10 znanych projektantów mebli i projektantów wnętrz z całego świata

znanych projektantów mebli na całym świecie top 10

Dziesięciu wybranych projektantów wnętrz i mebli

Wszystkie są nowoczesne i współpracowały z największymi gwiazdami. Zatrudniają je osoby, które mogą sobie pozwolić na wakacje w 6-gwiazdkowych hotelach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

10 projektantów mebli przedstawionych w tym artykule znajduje się na liście 100 najlepszych architektów i projektantów wnętrz według Architectural Digest.

Znani projektanci z całego świata

Projektant mebli Thad Hayes pomysły na aranżację wnętrz jadalni

Karol Wszystko

Charles Allem mieszka i pracuje w Johannesburgu w RPA. Studiował architekturę wnętrz w USA. Obecnie ma biura w Nowym Jorku, Los Angeles i Miami. Doradza każdemu, kto zajmuje się projektowaniem mebli, aby jak najbardziej pogłębił swoją wiedzę na temat różnych epok sztuki.

Jego styl charakteryzuje się wspaniałym i wręcz rozrzutnym podejściem. Ponadto prace Charlesa Allema pokazują wspaniałe kombinacje.

Charles Allem uważa, że ​​rośnie zainteresowanie projektowaniem wnętrz.

W swoich projektach wnętrz Charles Allem często sam projektuje elementy. Projektuje stoły, dywany, światła i fotele.

Wszyscy naprawdę nie odkryli nic nowego. Wzbogaca znane rzeczy o nowe aspekty. Wierzy, że nowoczesny styl to nowe spojrzenie na stare trendy. Uważa, że ​​rozwiązania w większości modernistyczne nie są wyjątkiem.

Charles Allem i jego niepowtarzalny styl

projektant mebli projekt wnętrz Charles Allem zdjęcie

Penny Drue Baird

Penny Drue Baird to amerykańska projektantka. Pół czasu spędza w Nowym Jorku, pół w Paryżu.

Podziela również opinię Charlesa Allema na temat nowej interpretacji dawnych stylów. Dramatycznych nowych odkryć prawie nigdy nie ma. Mamy do czynienia z powtórzeniami. Większość projektantów, według Penny Drue Baird, odwołuje się do francuskiego stylu art deco z lat 40. i międzynarodowego modernizmu z lat 70..

Penny Drue Baird

Portret projektantki mebli Penny Drue Baird

Według artysty nowoczesny design przenosi stare formy na nowy, wyższy poziom. Zawsze wyglądają na prostsze, czystsze. Nowoczesne meble mają coraz mniej dociążone linie.

Klasyczne elementy w nowoczesnej aranżacji wnętrz

projektantka mebli Penny Drue Baird przykłady aranżacji wnętrz

Penny Drue Baird współpracuje z różnymi malarzami. Nadaje apartamentom swoich klientów niezwykle wyrafinowany charakter. Pomysły, które przywołuje, są często wyjątkowe. Przykładem są szklane półki, pod którymi otwiera się pomieszczenie do przechowywania wina.

Wielokrotnie demonstruje swój głęboki entuzjazm dla klasycznego francuskiego stylu w aranżacji wnętrz. Zainspirowana tym, całkowicie pokrywa ściany niektórych mieszkań skórą.

Jana Barmana

John Barman jest prawdopodobnie najlepszym w łączeniu antycznych mebli z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Nadaje kolorom wiodącą rolę w aranżacji wnętrz. Ilustruje ich znaczenie porównując lata 80. i 90. XX wieku. Pierwsza dekada jest kolorowa, a druga – zwykły beż.

Antyczne meble jako szykowne akcenty 

Projektanci mebli Johna Barmana na całym świecie

John Barman pracuje w sześcioosobowym zespole. Jednym z pracowników jest George Stephanopoulos. Jego projekty obejmują projekt kilku jachtów. Używa różnych materiałów. John Barman stara się dobierać je do klimatu.

Jego główną inspiracją jest Normandia. Elegancja i ekskluzywny charakter tej prowincji znajdują odzwierciedlenie w wielu jego koncepcjach aranżacji wnętrz.

Eleganckie akcenty kolorystyczne w kolorze czerwonym

projektant mebli John Barman kreatywne pomysły na aranżację wnętrz

Prosty i przestronny

Projektant mebli John Barman kreatywne wyposażenie salonu aranżacji wnętrz

Nowoczesna sypialnia z dużą ilością naturalnego światła

projektant mebli John Barman pomysły sypialni aranżacja wnętrz

Peter Roy Baumann 

Peter Roy Baumann kładzie nacisk na element rozrywkowy w swoim wystroju wnętrz. Domy i mieszkania powinny być zabawą, a nie tylko do życia.

Peter Roy Baumann ma własną galerię, w której pokazuje meksykańską sztukę ludową. Spędził w tym kraju wiele lat, a dokładniej w Puerto Vallarta.

Projekt wnętrz autorstwa Peter Roy Baumann 

peter roy bowman pomysły na aranżację wnętrz salon z kominkiem

Jest jednocześnie projektantem wnętrz, projektantem mebli i konserwatorem.

Peter Roy Baumann zwraca szczególną uwagę na interesy właścicieli. Zwłaszcza kolekcje, np. wykonane z zabytkowych przedmiotów czy pamiątek z podróży, są bardzo uwzględniane w jego projektach.

Ellie Cullman

Uwielbia sprowadzać na ziemię właścicieli domów, którzy zachwycają się niebiańskimi koncepcjami aranżacji wnętrz. Sprawdza każdy pomysł pod kątem funkcjonalności i warunków mieszkania. Ponadto chciałaby mieć jasne ramy w odniesieniu do budżetu.

Projektantka Ellie Cullman

Przykłady aranżacji wnętrz i mebli Ellie Cullman

Eleganckie meble do jadalni wykonane z drewna

Projektant mebli Ellie Cullman przykłady aranżacji wnętrz

Dopóki nie jest jasna w tych aspektach, nie może pracować.

Doradza projektantom wnętrz i mebli czerpanie inspiracji z innych kultur. Uważa również, że powinniśmy polegać na własnych gustach, a nie na pomysłach innych.

Salon w stylu kolonialnym

Ellie Cullman, projektantka wnętrz, profesjonalne porady dotyczące projektowania salonu

Ucz się ze szczególnym urokiem

Projektant mebli Ellie Cullman przykłady aranżacji wnętrz

Mariette Himes Gomez

Sama projektantka określa swój styl jako minimalistyczny. Nie wszystko, co szczególnie nam się podobało, musi trafić do naszego domu. Tak myśli. Tym bardziej, jeśli to jedyna rzecz, jaką mamy.

Designerskie rozwiązania Mariette Himes Gome

Projektantka mebli Mariette Himes Gomez kobiety na całym świecie

Twój zespół składa się w sumie z 20 osób. Jesteś na Manhattanie w Nowym Jorku. Osiem lat temu otworzyła własny sklep o nazwie „Sklep”.

Sprzedaje tam meble do domu z własnej linii.

Designerskie rozwiązania Mariette Himes Gomez doskonale uwzględniają życzenia klientów. Nie próbuje im nic wygadać, po prostu się przystosowuje. Dlatego obecne tendencje ustępują jej miejsca. W żadnym wypadku nie pozwala się im zniewolić.

Projekt salonu zgodnie z wymaganiami klienta

Projektantka mebli Mariette Himes Gomez udekoruje salon szykownym i nowoczesnym stylem

W ich oczach dom jest miejscem schronienia. Tutaj chowamy się przed wpływami zewnętrznymi. Mieszkanie to miejsce dla nas, dla naszej rodziny, dla przyjaciół. W domu potrzebujemy miejsca i czasu na wspomnienia.

Mariette Himes Gomez dąży do idealnej równowagi między estetyką a wizualnym wyposażeniem. Jest jedną z tych projektantów wnętrz i mebli, którzy rozwijają własne pomysły, szukają relacji w urządzaniu różnych pomieszczeń i przywiązują dużą wagę do wyboru wysokiej jakości mebli.

Thad Hayes

Ta projektantka wnętrz i mebli, podobnie jak Mariette Himes Gomez, uwielbia minimalistyczny design. Jego firma znajduje się w Nowym Jorku. Jego zespół liczy ośmiu członków. Thad Hayes jest znany ze swojego nienagannego gustu. Szczególnie dobrze radzi sobie z doborem kolorów i tkanin.

Thad Hayes w pracy

projektant mebli Thad Hayes projektant wnętrz

Funkcjonalność jest kluczowa w jego koncepcjach. Przede wszystkim, zdaniem Thada Hayesa, ludzie powinni czuć się komfortowo w swoich domach.

Jego zdaniem koncepcja aranżacji wnętrz udaje się tylko wtedy, gdy między mieszkańcami a projektantami panuje chemia.

Stephen Knollenberg

Ten projektant wnętrz i mebli pochodzi z Michigan. Znany jest z udanych fuzji starożytnych stylów i modernistycznej wizji.

Często korzysta z wizualizacji na komputerze, aby ułatwić komunikację ze swoimi klientami. Zdaniem Stephena Knollenberga projektanci powinni „czuć” materiały, z którymi mają do czynienia.

Stephen Knollenberg umiejętnie łączy różne style

Stephen Knollenberg projektant mebli projektant wnętrz architekt

Klasyczne i rustykalne akcenty

Stephen Knollenberg projektant mebli przykłady aranżacji wnętrz

Martin Lawrence Bullard

Martin zawsze odwiedza swoich klientów w ich domach przed rozpoczęciem z nimi pracy nad konkretnym projektem. Chce poznać ich styl życia i zasmakować z bliska. Sir Elton John, Cher i Christina Aguilera to niektórzy z jego wybitnych klientów.

Martin Lawrence Bullard

Projektant wnętrz mebli Martin Lawrence Bullard

Zawsze kieruje się zasadą bycia całkowicie szczerym wobec swoich klientów. To jedyny sposób na osiągnięcie trwałych, satysfakcjonujących rezultatów – mówi.

Sir Elton John, Cher i Christina Aguilera to niektórzy klienci Bullarda

Przykłady projektantów mebli Martin Lawrence Bullard

Martin radzi swoim klientom, aby wycinali wszystko, co znaleźli w czasopismach i uważają, że jest piękne. Nawet zdjęcie pięknego uchwytu może być wiele mówiące i inspirujące.

Delikatne akcenty kolorystyczne w kolorze różowym

Projektant mebli Martin Lawrence Bullard pracuje na przykładzie salonu

Susan Tucker

W 1986 roku założyła własną firmę. Nazywa siebie „Tucker & Znaki “. Stało się to po śmierci jej mentora – Michaela Taylora.

Susan inspiruje się wyjątkowymi rzeczami. Mogła też znaleźć inspirację dla cudownego nowego koloru z uschniętych róż.

Zajmuje się projektowaniem wnętrz i mebli. Susan odnawia meble. Następnie wykorzystała wiele antycznych przedmiotów we wnętrzach swoich klientów.

Projektant Susan Tucker

Projektantka mebli Susan Tucker pomysły na aranżację wnętrz

Odrestaurowane meble jako element przyciągający wzrok w salonie

Suzanne Tucker projektantka mebli do salonu pomysły na aranżację wnętrz

Thanks! You've already liked this