Kolory, elementy i efekty Feng Shui

Znaczenie kolorów i elementów Feng Shui

Głównym zadaniem Feng Shui jest uporządkowanie materialnego rozmieszczenia otaczających nas przedmiotów w taki sposób, aby każdy mógł łatwiej osiągnąć równowagę i harmonię w życiu.

Wiele rzeczy odgrywa rolę, a bardzo szczególny jest przypisywany pięciu głównym elementom natury. Według starożytnych chińskich nauk są to drewno, ogień, metal, woda i ziemia.

Pięć elementów niesie ze sobą pewną energię, a ponadto ich interakcja jest bardzo ważna. Drewno tworzy ogień, ziemia powstaje z ognia, metal z ziemi, a metal – woda. To jest tak zwany cykl tworzenia.

Istnieje związek między kolorami Feng Shui a żywiołami

Feng Shui kolory umeblowania przykłady elementów naturalnych

Istnieje również cykl unicestwienia: drewno przebija się przez ziemię, ziemia pokrywa wodę, woda gasi ogień, ogień topi metal, metal przecina drewno.

Te cykle i elementy symbolizują jedną z wielu manifestacji głównej energii Chi. To jest energia życia. Wszystkie cztery elementy są w równowadze w wielkiej energetycznej jedności, która musi istnieć między niebem, ludźmi i ziemią.

Elementy mogą ze sobą współpracować, aby stworzyć lepszy nastrój w domu lub społeczności. Dzieje się tak, gdy wybierają konstruktywny cykl dla swojej interakcji. W przeciwnym razie mogą wykazywać swoje destrukcyjne właściwości i prowadzić do nieszczęść i chorób.

Drewno symbolizuje życie i rozwój 

Feng Shui kolory Feng Shui przykłady wyposażenia salonu drewno feng shui

Cztery z pięciu elementów, czyli wszystkie oprócz ziemi, odpowiadają określonym kierunkom, kolorom Feng Shui, zwierzętom i kształtom. Każdą sytuację życiową i każde zdarzenie można wyjaśnić pięcioma elementami.

Żywe rośliny w aranżacji wnętrz stanowią element drewna

Feng Shui kolory wyposażenia przykładów naturalnych elementów pięć cykli ziemi

Staranność i ambicja to cechy wody i koloru niebieskiego

Feng Shui kolory wyposażenia przykłady naturalnych elementów pięć cykli kamieni

Możliwe kombinacje

W swoim wnętrzu powinieneś starać się łączyć elementy w taki sposób, aby stworzyć harmonię i równowagę w domu. Niektóre wspaniale ze sobą współgrają. Inne natomiast muszą być równoważone innymi elementami, aby nie niszczyć się nawzajem, ale konstruktywnie się uzupełniać.

Jeśli dobrze znasz cechy tych pięciu elementów, odkryjesz, że istnieje tak wiele możliwości wspólnego życia. Starożytna chińska wiedza o Feng Shui dostarcza wskazówek, jak żyć, ale nie wyklucza się też innych możliwości.

Żywioł ognia odpowiada kolorowi czerwonemu

Feng Shui kolory wyposażenia przykłady naturalne elementy pięć obwodów ognia

I wszystkie się uzupełniają w wiecznym cyklu życia

Feng Shui kolory wyposażenia przykładów naturalnych elementów pięć cykli

Zasada jest przeniesiona na kolory 

Feng Shui kolory umeblowania przykłady naturalnych elementów pięć kolorówŻywioł drewna

Kolor zielony odpowiada elementowi drewna, podobnie jak punkty kardynalne wschodnie i południowo-wschodnie. Spośród kształtów, które najlepiej pasują do drewna, zaleca się kwadrat lub prostokąt prostokątny. Tygrys i królik to zwierzęta, które odpowiadają elementowi drewna. Jej dobre cechy charakteru to przywiązanie i lojalność.

Drewno to także element twórczy, reprezentuje silne więzi rodzinne i nowe pomysły. Oprócz wspomnianych kształtów, wiele zielonych roślin musi być również reprezentowanych w aranżacji wnętrz, aby wprowadzić odpowiednią równowagę do atmosfery.

Udany obiekt Feng Shui, w którym panuje harmonia

Feng Shui kolory umeblowania przykłady elementów naturalnych pięć sal rowerowych

Żywioł ognia

Kolor czerwony odpowiada żywiołowi ognia. Jego typowym sezonem jest lato. Kierunek południowy odpowiada ogniu. Typowym kształtem jest trójkąt. Rozum i logika to jego najsilniejsze cechy.

Ogień robi wszystko wokół siebie z dużą energią i entuzjazmem. Osoby z tym pierwiastkiem są naturalnymi liderami i zajmują kierownicze stanowiska. Ogień kojarzy się również ze szczęściem i sławą. Rozgrzewa nas i daje nam życie. Ogień też może nas spalić. Ludzie z ogniem w swoich charakterach są uczciwi, przemyślają sprawy i doceniają sukcesy innych ludzi.

Feng Shui kolory Feng Shui przykłady wyposażenia salonu feng shuimetal

Typowy kolor metalu to biały, a także metaliczny i złoty. Sezon, który odpowiada temu elementowi, to lato. Kardynalne punkty metalu to zachód i północny zachód. Odpowiednim kształtem jest okrąg. Małpa i kurczak to zwierzęta odpowiadające metalowi. Najlepsze cechy metalu to sprawiedliwość i jasne myślenie.

Metal to element biznesu i sukcesu biznesowego. Symbolizuje jasne myślenie i ścisłą postawę moralną. Z metalu wykonano również miecze i noże. Więc metal może czasami stać się okrutny …

Feng Shui kolory wyposażenia przykłady naturalne elementy pięć obwodów metalowychwoda

Czarny lub ciemnoniebieski, zima i północ odpowiadają elementowi wody Feng Shui. Charakterystyczne dla wody są płynne i przekształcalne formy. Rozsądek i determinacja to jego najlepsze cechy.

Feng Shui kolory wyposażenia przykłady naturalne elementy pięć cykli życia

Feng Shui kolory wyposażenia przykłady naturalne elementy pięć cykli wszystko

Feng Shui kolory umeblowania przykłady naturalnych elementów pięć obwodów pokoju

Feng Shui kolory wyposażenia przykłady naturalnych elementów zasada pięciu cykliZiemia

Kolor elementu ziemi jest żółty. Typowy sezon to próg między późnym latem a wczesną jesienią. Punkty kardynalne to południowy zachód i południowy wschód. Kwadrat odpowiada elementowi ziemi. Pod jego wpływem znajdują się zwierzęta z chińskiego kalendarza: bawół, smok, koza i pies. Typowe cechy to lojalność i uczciwość.

Ziemia nadaje wszystkim i wszystkim stabilność i głęboki sens.

Jest konsekwentna i lojalna, zawsze zrównoważona. Osoby pod wpływem tego elementu są współczujące i odpowiedzialne wobec innych.

Feng Shui kolory umeblowania przykłady naturalnych elementów sypialni feng shui

Feng Shui kolory przykłady wyposażenia naturalne elementy sypialnia feng shui2

Feng Shui kolory wyposażenia przykłady naturalne elementy pięć

Thanks! You've already liked this