Jak wybrać palety kolorów i strategie w aranżacji wnętrz

Palety kolorów i strategie projektowania wnętrz paski ściana pomarańczowy żółty

 Jak wybrać palety kolorów i strategie w aranżacji wnętrz

Jeśli szukasz opcji lakierowania do swojej przestrzeni, nie szukaj dalej! W doborze odpowiedniego odcienia do wnętrza nie ma sztywnych i szybkich zasad. Wiele czynników, które odgrywają rolę w Twojej decyzji, to ilość światła w pomieszczeniu, kolory mebli i ogólny efekt, jaki chcesz.

Zamiast podawać listę konkretnych kroków, które należy podjąć w celu wybrania niezapomnianego odcienia, oto kilka punktów, o których należy pamiętać. Im więcej myślisz o możliwościach i wynikach, tym wyraźniej będziesz wiedział, czego chcesz i jak to osiągnąć. W rzeczywistości zamiast wybierać jeden kolor dla całego pomieszczenia, można stwierdzić, że akcentująca ściana, a nawet strategia kreatywna, może być ciekawsza niż próbowanie pasków malarskich lub innej wyróżniającej się techniki. Miłej zabawy przeglądając poniższe zdjęcia. Zainspirują Cię różnorodnymi możliwościami…

Opcje kolorów farby

Zaczniemy od wskazania kilku strategii, które mogą doprowadzić do wymarzonego koloru farby. Jedną z opcji jest dopasowanie koloru ściany do miejsca. Wspaniała niebieska sofa poniżej wygląda jeszcze bardziej zauważalnie na ścianach o podobnym kolorze w tym pokoju zaprojektowanym przez Briana Del Toro Incorporated. Rezultat: mocny, bogaty wygląd.

Nowoczesny niebieski salon

Palety kolorów i strategie projektowania wnętrz zielonych mebli

Inna technika to: idź o kilka odcieni jaśniej niż twoje miejsce do siedzenia. Efekt szarości na szarym jest oszałamiający w tym następnym wyróżnionym pokoju, zwłaszcza że sofa jest o kilka odcieni ciemniejsza niż kolor ściany. Ten zróżnicowany, a jednocześnie monochromatyczny wygląd tworzy scenę dla plam koloru w kolorach takich jak różowy, czerwony i brzoskwiniowy!

Siedzisko z jaśniejszymi kolorami ścian

Palety kolorów i strategie aranżacji wnętrz pomarańczowo-czerwone poduszki

Nie wiesz, jak połączyć żywą farbę ścienną i meble w neutralnych odcieniach? Zaakcentuj kolor ścian poduszkami o podobnych odcieniach. W pokoju poniżej żywe niebieskie ściany są podkreślone poduszkami o cień lub dwa ciemniejsze, a także wzorzystymi poduszkami.

Kolorowy salon

Palety kolorów i strategie w aranżacji wnętrz bladoniebieskie ściany

Spróbuj wziąć kolor z wzorzystej tkaniny i pomaluj ścianę w tym odcieniu. Poniżej poszewka na kołdrę Sakura z bawełny organicznej + poduszka w kolorze Desert Sunset z West Elm. Zwróć uwagę, jak czerwień kwiatów z narzuty jest obecna na ścianie za łóżkiem. Idealne rozwiązanie do pokoju, nie myśl o tym?

Czerwona farba ścienna i akcenty na kołdrę

Palety kolorów i strategie projektowania wnętrz sypialni z różową ścianą

Lub użyj kontrastowego koloru! Przedstawiamy teraz zdjęcie narzuty, tym razem na niebieskim tle, które stanowi uderzający kontrast. Czasami nieoczekiwany odcień jest tym, czego potrzebuje pomieszczenie. Którą ścianę wolisz z tą pościelą – czerwoną czy niebieską??

Uderzający kontrast między ścianą a sufitem

Palety kolorów i strategie projektowania pościeli do wnętrz

Wybraliśmy jeszcze kilka zdjęć z tą samą poszewką na kołdrę, aby dodać malowniczy akcent. Tak, zmiana koloru farby nada Twojemu wnętrzu zupełnie inny wygląd! Poniżej widzimy ekologiczną zimową poszewkę na kołdrę ikat z West Elm, osadzoną na tle niebieskoszarej ściany. Efekt jest świeży i nowoczesny! Po prostu świetnie, prawda??

Poszwa na kołdrę z odpowiednimi niuansami kolorystycznymi

Palety kolorów i strategie projektowania wnętrz z brylantami pościeli

Na kolejnym zdjęciu widzimy tę samą kołdrę, tym razem w pokoju w kolorze szarobrązowym z czarnymi ozdobnymi paskami. Zwróć uwagę, jak to ustawienie nadaje narzuty bardziej ziemisty wygląd. Czy uważasz, że kolor farby nie robi dużej różnicy? Pomyśl jeszcze raz!

Sypialnia w kolorze szarobrązowym z kolorową narzutą

Palety kolorów i strategie wygodnej pościeli w aranżacji wnętrz

Ściany akcentujące

Jeśli nie interesuje Cię pomalowanie całego pomieszczenia, nie zapomnij o sile akcentującej ściany. W rzeczywistości wiele osób lubi kolorowe akcenty w miejscach, takich jak ściana za łóżkiem. Odrobina koloru może zrobić dużą różnicę! W pokoju poniżej żywy odcień niebieskiego dodaje huku charyzmy do białego pokoju.

Żywa niebieska ściana akcentująca

Palety kolorów i strategie aranżacji wnętrz białych mebli sypialni

Rzeczywiście, ściana akcentująca to świetny sposób na wprowadzenie żywego koloru, który jest idealny w małych dawkach, ponieważ pomarańczowy odcień dodaje pikanterii całej atmosferze. Zwróć uwagę, jak zastosowanie ściany akcentującej obok schodów dodaje osobowości i wyrazistości tej przestrzeni życiowej.

Jasna pomarańczowa ściana akcentująca

Palety kolorów i strategie projektowania wnętrz pomarańczowy dywan

Jeśli masz ścianę, w której znajduje się coś wyjątkowego, na przykład kominek, spróbuj stworzyć akcentującą ścianę pokoju. Może to być naturalny wybór, bo już ta ściana przyciąga wzrok, a dodanie koloru podkreśli specyfikę.

Ściana akcentująca w nowoczesnym salonie

Palety kolorów i strategie aranżacji wnętrz w czerni i bieli

Spróbuj umieścić w kuchni ognisty odcień czerwieni, który jest idealnym miejscem na dynamiczny kolor. W strefie kulinarnej poniżej czerwony odcień idealnie komponuje się z neutralnymi szafkami i blatami w czerni i bieli.

Ściana akcentująca w kuchni

Palety kolorów i strategie projektowania wnętrz kuchni

Inne techniki malarskie

Kończymy szeregiem specjalnych technik malarskich. Ponieważ czasami podwójny kolor oznacza podwójną zabawę! Spróbuj pomalować górną połowę ściany jednym kolorem, a dolną drugą. Biel i oliwa z oliwek to nowoczesne zestawienie w przestrzeni poniżej tego, co oferuje tuftowana sofa Chester firmy West Elm:

Farba dekoracyjna na ścianę w salonie

Palety kolorów i strategie dla sofy do aranżacji wnętrz

Lub dodaj szeroką pionową listwę za wysokim meblem, takim jak regał na książki, i stwórz jasne tło, które za pomocą paska koloru zaprezentuje Twoje wnętrze …

Lekka szczypta farby ściennej w eklektycznym salonie

Palety kolorów i strategie projektowania wnętrz salonów

Nie zapominaj, że malując sufit, możesz dodać nieco życia! Rzeczywiście, jeśli twój pokój ma niekonwencjonalny kształt (jak ośmiokątny pokój poniżej), zamalowanie obramowania wzdłuż krawędzi sufitu może pomóc zaakcentować kształt pomieszczenia w naprawdę wyjątkowy sposób.

Salon z malowanym sufitem

Palety kolorów i strategie projektowania wnętrz zasłon w salonie

Malowanie pionowych linii w pomieszczeniu sprawia, że ​​pomieszczenie wydaje się większe, natomiast poziome linie sprawiają, że pomieszczenie wydaje się szersze i dłuższe. Poniżej widzimy naprzemienne odcienie bieli i kobaltowego błękitu, dzięki zastosowaniu ozdobnych pasków. Zwróć uwagę, że te kolory są idealnym uzupełnieniem przestrzeni odcieni złotego drewna.

Korytarz w paski

Palety kolorów i strategie projektowania wnętrz kredensów

Twoje paski nie muszą być takie same! Rzeczywiście, zmienna szerokość pasków może dodać intrygi, a także zdefiniować czyste linie przestrzeni. Zwróć uwagę, jak cienkie pomarańczowe paski w sąsiednim pokoju pomagają stworzyć granicę między pokojem a większymi pasami.

Stylowy salon w paski

Palety kolorów i strategie projektowania wnętrz skórzanych foteli w kolorze białym

Nie bój się być kreatywnym i nadać swojemu pokojowi własny wygląd. Kształty i kolory kolorowych pasków pod spodem dają efekt vintage, który idealnie pasuje do przestrzeni tonów ziemi i pomarańczowych akcentów. Nie zapomnij też przemalować sufitu!

Retro projekt farby

Chcesz pomalować swój pokój, a może zrobić to sam? Chcesz zastosować jeden kolor do całego pomieszczenia? Czy jesteś fanem ściany akcentującej, czy też lubisz stylowe podejście, takie jak malowanie na suficie lub wzór w paski? Podziel się swoimi przemyśleniami, zostawiając komentarz poniżej! Patrzymy na to!

Thanks! You've already liked this