Łazienka z drewnem: co należy wziąć pod uwagę?

Drewno znów jest modne. Dawno minęły czasy kolorowych plastikowych krzeseł i gołych metalowych szafek. Coraz więcej osób decyduje się na naturalny wygląd swojego domu. W łazience szczególnie popularne są elementy drewniane. Drewno to ciepło, a jednocześnie promieniuje siłą i spokojem. Jest jednak kilka punktów, które zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę wybierając drewniane szafki lub ramy okienne wykonane z naturalnego materiału.

Drewno – modny materiał do wielu zastosowań

W łazience prawie nie ma miejsca, w którym nie można użyć drewna – nie ma ograniczeń dla własnej kreatywności. Znajdują się tam lustra w drewnianych ramach oraz drewniane szafki do przechowywania ręczników i kosmetyków. Są drewniane uchwyty na papier toaletowy, a nawet umywalki z prawdziwego drewna. Nawet muszle klozetowe są często pokryte drewnem, przynajmniej na zewnątrz.

Okna z eleganckimi, wysokiej jakości drewnianymi ramami nadają łazience wyjątkowego charakteru. Drewniane ramy są szczególnie efektowne na świetlikach – i to nie tylko wtedy, gdy przez okno wpada światło słoneczne. Chcąc wyposażyć własną łazienkę w takie okna, należy wziąć pod uwagę szczególne wymagania, jakie obowiązują w przypadku wyposażenia łazienek. Prosimy również o zapoznanie się z informacjami o drewnianych oknach dachowych, które można uzyskać od wiodących producentów. Są po to, aby doradzić Ci jeszcze przed zakupem i udzielić cennych wskazówek, jak obchodzić się z drewnianymi elementami. Velset zaleca „podczas obróbki drewnianych ram, aby wcześniej poradzić sobie z naturalnym materiałem i dokładnie sprawdzić każdą część pod kątem błędów obróbki, pęknięć i pęknięć.” Ponieważ drewno jest magnesem dla pleśni i dlatego musi być traktowane z ostrożnością.

Prawidłowa pielęgnacja podłóg drewnianych w umywalce łazienkowej

Drewno i wilgoć – tutaj zaleca się ostrożność

Jeśli chcesz wykorzystać drewno jako materiał do własnej łazienki, powinieneś zachować ostrożność. Źle uszczelnione lub źle przetworzone drewno stwarza ryzyko pleśni – i Wyeliminuj pleśń w drewnie, to prawdziwe wyzwanie. Drewno może być idealną pożywką dla patogennych pleśni.

Substancje zawarte w tym materiale, takie jak celuloza lub lignina, mogą być metabolizowane przez grzyby i służyć jako pożądana pożywka dla zarodników i pleśni.

Łazienka z drewnianą umywalką meblową z szufladami i półkami

Ramy okienne imitujące drewno – tworzywo sztuczne jako odpowiedni zamiennik drewna?

Skoro drewno jest tak wrażliwe i podatne na wpływy zewnętrzne, dlaczego nie użyć po prostu plastikowych ramek o wyglądzie drewna? Plastik jest wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne i trwały. Jest łatwy w czyszczeniu i mniej podatny na pleśń. Dobrze wykonane ramy faktycznie mogą sprawiać wrażenie, że są zrobione z prawdziwego drewna.

Zdecydowanie istnieje możliwość wyboru plastikowych ramek jako alternatywy dla drewna i wiele osób się na to decyduje. Ostatecznie jednak zależy to od indywidualnego gustu, ponieważ oba materiały mają zalety.

Dbanie o łazienkę z drewnianymi okładzinami ściennymi

Drewniane świetliki i zlewozmywaki: kwestia jakości i konserwacji

Jeśli nie chcesz wybierać plastikowej alternatywy i cenisz prawdziwe drewno, powinieneś wybrać tylko najlepszą jakość. Ponieważ materiał jest kluczowy, zwłaszcza w łazience. Dotyczy to drewnianych dywaników i akcesoriów podłogowych oraz drewnianych szafek, zlewozmywaków i ram okiennych. Ponadto należy regularnie pielęgnować lasy, aby mogły przetrwać naprawdę długo. Impregnując oleje do drewna lub lakiery błonotwórcze – warstwa ochronna zapewnia dłuższą trwałość materiału i może nadać mu szczególnie elegancki wygląd.

Ogólnie rzecz biorąc, drewno w łazience przyciąga wzrok. Nadaje chłodnemu, mokremu pomieszczeniu o wiele więcej naturalności i ciepła. Drewno zamienia łazienkę w przestrzeń relaksu i wyciszenia.

 łazienka z drewnianymi meblami szafki podumywalkowe

Thanks! You've already liked this