teraz naprawdę możesz skorzystać z pomocy dobrego przyjaciela, którego gust bardzo lubisz lub zasięgnąć porady specjalisty.

Thanks! You've already liked this