Dřevěná postel jako prostředek ke zlepšení pohody. Dětské, palandové, dvoulůžkové – vlastnosti použití a výběru

Dřevěná postel jako prostředek ke zlepšení pohody. Dětské, palandové, dvoulůžkové - vlastnosti použití a výběru

Postel je hlavním atributem každé ložnice. Pokud si ceníte pohodlí, pak určitě upřednostníte koupi dřevěného místa na spaní v ložnici. Na co si dát při nákupu pozor? Jaké jsou nejoblíbenější postele? Jak určit správnou velikost a potřebujete znát vzorec pro pohodlnou postýlku? Nepropásněte dále v našem článku.

Obsah tohoto článku:

Vlastnosti použití

Stačí se ponořit do měkkého objetí obyčejné postele a vypadat energicky a zdravě po celý den. Nedivte se, protože správný spánek je považován za klíč k pohodě a vzhledu..

Proto se doporučuje tuto volbu brát vážně nábytek pro relaxaci se zaměřením na klíčový prvek ložnice.

Dřevěná postel je odolná, spolehlivá

Dřevěná postel je odolná, spolehlivá

Pohodlná postel je nezbytná pro dobrý spánek a odpočinek, jinak budou neustálé bolesti zad a tmavé kruhy pod očima věčnými společníky.

Dodržujte kritéria výběru podle velikosti, materiálu, funkčnosti, designu.

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Dětské postýlky od let pro chlapce a dívky: Multifunkční design, který bude pohodlný pro děti

Výhody dřevěného nábytku

Jednou z hlavních otázek, které kupující znepokojují, je typ materiálu, ze kterého je výrobek vyroben. Pokud jde o výběr materiálu, buďte vybíraví a pečliví, protože kvalita nočního odpočinku závisí na výběru.

Dřevěná postel jako prostředek ke zlepšení pohody. Dětské, palandové, dvoulůžkové - vlastnosti použití a výběru Dřevěná postel jako prostředek ke zlepšení pohody. Dětské, palandové, dvoulůžkové - vlastnosti použití a výběru Dřevěná postel jako prostředek ke zlepšení pohody. Dětské, palandové, dvoulůžkové - vlastnosti použití a výběru

Dřevěná postel jako prostředek ke zlepšení pohody. Dětské, palandové, dvoulůžkové - vlastnosti použití a výběru Dřevěná postel jako prostředek ke zlepšení pohody. Dětské, palandové, dvoulůžkové - vlastnosti použití a výběru

 • Na vrcholu popularity postele od dřevo. Výrobky mají řadu nepopiratelných výhod.
 • Dřevěných modelů je spousta. Liší se barvou, odrůdami.
 • Výrobky z mahagonu a dubu jsou nejdražší. Postel je vyrobena z borovice, jiných jehličnanů a vyzařuje příjemnou vůni, která v ní vytváří zvláštní atmosféru ložnice.
 • Nespornou výhodou dřevěných modelů je trvanlivost a možnost vícenásobného sběru a demontáže.

Pohodlná postel je nezbytná pro dobrý spánek a odpočinek

Pohodlná postel je nezbytná pro dobrý spánek a odpočinek

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Jak si vybrat rozkládací pohovku s ortopedickou matrací pro každodenní použití? 180+ fotografií

Čemu byste měli věnovat pozornost?

Při výběru místa k pobytu je třeba vzít v úvahu jedno základní pravidlo, nábytek do ložnice se zpravidla aktualizuje maximálně jednou za 10 let..

Je třeba věnovat pozornost síle, odolnosti vůči kymácení.

Jednou z nejlepších možností je masivní dřevo. Tento přírodní materiál je nejen vysoce kvalitní, ale také šetrný k životnímu prostředí..

Masivní dřevo vypadá v interiéru ložnice vznešeně, může se stát světlou dekorací v interiéru ložnice a bude sloužit svým majitelům po mnoho let.

Stylové řešení pro venkovský dům

Stylové řešení pro venkovský dům

Samozřejmě, že takový materiál je v současné době považován za drahý, ale pozitivní vlastnosti pole stojí za to..

Místo na spaní ze dřeva bude svým majitelům sloužit dlouho. Dnes jsou dřevěné postele na vrcholu popularity.

Vyřezávané vzory se snadno vejdou do klasického interiéru, budou vhodné v skandinávský moderní styl, vypadají perfektně v romantickém designu, jako je vintage nebo slátanina.

Je také třeba poznamenat, že navzdory svému beztížnému designu jsou takové postele vysoce odolné a trvanlivé..

V bílé

V bílé

Které dětské postýlky jsou nejoblíbenější?

Trh byl plný produktů od MDF. Tento materiál má mnoho výhod a dostupnou cenu, proto se stal nejběžnějším.

Nábytek je však vyroben z dřevotřísky, dýhy, překližky, dřeva a dalších materiálů..

Výrobce může klientovi nabídnout různé možnosti:

 • nenatřený;
 • tónovaný;
 • hladká dýha.

S jeho pomocí je možné dosáhnout přirozených odstínů..

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Patrová postel s pohovkou v přízemí – stylová a praktická (90+ fotografií)

Rámová postel

Možnost rozpočtu zahrnuje rámovou postel. Může být instalován i na nerovný povrch, protože nohy jsou výškově nastavitelné.

Možnost rozpočtu zahrnuje rámovou postel

Možnost rozpočtu zahrnuje rámovou postel

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Nové krásné postele v ložnici: 225+ (Foto) Volby pro pohodlný a zdravý spánek

Se zvedacím mechanismem

 • Tento design je vhodný k instalaci do úzké ložnice, protože poskytuje neomezený přístup do ložního prostoru.
 • Zvedací mechanismus má hladký chod, díky čemuž při jeho otevírání nemusíte vyvíjet velkou fyzickou sílu.
 • Tuto postel lze nazvat multifunkční a pohodlnou..
 • Někteří rodiče mají rádi podkrovní postel, kterou lze využít k uspořádání pracovního prostoru pro dítě..

Mnoho modelů se vyrábí s psacími stoly a sportovním příslušenstvím. Jakou postel potřebujete?

Postel se zvedacím mechanismem

Zvedací postel

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Jednolůžko s matrací a bez matrace: Jak si vybrat, abyste byli pohodlní?

Zdvojnásobte od jednoho a půl metru a více

Navzdory určitým standardům si spotřebitel může vybrat šířku postele pro sebe, která závisí na věku, pohodlné poloze pro spánek a dokonce i klimatu, protože čím je region teplejší, tím by měla být postel širší..

Téměř všechny moderní továrny na nábytek vyrábějí postele podle individuální objednávky klienta. V tomto případě se bere v úvahu nejen velikost, ale může také vytvořit jedinečný design..

Pro takové postele je snadné vybrat si nábytkovou sestavu jakéhokoli formátu, velikosti, designu a dalších designových prvků, včetně elegantních manželských postelí.

Dvojité modely z masivního dřeva nejsou k dispozici v každé showroomu nábytku..

Dvojitá možnost

Dvojitá možnost

Kromě toho je v obchodech s nábytkem často prezentován velmi skromný sortiment tohoto zboží..

Aby byl kupujícímu poskytnut široký výběr manželských postelí, je nutné využít velký maloobchodní prostor. A ne každý salon si to může dovolit, a tak se stále více manželských postelí nakupuje na internetu – ve virtuálních obchodech s nábytkem.

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Jak vybrat manželskou postel se zvedacím mechanismem? Nejlepší modely pro design a použitelnost

Masivní dřevo

Manželská postel z masivu, v nábytkářském průmyslu a je oblíbená zejména mezi náročnými spotřebiteli.

Lehátka ze dřeva a desek vypadají obzvláště krásně v interiéru v ekologickém nebo etno stylu a budou také nepostradatelným atributem ve venkovském domě nebo na dacha.

Nápad do pokoje pro hosty

Nápad do pokoje pro hosty

Z protokolů

Klasický design se bohužel nekombinuje s tak přírodním materiálem, jako je kulatina, a je nepravděpodobné, že by byl vhodný v tradiční místnosti..

Pokud uživatel rád experimentuje a míchá styly, pak lze lehátka na dřevo kombinovat se skleněnými a kovanými prvky..

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Podkrovní postel s pracovním prostorem (165+ fotografií): Originální nápady pro malé pokoje

Vyrobeno z MDF, dřevovláknité desky, dřevotřísky

Nábytek do ložnice z MDF, dřevovláknitých desek nebo dřevotřískových desek je nejběžnější možností mezi jinými spolehlivějšími materiály..

Na rozdíl od výše uvedených produktů mají takové modely nižší spolehlivost, ale jsou mnohem levnější..

Postel z tohoto materiálu se navíc rychle uvolňuje, skřípe a velmi rychle se stává nepoužitelným.. Pokud je však tento nábytek zakoupen na krátkou dobu nebo je používán velmi zřídka, je taková ekonomická možnost ideálním řešením..

Nápad do dětského pokoje

Nápad do dětského pokoje

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Čelo postele pro manželskou postel: 255+ (Foto) Možnosti pro moderní design ložnice

Rozkládací postel

Kromě běžných klasických designů se díky odvážným designovým nápadům proměnila manželská postel v multifunkční nábytek, který slouží nejen jako pohodlné a pohodlné místo pro dobrý odpočinek, ale je také prostornou šatní skříní nebo se snadno promění v obyčejná komoda nebo šatník.

Vestavěná transformátorová postel je ideálním řešením pro malé prostory a studio apartmány.

Pouhým mávnutím ruky se tento nábytek promění v kompaktní knihovnu nebo domácí bar. Zabírá velmi málo místa a je jakýmsi know-how při výrobě originálního nábytku.

Dřevěná postel jako prostředek ke zlepšení pohody. Dětské, palandové, dvoulůžkové - vlastnosti použití a výběru Dřevěná postel jako prostředek ke zlepšení pohody. Dětské, palandové, dvoulůžkové - vlastnosti použití a výběru Dřevěná postel jako prostředek ke zlepšení pohody. Dětské, palandové, dvoulůžkové - vlastnosti použití a výběru

Dřevěná postel jako prostředek ke zlepšení pohody. Dětské, palandové, dvoulůžkové - vlastnosti použití a výběru Dřevěná postel jako prostředek ke zlepšení pohody. Dětské, palandové, dvoulůžkové - vlastnosti použití a výběru

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Lůžkové pódium v ​​bytě: 205+ (Foto) Nápady a doporučení do interiéru (se zásuvkami, s výsuvnou postelí, ve výklenku)

Pódiové lůžko

Pódiové lůžko, na rozdíl od transformujících se a tradičních modelů, zabírá v ložnici hodně místa. Ale na rozdíl od svých příbuzných s nábytkem jsou považováni za praktickou a pohodlnou možnost, protože díky prostornému výklenku mohou vyřešit problém s ukládáním věcí..

Pódiové lůžko s několika schody vypadá v ložnici opravdu neobvykle a každý krok je zásuvkou pro osobní věci a dokonce i pro pastelové prádlo.

Zvedací konstrukce

Zvedací postel s plynovým zvedacím mechanismem je další skvělou volbou pro praktické lidi. A přestože se nijak neliší od klasického designu tohoto nábytku, prostorná výklenka vytvořená při zvednutí rámu je ideálním místem pro ukládání objemných předmětů..

Pódiové lůžko v interiéru

Pódiové lůžko v interiéru

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Kvalitní ložní prádlo pro novorozence – klíč ke zdravému spánku dětí

Kde je nejlepší koupit postele?

Všichni milovníci kvalitního nábytku vědí, že abyste mohli skvěle nakoupit, musíte si vybrat renomované internetové obchody. Jak jej identifikovat mezi tisíci různých zdrojů?

Přítomnost širokého sortimentu značkových výrobků, slušné pracovní zkušenosti a záruční podmínky prokáží, že jste skutečným lídrem na trhu s nábytkem..

Právě obchody s nábytkem se stanou nejlepší volbou, protože zde kupující nejen splní všechny výše popsané znaky, ale bude také příjemně překvapen cenovou úrovní..

Kreativní design pražce

Kreativní design pražce

Jak správně dimenzovat nábytek?

Kupující se potýkají s problémem velikosti ložnicových souprav. Je docela obtížné vybrat kvalitní položku, která by ideálně odpovídala velikosti, zapadala do interiéru.

Je velmi důležité předem rozhodnout o velikosti produktu. Narychlo koupená postel může být větší, než umožňuje plocha místnosti, nebo naopak malá, takže se na ní mohou ubytovat dva lidé.

Pohodlná formule do postýlky

Abyste se vyhnuli nepříjemnostem, stojí za to správně vypočítat velikost budoucího lůžka pomocí velmi jednoduchého vzorce.

Moderní styl

Moderní styl

 • Než však přistoupíte k výpočtům, měli byste vědět, že délka standardního lůžka je od asi 2 metrů do 2,2, ale odborníci jsou si jisti, že abyste se při spánku cítili pohodlně, měli byste ke své výšce přidat dalších 20 cm.
 • Při tomto výpočtu spáč nezažije nepohodlí spojené s nedostatkem místa..
 • Pokud jde o šířku produktu, spací lůžka lze rozdělit na několik typů:

Single s výpočtem 90 cm. šířka až jeden metr.

Jeden a půl od jednoho metru do jednoho a půl nebo ne mnohem víc.

DIY postel

Nyní není problém koupit postel. Pokud vypočítáte náklady na desky, šrouby, kování, pak bude levnější koupit.

Často se stává, že prkna zůstanou na farmě, je škoda je vyhodit, můžete si z nich udělat postel vlastníma rukama a koupit si dobrou matraci  

Fáze montáže

Nejprve se musíte rozhodnout o výšce postele. Přední štít je vyřezán z 20 mm překližky. Lze nakreslit libovolný tvar.

 • Hrany jsou zpracovány broušením, brusný papír můžete fixovat na blok a zpracovávat tímto způsobem.
 • Dále jsou dvě překryvy vyříznuty skládačkou o jeden a půl cm menší než vnější velikost štítu. Klapka a překryvy jsou dále zpracovány řezačkou. Tento postup lze provést pomocí brusného papíru připevněného k bloku..
 • Dále jsou broušeny okraje u klapky a všechny překryvy. Poté hrany zpracujeme mořidlem, střed bude v budoucnu uzavřen. Pro uzavření středního spoje dvou překližkových desek o tloušťce 10 mm je vyrobena další deska.
 • Pomocí skládačky vyřízněte zadní desku. Tvar a velikost lze vyrobit, jak chcete.
 • Na klapce je řezačkou vytvořena drážka, okraje jsou zpracovány půlkruhovou frézou.
 • Štít je na obou stranách pokryt skvrnou, poté je po zaschnutí zpracován smirkovým papírem, vzor je zvýrazněn a celková plocha je mírně vybroušena.
 • Dvě boční stěny jsou vyřezány skládačkou, podél okrajů jsou zpracovány řezačkou. Dále jsou podložky nainstalovány na místo, nakreslete kolem obrysů tužkou, podél čáry bude nalepena pěnová guma. Lze použít vinylovou plachtu a kůži.
 • Kůže je položena na místo, pak je vytvořen vzor, ​​kroužíme ho tužkou. Po ustoupení jednoho a půl centimetru v celém obrázku přidejte 1,5 cm.
 • Vnější vzor bude odpovídat kůži. Řezaná pěnová guma je k překližce přišitá sešívačkou.

VIDEO: Aktualizace zastaralého interiéru postelemi

závěry

Odolné a spolehlivé materiály, exkluzivní design, robustní konstrukce – to jsou vlastnosti, které odlišují výrobky z přírodního dřeva a dělají je skutečně jedinečnými. Koupí postele z vysoce kvalitního dřeva získáte pevnou, elitní věc.

FOTOGALERIE (více než 140 fotografií)

Thanks! You've already liked this