Zwalczanie komarów: te domowe środki pomogą Ci

Nieprzyjemne małe komary, które latają wokół roślin domowych, to komary. Są one na ogół nieszkodliwe, ale wskazują na nadmierne podlewanie i/lub gnicie roślin. Istnieje kilka metod zwalczania komarów i ich larw, w tym domowe środki, domowe spraye i naturalne środki owadobójcze. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak pozbyć się nieznośnych komarów.

Zwalczanie komarów: poniższe wskazówki i triki pomogą Ci

jak walczyć z komarami domowymi sposobami

Sciaridasy wyglądają jak muszki owocowe lub małe komary, ale nie są z nimi spokrewnione. Nie kłują jednak, ale są dość niewygodne. Sciaridasy znajdują się w wilgotnych obszarach kanalizacji, ściekach domowych i wilgotnej ziemi doniczkowej. Składają jaja w wilgotnej glebie, a ich larwy mają tylko pół centymetra długości i są ledwo widoczne gołym okiem.

Ale co możesz zrobić z tymi nieznośnymi małymi owadami? Oto kilka wskazówek i domowych środków zaradczych, których możesz użyć do walki z sciaridami…

Sciaridasy są nieszkodliwe, ale dość uciążliwe

Użyj domowych środków do zwalczania komarów

Jak naturalnie walczyć z komarami??

Stwórz własne rozwiązanie z płynem do mycia naczyń

Domowe spraye do mycia naczyń mogą skutecznie zwalczać kilka rodzajów szkodników. Taki spray możesz sam zrobić szybko i łatwo. Sprawdź przepis.

Gnijące liście i korzenie dostarczają pożywienia larwom sciaridów

Sciaridasy to domowe sposoby na zwalczanie roślin doniczkowych

Składniki:

  • 1 łyżka płynu do mycia naczyń
  • 1 litr wody

Przygotowanie:

  • Dobrze wymieszaj wodę i płyn do mycia naczyń i wlej do butelki ze spryskiwaczem. W ten sposób otrzymujesz 2-procentowe rozwiązanie.
  • Przetestuj oprysk na pojedynczym liściu przed opryskaniem całej rośliny.

Jeśli liść jest uszkodzony, potraktuj go jednoprocentowym roztworem sporządzonym z 2 łyżek płynu do mycia naczyń i litra wody.

Rozpuść detergent w wodzie i zwalcz sciaridasy

Zwalczaj komary domowe środki zaradcze samodzielnie przygotuj domowe rozwiązanie

Jest jeszcze jedna rzecz, którą możesz zrobić, aby skutecznie zwalczyć sciarida. Zanurz porażone rośliny wraz z doniczką w wiadrze pełnym wody i dodaj do wody 1/2 do 1 łyżeczki płynu do mycia naczyń. Po około 15 minutach pozwól wodzie całkowicie spłynąć z doniczki.

Spryskaj liście i glebę swoich roślin domowych

Zwalczanie komarów domowych środki zaradcze w sprayu roślina doniczkowa

Stwórz własne rozwiązanie z mydłem z oliwy z oliwek

Mydło z oliwy z oliwek i mydła całkowicie naturalne zawierają kwasy tłuszczowe. Są to aktywne składniki mydeł owadobójczych. Wymieszaj 1 łyżkę mydła w płynie z oliwy z oliwek z 1 litrem wody, aby uzyskać 2-procentowy roztwór lub 2 łyżeczki ponownie z 1 litrem wody, aby uzyskać 1-procentowy roztwór. Jeśli woda z kranu jest twarda, użyj wody butelkowanej, aby zapobiec gromadzeniu się piany na roślinie. Wlej swój domowy roztwór do butelki z rozpylaczem i energicznie wstrząśnij. Następnie spryskaj samą roślinę i glebę. Należy jednak pamiętać, że niektóre rośliny są wrażliwe na roztwory mydła. Przetestuj roztwór najpierw na pojedynczym liściu i odczekaj 24 godziny przed potraktowaniem całej rośliny.

Mydło z oliwą z oliwek to naturalny domowy środek na komarki

Sciaridae walczą z domowymi środkami z detergentem do mycia naczyń

Przesadzaj porażone rośliny i podlewaj je prawidłowo

Pozwól, aby górne 2-3 cm gleby w doniczce wyschło przed podlaniem rośliny. Jeśli gleba pozostaje wilgotna przez długi czas, lepiej jest przesadzić roślinę. Usuń martwe lub gnijące korzenie przed przesadzeniem rośliny do nowej doniczki. Dodaj nową ziemię, aby wypełnić bryłę korzeniową i delikatnie ubij. Po przesadzeniu dokładnie podlej i pozwól glebie wyschnąć przed ponownym podlaniem.

Jeśli gleba pozostaje wilgotna przez długi czas, musisz przesadzić swoje rośliny domowe

Zwalczanie komarów domowych Środki zaradcze Przesadzanie roślin domowych

Wyrzuć starą wilgotną ziemię!

Sciaridae zwalczają domowe sposoby na wilgotną ziemię

Usuń roślinę z doniczki, usuń jak najwięcej ziemi bez uszkadzania rośliny, a następnie przesadź ją

Zwalczanie komarów domowych Środki zaradcze Prawidłowe przesadzanie roślin i podlewanie

Aby zwalczyć larwy, możesz umieścić na ziemi do pół centymetra piasku ogrodowego (nie bawić się piaskiem). To wysycha znacznie szybciej, a Sciaridae nie mogą złożyć jaj.

Wsyp piasek ogrodowy na ziemię

Sciaridae walczą z piaskiem ogrodowym w domu

Za każdym razem, gdy podlewasz porażone rośliny, dodaj do wody łyżkę płynnego mydła do naczyń i łyżeczkę białego octu. To zabija larwy sciaridów.

Dodaj ocet do wody do nawadniania

Do walki z komarami stosuje się domowe środki z octem

Naturalna pułapka

Wlej do miski trochę octu jabłkowego lub czerwonego wina, a następnie dodaj kilka kropel mydła w płynie. Umieść miskę w pobliżu zaatakowanych roślin domowych. Komary wpadną do miski i umrą. Wymieniaj roztwór co kilka dni.

Sciaridasy toną w roztworze octu jabłkowego i mydła do naczyń

Aby naturalnie walczyć z komarami, stosuj domowe środki zaradcze

Jeśli jednak twoje rośliny doniczkowe są wielokrotnie zarażane przez komarki, całkowite pozbycie się ich może być poważnym wyzwaniem. Mimo to nie poddawaj się, a odniesiesz sukces w walce ze sciaridami!

Możesz również samodzielnie zrobić lepkie pułapki na owady

Sciaridae walczą z naturalnymi domowymi sposobami na pułapki

Thanks! You've already liked this