Właściwa opieka nad Draceną – Ustaw sobie wielkie cele z tą wysoką afrykańską rośliną doniczkową

właściwa pielęgnacja draceny w ceramicznej doniczce

Właściwa pielęgnacja draceny

Dziś mówimy o rodzaju smoczej rośliny o łacińskiej nazwie „Corn Dracaena”. We wnętrzu roślina może osiągnąć wysokość 2 metrów, dzięki czemu może być wspaniałym elementem przyciągającym wzrok w kontekście aranżacji wnętrz.

Roślina toleruje słabe światło i nie wymaga intensywnej pielęgnacji. Ponadto w znacznym stopniu przyczynia się do oczyszczenia powietrza wewnątrz. Roślina Corn Dracaena ma zdrewniałe łodygi. Często sprzedawane są w postaci trzech patyczków o różnych rozmiarach.

Dracena kukurydziana ma wysoki i wąski kształt oraz bujny wygląd. Dzięki temu świetnie pasuje w ciasnym kącie lub w miejscu o dużym ruchu.

W tym tradycyjnym salonie LA roślinę umieszczono w małej wnęce na końcu sofy. Wygląda jak drzewo.

Środowisko naturalne

Dracena pochodzi z tropikalnej Afryki, w regionie między Sudanem a Mozambikiem, na zachód od Wybrzeża Kości Słoniowej i na południowym zachodzie Angoli. Kwitnie w ich naturalnym środowisku.

Idealnie pasuje nawet do stylu industrialnego

właściwa pielęgnacja draceny w industrialnym otoczeniu

Młoda roślina draceny ma wypartą łodygę z rozetą liści. Gdy tylko rosnąca końcówka zakwitnie, zostanie odcięta lub zraniona, zaczynają się formować gałęzie.

Wzrost szczepów ewoluuje wraz z kolejnymi epizodami wzrostu. Ale rozkwit zwykle nie działa w warunkach domowych. Możesz jednak zachęcić do tworzenia pędów poprzez przycinanie.

Różne formy

Znaną i bardzo popularną odmianą jest Massangeana. Posiada centralny, szeroki, limonkowozielony pasek pośrodku liścia.

Oryginalny gatunek ma jednolicie zielone liście, a gatunek Lindenii – zielony pasek pośrodku i żółto-zielone liście.

Bardzo autentyczny dla sztuki afrykańskiej autorstwa Diane Lumpkin Design

Odpowiednie utrzymanie draceny odświeża domowe biuro

Badanie przeprowadzone przez NASA nad czystym powietrzem wykazało, że roślina bardzo skutecznie oczyszcza powietrze we wnętrzu. Bardzo skutecznie usuwa formaldehyd. Można go znaleźć w większości artykułów gospodarstwa domowego, takich jak żywica formaldehydowa i dym papierosowy, ksylen i tuloul.

Bujna zieleń i elegancja

odpowiednio zadbaj o soczysty zielony kontrast draceny w minimalistycznym przedpokoju

Jak właściwie dbać o draceny kukurydziane??

Temperatura: nie powinna być niższa niż 12 stopni, ale roślina czuje się najszczęśliwsza w 21.

oświetlenie: Powinno się go jak najmniej pobierać, aby nie urósł za duży. Dzięki temu można go przymocować do małych narożników lub w niszach.

Innym rozwiązaniem jest pośrednie nasłonecznienie

właściwie pielęgnować draceny jako roślinę zewnętrzną

Woda: Tutaj również musisz postępować w zależności od przypadku. Należy dokładnie podlewać raz na siedem lub dziesięć dni lub gdy ziemia wydaje się sucha w dotyku do cala. W żadnym wypadku woda nie powinna zawierać fluoru.

Korzenie są powierzchowne i blisko pędów. Dlatego należy nalewać wodę przy każdym osobniku, aby każdy był pod dobrą opieką. Jeśli liście żółkną lub odpadną, może to być oznaką zbyt dużej ilości wody.

Ziemia: Użyj dobrze przepuszczalnej ziemi doniczkowej.

Karmienie: Należy stosować płynny nawóz raz w miesiącu. Powinien zawierać zrównoważoną mieszankę azotu, potasu i fosforu.

Z reguły: Dracena kukurydziana jest odporna na wiele typowych chorób dotykających rośliny. Jeśli twoja roślina zostanie zarażona roztoczami lub pluskwami ​​domowymi, możesz spryskać je mieszanką wody i mydła do naczyń, aby usunąć problem.

Jeśli powietrze jest zbyt suche lub roślina nie otrzymuje wystarczającej ilości wody, liście mogą brązowieć. Ten sam efekt może również pochodzić ze zbyt dużej ilości bezpośredniego światła.

Spróbuj naśladować naturalną atmosferę (wilgotność 40%) rośliny, spryskując ją od czasu do czasu wodą o temperaturze domowej.

Tylko uważaj na przeciąg w pokoju

dracena odpowiednio dbająca o kamyki czerwony pojemnik na rośliny

Uważaj na zwierzęta domowe, ponieważ niektóre mogą się od nich zatruć. Dlatego powinieneś skonsultować się z lekarzem rodzinnym. W przeciwnym razie życzymy dobrej zabawy!

dracena odpowiednio pielęgnująca poduszki koralowe i kwadraty w kolorze magenta

Thanks! You've already liked this