Luksusowa willa Valtanen autorstwa Arkkitehtitoimisto Louekari

Luksusowa willa Valtanen szklana fasada okienna z mchu

Luksusowa willa Valtanen autorstwa Arkkitehtitoimisto Louekari

Ta niedroga kabina to budynek firmy Arkkitehtitoimisto Louekari znajdujący się w Rovanniemi w Laponii w Finlandii. Jest to drewniana konstrukcja posadowiona na skale zwróconej w stronę lasu, na którą składa się salon, sauna i drewniana szopa.

Luksusowa willa Valtanen roślin okno drzwi balkonowe

„Zastosowanie nowych technologii i nowych metod obróbki zapoczątkowało nowy rozdział w fińskiej architekturze drewnianej. Villa Valtanen by Lauri Louekari zdobyła prestiżową nagrodę „Dom z bali roku” od Puuwoodholzbois zimą 2012 roku.

Dziki azyl, który znajduje się w Laponii w pobliżu koła podbiegunowego, łączy w sobie starożytne drewniane konstrukcje i nowoczesną architekturę.

Czarne drewniane panele tworzą fasadę tego wiejskiego domu

luksusowa willa valtanen kamienna fasada otoczenie

Villa Valtanen stoi na szczycie skały, skąd roztacza się widok na okoliczne lasy na odległe pasma górskie Laponii. Bezpośrednie otoczenie charakteryzują martwe pnie sosnowe, które są bliznami po pożarach w lesie, które już minęły, oraz drobne bloki kamienia z epoki lodowcowej.

Luksusowa willa Valtanen roślina ciemne drewniane panele

Kryjówka na wolności

Podłoga drewniana Luxury Villa Valtanen

Zadaniem stojącym przed architektami było stworzenie kryjówki na pustkowiu składającej się z salonu i sauny z osobnymi drewnianymi szopami. Pomiędzy budynkami znajduje się taras z dostępem do obu budynków.

Z balkonu roztacza się wspaniały widok na przyrodę

Luksusowa willa Valtanen taras z drzewami na zewnątrz

W salonie i saunie zastosowano siatkę belek, typową dla starego fińskiego systemu budowlanego. Pomiędzy sauną a salonem znajduje się podwyższony pokój z dużymi oknami, które otwierają się na wysokogórski krajobraz lapońskiego lasu.

Kompaktowa i przyciągająca wzrok konstrukcja budynku w nowoczesnym stylu

Luksusowa willa z drewna Valtanen

Pręty wykonane z prętów nie są tutaj konstrukcją nośną, ale budynek posiada szereg dźwigarów podtrzymujących krokwie pokryte fornirem.

Ściany boczne pokryte są deskami o grubości 45 mm i służą jako rodzaj kurtki przeciwdeszczowej. Pozwalają na zastosowanie krótkich okapów, które prawie nie wykazują zwisu.

Wszystko w tym budynku jest zrobione z drewna

Luksusowa drewniana fasada Villa Valtanen z drewnianych belek stropowych

Ściana szczytowa jest chroniona przed wiatrem tradycyjnymi okapami z długim nawisem.

Ciemne wykończenie ścian zewnętrznych sprawia, że ​​budynek „wtapia się” w krajobraz. Natomiast wykończenie z olejowanego dębu rozjaśnia elewacje wejściowe. Tematem przewodnim tego budynku, który powstał na północ od Rovaniemi i koła podbiegunowego, jest lokalizacja. Kraty belkowe, okna, drzwi, kształty elewacji i inne rzemiosła stolarskie zostały stworzone przez lokalne firmy.

Mountain Hut lub Luksusowa Willa w zależności od widoków

Luksusowa willa Valtanen z naturalnego drewna szklane wejście

Jedynymi produktami, które zostały sprowadzone z zewnątrz, były panele słoneczne i ich baterie oraz działy kompostowania.

Arkkitehtitoimisto Louekari to fińska firma architektoniczna Lauri Louekari. Drewno od początku odgrywało kluczową rolę w architekturze Lauri Louekari.

Podłoga drewniana składa się z długich paneli

Luksusowa Villa Valtanen sadzi egzotyczne drzewa las

Okna sięgające sufitu przepuszczają światło dzienne

Szkło elewacyjne Luxury Villa Valtanen

Przytulny projekt sypialni połączony z aneksem kuchennym

Luksusowa kuchnia Villa Valtanen łóżko z blatem

Praca doktorska Lauri Louekari „Architektura leśna” dotyczy relacji między przestrzenią architektoniczną a lasem w fińskiej architekturze. Arkkitehtitoimisto Louekari znajduje się w Oulu na północy Finlandii.”

Otwarta konstrukcja budynku bez balustrad

Luksusowa-Villa-Valtanen-wspaniała-natura

Rzut budynku

Projekt konstrukcji budynku Luxury Villa Valtanen

Plan budowy elewacji

Projekt koncepcji projektu luksusowej willi Valtanen

Thanks! You've already liked this