Znaczenie czakry: czy to klucz do naszego zdrowia?

Znaczenie czakry i siedem czakr

Czakra dla początkujących: znaczenie i leczenie ziołowe

Czy jesteś początkującym w czakrze? Dziś mamy dla Was coś ciekawego! Dowiesz się więcej o znaczeniu czakr i o tym, jak możesz leczyć za pomocą czakr. Ponieważ zgodnie z ezoteryką od równowagi czakr zależy przede wszystkim to, czy jesteśmy zdrowi, czy nie.

 Znaczenie czakry

Znaczenie czakry, gdzie są czakry

Jak nazywają się czakry i jak wyglądają?

Czakra oznacza mandalę siedmiu czakr

Znaczenie czakry

Teraz próbujemy wyjaśnić znaczenie czakry w łatwy i zrozumiały sposób: chodzi o filtry, które służą jako połączenie między organizmem a otaczającym światem. Według ezoteryzmu próba nawiązania świadomego połączenia z nimi może bardzo mocno przyczynić się do własnego dobrego samopoczucia. Można to rozumieć na bardzo różne sposoby. Joga, medytacja i wiele innych praktyk duchowych skupia się właśnie na tym. Ale istnieje również wiele fizycznych metod, które można w tym celu wykorzystać. Najbardziej znane są masaże. Ale nie tylko. Praktycznie wszystko w naturze może nas wesprzeć, jeśli jesteśmy otwarci na jej dobroczynne działanie.

 Poznaj siedem czakr

czakra oznaczająca symbole mettafor

Liczba plamek czakry wynosi siedem. Dziś wyjaśnimy Ci obowiązki każdego z nich i powiemy, jakie zioła mogą mieć pozytywny wpływ na każdego z nich.

Niewidzialna energia czakr

Czakra oznacza siedem czakr

Muladhara Chakra – znaczenie i uzdrowienie

Podstawą całego systemu jest czakra muladhara, która znajduje się pośrodku kręgosłupa. Mówi się, że jest to materialna uważność. Korzenie mniszka mogą wiele zrobić, aby poprawić jego działanie. Ułatwia Ci to przezwyciężenie cierpienia i rozpaczy oraz lepszą koncentrację na odnalezieniu własnej ścieżki.

Czakraista Muladhara w kolorze czerwonym

Czakra oznacza siedem czakr Muladhara Chakra

Swadhisthana Chakra – znaczenie i uzdrowienie

Mamy do czynienia z tzw. czakrą sakralną. Jej głównym elementem jest woda, a to właśnie nagietki mają na nią największy wpływ. Dzięki temu ta czakra działa lepiej. W praktyce oznacza to, że odczuwamy większą radość życia i rozwoju duchowego. Odczuwasz także poprawę własnej siły twórczej. W rezultacie relacje między partnerami mogą również ulec znacznej poprawie. Ponadto rozwiniesz własną umiejętność odróżniania prawdy od oszustwa.

Czakra Swadhistana jest w kolorze pomarańczowym

Czakra oznacza siedem czakr Swadhisthana Chakra

Czakra Manipury

Prawdziwe prawoślaz pomaga w lepszym funkcjonowaniu czakry Manipura. Wola, mądrość, osobista moc są determinowane przez te ponad wszystko. Ostatecznym celem byłoby zarządzanie i lepsza kontrola własnych uczuć na temat życia. Właściwe decyzje, które można podjąć z przeczucia, są bardzo blisko związane z czakrą Manipura. Za każdym razem, gdy poczujesz „guz w żołądku”, pianka zwyczajna może być bardzo pomocna.

Czakra Manipury jest w kolorze żółtym

Czakra oznacza siedem czakr Manipura Chakra

Czakra Anahaty

Czakra Anahata wiąże się z dobroczynnym działaniem głogu. Głównym elementem jest tutaj powietrze, ta czakra znajduje się dokładnie pośrodku twojej własnej klatki piersiowej. Otwarty i zrównoważony wspomaga pracę serca, układu krążenia, grasicy, płuc i ogólnie oddychanie.

Czakra Anahata jest pokazana na zielono

Czakra czyli siedem czakr Anahata Chakra

Oprócz fizycznych ulepszeń, których doświadczysz po spożyciu głogu, możesz również poprawić swoje relacje z ludźmi wokół ciebie. Rozwijasz bardziej pozytywne nastawienie do innych ludzi.

Czakra Visuddha 

Początkujący czakry powinni pamiętać o następujących głównych znaczeniach: otwartość, ekspresja, szczerość i lepsza interakcja. To jest w okolicy szyi. Na poziomie fizycznym kontrolowana jest tarczyca, metabolizm, słuch, gardło i inne główne narządy wokół niego. Czerwona koniczyna jest doskonałym lekarstwem na objawy i na poprawę funkcjonowania czakry.

Niebieska czakra Visuddha

Czakra czyli siedem czakr Visuddha Chakra

Ajna czakra

Początkujący czakry musieliby pamiętać, że ukryta jest tu przede wszystkim moc psychiczna w sensie telepatii. Wiąże się z tym również władza logiczna i jasnowidzenie. Ważne jest, aby wiedzieć, że czasami bardzo dobre funkcjonowanie tej czakry może prowadzić do problemów z nastrojem i depresji. Powodem jest to, że możemy być zdezorientowani zdolnością lepszego zrozumienia i zobaczenia wszystkiego. Możemy nadal czuć się niezrozumiani, ponieważ widzimy rzeczy, które pozostają ukryte przed innymi ludźmi. Świetlik to zioło, które może pomóc zarówno czakrze Ajna lepiej funkcjonować, jak i zrekompensować jej konsekwencje.

Ajna czakra w kolorze indygo

Czakra czyli siedem czakr Ajna Chakra

Czakra Sahasrara

Mówi się również, że czakry są ukoronowane przez Sahasrarę. To symbolizuje najwyższy stan istnienia. Jego żywiołem jest wszechświat. Jego kolory to fiolet i biel. Czakra Sahasrara stymuluje górną część mózgu i centralny układ nerwowy.

Zioła te są bardzo dobrze znane z medytacji i wznoszenia się ponad codzienność. W szczególności lawenda byłaby bardzo pomocna w tym zakresie.

A czakra Sahasrara jest w Pupur

Czakra oznacza siedem czakr Sahasrara Chakra

Jeśli znasz i rozumiesz znaczenie czakry, zawsze możesz zrobić coś, aby rozwinąć swoje umiejętności. Jeśli chodzi o leczenie ziołami, należałoby promować aromaty wszelkimi znanymi sposobami. Rozważ herbatę, olejki eteryczne do picia i wdychania. Najlepiej skonsultować się z ekspertem.

Thanks! You've already liked this