Nie tylko trend, ale przyszłość – biurka z regulacją wysokości

Nie tylko wysokie wynagrodzenie czy korzystne warunki urlopowe zapewniają pracownikom dobrą pracę. To przede wszystkim przyjemne, a przede wszystkim prozdrowotne miejsce pracy, które zwiększa naszą motywację i produktywność. Badania pokazują pięć obszarów, w których zmiana ma pozytywny wpływ, a mianowicie rośliny, oświetlenie, miejsca pracy stojące, ćwiczenia, odżywianie i oferta wellness. Często drobne zmiany, takie jak biurka z regulacją wysokości, przekształcają konwencjonalne miejsce pracy w biuro przyszłości.

Wiele osób myśli o ergonomii w miejscu pracy

Kobieta pracująca przy biurku stojącym w biurze

Ergonomiczne meble biurowe sprzyjają zdrowiu podczas długiego siedzenia w miejscu pracy

Nie ma nic bardziej szkodliwego dla sprawności zawodowej niż ciągłe bóle pleców i bóle głowy. Oba zmniejszają naszą zdolność do wykonywania i koncentracji, powodują stres i ostatecznie spadek motywacji. Eksperci wielokrotnie podkreślają, jak pozytywnie ergonomiczne są meble biurowe, m.in. B. Biurka z regulacją wysokości mogą wpływać na naszą wydajność.

Udowodniono, że niewłaściwa postawa podczas siedzenia prowadzi do napięcia mięśni karku i pleców. Te z kolei prędzej czy później powodują bóle głowy i problemy z plecami. Ci, którzy pracują w biurze, prawdopodobnie znają te skargi. Biurka z regulacją wysokości od wyspecjalizowanych sprzedawców to prosty sposób na poprawę naszej postawy podczas pracy i zapobieganie wspomnianym problemom zdrowotnym.

Takie biurka, które można elektronicznie lub mechanicznie dopasowywać do wzrostu użytkownika, zapewniają przerwanie cyklu ciągłego siedzenia. Średnio każdy Niemiec siedzi około 9,6 godziny dziennie (pracownicy biurowi do 12 godzin dziennie), z czego większość przy konwencjonalnym biurku w biurze. Tworząc stałe miejsce pracy, nasz system wspierający i mięśniowo-szkieletowy jest kwestionowany i promowany.

Mięśnie są bardziej obciążone, kręgosłup zostaje doprowadzony do naturalnego kształtu (układ mięśniowo-szkieletowy człowieka został zaprojektowany do postawy stojącej) i poprawia się krążenie krwi. Biurka z regulacją wysokości oferowane przez wyspecjalizowanych sprzedawców zapewniają zatem zdrowszą postawę podczas pracy.

Nie tylko trend, ale przyszłość - biurka z regulacją wysokości do mebli do domowego biura

Co wyróżni miejsce pracy przyszłości??

Miejsce pracy przyszłości zapewni dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne tych, którzy korzystają z niego na co dzień. Osiąga się to przede wszystkim poprzez zaprojektowanie ergonomicznego i przemyślanego, ale jednocześnie przyjaznego miejsca pracy jako firmy. Jest podstawą motywacji i produktywnej pracy. Ale co obejmuje biuro przyszłości? Oto główne rozważania na ten temat.

Biurka z regulacją wysokości i ergonomiczne krzesła biurowe chronią plecy i miednicę

Według ekspertów czynność wyłącznie stojąca jest tak samo niezdrowa jak czynność wyłącznie siedząca. Dlatego badania zalecają zmianę postawy podczas pracy. Oprócz biurka z regulacją wysokości do biura przyszłości należy ergonomicznie ukształtowane krzesło biurowe z odpowiednimi funkcjami. Według ekspertów charakteryzuje się tym, że oprócz wysokości można również zmienić nachylenie siedziska. Dobre krzesło biurowe ma również regulowane lub zdejmowane podłokietniki i wysokie oparcie. Posiadanie własnego zagłówka może mieć również pozytywny wpływ na postawę.

Oczy są zadowolone z tych liczb luksów

Jeśli chodzi o oświetlenie, najlepsze jest naturalne światło. Jeśli w biurze nie ma odpowiednio dużego okna, można zastosować lampy opracowane specjalnie dla biur. Do oświetlenia pomieszczenia używa się liczby luksów, która jest bardzo podobna do światła słonecznego. Według nauki optymalna liczba luksów dla młodych pracowników o zdrowych oczach wynosi około 500. Jeśli starsi pracownicy pracują w biurze, liczba ta powinna wynosić od 750 do 1500 luksów..

Inną jednostką miary do pomiaru jasności jest kelwin. Stosowany jest głównie do świateł LED. Jeśli chcesz wyposażyć swoje biuro w oświetlenie odpowiadające naturalnemu światłu dziennemu, powinieneś użyć lamp o temperaturze od 5250 do 8000 kelwinów.

Nie tylko trend, ale przyszłość - biurka z regulacją wysokości pomysły na domowe biuro architektura

Biuro przyszłości jest „zielone”

To, czego biuro przyszłości bezwzględnie potrzebuje, to rośliny. Ci, którzy wyposażają w nie swoje biura, czerpią korzyści na kilka sposobów. Badania nad zazielenianiem biur wykazały, że mogą one zrobić coś więcej niż tylko rozluźnić atmosferę. Odpowiadają również za regulację wilgotności w biurze.

Jest to szczególnie ważne w miesiącach zimowych, ponieważ zwłaszcza w tym czasie klimat w pomieszczeniu jest często zbyt suchy z powodu ogrzewania. Rośliny zapobiegają w ten sposób np. przepracowaniu dróg oddechowych i wynikającym z tego chorobom dróg oddechowych. Ponadto rośliny filtrują zanieczyszczenia z powietrza, którym oddychamy, a nawet są w stanie przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusów. Ich najważniejszą funkcją jest jednak to, że produkują tlen niezbędny do skoncentrowanej i wydajnej pracy.

Dzięki większym roślinom w doniczkach ziemnych możesz również stworzyć naturalne bariery dla następnego miejsca pracy, a tym samym stworzyć trochę więcej prywatności. Rośliny służą jako ochrona prywatności i hałasu.

Nie tylko trend, ale przyszłość - biurka z regulacją wysokości stojący stół krzesło domowe biuro

Elastyczne miejsce pracy dla większej wydajności

Praca w domu staje się coraz ważniejsza, nie tylko z powodu pandemii korony. Coraz więcej firm umożliwia swoim pracownikom wykonywanie tego typu pracy. Dzięki temu w biurach firmy powstaje więcej miejsca, ponieważ biurka pozostają wolne. Co może być bardziej naturalnego niż chwilowe posadzenie innego pracownika przy niewykorzystanym stole.

W takiej sytuacji dużą zaletą są biurka z regulacją wysokości. W zależności od modelu można zapisać kilka wysokości. Otwiera to możliwość, że różni pracownicy na zmianę korzystają z biurka. Ta większa elastyczność to także cecha, która wyróżni biuro przyszłości.

W połączeniu z zamykanym kontenerem na kółkach na rzeczy osobiste każdego pracownika, biurka z regulacją wysokości stają się wielofunkcyjnymi miejscami pracy. Potwierdza to fakt, że uchwyty do monitorów i krzesła biurowe można również indywidualnie dopasować do potrzeb osób, które aktualnie pracują w danym miejscu.

Ucz się od Google, Facebooka i spółki – strefy ciszy i relaksu

Nie trzeba dodawać, że powinniśmy pracować w biurze i wykonywać swoje zadania. Niemniej jednak coraz więcej firm tworzy tereny rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie swoich firm. Procedura ta wynika z przekonania, że ​​wielu pracowników nie opuszcza bezpośredniego otoczenia swojego miejsca pracy nawet podczas przerw, ale pozostaje na terenie zakładu. Jeśli jest stołówka, to tam chodzą, niektórzy korzystają z ławek na świeżym powietrzu, a coraz więcej pracowników przebywa w coraz bardziej powszechnych cichych miejscach.

Strefy te, w których znajdują się wygodne siedziska czy leżaki na krótką drzemkę, coraz częściej stanowią wyposażenie nowoczesnych kompleksów biurowych. Badania naukowe wykazały, że krótka drzemka trwająca od 15 do 20 minut pomaga pracownikowi pracować później bardziej skoncentrowaną i zachować produktywność do końca służby. Biurka z regulacją wysokości sprzyjają zdrowiu fizycznemu, a ciche miejsca zapewniają świeży umysł.

Nie tylko trend, ale przyszłość - biurka z regulacją wysokości stół do domowego biura

Thanks! You've already liked this