Kolor roku 2021 Pantone – „Ultimate Grey” i „Illuminating Yellow”

Oczekiwanie wreszcie się skończyło. Wybrano kolor Pantone roku 2021. A raczej kolory roku Pantone. Bo w tym przypadku mamy do czynienia z dwoma fascynującymi kolorami, które nadadzą ton w zakresie wzornictwa, mody i wystroju wnętrz przez następny rok. Modny duet kolorystyczny to: „Ultimate Grey” i „Illuminating Yellow”. Dwa przeciwieństwa, które jednocześnie się przyciągają i uzupełniają. Ugruntowująca, energetyzująca charyzma szarości i rozgrzewająca, energetyzująca aura słonecznej żółci – dwa barwne nastroje, których w tej chwili wszyscy bezwzględnie potrzebujemy. Dlaczego eksperci od kolorów w Instytut Kolorów Pantone Czy wybrałeś te kolory ze wszystkich rzeczy? Jaki mają efekt i jak można je zintegrować z własnym obiektem? Tego wszystkiego dowiesz się poniżej.

Oto kolory roku Pantone!

rozświetlający żółty kolor pantone roku 2021

Co oznacza każdy kolor Pantone roku 2021??

Nieczęsto się zdarza, że ​​Pantone wyznacza dwa kolory roku. Mówiąc dokładniej, to już drugi raz w historii. Po delikatnym różowym „Rose Quartz” i jasnoniebieskim „Serenity” były ulubionymi kolorami w 2016 roku, „Ultimate Grey” i „Illuminating” to teraz kolejna kolorowa para, która już zyskała światową sławę.

Wynalezienie Koloru Roku Pantone nie powinno być postrzegane jako natychmiastowy akt magiczny. Jednak o wiele bardziej chodzi o rozwój, proces, jak wyjaśniają w wielu wywiadach dyrektor zarządzający (Leatrice Eiseman) i wiceprezes (Laurie Pressman) Pantone Color Institute. Przez miesiące gromadzone są informacje i obserwacje, które pochodzą ze społeczno-kulturowej teraźniejszości na całym świecie i najlepiej odpowiadają duchowi czasu. Jednocześnie dużą wagę przywiązuje się do psychologii kolorów. Jak wpływają one na ludzką psychikę i nastrój oraz jakie postawy są przez nie wspierane.

Żółty i szary – bezkonkurencyjny duet kolorystyczny

kolor pantone roku 2021 rozświetlający żółty i ostateczny szary

Nie inaczej było w tym roku. Tylko sam rok był zupełnie inny. To był główny powód ogłoszenia dwóch kolorów roku Pantone i tych dwóch. Czym one promieniują?

„Ostateczna szarość”

Ta miękka szarość kojarzy się z „kolorem kamyków na plaży, skał i kamieni, które istnieją od milionów lat”, jak donosi Leatrice Eiseman. Kolor ten kojarzy się również z bezpieczeństwem i bezpieczeństwem, ale jednocześnie z niezłomnością i odpornością. Obecnie tym bardziej potrzebujemy wewnętrznej siły, aby wytrzymać globalną niepewność. Stabilna podstawa, która przekształca się z wizualnej w psychologiczną.

Ultimate Grey idealnie komponuje się z Illuminating Yellow

ostateczny szary i rozświetlający żółty kolor pantone roku 2021

„Rozświetlający żółty”

W tym samym czasie jako kontrast, ale w rzeczywistości znacznie więcej niż niezastąpiony towarzysz, dodaje się jasnożółty. Jak wszechobecne słońce czy upragnione światło na końcu tunelu, ten cudowny kolor niesie ze sobą nadzieję, optymizm i pozytywność. Natychmiast poprawia nastrój i radośnie pozwala duszy latać. Dzięki „Illuminating” uzyskamy dokładnie odpowiednią ilość pewności siebie i energii w przyszłym roku, aby bardziej optymistycznie patrzeć na ścieżkę życia w tym burzliwym i kontrowersyjnym czasie.

Nowe kolory roku Pantone decydują o wzornictwie na całym świecie

pantone kolor roku 2021 akcesoria

Udekoruj się kolorami roku Pantone

Do wnętrza zostały stworzone „Ultimate Grey” i „Illuminating”. Używane razem stanowią jedną z najpiękniejszych kombinacji kolorystycznych w historii. Delikatne szare tło jest podkreślone żywą świeżością jasnej żółci. Dwaj partnerzy kolorystyczni uzupełniają się nawzajem i pokazują się w najlepszej formie. Na przykład ściany w delikatnym szarym kolorze stanowią idealne tło dla jasnożółtych dekoracyjnych poduszek, wazonów, a nawet kwiatów w salonie. Inne tekstylia domowe, takie jak dywany, zasłony czy narzuty, są równie popularnymi plamami koloru, które zapewniają niezbędną równowagę wizualną.

Delikatny kremowy lub nawet biały jest odpowiedni jako neutralny towarzysz kolorystyczny dla modnego duetu

rozświetlające żółte i ostateczne szare kolory roku 2021

Nieco metaliczny połysk na frontach kuchennych i urządzeniach elektrycznych wprowadza do pomieszczenia bardziej miejski charakter

salon kuchnia pantone kolor roku 2021

Żółty i szary również idą w parze z innymi modnymi kolorami na rok 2021

pomysły na umeblowanie kolorem roku pantone rozświetlającym żółtym

„Ultimate Grey” również wygląda wyjątkowo elegancko z „Classic Blue”

jadalnia farba ścienna do wnętrz ostateczna szara farba pantone w kolorze roku 2021

Decyzja ekspertów ds. kolorów z Instytutu Pantone Color wydaje się być absolutnym hitem na przyszły rok. Jeden kolor roku zdecydowanie nie wystarczyłby w tej chwili, aby znaleźć idealną równowagę, której wszyscy tak bardzo potrzebujemy. Dzięki „Ultimate Grey” i „Illuminating Yellow” na pewno to dostaniemy, przynajmniej wizualnie. Rustykalna niezłomność i subtelne bezpieczeństwo połączone z potężną radością życia – nie mogło być lepiej!

Dwa kolory roku 2021 można zaimplementować w dowolnym stylu umeblowania

pomysły wnętrz z żółtym i szarym kolorem pantone roku 2021

Rozłóż akcesoria domowe w trybie „Rozświetlanie” równomiernie w całym pomieszczeniu

nowoczesny salon pantone w kolorze roku 2021

Baw się umiejętnie wyglądem i stylem

panton kolor roku 2021 wyposażenie salonu

Mile widziane metalowe i puszyste powierzchnie i materiały

pantone kolor roku 2021 umeblowanie salonu

Stwórz własną, kolorową oazę dobrego samopoczucia!

kolor pantone roku 2021 rozświetlający żółty i ostateczny szary  kolor pantone roku 2021 rozświetlający żółty

Umebluj sypialnię kolorem pantone roku 2021

sypialnia pantone kolor roku 2021

modne kolory 2021 pantone kolor roku ostateczny szary    wnętrze salonu w kolorze pantone roku 2021

Thanks! You've already liked this