Roślina UFO – wszystko, co powinieneś wiedzieć o pielęgnacji pilea

Masz ochotę na kilka latających spodków w salonie? Nie ma problemu! Dzięki niezwykłej roślinie UFO twoje cztery ściany mogą mieć niezwykłe, zielone akcenty, które w mgnieniu oka wyglądają niemal pozaziemskie. Ta wiecznie zielona egzotyka wśród roślin domowych od razu inspiruje swoim niepowtarzalnym wyglądem. Jest dość łatwa w pielęgnacji, a także zapewnia czyste powietrze w pomieszczeniu, ponieważ jest jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych roślin zielonych oczyszczających powietrze. Przeczytaj poniżej, skąd pochodzi roślina ufo, jak nadal się nazywa i jak należy o nią właściwie dbać w domu.

Rośliny UFO to prawdziwa wartość dodana dla Twojego wnętrza

Wskazówki dotyczące pielęgnacji pilea roślin ufo

Poznaj lepiej roślinę UFO

Oprócz rośliny UFO, Pilea peperomioides jest również nazywana chińskim drzewem pieniędzy, szczęśliwym talarem, kwiatem armatnim lub rośliną pępka. Wszystkie nazwy wywodzą się z wyglądu lub funkcji rośliny i brzmią całkiem interesująco. Roślina UFO należy do rodziny pokrzyw i pochodzi z Chin, a dokładniej z prowincji Yunnan i Syczuan.

Jest to wiecznie zielona roślina o soczystych, okrągłych liściach, które wyglądają na błyszczące, skóropodobne. Łodygi liści są długie i cienkie i rozciągają się we wszystkich kierunkach od głównej łodygi. Rośliny UFO mogą dorastać do 30-40 cm.

Dziwna, soczyście zielona uczta dla oczu

ufo roślina pilea chińskie drzewo pieniędzy

Kiedy roślina UFO czuje się najbardziej komfortowo??

Parapet to jedno z ulubionych miejsc roślin w pomieszczeniu. Nie lubi jednak mocnego, bezpośredniego światła słonecznego. Roślinę UFO warto więc postawić na komodzie lub na stole, szczególnie latem. Umiarkowane temperatury i ziemia doniczkowa bogata w próchnicę są idealne dla pilea. Nie należy przesadzać z podlewaniem i utrzymywać stale wilgotną glebę, ale zdecydowanie należy zapobiegać podlewaniu. Przeciągi również nie są szczególnie dobre dla roślin UFO i mogą powodować ich usychanie. Jeśli chcesz dobrze zadbać o swoją „pozaziemską” roślinę, najlepiej zaopatrz ją w nawóz odpowiedni dla roślin zielonych od marca do września. Zimą albo całkowicie pomiń nawożenie, albo rób to tylko co pięć do sześciu tygodni.

Podlewać i nawozić świadomie i z miłością

ufo plant pilea zdrowa roślina doniczkowa

A co z przesadzaniem i rozmnażaniem??

Młodsze rośliny należy przesadzać raz w roku, a starsze co 3-4 lata. Zawsze wzbogacaj glebę doniczkową nawozem i podlewaj roślinę jak zwykle natychmiast po przesadzeniu. W razie potrzeby możesz również dodać trochę piasku lub ziemi kaktusowej do podłoża. Optymalny sezon na przesadzanie to wiosna.

Rośliny UFO rosną dość szybko i są łatwe do przesadzenia

Wskazówki dotyczące pielęgnacji pilea roślin ufo

Bardzo łatwo jest też pomnożyć. Roślinę UFO można uprawiać przez sadzonki przez cały rok. Albo posadź to bezpośrednio w doniczce z wilgotną ziemią, albo najpierw zostaw w szklance pełnej wody. W drugim przypadku należy jednak uważać na korzenie i łodygę podczas późniejszego przesadzania. Jeśli korzenie są zbyt długie, możesz je łatwo przyciąć nożyczkami. Z drugiej strony sadzonka jest dość delikatna i może się złamać, jeśli zostanie posadzona w ziemi doniczkowej.

Po wycięciu rośliny UFO wykształci się korzenie w ciągu dwóch tygodni

ufo roślina pilea w szklance

Na jakie szkodniki lub choroby należy uważać?

W zasadzie, jak już wspomniano, roślina UFO jest uważana za dość solidną roślinę, która bardzo rzadko jest dotknięta chorobami lub szkodnikami. Należy jednak zadbać o odpowiednie podlewanie i użycie dobrej jakości podłoża. W przeciwnym razie irytujące komary mogą się rozmnażać i stać się problemem. Przede wszystkim ich larwy nie są dobre dla rośliny, ponieważ zjadają ich korzenie. W handlu kwiatami można znaleźć różne preparaty organiczne, które pomagają temu przeciwdziałać. Możesz również posypać ziemię doniczkową piaskiem kwarcowym lub małymi kamykami, aby komary miały swego rodzaju barierę. Zaleganie i nadmierne podlewanie ogólnie sprzyja zarówno rozwojowi tych szkodników, jak i rozwojowi bakterii gnilnych.

Zaoferuj swojej roślinie UFO optymalne warunki

ufo plant pilea odpowiednio pielęgnuje roślinę doniczkową

Jeśli nigdy nie miałeś tej fantazyjnej rośliny doniczkowej w domu, teraz jest czas, aby to zrobić. Załaduj roślinę UFO do swojego domu i korzystaj z jej wspaniałego wyglądu, optymalnej łatwości pielęgnacji i efektu oczyszczania powietrza!

Zielona egzotyczna dziewczyna o wszechstronnych talentach

ufo plant doniczka pilea

Idealny również do kreatywnego domowego biura

ufo roślina pilea biuro w domu udekorować

Roślina UFO świetnie komponuje się również z innymi roślinami

ufo roślinna komoda pilea ozdobi rośliny domowe

Wraz z konopiami dziobowymi jeszcze bardziej zwiększa się efekt oczyszczania powietrza

efekt oczyszczania powietrza ufo roślin pilea

Idealny pomysł na minimalistyczną i naturalną dekorację stołu na co dzień

dekoracja stołu z roślinami ufoufo roślin pilea wnętrze udekoruj parapetDbanie o pilea roślin ufoufo plant pilea roślina doniczkowa efekt oczyszczania powietrzaufo plant pilea roślina doniczkowa roślina balkonowaliście ufo roślina pilea roślina doniczkowaufo plant pilea roślina doniczkowa zdrowy efektWyciągnij słoiki pileainowe ufoufo plant pilea dekoracja stołu z roślin doniczkowychufo plant pilea rośliny domowe zdrowy efektrośliny doniczkowe wskazówki dotyczące pielęgnacji pilea roślin ufo

Thanks! You've already liked this