Návrh místnosti pro dospívajícího chlapce (70 fotografií)

Návrh místnosti pro dospívajícího chlapce (70 fotografií)

Přechodný věk je zvláštní fází života dětí a jejich rodičů. Právě v těchto letech je dítě formováno jako skutečná osoba s vlastními principy, sny, znalostmi. Je možné vytvořit pohodlný design pokoje pro dospívajícího chlapce, pokud budete dodržovat některá jednoduchá pravidla. Je třeba vzít v úvahu nezávislost, touhy, zájmy a estetické preference chlapa. Stojí za to pamatovat, že jeho pokoj bude nejen přenocováním, ale také útulným koutkem pro samotu se sebou samým, studium, kreativitu a zábavná setkání s přáteli. Náš článek vám pomůže zodpovědně přistoupit k výběru požadovaného designu..

Designové vlastnosti

Je velmi důležité, aby si rodiče uvědomili, že dospívání je jakýmsi začátkem cesty k dospělosti, formování osobnosti dítěte. Osobní prostor mladého člověka proto musí plně odpovídat jeho požadavkům a přáním. Existují různá věková období, jejichž vlastnosti mohou pomoci při návrhu krásného a útulného pokoje pro chlapce..

Například ve věku 12-13 let začínají mladí muži projevovat zvláštní zájem o něco, najít si koníček v podobě sportu, deskových her a hudebních nástrojů. Je dobré, když je místnost vyzdobena prvky, které mohou dítě inspirovat k rozvoji jejich nových talentů..

Emočnější lze nazvat věkem 14–15 let. V té době si teenager našel idoly, začal se nechat unášet prací svých oblíbených hudebních skupin, visel nad postelí barevné plakáty s koncerty a také chaoticky rozhazoval věci. Neměli byste dítěti zakazovat, aby se takto vyjadřovalo. Můžete si vybrat takový stylový směr místnosti, který bude dokonale ladit s rebelským charakterem svého majitele. Například loft, pop art, etnický původ a středomořský design.

Ve věku 16-17 let je teenager téměř vytvořen. Dokáže samostatně sestavit plán zařizování, zdobení a zdobení svého pokoje a vy mu můžete pomoci s převedením myšlenek do reality. Dospívajícím chlapcům tohoto něžného věku se nejčastěji líbí tyto styly interiéru: moderní, minimalismus, hi-tech, loft, pop art, klasika, kýč.

Teenage Boy Design pokoje - Vlastnosti Teenage Boy Design pokoje - Vlastnosti Teenage Boy Design pokoje - Vlastnosti

Výběr stylu interiéru

Správná volba směru stylu je základem krásné a pohodlné místnosti pro teenagera. Budeme zvažovat nejrelevantnější a kreativní možnosti pro zdobení místnosti v různých stylech.

Minimalistický pokoj dospívajícího chlapce

Tento interiér znamená dostatek volného prostoru, lakonické detaily a absenci objemného nábytku. Za estetický efekt odpovídá hra barev (kontrasty bílé s černou, šedé s růžovou, béžovou a hnědou), originální povrchové úpravy (použití cihel, skla nebo dřeva) a také stylový a jednoduchý dekor. Například nástěnné hudební záznamy, černobílé fotografie, originální lampy, barevné polštáře na pohovku. Taková místnost by byla ideální pro introvertního chlapce, kreativního rebela nebo mladého intelektuála. Místnost bude dostatečně prostorná pro relaxaci, inspirativní myšlenky a studium.

Minimalistický pokoj pro dospívající chlapce - interiérový design Minimalistický pokoj pro dospívající chlapce - interiérový design

Loftový styl pokoje pro dospívajícího chlapce

Podkrovní motivy a vzpurné poznámky v designu osloví aktivní lidi, kteří nemají rádi nudné standardy. Průmyslové prvky, kombinace starého a nového nábytku, originální povrchové úpravy a chladné barvy, dokonale charakterizují styl podkroví. Cihlová zeď (nebo imitující tapeta), krb nebo stará zrcadla se mohou stát zvláštním vrcholem pokoje teenagera. Je také možné zónovat místnost na dvě oddělené oblasti (posezení a studijní část) pomocí kreativního kovového / dřevěného regálu nebo multifunkčního osvětlení (jasnější a tlumenější).

Loft Style Teen Boy Room - interiérový design Loft Style Teen Boy Room - interiérový design Loft Style Teen Boy Room - interiérový design

Pokoj dospívajícího chlapce ve středomořském stylu

Hlavními charakteristickými rysy tohoto stylu jsou slunečné barvy povrchových úprav, neobvyklé čalounění nábytku, použití přírodních dekorů a textilií, stejně jako množství světla. Tato místnost se stane skutečným rájem pro každého teenagera. Může být ozdoben italskými nebo řeckými motivy..

V prvním případě byste se měli blíže podívat na jemné neutrální barvy (bílá, béžová, broskvová, limetkově zelená) a výzdobu ve formě barevných fresek, mozaik a skořápkových výrobků. Ve druhém můžete vytvořit teplé kontrasty pomocí dvou odstínů (například ozdobte všechny stěny bílou barvou a jednu ponechte modrou nebo zelenou), ozdobte místnost zátěžemi bez tíže s námořním motivem, dřevěnými truhlami a lakonickými postavami na police.

Teen Boy Room ve středomořském stylu - interiérový design Teen Boy Room ve středomořském stylu - interiérový design

Pokoj pro dospívajícího chlapce ve stylu kýče

Tento design místnosti je ideální pro lidi, kteří se nebojí vyjádřit jasným oblečením a neobvyklou hudbou. Místnost ve stylu kýče je množství jasných extravagantních detailů, kombinace různých barev, exkluzivních dokončovacích materiálů a honosných doplňků..

Stříbrné stropy, zlaté tapety, mozaikové dlaždice, originální závěsné lustry, plakáty a obrazy dokonale charakterizují tento trend. V takové místnosti bude dospívající chlapec schopen splnit všechny své nejdivočejší sny pomocí nesourodých barev, barevných doplňků a originálního přístupu. Jednou z nejzajímavějších možností dekorace je návrh jedné ze stěn ve formě umělecké galerie..

Kitsch Teen Boy Room - interiérový design Kitsch Teen Boy Room - interiérový design

Místnost pro dospívajícího chlapce v etnickém stylu

Stane se útulným koutkem pro mladé znalce různých zemí a tradic. Může to být luxus Východu, stručnost Japonska, jas Egypta nebo mystika Afriky. Místnost můžete zařídit jedním z etnických směrů a v malé místnosti vytvořit atmosféru jiné kultury, nebo můžete kombinovat několik možností najednou. K tomu jsou vhodné stylizované ručně vyráběné detaily, pohodlný nábytek a neutrální dokončovací barvy, které se stanou plnohodnotnou kulisou pro tak neobvyklou a originální místnost..

Etnický styl Teen Boy Room - interiérový design Etnický styl Teen Boy Room - interiérový design

Jak vybrat nábytek

V místnosti dospívajícího chlapce by měl být přítomen základní a doplňkový nábytek. Hlavní zahrnuje postel, psací stůl, šatní skříň, knihovnu a další – závěsné police pro výzdobu, prvky pro zónování místností, pohovku. Jednoduché tipy pro uspořádání a výběr nábytku vám pomohou rozhodnout se pro správnou volbu..

Pro malou místnost je nejlepší použít modulární nábytek, který bude vyzdoben ve stejném barevném schématu. Psací stůl by měl být multifunkční (pro výuku, práci u počítače, kreativitu, čtení) a prostorný. Taková kritéria nejčastěji splňuje tabulka vlastní montáže. Závěsné police jsou skvělou alternativou k objemným stojanům na příslušenství.

Pokud se rozhodnete pro nákup dřevěného nábytku, nezapomeňte se blíže podívat na jeho hrany. Měly by být bez jakýchkoli drsností a prasklin. Skříň je vhodná pro ukládání věcí, navíc se bude hodit téměř do každého stylu interiéru. Pro větší praktičnost a větší bezpečnost byste měli dát přednost otevřeným policím bez skleněných nebo kovových dveří..

Návrh pokoje dospívajícího chlapce - nábytek Návrh pokoje dospívajícího chlapce - nábytek Návrh pokoje dospívajícího chlapce - nábytek

Výzdoba a doplňky

Zdobení pokoje dospívajícího chlapce dekorativními prvky by mělo záviset nejen na základním stylu designu a praktičnosti, ale také na jeho vlastních preferencích. Může to být sport, hry, hudba, umění, věda. Akcenty přímo související s koníčkem teenagera snadno vytvoří originální a útulnou atmosféru. Hlavní věcí je nezapomenout na celkový design interiéru. Například mořská truhla bude skvělým doplňkem místnosti ve středomořském stylu, cihlová zeď je vhodná do podkroví, plakáty a obrazy s vašimi oblíbenými hudebníky ozdobí místnost ve stylu pop-art..

Návrh pokoje pro teenagery - výzdoba a doplňky Návrh pokoje pro teenagery - výzdoba a doplňky Návrh pokoje pro teenagery - výzdoba a doplňky Návrh pokoje pro teenagery - výzdoba a doplňky

Návrh pokoje pro dospívajícího chlapce – fotografie

Fotografie interiérového designu pokojů pro dospívající chlapce, které jsme shromáždili, vám pomohou inspirovat se a najít možnost, která bude vyhovovat vkusu vašeho dítěte. Příjemné prohlížení!

Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie Interiérový design místnosti pro dospívajícího chlapce - fotografie

Video: Dětský pokoj pro dospívajícího chlapce

Thanks! You've already liked this