Tapeta do dětského pokoje (70 fotografií)

Tapeta do dětského pokoje (70 fotografií)

Dětství je důležitým obdobím v životě každého člověka, během kterého se formuje nejen jeho fyzická schránka, ale také jeho povaha, model chování a vkus. Proto v místnosti, kde dítě tráví většinu svého dospívání, musí být vše dokonalé: od použitých materiálů po barvy. Dnes vám ukážeme, jak vybrat správnou tapetu do dětského pokoje a vytvořit tak krásný a pohodlný design pro vaše dítě..

Druhy tapet

Široký sortiment tapet, které jsou prezentovány v moderních salonech, může nezkušené rodiče trochu zahltit nejen rozmanitostí designů, ale i názvem. Při výběru tapety do školky je třeba vzít v úvahu nejmenší detaily, protože materiál vhodný do obývacího pokoje nemusí být vhodný do dětského pokoje. Identifikovali jsme několik optimálních typů, které jsou za prvé bezpečné pro děti, a za druhé vám umožní krásně vyzdobit interiér.

Papírová tapeta do školky

Neměli byste se vyhýbat tradičním papírovým tapetám, které jsou nalepeny přes stěny bytů v postsovětském prostoru. Jejich design zašel mnohem dál než malá květina a dnes dokonce najdete reliéfní povrchy.

Hlavní věc je, že je to přírodní materiál šetrný k životnímu prostředí, který nepoškodí zdraví dítěte. Navíc umožňují průchod vzduchu, díky čemuž mohou stěny „dýchat“.

Není třeba se obávat, že po několika letech, kdy se vkus mladého majitele změní, bude muset být interiér zcela přepracován: papírové tapety jsou považovány za nejlevnější a také se velmi snadno lepí. Ze stejného důvodu se relativní křehkost (ne více než 5 let) nezdá být velkou nevýhodou..

Papírové tapety se bojí vlhkosti, takže pokud je dítě v záchvatu kreativní inspirace nakreslí fixy, nebude možné kresbu smýt. Ale můžete to obdivovat několik let, pak bez lítosti přilepit „umění“.

Papírová tapeta do dětského pokoje Papírové tapety do dětského pokoje

Vliesová tapeta do školky

Netkaná textilie je další věc. Jednoduše řečeno, jedná se o papír s přídavkem textilních vláken, která zvyšují jeho pevnost, což je pro dětský pokoj nejdůležitější. Jsou dražší, ale budou také sloužit dlouhé službě – až 10 let..

Vliesová tapeta je odolnější vůči mechanickému namáhání, je také schopná propustnosti vzduchu, snadno se lepí a rychle schne. Výrobky bez vinylové vrstvy jsou považovány za šetrné k životnímu prostředí, což se nedoporučuje používat ve školce (jako vinylové tapety).

Jsou schopné skrýt malé povrchové nedokonalosti, jako jsou malé praskliny nebo nerovnosti. Tento typ tapety se navíc často používá k malování, což lze provést 5-10krát. Každý rok nová barva – ideální do školky.

Vliesová tapeta do dětského pokoje Vliesová tapeta do dětského pokoje

Textilní tapeta do školky

Luxusní látková tapeta je ideální pro dětský pokoj v klasickém stylu, zvláště pokud je jeho obyvatel ve věku, kdy může ocenit takovou krásu. Náklady se však mohou lišit od materiálu, který je aplikován na papírový nebo netkaný podklad: hedvábný povrch bude mnohem dražší než umělé odrůdy.

Textilní druhy jsou zdravotně nezávadné, ale vyžadují pečlivou péči a chemické čištění. K čištění nečistot je lepší použít hadr nebo jemný vysavač. Sortiment zahrnuje plné barvy nebo povrchové úpravy s nádherným vzorem. Dobrá volba pro dívku s vytříbeným vkusem.

Textilní tapeta do dětského pokoje Textilní tapeta do dětského pokoje

Tekuté tapety do školky

Tekutá tapeta ve vzhledu připomíná dekorativní omítku, a proto ji lze použít k vytváření neobvyklých a jasných projektů..

Obsahují celulózu, neškodné lepidlo, které zvědavému miminku neublíží. Různá dekorativní vlákna, třpytky a přírodní barviva jsou také přidána do tekutých tapet pro různorodý vzhled. Při lepení nezůstávají žádné švy ani spoje a vysoká úroveň zvukové izolace udrží neklidný majitel ve spánku.

Tekuté tapety do dětského pokoje Tekuté tapety do dětského pokoje

Stylistická řešení

U malých dětí možná styl pokoje nehraje velkou roli, ale interiéru vašeho domu prospěje jen to, že se jeho součástí stane i školka. Pokusme se vybrat tapetu pro nejoblíbenější možnosti.

Tapeta do školky v moderním stylu

Podle pravidel tohoto směru v designu je lepší dát přednost monochromatickým možnostem, nátěrům s lakonickým vzorem nebo kombinaci těchto dvou typů. Silné a trvanlivé netkané odrůdy se perfektně hodí, protože moderní styl si cení funkčnosti a praktičnosti. Nabízí však široké pole pro experimentování, takže tekutá tapeta bude také vypadat docela vhodně..

Tapeta do dětského pokoje v moderním stylu Tapeta do dětského pokoje v moderním stylu

Tapeta do školky v klasickém stylu

Jak již bylo zmíněno, textilní tapety jsou ideální pro klasiku, která ozdobí interiér svou luxusní texturou. Pokud však nemá smysl úzkostlivě dodržovat tradice, pak je možný jakýkoli druh s vhodným vzorem. Může to být jemný květinový ornament pro dívky, přísnější „klec“ nebo „proužek“ pro chlapce, nebo dokonce hladké povrchy pro ty, kteří dávají přednost moderní interpretaci..

Tapeta do dětského pokoje v klasickém stylu Tapeta do dětského pokoje v klasickém stylu Tapeta do dětského pokoje v klasickém stylu

Tapeta do školky ve stylu Provence

Tento interiér je ideální pro malé zasněné dívky, které milují světlo a prostor. Malá „kytička“ doplní dřevěný nábytek natřený bílou barvou a použití pastelových odstínů navodí tu správnou atmosféru. Pokud se nebojíte trvanlivosti dekorace na zeď, můžete se zastavit u papírových tapet..

Tapeta do dětského pokoje ve stylu Provence Tapeta do dětského pokoje ve stylu Provence

Tapeta do školky ve stylu pop -artu

Světlé a stylové pop art osloví kreativní lidi, kterým nejsou lhostejné komiksy, karikatury a další aspekty popkultury. Výběr tapety pro takovou školku je pestrý: barevný ornament nebo tapeta s oblíbenými postavami. V tomto případě nejde hlavně o to přehánět, vyvažováním zápletky neutrálními barvami..

Pop -art tapeta do dětského pokoje Tapeta do dětského pokoje ve stylu pop art

Tapeta do školky ve vesmírném stylu

Doba se samozřejmě mění, ale i dnes můžete najít děti, které sní o tom, že se stanou astronauty. Starostliví rodiče mohou částečně ztělesnit touhy do reality, „vpustit“ malý prostor do interiéru školky. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je dekorace na zeď, protože fototapeta s realistickými obrazy vesmíru je dnes velmi populární. Toto řešení je vhodnější pro chlapce, ale pro dívky najdete také tapety s krásnými kresbami..

Tapeta do dětského pokoje ve vesmírném stylu Tapeta do dětského pokoje ve vesmírném stylu Tapeta do dětského pokoje ve vesmírném stylu

Barva tapety pro školku: kterou vybrat?

Není žádným tajemstvím, že barva ovlivňuje lidské vědomí a pro citlivé děti s jejich nezralým vkusem může být výběr odstínu dekorace klíčovým okamžikem..

Bílá tapeta

Bílá není vybrána, protože pro jiné kombinace není dost fantazie. Slouží jen jako ideální zázemí pro vyplnění předmětu v místnosti, vypadá skvěle s jakýmikoli barvami a také příznivě ovlivňuje psychiku dítěte, uklidňuje i to nejaktivnější dítě. Taková tapeta pro dětský pokoj může být jednobarevná nebo zdobená malým vzorem..

Bílá tapeta do dětského pokoje Bílá tapeta do dětského pokoje

Béžová tapeta

Dobrá volba pro teenagera nebo malou dívku, která zapadne do stylu Provence. Působí velmi přirozeně, lehce a svěže, lze jej kombinovat se světlým dřevem. Tento odstín tapety pomůže vytvořit útulnou atmosféru, ve které se i dospělé dítě bude chtít znovu a znovu vracet..

Béžová tapeta do dětského pokoje Béžová tapeta do dětského pokoje

Růžová tapeta

Tradičně dívčí barva, jejíž jemné odstíny budou vyhovovat sofistikované, citlivé povaze a také pomůže rozvíjet jejich ženskost a přívětivost. Abyste se vyhnuli stereotypnímu interiéru „princezny“, doporučuje se kombinovat růžové tapety pro školky s neutrálním nábytkem nebo zvolit vzorovanou povrchovou úpravu v takovém barevném schématu.

Růžová tapeta do dětského pokoje Růžová tapeta do dětského pokoje Růžová tapeta do dětského pokoje

Modrá tapeta

Ačkoli ve společnosti je modrá považována za čistě chlapeckou barvu, pastelová modrá se perfektně hodí do školky a pro dívku. Poskytuje relaxaci, klid, snovou náladu, stejně jako člověk uvažující o nebeských vzdálenostech a mořských scenériích se ponoří do svých myšlenek. Vypadá dobře v místnostech s jižně orientovanými okny.

Modrá tapeta do dětského pokoje Modrá tapeta do dětského pokoje

Zelená tapeta

Zelená je dar z nebes pro rodiče, kteří chtějí zlepšit výkon svých dětí. To je stín lidí, kteří milují život a přírodu. Psychologové tvrdí, že používání zelených tapet v dětském pokoji, zejména v pracovní oblasti, pomůže dítěti soustředit se a také aktivuje mozkovou aktivitu. U velmi aktivních jedinců však stojí za to zvolit pastelové možnosti..

Zelená tapeta do dětského pokoje Zelená tapeta do dětského pokoje Zelená tapeta do dětského pokoje

Tapeta do malého dětského pokoje

Výběr tapety v neposlední řadě závisí na velikosti místnosti. Pokud je tento ukazatel malý, pak místo absolutní estetiky stojí za to dát na první místo více praktických cílů. Naštěstí výběrem správné možnosti pro váš prostor se můžete efektu „drcení zdí“ nejen vyhnout, ale také je trochu rozšířit..

První pravidlo je ne tmavým odstínům. Vizuálně omezují interiér. Možná někomu připadá pocit komorního prostoru útulný, ale není nic útulnějšího než prostorná a světlá místnost..

Totéž platí pro velké výkresy. Na fotopapír v malé školce je lepší zapomenout, navíc je nepravděpodobné, že by byly za nábytkem patrné. Je přípustné použít pouze povlak s malými obrázky. Pruhy – svislé nebo vodorovné také pomohou zvětšit plochu místnosti..

Tapeta do malého dětského pokoje Tapeta do malého dětského pokoje Tapeta do malého dětského pokoje

Kombinace tapety ve školce

Chcete -li diverzifikovat design dětského pokoje, můžete použít několik typů tapet navzájem nebo s jinými povrchovými úpravami. Nejoblíbenějším řešením je kombinovat tapety na jedné straně s plnou barvou na straně druhé. Může to být papír, vliesová tapeta, malovaná stěna nebo dekorativní omítka. Zde platí pravidlo vyvážení – jasně neutrální.

V klasickém interiéru můžete kombinovat textilní tapety s dřevěnými panely – to vytvoří autentickou atmosféru.

Různé kombinace mohou také sloužit praktickým účelům. Například v části místnosti, kde se dítě věnuje kreativitě nebo aktivně tráví čas – můžete lepit odolnější tapety, které lze čistit; a pro spací část získáte ekonomický vzhled papíru s jasným vzorem.

Kombinace tapet v dětském pokoji Kombinace tapet v dětském pokoji

Tapeta do dětského pokoje – foto

Výběr tapety do dětského pokoje se může stát zábavným zážitkem, pokud víte, na jaké typy, barvy a styly se zaměřit. Více jasných nápadů – v našem výběru fotografií. Být inspirován!

Tapeta s pruhy do školky - foto Fototapeta do dětského pokoje - foto Tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta pro dětský pokoj v anglickém stylu - fotografie Tapeta do dětského pokoje - foto Černobílá tapeta pro malý dětský pokoj - fotografie Tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta do dětského pokoje - foto Šedá tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta pro dětskou školku - fotografie Tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta do dětského pokoje - foto Červená tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta pro školku dvou dětí - fotografie Tapeta pro dětskou školku - fotografie Tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta do dětského pokoje - foto Tapeta do dětského pokoje - foto

Video: Tapeta v dětském pokoji pro chlapce / dívku

Thanks! You've already liked this