Okrasné trávy a obiloviny pro zahradu (více než 60 fotografií se jmény): užitečné rady zahradníků a krajinářů

Nadýchaná rostlina, která ozdobí vaši zahradu

Nadýchaná rostlina bude ozdobou zahrady

Vytvořit krásnou krajinu poblíž vašeho domova není snadný úkol. Vybrat ty nejlepší odrůdy mezi obrovským množstvím různých druhů rostlin není tak snadné. Chcete -li to provést, musíte znát pravidla péče, jak kombinovat různé květiny a předpovídat výsledek. Pokud k tomuto problému přistoupíte se zvláštní pozorností, výsledek na sebe nenechá dlouho čekat a rozjímání nad plody vaší práce vám poskytne mnoho šťastných chvil..

Velkolepé laty vytvářejí jedinečnou kompozici

Velkolepé laty vytvářejí jedinečnou kompozici

Aplikace na šířku

Móda pro přírodní krásy nebyla ušetřena krajinným designem. Touha trávit většinu času na zahradě pokusem pěstovat rozmarné exotické rostliny není vlastní každému.

Je však možné mít krásnou zahradu, která připomíná kouzelnou paseku v lese, a to i při minimální investici času a úsilí. Okrasné trávy a trávy jsou navíc nenáročné nejen v péči – jsou nenáročné na půdu. Díky těmto vlastnostem jsou tyto rostliny možná nejatraktivnější a nechávají za sebou všechny konkurenty..

15

Jedním z nejběžnějších použití je dekorace záhonu. Sousedství okrasné trávy s květinami je odedávna využíváno k dekorování zahrad a kytic. Tato kombinace vám umožní obnovit přirozené prostředí, čímž bude záhon rozmanitější..

Rada! Tráva a obiloviny vypadají vedle vodních útvarů neméně působivě. Malebný břeh rybníka v miniaturním stylu může ozdobit jakékoli místo a přeměnit chatu na úžasné místo k odpočinku.

Tichý příměstský rybník s útulnou výzdobou

Tichý venkovský rybník s útulnou výzdobou

Pro milovníky skalky jsou ideálním řešením také dekorativní obiloviny. Jasný kontrast barevné trávy na pozadí kamenů rozložených v několika úrovních je skutečným uměleckým dílem.

Rada! Pokud se nechcete omezovat ve výsadbě výhradně alpských rostlin, můžete si dát pozor na skalku.

Charakteristickým rysem okrasných trav je jejich odolnost vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. Kompetentní kombinace vysokých a nízkých rostlin vám umožní vytvořit elegantní kompozici několika úrovní.

Exkluzivní design alpského skluzavky udělejte si sami

Exkluzivní design alpského skluzavky udělejte si sami

Rada! Okrasné trávy a trávy vypadají skvěle kdekoli: vedle záhonu, plotu nebo obrubníků. Různý výběr rostlin vám umožňuje vybrat si nejlepší možnost v souladu s klimatickými podmínkami a složitostí péče.

Cesta k domu je pokryta obilnými rostlinami

Cesta k domu je pokryta obilnými rostlinami

Druhy rostlin a obilovin

Obiloviny, stejně jako všechny ostatní rostliny, mají své vlastní vlastnosti, se kterými je třeba se seznámit před výsadbou. Jsou jednoleté a víceleté, teplomilné a mrazuvzdorné, krátké, vysoké a střední.

Poté, co se seznámíte se vzhledem rostliny, je nutné prostudovat všechny její aspekty, aby bylo pěstování produktivní. Tyto funkce jsou navíc jakýmsi doporučením, které vám umožní vytvořit správnou kompozici..

Rada! Nízko rostoucí odrůdy jsou vhodné pro zdobení záhonů koberců nebo zdobení okrajů. Na druhé straně vysoké výhledy, které tvoří živý plot, mohou před zraky skrývat nevzhledný plot..

Uspořádání místní oblasti v minimalistickém stylu

Uspořádání místní oblasti v minimalistickém stylu

Zvažte nejoblíbenější typy:

Typ rostliny Foto
Peří tráva je velkolepá trvalka, která připomíná tenké stříbrné nitě kymácející se ve větru. Mnohým z nás známá jako stepní tráva, má mnoho zajímavých odrůd.
Kostřava modrá je středně velká dekorativní obilovina s jasným a nezapomenutelným vzhledem. Úzké listy modrého odstínu tvoří polokulový keř a okamžitě přitahují pozornost. Nenáročná a mrazuvzdorná rostlina dobře vychází s jehličnatými odrůdami, snadno snáší zimu bez přístřeší.
Moliniya – dospělá rostlina vypadá neuvěřitelně při západu slunce, krásně osvětlená zapadajícími slunečními paprsky. Obilovina je vysoký, hustý keř s malými květy..
Miscanthus se používá téměř ve všech krajinných kompozicích. Obzvláště působivě vypadá miscanthus s cukrovým květem s načechraným květenstvím. Vysoký růst, bílo-stříbrné květy a nenáročnost dělaly tento druh jedním z nejoblíbenějších.
Trnovitá štika je vytrvalá rostlina, která dobře roste jak na slunci, tak ve stínu. Vypadá skvěle v kompozici s květinami, nevyžaduje zvláštní péči. Cítí se skvěle při nízkých teplotách, takže začíná růst brzy na jaře, poměrně houževnatý a účinný.

15

Neméně zajímavé v krajinném designu jsou glycerie, šířící se bór, ječmen s hřívou a okrasné proso. Každá rostlina má velkolepý vzhled a může zdobit záhon, a to jak v kombinaci s různými květinami, tak samostatně..

Rada! Pro nezkušené zahradníky je lepší začít zdobit místo těmi nejnáročnějšími ročními rostlinami, které nevyžadují speciální dovednosti, znalosti a komplexní péči..

Kreativní přístup k dekoraci domácí zahrady

Kreativní přístup k výzdobě domácí zahrady

Tipy pro design

Základní pravidla pro složení obilovin jsou podobná konstrukci záhonu. Všechny rostliny v těsné blízkosti u sebe musí mít podobné požadavky na pěstování..

Důležité! Při kombinování je nutné vzít v úvahu barevnou škálu, výšku a šíření rostlin. Aby se květiny navzájem nepřikrývaly, měly by být za nízko rostoucími druhy umístěny vyšší odrůdy..

15

Záhon s obilnými rostlinami je malebná kompozice, která nevyžaduje jasné dekorativní prvky. Proto je pro dekoraci lepší použít kameny různých tvarů a velikostí. Pro malou oblast jsou vhodnější nízko rostoucí rostliny, protože vysoké rostliny dokážou zastínit zahradu a ponechat květiny bez slunce.

Doporučuje se zasadit vysoký miscanthus u živého plotu, aby neblokoval slunce květinami.

Doporučuje se zasadit vysoký miscanthus u živého plotu, aby neblokoval slunce květinami.

Začátek prací na návrhu záhonu by měl být proveden brzy na jaře, po kování půdy a očištění od plevelů. Nenáročné obiloviny nevyžadují hnojiva, takže po přípravě můžete přistoupit k označení půdy pomocí písku.

Na poznámku! Mnoho odrůd okrasných trav se vyznačuje tím, že rostou rychle a zasahují do růstu jiných rostlin, proto by tyto odrůdy měly být omezeny použitím vykopaných příček..

Terénní úpravy v secesním stylu

Terénní úpravy v secesním stylu

Rada! Pokud plánujete ozdobit altán, vysoký plot nebo zeď, lze dekorativní trávy kombinovat s popínavými rostlinami. K tomu se skvěle hodí břečťan, divoké hrozny nebo chmel..

Malý kopec nebo svah je skvělým místem pro skalky

Malý kopec nebo svah je dobrým místem pro založení skalky

Thanks! You've already liked this