Stwórz samodzielnie kreatywne betonowe dekoracje na Boże Narodzenie – instrukcje, wskazówki i pomysły na inspiracje

Majstrowanie przy betonie jest od jakiegoś czasu jedną z najpopularniejszych metod rzemieślniczych. Ponieważ technika jest stosunkowo prosta, a wyniki niezwykle oryginalne i obecnie bardzo popularne. Betonowy wygląd nie tylko pasuje do modnego stylu industrialnego, ale jest teraz używany jako dekoracja w wielu innych stylach. Nawet na Boże Narodzenie oryginalne, własnoręcznie wykonane betonowe dekoracje stały się długofalowe. Jeśli również jesteś miłośnikiem prostoty i oryginalności, to zdecydowanie powinieneś spróbować w tym roku wykonać takie ozdoby świąteczne. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na sprytne rzemiosło na Boże Narodzenie, które są bardzo łatwe do wdrożenia nawet przez absolutnie początkujących. Podpowiemy też, o czym należy pamiętać podczas pracy z betonem.

Samodzielnie wykonaj betonową dekorację w stylu skandynawskim

elegancka skandynawska betonowa dekoracja na Boże Narodzenie

Jakiego betonu użyć do dekoracji??

Zasadniczo masz wybór między betonem drobnoziarnistym, zwanym również betonem kreatywnym, betonem prefabrykowanym z Bauhausu i cementem. Wszystkie te materiały mają swoje zalety i wady pod względem jakości, ceny i sposobu działania. Na przykład beton kreatywny jest najlepszy i najłatwiejszy w obróbce.

Ponadto jest mało pylisty, bardzo łatwy i szybki w mieszaniu, a także bardzo stabilny. Po użyciu można go wygodnie przechowywać w zamykanych wiaderkach. Jedyna wada: produkt nie jest tani. Za 2,5 kg płacisz aż 15 euro. A ten tłum może brzmieć dużo, ale tak nie jest. Oznacza to, że można zrealizować tylko 2-3 stosunkowo niewielkie projekty DIY.

Natomiast beton towarowy jest najtańszy. Ale można go kupić tylko w bardzo dużych ilościach i generuje dość dużo kurzu. Możesz również samodzielnie wykonać beton, używając cementu i piasku kwarcowego w stosunku 1: 2. Koszty będą wtedy pięciokrotnie niższe. Jednak masz wtedy te same wady, co w przypadku betonu towarowego. Rapid cement to kolejny wariant jako materiał do dekoracji betonu DIY. Ale to jest tak samo drogie jak kreatywny beton. Może służyć do wykonywania drobnych ozdób, ponieważ wysycha w ciągu kilku godzin. Musisz być naprawdę szybki podczas nalewania.

Piękne lampiony można wykonać z każdego rodzaju betonu

betonowa dekoracja stołu ozdoba samodzielnie stwórz latarnie

Dodatkowa wskazówka: Podczas pracy z cementem i betonem ważne jest noszenie ochrony przeciwpyłowej i rękawic. Materiały te poważnie wysuszają skórę i mogą spowodować tak zwany pożar cementu. Rękawiczki są również niezbędne do kreatywnego betonu, ale można obejść się bez maski na twarz.

Jakich materiałów i narzędzi potrzebujesz?

Jako formy odlewnicze można stosować specjalne formy silikonowe. Zwłaszcza mniejsze ozdoby do ozdób świątecznych, takie jak gwiazdki, anioły lub bombki, mogą być dzięki niemu bardzo łatwe. W przypadku nieco większych kreacji takich jak miski, świeczniki czy lampiony idealnie nadają się opakowania z tektury, plastikowe pojemniki, puste puszki, butelki i kubki PET, wiosenne puszki do ciastek itp. Świetnie nadają się zarówno do form, jak i kontrform. Nigdy nie należy używać przedmiotów wykonanych z ceramiki lub szkła. Ponieważ mogą pęknąć podczas usuwania wysuszonego betonu.

Dzięki odpowiednim silikonowym formom możesz tworzyć nastrojowe gwiazdy

samodzielnie zrób betonowe gwiazdki dekoracyjne na Boże Narodzenie

Do majsterkowania przy betonie potrzebne są również kamienie itp. do obciążania kontrform, olej kuchenny i szczotka, a także papier ścierny o grubym i drobnym ziarnie. Opcjonalnie do zdobienia mogą być potrzebne farby akrylowe, brokat i kolorowy spray.

Purystyczne świeczniki można łatwo wykonać z butelek PET

Betonowa dekoracja z butelkami dla zwierząt majstruje na Boże Narodzenie

Podstawowe instrukcje dotyczące dekoracji betonu DIY

Samo wylanie betonu i wykonanie indywidualnych dekoracji jest całkiem proste. Niemniej jednak jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, a przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość. To ostatnie dotyczy przede wszystkim całkowitego wysuszenia odlewanych przedmiotów. Tutaj dajemy Ci krótki przewodnik, który służy do rękodzieła z kreatywnym betonem. Podobne podejście stosuje się również w przypadku betonu domowej roboty.

Przed przystąpieniem do podlewania należy przygotować wszystkie niezbędne materiały i pomoce oraz przykryć powierzchnię roboczą folią lub gazetami. Następnie rozpocznij mieszanie betonu z wodą w wiadrze zgodnie z instrukcją producenta na opakowaniu. Następnie weź formę do odlewania, jeśli ją masz, połóż ją przed sobą i posmaruj ją olejem spożywczym, aby beton można było łatwiej oderwać. Następnie po prostu wlej do niego beton. Następnie posmaruj zewnętrzną stronę kontrformy olejem i wciśnij ją w beton. Wypełnij kamieniami lub podobnymi do obciążenia.

Małe naczynie betonowe idealnie nadaje się do zbierania monet

Tinker latarnie z konkretnych instrukcji

Teraz czas poczekać i zobaczyć. Całość pozostawić do całkowitego wyschnięcia w suchym, chłodnym miejscu przez co najmniej 2 dni. Następnie ostrożnie poluzować dekorację betonową z form i wygładzić szorstkie miejsca i krawędzie najpierw gruboziarnistym, a następnie drobnoziarnistym papierem ściernym. kompletny!

Dodatkowa wskazówka: W przypadku ciężkich ozdób, takich jak miski czy świeczniki, spód należy okleić filcowymi nakładkami, aby stoły i komody były zabezpieczone przed zarysowaniami.

Tak jest na przykład w przypadku tej konkretnej kreacji

betonowa dekoracja świąteczna rękodzieło miska na świecę zrób sobie

Samodzielne wykonywanie ozdób betonowych jest naprawdę super łatwe i każdy ma mnóstwo frajdy. Spróbuj i stwórz stylowe ozdoby świąteczne, które od razu przyciągną wzrok.

Stwórz nowoczesny wieniec adwentowy z betonu

sam zrób wieniec adwentowy z betonu

Mini choinki to również wspaniały pomysł na majsterkowanie z betonu

samodzielnie wykonuj stylowe betonowe dekoracje na Boże Narodzenie

majsterkować betonowe ozdoby na Boże Narodzenie

Możesz je łatwo wykonać za pomocą tekturowych toreb

betonowa dekoracja świąteczna zrób sobie stożek

zrób sobie betonową dekorację mini jodły

Pomysły na świąteczne rzemiosło samemu wykonaj betonową dekorację

Proste świeczniki wykonane są z kubków budyniowych

instrukcje dotyczące betonowych ozdób na Boże Narodzenie

majsterkować betonowa dekoracja świecznik doniczki

Betonowe świeczniki do świątecznego majsterkowania

Możesz łatwo wykonać formy do odlewania diamentów z tektury

majsterkowicz do dekoracji betonu z tekturą

Formy silikonowe są najlepsze zwłaszcza dla początkujących

majsterkowanie betonowa dekoracja za pomocą silikonowych form  sam zrób betonowy świecznik dekoracyjny  zrób sobie betonową dekorację świeczniki

Kilka szyszek dodaje, że pewne coś

DIY instrukcje dotyczące dekoracji betonu z szyszkami

Zrób sobie betonową dekorację za pomocą czopów

Wiele ozdób choinkowych można stworzyć w mgnieniu oka

zrób sobie betonową dekorację na Boże Narodzenie

samodzielnie zrób betonową dekorację bombek     majsterkować betonowe dekoracje bombki choinkowe

Betonowe świeczniki wprowadzają jeszcze bardziej świąteczny nastrój

samodzielnie zrób betonowe lampiony dekoracyjne na Boże Narodzenie

Tinker latarnie świeczniki z betonu  samodzielnie zrób betonowe świeczniki na Boże Narodzenie

Kolorowy brokat po prostu musi być

Zrób własne błyszczące choinki świąteczne ozdoby z betonu

Tutaj nie ma ograniczeń dla kreatywności

udekoruj ramką do haftowania betonową dekoracją jodły       świeczniki gwiazda betonowa dekoracja na świąteczny majsterkowicz  oryginalna betonowa dekoracja mini jodły

Oryginalne latarnie z betonu to klasyka

majsterkować purystycznymi betonowymi dekoracjami na Boże Narodzenie

Skandynawskie lampiony samemu wykonują betonową dekorację

Zrób małe jodły za pomocą silikonowych form

słodkie jodły betonowa dekoracja na boże narodzenie

samodzielnie wykonać dekoracje stołu z betonu na Boże Narodzenie  Świąteczne rękodzieło betonowe ozdoby zrób sam

Nastrojowe betonowe gwiazdki na Boże Narodzenie

Zrób własne poinsecje z betonu

poinsecje majstrować betonową dekorację na Boże Narodzenie

Z oryginalnymi betonowymi dekoracjami na Boże Narodzenie można to zrobić nawet tak …

samodzielnie zrób fałszywe betonowe bombki

proste instrukcje betonowa dekoracja bombki   zrób samemu piękne ozdoby świąteczne z betonu

Thanks! You've already liked this