Usuwanie plam z czerwonego wina – jak i kiedy faktycznie działa?

Czy powinieneś wpaść w panikę, jeśli przypadkowo wylejesz czerwone wino na ubrania, dywany lub meble? To zależy! Usunięcie plam z czerwonego wina niekoniecznie jest dla Ciebie trudne lub niemożliwe. Ale powinieneś działać tak szybko, jak to możliwe. Szanse na sukces maleją z każdą sekundą. Chociaż trzeba powiedzieć, że nowoczesne tekstylia są zwykle tworzone w taki sposób, aby były łatwe w pielęgnacji, a plamy nie wnikały w głąb. Istnieje również kilka metod, z których możesz skorzystać. Należą do nich te, które są skuteczne nawet na uporczywe plamy.

W przypadku plam z czerwonego wina należy działać szybko

bluzka usuwa plamy z czerwonego wina domowe porady

Plamy z czerwonego wina można usunąć białym winem

Jeśli lubisz trzymać w domu kilka butelek wina i lubisz pić zarówno czerwone, jak i białe wino, to prawdopodobnie masz szczęście, jeśli chodzi o usuwanie plam. Natychmiast po wylaniu czerwonego wina na koszulę, dywan lub inny rodzaj tkaniny, należy zalać ją białym winem.

Działa to bardzo dobrze tylko na plamy, które nie wyschły. Białe wino powinno pozostać na plamie przez kilka minut. Następnie należy zmyć niewielką ilością mydła.

Wytrzymałe tkaniny pozwalają na bardziej agresywne podejście

usuń dywan z czerwonego wina usuń plamy z czerwonego wina

Soda oczyszczona i białe wino

W przypadku uporczywych plam możesz dodać trochę sody oczyszczonej do czerwonego wina, aż stanie się gęste. Pozostaw tę mieszankę na chwilę na plamie z czerwonego wina, a następnie wypierz w pralce jak zwykle.

W przypadku miękkich tkanin potrzebne są delikatne metody

plamy z czerwonego wina usuwają pomysły i inspiracje

Metoda z mlekiem

Mleko jest również bardzo skuteczne w usuwaniu plam z czerwonego wina. Zanim ją wylejesz, powinieneś najpierw dokładnie wysuszyć plamę serwetką. Zabrudzoną tkaninę należy następnie włożyć do jakiegoś pojemnika. Należy zalać to mlekiem i poczekać, aż całkowicie się wchłonie. Im szybciej to wszystko zrobisz, tym większa szansa na sukces w usuwaniu plam. Odstawić na około godzinę i spłukać zimną wodą.

Plamy z czerwonego wina są bardziej powszechne, więc przygotuj się na kilka domowych środków zaradczych

usuń plamy z czerwonego wina pomysły kuchenne porady domowe

Sól też pomaga

Wiele różnych plam można usunąć solą. Możesz go użyć do oczyszczenia śladów czerwonego wina, ale także tłuszczu. Posyp trochę soli na dotkniętym obszarze. Poczekaj, aż płyn całkowicie się wchłonie. Wtedy możesz się zmyć.

Nowoczesne tekstylia często mają właściwości plamoodporne

usuwanie plam z czerwonego wina porady domowe usuwanie czerwonego wina

Nadtlenek wodoru

Jest to jedna z metod usuwania plam z czerwonego wina, które są nieco starsze. Aby to zrobić, musiałbyś zmieszać nadtlenek wodoru z mydłem w płynie. Stosunek powinien wynosić jeden do jednego. Jeśli plama z czerwonego wina jest już sucha, prawdopodobnie będzie to trochę trudniejsze. Ale to nie jest niemożliwe. Ważną rolę odgrywają tutaj również walory najgrubszej tkaniny.

Mleko to dobry środek na plamy

usuń plamy z czerwonego wina usuń czerwone wino domowe porady

Gliceryna – trzy metody

Metoda 1

Gliceryna jest również pomocnym narzędziem, gdy trzeba usunąć plamy z czerwonego wina. Metoda ta jest szczególnie polecana do tkanin kolorowych. Potrzebujesz 50g gliceryny i żółtka jaja. Wymieszaj oba razem i nałóż na plamę. Powinieneś wtedy pozwolić mu działać przez kilka godzin. Następnie możesz zmyć wodą.

Ciesz się winem różanym, ponieważ możesz usunąć wszelkie plamy!

usuń plamy z czerwonego wina usuń plamy z czerwonego wina

Metoda 2

Jest inne podejście z gliceryną. W tym celu musisz najpierw zwilżyć plamę. Następnie należy pozostawić go w wodzie z rozpuszczoną gliceryną. Poczekaj kilka minut i zmyj.

Domowe środki, takie jak gliceryna i sól, pomagają w walce z plamami z czerwonego wina

usuń plamy z czerwonego wina stół czerwone wino drewniane meble

Metoda 3

Można również zmieszać glicerynę w stosunku 1:1 z płynem do naczyń i dodać 8 razy więcej wody. Wtedy potrzebujesz czystej gąbki. Zanurz to w miksturze. Następnie połóż go na mięsie i pozwól biszkoptowi wchłonąć czerwone wino. Na koniec spłucz czystą wodą.

Pomóc może pianka do golenia, woda z płynem do naczyń i soda oczyszczona!

usuń plamy z czerwonego wina domowe pomysły domowe porady

Traktuj plamy z czerwonego wina pianką do golenia

Nadal możesz spróbować użyć kremu do golenia, aby usunąć plamę z czerwonego wina. Po prostu go załóż. Możesz prać tkaninę w pralce bez usuwania kremu do golenia. Wybierz najwyższą dozwoloną temperaturę dla tego ubrania.

Nie zawsze można ostrożnie pić czerwone wino. Ale na pewno możesz coś zrobić z plamami!

usunąć plamy z czerwonego wina pomysły na styl usunąć czerwone wino

Ogólne wskazówki

Zapewne zastanawiasz się, która z tych metod jest dla Ciebie najlepsza. Decydującym czynnikiem jest materiał tekstylny, ponieważ zależy on od tego, w jakim stopniu może zostać uszkodzony przez środki czyszczące. Do grubych tekstyliów należy stosować bardzo ostrożnie środki zawierające kwas i ścierające. Preferowane są oczywiście te delikatne. W przypadku bardziej wytrzymałych tkanin można połączyć kilka podejść!

Zabrudzenie z czerwonego wina nie jest rzadkością

Usuń plamy z czerwonego wina na obrusie czerwonym winem

Plamy z czerwonego wina można również usunąć białym winem

trendy styl życia usuń plamy z czerwonego wina

Thanks! You've already liked this