Chcesz uszyć torbę na zakupy? Tutaj znajdziesz instrukcje krok po kroku

Zamiast wybierać papier lub plastik podczas kolejnych zakupów, użyj torby na zakupy z tkaniny wielokrotnego użytku. Taka płócienna torba jest naprawdę łatwa do uszycia i ma kilka zalet. Pierwszym z nich jest to, że jest przyjazny dla środowiska. Torba na zakupy wykonana z tkaniny może służyć latami i tym samym zrobić krok w kierunku zakupów bez plastiku. A jeśli sam uszyjesz swoją torbę na zakupy, możesz sam określić model i styl, a tym samym mieć spersonalizowaną i niepowtarzalną torbę na zakupy. Ponadto możesz robić zakupy nie tylko w sposób przyjazny dla środowiska, ale także w dobrym stylu. Pomyśl o tym i sprawdź naszą propozycję torby na zakupy DIY. Poniżej znajdziesz instrukcje krok po kroku…

Więc możesz sam uszyć torbę na zakupy

Szycie torby na zakupy Instrukcja zakupów bez plastiku

Już teraz przygotuj się na uszycie ekologicznej torby na zakupy! Jest to wytrzymała torba z tkaniny, ale nie należy jej przepełniać zbyt dużą ilością ciężkich przedmiotów. Najlepiej uszyć co najmniej dwie torby, aby równomiernie nosić ciężar.

Szycie torby na zakupy – instrukcje

Instrukcja szycia torby na zakupy

Szycie torby na zakupy – czego potrzebujesz?

Przybory i narzędzia do szycia:

 • Frez obrotowy
 • Linijka i mata do cięcia
 • Szpilki
 • maszyna do szycia
 • Żelazo

Materiały:

 • wytrzymały materiał, taki jak płótno lub dżins
 • Tkanina bawełniana na podszewkę
 • Taśma tapicerska

Zdobądź wszystkie potrzebne materiały i narzędzia

Materiały instruktażowe do szycia torby na zakupy

Szycie torby na zakupy – Instrukcje:

przygotowanie

Tkaniny takie jak len czy denim doskonale nadają się na torbę na zakupy, ale nie ograniczaj się, jeśli chodzi o wybór materiałów. Poszukaj pasujących tkanin z zabawnymi wzorami. Po prostu odwiedź różne sklepy z tkaninami lub przejrzyj online, a na pewno coś znajdziesz.

Notatka: Zawsze prać wstępnie tkaninę, aby Twoja własnoręcznie zrobiona torba na zakupy nie skurczyła się przy pierwszym praniu.

Możesz użyć zwykłej linijki, dowolnego narzędzia do znakowania i nożyczek. Szybciej i łatwiej jest jednak użyć noża obrotowego ze specjalną linijką i matą.

Wytnij tkaninę

Wytnij tkaninę. Do uszycia torby na zakupy potrzebne będą następujące kawałki materiału:

 • 1 prostokąt 94 cm x 35,50 cm – wykonany zarówno z tkaniny jak i podszewki
 • 2 prostokąty 38 cm x 20 cm – wykonane zarówno z tkaniny jak i podszewki
 • 2 kawałki taśmy o długości 61 cm na uchwyty torby

Oba duże prostokąty złóż wzdłuż na pół i wyprasuj tak, aby pośrodku powstało zagniecenie. Następnie złóż 4 małe prostokąty na środku i wyprasuj je tak, aby pośrodku powstało zagniecenie.

Torba na zakupy DIY wykonana z tkaniny i z podszewką

Szycie torby na zakupy Instrukcje cięcia tkaniny

Duży prostokąt z tkaniny to korpus torebki, a dwa mniejsze prostokąty z tkaniny to boki torebki. Musisz je zszyć w taki sposób, aby otrzymać gotową torbę bez podszewki i uchwytów. Więc najpierw przypnij duży prostokąt do mniejszego, tak aby fałdy na środku pasowały do ​​siebie. Zszyj pierwszy bok torebki i korpus torebki razem z zapasem szwu równym 1 cm. Zacznij od górnej krawędzi w poprzek dołu i przyszyj do drugiej krawędzi torby. Następnie przeszyj drugą stronę torebki na tej samej zasadzie. Aby uzyskać dodatkową wytrzymałość, zszyj dolne rogi ściegiem blokującym. Odetnij rogi.

Powtórz ten sam proces, aby zszyć podszewkę, tym razem z naddatkiem szwu około 1,3 cm.

Przypnij i zszyj wycięte kawałki materiału

Szycie torby na zakupy Instrukcje szycia razem

Jeśli tkanina strzępi się podczas pracy, poświęć trochę czasu, aby ją zachmurzyć. Możesz to zrobić za pomocą owerlokowej maszyny do szycia. Ale jeśli go nie masz, możesz odciąć tkaninę i podszewkę za pomocą nożyczek do różu. I nie zapomnij wyprasować szwów.

Tkaninę z łatwością wyczyścisz nożyczkami zygzakowatymi

Uszyć instrukcje dotyczące torby na zakupy

Zmierz około 3,60 cm od bocznych szwów wzdłuż górnej części torby. Przypnij kawałek taśmy do oznaczeń, pozostawiając około cala taśmy na górze torby. Przyszyj każdy koniec wstążek trzy lub cztery cale na 1/4 cala od krawędzi materiału. Powtórz po przeciwnej stronie górnej krawędzi torby.

Odwróć wszytą kieszeń z tkaniny lewą stroną na zewnątrz oraz kieszeń z podszewki prawą stroną na zewnątrz. I włóż wszytą torbę z podszewką do płóciennej torby. Przypnij obie kieszenie na górnych krawędziach. Zszyj materiałową torbę i podszewkę z naddatkiem 1 cm i zostaw otwór ok. 13 cm z jednej strony.

Zszyj korpus torby i podszewkę razem

Instrukcja szycia torby na zakupy podszewka

Odwróć worek prawą stroną przez otwór.

Wsuń jedzenie do torby. Prasuj górny szew i złóż naddatki na szew do wewnątrz. Kołderka wokół górnej części torebki 0,3 cm od szwu, zamykając otwór i ponownie 1,5 cm od szwu. Przeszyj uchwyty torby z X przez każdy koniec paska, aby utrzymać paski bezpiecznie na miejscu.

Uszyj uchwyty ciasno i Twoja własnoręcznie uszyta torba na zakupy jest gotowa 

Szycie torby na zakupy Instrukcje Zamocuj uchwyty torby

Więc już uszyłeś swoją torbę na zakupy. Zabierz je ze sobą następnym razem na zakupy i unikaj używania plastikowych toreb!

Żyj ekologicznie i bez plastiku

Instrukcja szycia torby na zakupy Torby na zakupy z tkaniny

Używaj swojej DIY torby na zakupy za każdym razem, gdy idziesz na zakupy …

Instrukcja szycia torby na zakupy torba na zakupy płócienna torba Szycie torby na zakupy Instrukcja szycia torby na zakupy z tkaniny Szycie torby na zakupy Instrukcje Uszyj torbę na zakupy samodzielnie Instrukcja szycia torby na zakupy torba na zakupy torba z tkaniny Instrukcja szycia torby na zakupy Torba na zakupy przyjazna dla środowiska Instrukcja szycia torby na zakupy torba na zakupy

Thanks! You've already liked this