Jak wybrukować zielony podjazd

 podjazd bruk bruk bruk teren zielony

Utoruj zielony podjazd

Następnym razem, gdy krople deszczu zaczną dudnić, wyjmij łodzie i podążaj ścieżką strumienia wody. Kiedy woda spada z sufitu, dokąd zmierza dalej??

Jeśli twój dom ma zwykłą konstrukcję, woda spływa rynnami, spływa na asfaltową ścieżkę i niesie ze sobą dużo brudnych substancji, takich jak ropa naftowa i pestycydy.

Ta rzeka może następnie trafić do systemu kanalizacji deszczowej. Póki co można tę podróż śledzić wizualnie, ale na pewno na tym się nie kończy. Duża część akwenu trafia do rzek i jezior.

Podjazd wygląda dużo lepiej, gdy jest zielony

zielony podjazd bruk dom płyty betonowe

Zmiana kierunku wód opadowych w kierunku ziemi jest opcją o wiele bardziej przyjazną środowisku. Mikroorganizmy w ziemi są w stanie strawić zanieczyszczenia. Czyli wszystko, co wróci do warstwy wodonośnej, zostanie absolutnie oczyszczone.

Jeśli gleba jest przesiąknięta wodą, unika się również korozji i innych zagrożeń.

Dlatego rozważ zastąpienie betonu lub asfaltu substancją przepuszczalną. W ten sposób zachęcą do uzupełniania zapasów pod wodą, a nieruchomość ogólnie będzie miała bardziej miękki wygląd.

Wypełnij betonowe otwory trawą

podjazd chodnik przed domem betonowa trawa

Pierwszym krokiem do stworzenia przepuszczalnej podłogi jest podjęcie decyzji, który krok należy podjąć. Więc możesz skutecznie zdobyć zielony Utorować podjazd.

Otwarte komórki są po prostu wykonane z betonu z otworami, które należy wypełnić przepuszczalnym materiałem. Wypełnienie ich roślinnością może ogólnie złagodzić wygląd, a po bokach można dodać trochę zieleni.

Utorować pływający podjazd

wybrukować podjazd przed domem chodnik pływający betonowy trawnik

Kostki brukowe w tym stylu, te „otwarte komórki”, oferują minimalną przestrzeń, jakiej potrzebuje samochód do poruszania się. To, co jest pod kamieniami, to wszystko, co jest naprawdę ważne.

Wykładzina poliuretanowa powinna być umieszczona w pobliżu dowolnej ściany bazowej lub konstrukcji betonowej, która musi być chroniona przed cofaniem się wody.

Wprowadzić do użytku przepuszczalną kostkę brukową

wybrukować podjazd z płyt kamiennych

Przepuszczalne kostki brukowe są połączone kruszywami, które umożliwiają przepływ wody. Listwy są w każdym kawałku i mają odpowiednią szerokość i ułatwiają montaż. W tym przypadku absolutnie potrzebujesz solidnej podstawy.

Istnieje jeden rodzaj ceramicznej kostki brukowej, która jest porowata. Przepuszczają one wodę bezpośrednio i nie potrzebujesz do tego linek po bokach. W ten sposób szczelina może być węższa i nie musi być wypełniana kruszywem, jak to zwykle bywa. Jest to właściwość, którą widać również w innych kostkach brukowych.

Ze względu na niewielkie rozmiary kostki łamanie lub wyginanie nie stanowi problemu w zimnym klimacie.

Projektuj z kamykami

żwirownie zajmujące się projektowaniem podjazdów,

Kamyczki to kolejna powierzchnia do rozważenia. Potrzebuje również podbudowy pod podłoże, która wzmocni jego przepuszczalność.

Zwykle jest to plastikowa mata z okrągłymi komórkami plastra miodu. Zostały skonstruowane tak, aby służyły jako podpory nośne. Komórki te są wypełnione kamykami i pomagają utrzymać wodę deszczową w ziemi i trzymać ją z dala od kanalizacji.

Jeśli mieszkasz w regionie, w którym często występują ciężkie wodospady, a Twoja ścieżka musi być przeorana, kamyki mogą być jeszcze bardziej bezproblemowe.

Połączenie różnych systemów

Utwardzony podjazd z domu z różnych materiałów

Można zastosować kombinację różnych systemów. Kostka brukowa i pasy betonu razem tworzą coś całkiem interesującego na uboczu.

Otwarte systemy komórkowe

dom drewniany płyty betonowe bruk kamienny trawa

Kiedy już zdecydujesz się na system i jesteś gotowy do jego instalacji, upewnij się, że zużyjesz jak najwięcej wody z tarasu, linii sufitu i rur spustowych. Pozwoli Ci to zebrać jak najwięcej wody deszczowej.

Takie otwarte systemy komórkowe umożliwiają penetrację ponad 40% obszaru.

Wiele obszarów posiada również przepisy budowlane dotyczące powierzchni przepuszczalnych. Jak widać z dzisiejszego artykułu, podjazd jest do tego idealnym miejscem.

Wejście między dwoma budynkami

podjazd kostka brukowa podłoga betonowa trawa

Chcesz wybrukować zielony podjazd? Oto więcej informacji na ten temat.

Kogo zatrudnić: Potrzebujesz kogoś, kto potrafi prowadzić koparkę, a także ekipy zajmującej się architekturą krajobrazu, która będzie korzystać z systemu brukarskiego.

Ważne rzeczy do rozważenia: Dowiedz się, jaką masz glebę. Masz do wyboru różne materiały, od piasku po glinę. Drugi schnie znacznie wolniej.

Z asfaltem i betonem

dom garaż kamień bruk asfalt ogród

Pozwolenie: Sprawdź wymagania lokalnej społeczności, ale w większości przypadków prawdopodobnie nie będzie żadnych, chyba że budujesz ponadgabarytowy projekt.

Wąski betonowy podjazd

Wejście do betonowego garażu ogrodowego

Najlepszy czas na realizację takiego projektu: późna wiosna lub lato, jeśli pogoda dopisuje. Ze względu na ryzyko przeniknięcia mrozu w głąb nie zaleca się budowy zimą.

Czas trwania projektu: od jednego do dwóch tygodni.

Życzymy Wam samych sukcesów!

Thanks! You've already liked this