Pohovky do různých místností jako originální kus nábytku – možnosti, tipy, 235+ (Foto). Luxusní a praktický doplněk

Pohovky

Poufs jsou žádané, protože mohou být použity jako židle, stůl, stojan na boty a další položky. Významnou výhodou je, že zabírají málo místa. Většina lidí je kupuje v obchodech, nicméně můžete propojit svou fantazii a vyrobit si je sami ze šrotu. Zjistěte, jak můžete snadno a jednoduše šít vlastníma rukama. A také ve kterých místnostech se nejčastěji používají pohovky.

DIY osmani

Proč stojí za to věnovat pozornost problematice domácích otomanů? V obchodech najdete velký sortiment tohoto druhu nábytku, zdá se, že mezi různými možnostmi si každý najde to, co má rád. Důležitou roli však hraje otázka nákladů..

Krásné a pohodlné pohovky v interiéru

Krásné a pohodlné pohovky v interiéru

Nákladová cena ručně vyráběného nábytku je o řád menší než zakoupeného nábytku. K jeho výrobě můžete použít improvizované materiály, které pravděpodobně máte doma. Pokud musíte něco koupit, tak v malém množství. Další výhodou je originalita takového nábytku..

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Současný nábytek do obývacího pokoje (115+ fotografií): Vše, co potřebujete vědět, abyste vytvořili stylový design

Jak ušít měkké pohovky?

Měkké příslušenství bude nejen dobrým doplňkem nábytek, jako místo k sezení, ale vy i vaši hosté si to určitě užijete. Bude se vám na něm pohodlně sedět, takže si buďte jisti, že o tak pohodlné měkké místo rozhodně začne rivalita..

Teplé a pohodlné místo pro trávení času

Teplé a pohodlné místo pro trávení času

Nejjednodušší model měkkého poufu se skládá ze tří částí: dvou kruhů stejné velikosti a dlouhého pásu. Chcete -li vypočítat délku pásu, sečtěte průměry kruhů. Všechny části jsou vystřiženy a sešity, nahoře je místo pro výplň.

RadaJako plnivo použijte jakýkoli dostupný materiál, nejoblíbenější jsou lehké koule z expandovaného polystyrenu – levné, praktické, pohodlné.

Hlavní výhodou je originalita takového nábytku.

Hlavní výhodou je originalita takového nábytku.

K ušití složitější verze je třeba připravit osm šestihranných dílů. Na jednom z nich ohněte konce a vytvořte otvor pro plnění. Během šití nejprve spojíme dvě části (vedle sebe), potom čtyři a tak dále, dokud není ušito všech osm šestiúhelníků.

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Jak si vybrat současný nábytek a obnovit svůj interiér? 230+ fotografií řešení pro ztělesnění stylu (design obývacího pokoje, ložnice, kuchyně, chodby)

Z lahví

Výroba lahvového výrobku je jednoduchá, nevyžaduje speciální zařízení ani materiály. Budete jich potřebovat asi 40, důležité je, aby byly všechny stejné co do velikosti i objemu. Je lepší vzít nádoby ze stejného nápoje.

Výrazný detail každého interiéru

Výrazný detail každého interiéru

Návod k výrobě je jednoduchý:

 • vezmeme lahve, pevně na ně zakroutíme víčky a dáme je pevně k sobě do kruhu;
 • aby byla základna pevně držena, svážeme dna pomocí široké lepicí pásky;
 • vezmeme lepenku, nejlépe dvě nebo tři vrstvy, vystřihneme dva kruhy tak, aby odpovídaly průměrem průměru kruhu vytvořeného z lahví;
 • pod lahve vložíme jeden lepenkový kruh, druhý – výše, spojíme konstrukci pomocí široké lepicí pásky;
 • z polstrovaného polyesteru vystřihněte dva kruhy a proužek, jehož výška se rovná výšce lahví;
 • spojujeme všechny části, šijeme je jehlou a nití.

Snadné DIY

Snadné DIY

Takový předmět z láhve je vhodný k sezení nebo použití jako noční stolek.. Nemůžete na něj šplhat nohama, skákat, dávat na něj těžké předměty. Navrch se nasadí potah, můžete si ho také vyrobit sami.

RadaNejjednodušší způsob, jak si vyrobit obal vlastníma rukama, je svázat jej nebo přišít na psací stroj vyrobený ze silné látky..

DIY pletené poufs

DIY pletené poufs

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Jak můžete správně a krásně uspořádat nábytek v místnosti? 150+ rozvržení fotografií pro maximální výkon a pohodlí

Kolo

Nejjednodušší způsob, jak vyrobit kulaté obláčky, je použít staré pneumatiky, které pravděpodobně mají motoristé v domě.. Výhodou takového kusu nábytku je pevnost, udrží velkou hmotnost. Je nutné vytvořit dva kruhy husté překližky, jejichž průměr bude o něco menší než pneumatika (aby byla pokryta na obou stranách).

Nejjednodušší je udělat kolo

Nejjednodušší je udělat kolo

Řezané kruhy jsou k pneumatice připevněny samořeznými šrouby ve třech až čtyřech bodech. Poté přejdeme k externímu návrhu.. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout, a často se používají následující styly:

 • Země. Pouf omotáme po celé délce provazem střední tloušťky, nejprve k sobě spojíme kruhy, poté boky. Aby produkt vypadal úhledně, upevněte okraje lepidlem a ohněte je dovnitř.
 • Moderní z jakéhokoli materiálu. Horní kruh přilepíme pěnovou gumou, poté naneseme na boční části. Vrchol spočívá ve vytvoření krytu, který se nosí nahoře. Může být pletené nebo šité pomocí tkanin a technik, které budou vyhovovat interiéru místnosti..

Skvělá příležitost skrýt věci

Skvělá příležitost skrýt věci

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Jak vybavit malou chodbu v bytě nábytkem? Krásné moderní interiéry (více než 205 fotografií)

Vyrobeno ze dřeva

Je nutné převzít výrobu nábytku ze dřeva s alespoň počátečními znalostmi práce s takovým materiálem. Pro konstrukci hlavních částí budete potřebovat laminovanou dřevotřísku. Vytvoříme z něj kruh a čtyři obdélníky – pokud je velikost kruhu 30 cm, pak by obdélníky měly být přibližně 40 * 33 cm.

Pouf z sedáku z přírodního dřeva

Pouf z sedáku z přírodního dřeva

Vezmeme desky z dřevotřísky, spojíme je ve tvaru krabice, zpracujeme lepidlem na spojích. Umístěte tyče na spodní rohy, upevněte je lepidlem a samořeznými šrouby. Víko je také připevněno samořeznými šrouby a lepidlem, v důsledku čehož získáme rám hotového výrobku.

Pro čalounění je nejpraktičtější použít nábytkové textilie, jsou odolné, snadno se čistí. Aby bylo víko měkké, je pod dokončovací materiál umístěn pěnový kaučuk. Nahoře přišijte nebo uplete jakýkoli potah.

Jasný přízvuk pro jakýkoli styl

Jasný přízvuk pro jakýkoli styl

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Kombinace tapety a nábytku v interiéru obývacího pokoje / ložnice / kuchyně / školky. Jak důležitý je výběr?

Dřevěný s krabicí / na boty

Pokud není horní kryt zajištěn samořeznými šrouby a lepidlem na všech stranách, můžete nechat otvor pro zásuvku. Toto příslušenství je užitečné zejména v ložnicích – lze je použít k ukládání osobních věcí. Mohou být také použity při zdobení obývacího pokoje., chodba, kuchyně.

Tyto pufy se často používají k ukládání obuvi. Pro tento design existují také složitější možnosti. Zásuvka může být výsuvná, takže nábytek bude zabírat méně místa, ale doporučuje se takové možnosti provést, pouze pokud máte odpovídající zkušenosti..

Pohodlí a funkčnost pro každou chodbu

Pohodlí a funkčnost pro každou chodbu

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Jaký nábytek do ložnice bude v roce 2018 v módě (165+ fotografií)? Jak správně zařídit?

Kované pohovky

Nábytek s prvky uměleckého kování vypadá luxusně, ale bez speciálního vybavení a zkušeností si jej nemůžete vyrobit sami. Pokud víte, jak s takovými detaily pracovat, klidně se pusťte do práce.. Nejprve si musíte vybrat tvar pouf:

 • kolo;
 • náměstí;
 • obdélníkový;
 • trojúhelníkový – závisí na stylu místnosti.

Kování doplněné zlacením

Kování doplněné zlacením

Pro výrobu kovaných dílů se používají trvanlivé slitiny. Dělají nohy, záda, čím jasnější je jejich tvar a vzor, ​​tím bohatší bude nábytek vypadat. Pokud je kování doplněno zlacením, lze takový puf použít nejen do obývacích pokojů, ale také do pracovny, kanceláře.

RadaJe důležité pokrýt hotové kované díly antikorozním prostředkem – to ochrání před korozí a prodlouží životnost nábytku.

Je důležité natřít hotové kované díly antikorozním prostředkem - to ochrání před korozí a prodlouží životnost nábytku.

Nezapomeňte nábytek natřít antikorozním prostředkem

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Restaurování domácího nábytku vlastníma rukama (měkké, kuchyňské, dřevěné): Před a po (150+ fotografií)

Pro různé místnosti

Pufy jsou považovány za univerzální předmět, protože se vejdou do různých místností. Nejčastěji jsou umístěny na chodbě a ložnice. Právě v těchto částech domu takové kusy nábytku vypadají nejen krásně, ale i prakticky..

Lze umístit do kterékoli části bytu

Lze umístit do kterékoli části bytu

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Interiér malého obývacího pokoje: 190+ (Foto) Moderní nápady (nábytek, tapety, zónování)

Pohovky na chodbě

Chodba ve většině domů a bytů je malý prostor, ve kterém může být současně mnoho lidí. Proto by nábytek v něm měl být praktický, ale zároveň zabírat málo místa.. Pohovky na chodbě slouží k:

 • sedět na nich a čekat na ostatní;
 • skrýt boty uvnitř;
 • dát oblečení na vrchol, dát tašku;
 • posadit dítě, aby se pohodlně obléklo a obulo.

Je to velmi výhodné pro chodbu

Je to velmi výhodné pro chodbu

Hodil by se pouf s krabicí, který má nahoře měkké čalounění. Na jedné straně můžete uvnitř ukládat boty, oblečení, na straně druhé ji můžete použít jako židli. Méně často se používají složitější modely pro výrobu modelů doma, ale všechny mohou být koupit v obchodech s nábytkem:

 • pouf lavice;
 • s krabicemi;
 • s obrubníkem;
 • válcový (na kolečkách).

Vytváříme náladu i pro tu nejjednodušší a nejmenší chodbu

Vytváříme náladu i pro tu nejjednodušší a nejmenší chodbu

Tyto chodbové poufs jsou nejčastěji vyráběny v následujících stylech:

 • pouf lavice;
 • s krabicemi;
 • s obrubníkem;
 • válcový (na kolečkách).

RadaObzvláště oblíbené jsou ekologické možnosti-výrobky z proutí, ratanu, z nepřirozeného čalounění s nestandardními vzory.

Nestandardní možnosti budou vypadat dobře

Nestandardní možnosti budou vypadat dobře

Do ložnice

V závislosti na případech použití existuje pro ložnici několik typů pohovek:

 • bankety – používá se k sezení, tvar, povrchová úprava může být zcela odlišná;
 • postel – obvykle se prodává s postel nebo jiný nábytek do ložnice, jejich styl a design závisí na designu celé místnosti;
 • transformátory – složité modely, které lze rozšířit jejich vytvořením pohovka, extra postel;
 • bezrámové – vhodné do ložnic mládeže, využíváno jako místo pro práci s notebookem, prohlížení televize;
 • dekorativní – není určeno k tomu, aby na nich sedělo nebo spalo, slouží pouze jako detail interiéru.

Zvažte celkovou kompozici a styl

Zvažte celkovou kompozici a styl

Existuje mnoho možností, jak si vyrobit spací pytle sami. Hlavní věc, kterou si můžete vybrat, je materiál pro rám, dokončení, tkanina pro dokončení. Pro výrobu rámu je nejpraktičtější použít:

 • různé druhy dřeva a ratanu;
 • kov.

Další úložný prostor

Další úložný prostor

Mezi dokončovacími materiály je nejlepší vybrat:

 • pro plnění – holofiber, syntetický zimovač, polyuretanová pěna;
 • pro vnější dekoraci – kůže (umělá a přírodní), nábytek a jiné druhy tkanin.

K dokončení otomanů se také používají:

 • bavlněná tkanina – zřídka kvůli rychlosti vyhoření;
 • nylon;
 • mikrovlákno;
 • gobelín;
 • žakár;
 • žinylka;
 • kůže a její náhražky;
 • semiš a jeho náhražky.

Pohovky do různých místností jako originální kus nábytku - možnosti, tipy, 235+ (Foto). Luxusní a praktický doplněk Pohovky do různých místností jako originální kus nábytku - možnosti, tipy, 235+ (Foto). Luxusní a praktický doplněk Pohovky do různých místností jako originální kus nábytku - možnosti, tipy, 235+ (Foto). Luxusní a praktický doplněk

Pohovky do různých místností jako originální kus nábytku - možnosti, tipy, 235+ (Foto). Luxusní a praktický doplněk Pohovky do různých místností jako originální kus nábytku - možnosti, tipy, 235+ (Foto). Luxusní a praktický doplněk Pohovky do různých místností jako originální kus nábytku - možnosti, tipy, 235+ (Foto). Luxusní a praktický doplněk

VIDEO: Příklad výroby otomanu vlastníma rukama

Výstup

Pohovky jsou univerzální interiérové ​​předměty, které lze použít jak pro dekoraci, tak pro praktické použití. Jejich předností je univerzálnost, sortiment a schopnost vyrobit originální model. Mezi nedostatky lze rozlišit složitost – výrobek je obtížné vyrobit vlastníma rukama, zejména bez zkušeností, nákladů na materiál, křehkosti.

Thanks! You've already liked this