Stylowe i funkcjonalne umeblowanie: krzesła i stoły w stylu Bauhaus

Meble w stylu Bauhaus krzesło stalowe rattanowe

 Poznaj lepiej styl Bauhaus

To prawdziwy klasyk w dziedzinie mebli designerskich: meble w stylu Bauhaus są ponadczasowe i od prawie 100 lat łączone są z niemal każdym stylem umeblowania. To właśnie dzięki temu bogactwu wariantów stylowe, a jednocześnie funkcjonalne elementy wzornicze przetrwały wieki i są dziś tak popularne jak zawsze.

Twórczy umysł, z którego zrodził się styl Bauhausu w Weimarze już w 1919 roku, należał do Waltera Gropiusa, niemieckiego architekta, który pod względem nowoczesnych pomysłów projektowych zawsze wyprzedzał swoje czasy. Do dziś uważany jest za współtwórcę nowoczesnej architektury. W 1919 założył Państwowy Bauhaus w Weimarze, szkołę artystyczną, która wytyczyła kierunek na przyszłość. W 1925 szkoła artystyczna przeniosła się z Weimaru do Dessau. Dalsze tła historyczne są włączone ta strona znaleźć.

 krzesła w stylu bauhaus stół do jadalni

Ich oryginalne małżeństwo miało epokę stylu między 1919 a 1933. W XX wieku design, który zawsze był uważany za pomost między sztuką wolną a użytkową, przeżył prawdziwy renesans i od tego czasu nie tylko miał architekturę i nowoczesną grafikę, ale przede wszystkim silnie wpłynął również na branżę meblarską. Meble w stylu Bauhaus wyglądają jednocześnie nowocześnie i funkcjonalnie, dlatego zawsze są źródłem inspiracji dla współczesnych kreatywnych umysłów.

 Wierny styl nie musi być drogi

 Meble nie są tanie. Jeśli cenisz stylowy design, często musisz za niego zapłacić niezłą sumę. Z drugiej strony tanie meble często nie mają prawdziwego uroku. Dziś nie musi już być ani tanio, ani stylowo. Jeśli chcesz wydać trochę pieniędzy i lubisz robić rękodzieło, możesz zaopatrzyć się w tzw. Budowa mebli Hartz IV – inspirowany designem Bauhausu. Meble Hartz IV to eleganckie pomysły projektowe od marki self-made, które można wykonać przy odrobinie umiejętności manualnych i kilku prostych krokach. W rustykalnym, przytulnym stylu Bauhaus wyglądają świetnie, a mimo to nie obciążają budżetu.

zamów projekt w stylu bauhaus

Oto ciekawy Wywiad z Le Van Bo, kto to wymyślił. Wie, jak nieprzystępne mogą być stylowe meble, gdy dochód jest niewielki, ponieważ odnoszący obecnie sukcesy architekt i projektant z Berlina sam był kiedyś laureatem Hartz IV. Zaprojektował meble Hartz IV w centrum edukacji dorosłych (VHS). Ci, którzy jeszcze nie odkryli w sobie rzemieślnika, mogą to zrobić. VHS oferuje teraz specjalne kursy, na których uczy się budowy serii mebli Hartz IV. Koncepcja pokazuje, że wysokiej jakości gust mebli nie musi zawieść ze względu na niezbędny budżet i że dziś każdy może się stylowo urządzić przy odrobinie umiejętności manualnych i kreatywnych pomysłów. „Forma podąża za funkcją” to motto projektantów i producentów mebli z Bauhausu, którzy uczynili swoją działalność, aby nowoczesne i stylowe projekty były dostępne dla każdej warstwy społeczeństwa..

meble w stylu bauhaus krzesło gabinet salon

 Styl Bauhaus ponownie podbija rynek mebli

 Style mebli są bez liku, ale jeśli przyjrzysz się uważnie, odrobina Bauhausu przebłyskuje niemal wszędzie tu i ówdzie. Twórcy i myśliciele stylu Bauhausu, kierując się podstawową ideą tworzenia funkcjonalnych mebli designerskich, które idealnie łączą styl i przydatność do codziennego użytku, skierowali się do szerokiego grona odbiorców. Nic dziwnego, że dobre kawałki wkrótce weszły do ​​masowej produkcji. Dziś obraz znów trochę się zmienił. Bauhaus to wciąż niedrogie designerskie meble, które zachwycają swoim kształtem i funkcjonalnością, ale masowo produkowane towary stały się prawdziwymi przedmiotami kolekcjonerskimi i kolekcjonerskimi, które słusznie noszą miano designerskich mebli. Każdy szanujący się sprzedawca mebli designerskich będzie miał w ofercie jeden lub drugi przedmiot, a prawdziwi fani Bauhausu znajdą dziś to, czego szukają w wielu sklepach. Oczywiście od czasu do czasu pojawia się też prawdziwa okazja.

Krzesło biurowe w stylu bauhaus białe eames

Solidny i dobrze przetworzone stoły oraz Krzesła w stylu Bauhaus można kupić na stronie the-designlover.com, gdzie regularnie odbywają się również tanie oferty i akcje rabatowe. Prawdziwym klasycznym wzornictwem jest krzesło z rurek stalowych, które w różnych wersjach dopasowuje się do niemal każdego stylu wyposażenia. Znajduje się w nowoczesnych i dobrze wyposażonych gabinetach i gabinetach lekarskich, a także w salach eventowych. Fajnym połączeniem jest na przykład Krzesło wspornikowe Marcela Breuera z Stół biurowy autorstwa Charlesa Eamesa – nie tylko w biurze, ale również w prywatnej jadalni.

  meble w stylu Bauhaus

Oznacza to, że styl Bauhaus nadal ma wiele aspektów, które nie mają sobie równych. Proste kształty tworzą nowoczesny wygląd, który nadal emanuje ponadczasowym urokiem i dlatego nigdy tak naprawdę nie wychodzi z mody. Każdy, kto zdecyduje się na kawałek Bauhausu, przyniesie do domu prawdziwy klasyk, który jest nie tylko wystarczająco wytrzymały, aby przetrwać pokolenia, ale także z łatwością nadąża za pomysłami projektowymi jutra. Sztuką jest sprowadzić ją do prostych geometrycznych kształtów, takich jak koło, kwadrat i trójkąt oraz podstawowych kolorów czerwonego, żółtego i niebieskiego, które połączone są z subtelnymi kontrastami bieli, czerni i szarości. Podstawą materiałową jest stalowa rura, którą dziś można bardzo tanio wyprodukować, a tym samym nadal umożliwia producentom oferowanie prawdziwych designerskich mebli za niewielki budżet.

Fotel w stylu bauhaus nowoczesny design

Thanks! You've already liked this