Návrh místnosti pro teenagera (60 fotografií)

Návrh místnosti pro teenagera (60 fotografií)

Věk od 13 do 17 let se z nějakého důvodu nazývá přechodný. Během tohoto období se děti rychle mění – jak navenek, tak z hlediska psychologie, což znamená, že interiér, který je obklopuje, musí splňovat nové potřeby. Při vytváření designu pokoje pro teenagera je důležité vzít v úvahu individuální vlastnosti, zájmy, koníčky vyrůstajícího dítěte. Nápady a fotografie shromážděné na našich webových stránkách vám pomohou vybrat zajímavou možnost designu místnosti a vybavit ji maximálním komfortem..

Vlastnosti místnosti pro teenagery

Rok nebo dva poté, co dítě dokončí základní školu, se téměř všichni rodiče potýkají s problémem vybavit dětský pokoj dospělejší formou. Zpravidla je potřeba vyměnit nábytek a výzdoba často potřebuje aktualizaci. To vše vyžaduje velkou pozornost a prostředky, ale pokud si předem promyslíte všechny detaily, stylový design potěší mladého majitele nebo majitele až do plnoletosti, nebo i déle..

Ergonomie nábytku

Při výběru nové postele, psacího a počítačového stolu do pokoje teenagera byste měli věnovat pozornost proměnám modelů. Možnost nastavení výšky, šířky nebo délky bude užitečná nejen z hlediska pohodlí a zdraví teenagera, ale také výrazně ušetří rodinný rozpočet. Pokud jde o skříně a police, měly by mít dobrou zásobu volného prostoru pro budoucí doplnění šatníku a uložení všech potřebných věcí..

Teen Room Design - Ergonomie nábytku Teen Room Design - Ergonomie nábytku

Neutrální provedení

V dospívání se vkus a preference dětí často mění. Chcete -li přizpůsobit interiér novým koníčkům, je vhodné zvolit neutrální design, ve kterém je vždy místo pro nápadné akcenty. Například pro své oblíbené obrázky, fotografie nebo plakáty můžete odložit jednu zeď nebo výklenek – teenager tak bude mít místo pro sebevyjádření a zbytek povrchů bude delší dobu sloužit jako omezené pozadí ..

Teen Room Design - neutrální povrchová úprava Teen Room Design - neutrální povrchová úprava

Vliv barev

Ambientní odstíny mají velký dopad na psychický a fyzický stav adolescentů – jsou obzvláště citlivé na agresivní kombinace, které lze často pozorovat v různých subkulturách. Převládající barva v podzemních mládežnických hnutích je černá, někdy proložená červenou, jasně růžovou a žlutou. Vyzdobení místnosti v takových tónech může způsobit depresi, výbuchy podráždění a poruchy spánku. Ponuré a příliš jasné barvy je lepší nahradit jemnějšími tóny. Jako základ se hodí světle šedá, béžová, modrá, zelená, hnědá..

Teen Room Design - Vliv barev Teen Room Design - Vliv barev Teen Room Design - Vliv barev

Návrh pokoje pro dospívající dívku

Tradičním motivem designu pro mladé dámy jsou jarní květinové motivy. Dívkám, které si i na střední škole zachovají dětskou spontánnost a vyrovnanost, budou slušet všechny druhy srdcí, motýlů a koček. U starších školaček si můžete vybrat design ve stylu vaší oblíbené knihy, zaměřit se na koníčky majitele – hudba, ruční práce, kreslení nebo tanec.

Paleta barev v interiéru dívčího pokoje by měla odpovídat charakteru majitele a vyplňovat prostor lehkostí a pohodlím. Vhodné jsou jemné pastelové a slunečné barvy: bílá, růžová, světle zelená, žlutá, oranžová, tyrkysová, lila. Zvláště harmonicky vypadají přirozené kombinace a odstíny stejné barvy, různé v sytosti..

Styl dívčího pokoje může být zdrženlivý (moderní minimalismus) a romantický – zde byste měli věnovat pozornost Provence, ošumělé šik, lehké klasice. Pokud mladá dáma miluje kulturu země, můžete si odtud vypůjčit charakteristické rysy situace, etnický dekor nebo symboliku..

Návrh pokoje pro dospívající dívku Návrh pokoje pro dospívající dívku Návrh pokoje pro dospívající dívku Návrh pokoje pro dospívající dívku

Návrh pokoje pro dospívajícího chlapce

Při zdobení místnosti pro dospívajícího chlapce je v první řadě nutné dbát na praktičnost a teprve potom na estetiku. Prostorné skříně, organizéry a zásuvky naučí vaše dítě ukládat věci na svá místa. Abyste usnadnili čištění, měli byste se vyvarovat otevřených polic a zbytečného dekoru, tedy předmětů, které nenesou funkční zátěž. Ocenění bude dobrou ozdobou interiéru: poháry, sošky, certifikáty, které chlapec obdržel za osobní úspěchy ve studiích, sportu nebo jiných oblastech života. Úspěchy, které zůstaly na očích, zvýší sebevědomí mládeže a inspirují ho k novým vítězstvím..

Návrh místnosti by měl být vytvořen s přihlédnutím k individuálním charakteristikám rostoucího majitele. Někdo má rád dobrodružný styl, někdo má rád rockovou hudbu, auta, technologie, historii nebo astronomii. Mnoho kluků je spojeno s jakýmkoli druhem sportu – hraje fotbal, basketbal, bojová umění, atletiku atd. To vše se může odrazit v interiéru pomocí tematických potisků, odznaků a dekorativních prvků.

Návrh pokoje pro dospívajícího chlapce Návrh pokoje pro dospívajícího chlapce Návrh pokoje pro dospívajícího chlapce Návrh pokoje pro dospívajícího chlapce

Zónování místnosti pro dvě děti

Když děti dosáhnou puberty, je nutné je usadit v různých místnostech, ale někdy to malá plocha bytu neumožňuje. V takovém případě zónování pomůže vybavit každé dítě vlastním prostorem..

Příčky. Téměř všichni mladiství potřebují vlastní soukromá „zákoutí“, aby mohli odejít do důchodu. To je zvláště důležité pro děti různého pohlaví. Chcete -li rozdělit jednu místnost na dvě, měli byste použít příčky, ale v žádném případě nenechávejte jednu bez přirozeného světla. Jako zástěna jsou vhodné husté závěsy, překližka, dřevěné, sádrokartonové stěny, vysoké skříně a regály..

Patrový nábytek obvykle se používá v malých školkách, ale můžete najít mnoho zajímavých možností pro teenagery. Obzvláště výhodné jsou struktury, v jejichž prvním patře je pracovní plocha a ve druhém – spací část. Boční stěny jsou zároveň vyhrazeny pro ukládání věcí. Tyto sady jsou individuálnější než jednoduché palandy, protože zůstávají ve výhradním vlastnictví dítěte..

Pódium – další dobrý trik pro zónování místnosti pro dvě děti stejného pohlaví. Vzestup nad úroveň podlahy vám umožní efektivněji zaplnit svislý prostor a pod „pódium“ lze instalovat výsuvné postele nebo úložné boxy.

Zónování místnosti pro dvě děti - Navrhněte pokoj pro teenagera Zónování místnosti pro dvě děti - Navrhněte pokoj pro teenagera Zónování místnosti pro dvě děti - Navrhněte pokoj pro teenagera Zónování místnosti pro dvě děti - Navrhněte pokoj pro teenagera

Návrh pokoje pro teenagera – fotografie

Ve fotogalerii na našich webových stránkách najdete mnoho kreativních možností pro návrh místnosti pro teenagera. Je ale vhodné si vybrat s budoucím majitelem nebo majitelem. Během přechodného období je důležité, aby mladí lidé cítili, že jejich názory jsou naslouchány a vnímány na stejné úrovni jako dospělí.

Účastí na návrhu vlastního pokoje se teenager naučí vytvářet příjemné prostředí, více ocení pořádek a bude si moci užívat interiér, který plně odpovídá jeho vkusu..

Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie Interiérový design místnosti pro teenagera - fotografie

Video: Pokoj pro teenagera – nápady interiéru

Thanks! You've already liked this