Pyszne pomysły na dekorację – świeży design z owocowym mottem

pyszne pomysły na dekoracje z jabłkami i metalicznym połyskiem

Pyszne pomysły na dekoracje – świetne projekty z owocami

Dwa lata temu myślałem, że dzieła sztuki z owoców można wystawiać tylko w kuchni. Potem zobaczyłem to zdjęcie przedszkola z grafiką o tematyce owocowej poniżej.

nowoczesny pokój dziecięcy ze sztuką owocową

pyszne pomysły na dekorację gruszki i jabłka

Tak wpadłem na pomysł, że te prace pasują wszędzie. Dzisiaj wybraliśmy trzy możliwe zastosowania sztuki owocowej dla Twojego domu, i nie chodzi tylko o kuchnię ….

Owoce na wystawie

Zaczynamy od rzeczy oczywistych. Owoce mogą stanowić serce pomieszczenia, wyeksponowane na stole lub na blacie. I to jest proste! Zresztą jesz owoce, dlaczego miałyby być ukryte? Na zdjęciu wiszący kosz pełen darów natury.

Wiszący kosz z owocami

pyszne pomysły na dekorację świeże owoce, różowe akcenty

Owoce nadają również kolor neutralnemu pomieszczeniu. Główne kolory tej kuchni to szary, szarobrązowy i biały, a piętrowy kosz druciany, pełen pomarańczy i cytryn na kuchennej wyspie, ożywia ją.

Ozdoba owocowa w nowoczesnej kuchni

pyszne pomysły na dekorację cytryny i pomarańcze

Miska owoców może zdziałać cuda. Ale poszukaj innych, nietradycyjnych wariantów wystawienniczych. Na następnym zdjęciu widzimy długi i wąski rząd pomarańczy, cytryn i pomidorów. Kształt i jasnoczerwony kolor ramy dopełniają nowoczesny ton we współczesnej kuchni.

Owoce i warzywa we współczesnej kuchni

pyszne pomysły na dekoracje mix owoców i warzyw

A dlaczego nie umieścić smacznych owoców w szklanych miseczkach? To dekoracyjne rozwiązanie można znaleźć w kuchni bistro na zdjęciu poniżej.

Szklana miska z owocami w kuchni w stylu bistro

pyszne pomysły na dekorację cytrusy w dużych kieliszkach

Te owoce i inne artykuły spożywcze dają świąteczny nastrój nawet latem. Wypełnij długą deskę do serwowania gronami owoców, takich jak cytrusy, aby uzyskać tropikalny klimat.

Ozdoby świąteczne z owocami

pyszne pomysły na dekoracje kolorowe centralny element

Nawet jeśli nie jest centralnym punktem pokoju, wystawa owoców może być centralnym punktem półki lub stołu. Na otwartej półce są różne pyszności, ale szczególnie efektowna jest miska z zielonymi jabłkami.

Otwarte półki w jasnej kuchni

pyszne pomysły na dekoracje otwarte półki zielone jabłka

I nie są tylko dekoracyjne. Umieść owoce tam, gdzie są najłatwiej dostępne. Na przykład na wózku do serwowania, ponieważ do napojów również potrzebne są cytryny.

Owoce upiększają wózek do serwowania

pyszne pomysły na dekorację cytryny i tulipany

Grafika z motywem owocowym

Przejdźmy teraz do przedstawiania lęków poprzez dzieła sztuki. Oczywiście trudno byłoby pomylić się z grafiką owoców w kuchni. Podoba mi się zbliżenie owocu na zdjęciu poniżej…

Sztuka owocowa we współczesnej kuchni

pyszne pomysły na dekoracje obrazy pomarańczowe i jabłkowe

w Etsy na pewno znajdziesz wyjątkowe dzieła sztuki o tematyce owocowej. Odcienie jagód i cytryn na tym wydruku ze sklepu Etsy Anek są szczególnie zauważalne. Mamy nowoczesny wygląd połączony z żywymi kolorami:

Letnie owoce sztuki

pyszne pomysły na dekorację letni nastrój

Odważne kształty i czyste linie zawsze robią wrażenie. Poniższa grafika z gruszką, pomarańczą i jabłkiem to rodzaj nadruku ze sklepu Etsy Grafiki Stelli Chili. Obraz jest zachęcający, ale też elegancki i bynajmniej nie przesadny.

Owocowy plakat kuchenny

pyszne pomysły na dekorację stylizowane owoce

Owocowe nadruki retro ze sklepu Etsy Witam spodnie są sprytnie wystylizowane, styl vintage wita cuda koloru i kształtu. Świetnie prezentują się w kuchni, ale pasują do każdego pomieszczenia w domu.

Retro sztuka owoców

pyszne pomysły na dekoracje kuchenne plakaty w jasnych kolorach

Ananas tworzy niezrównaną tropikalną atmosferę. Mamy tam wydruk oryginalnego, pięknego malarstwa akwarelowego… znowu na Etsy. Ten nadruk świetnie prezentuje się w pomieszczeniu o ciepłych odcieniach drewna. Ale znowu, wszędzie będzie dobrze wyglądać …

Obraz akwarela ananasa

pyszne pomysły na wystrój ananas w akwareli

Owoce to tylko jeden z elementów kolejnego obrazu „Big Seafood” nowojorskiego artysty Happy Menocal. Ten obraz jest oprawiony w ramę ze złota i można go kupić u Jonathana Adlera. Taka praca byłaby idealna do jadalni, prawda??

Grafika autorstwa Jonathana Adlera

pyszne pomysły na dekoracje ścienne z jedzeniem

Wszystkie dotychczasowe przykłady to współczesne znaleziska owoców. Kolejne zdjęcie sugeruje, że owoce dobrze prezentują się również w tradycyjnych ustawieniach. Jesteś w centrum uwagi w tej eleganckiej jadalni z ziemistymi i ciepłymi tonami.

Tradycyjna jadalnia ze sztuką owocową

pyszne pomysły na dekoracje tradycyjne i dostojne

Poduszka owocowa

Owoce z buziami są zabawne i nastrojowe, więc te poduszki są idealnym dodatkiem do salonu lub sypialni (również dla dorosłych).

Poduszka o tematyce owocowej

pyszne pomysły na dekoracje poduszki w kształcie owoców

Nie wszystkie poduszki owocowe mają twarz… Czasem prostsza kolorowa sylwetka na białym tle potrafi mówić głośno. Odważna, fajna i stylowa, ta duża poduszka w kształcie gruszki jest dostępna w sklepie Etsy.

Poduszka gruszka

pyszne pomysły na dekorację minimalistyczna gruszka

Kolejnym wspaniałym znaleziskiem na Etsy jest ekologiczna poduszka Red Apple. Jest przytulny i efektowny wizualnie. Ponownie – poduszki owocowe są świetną ozdobą w każdym pokoju!

Poduszka z czerwonego jabłka

pyszne pomysły na dekorację poduszka jabłko pół

Następne znalezisko owoców pochodzi z Nora Dzikich Królików… Ten zestaw trzech poduszek cytrynowych jest wykonany z polaru. Zgrupowane poduszki owocowe robią wrażenie – jak zawsze z cyfrą 3.

Poduszka z polaru cytrynowego

pyszne pomysły na dekoracje przytulanki miękkie filcowe poduszki pomarańczowa cytryna i limonka

Poszewka na poduszkę z pomarańczowymi brzoskwiniami ze sklepu Etsy VeeDubz jest taka ładna. Wzór jest nieco retro, a kolory są niezaprzeczalnie odważne. Zapraszam do zabrania takich fantazyjnych i zabawnych przedmiotów, jeśli chodzi o wzory owoców.

Poszewka na poduszkę z owocami

pyszne pomysły na dekorację rzucaj poduszkami z owocami cytrusowymi

Jaki masz styl owocowy? Czy w kuchni trzymasz się prostej miski na owoce? A może masz już w domu nowoczesne dzieła sztuki? Czy wykorzystałbyś owoce jako motto poza kuchnią? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami…

Idealna dekoracja stołu na Święto Dziękczynienia z dużą ilością jagód i dyni

pyszne pomysły na dekoracje żniwa dzięki festiwalowi z dynią

Thanks! You've already liked this