15 wspaniałych pomysłów na kuchnię na czerwone panele kuchenne

czerwona kuchnia tylna ściana lodówka zlew ceglana ścianaW ciągu ostatniego tygodnia przyjrzeliśmy się wspaniałym zielonym panelom kuchennym. Dziś mówimy o kolejnym odważnym odcieniu: czerwonym.

Czasami praca z tym odcieniem jest dość trudna, zwłaszcza jeśli chodzi o super jasne i znaczące odcienie. Zostały połączone z wieloma innymi krzykliwymi kolorami i elementami.

Osiągnięty efekt może czasami być przytłaczający i jaskrawy.

Kluczem do tego jest użycie efektu czerwonego koloru trochę za daleko. Z tego powodu kuchnia jest idealnym miejscem na dodanie odrobiny czerwonego koloru.

Sprawdź 15 uroczych przykładów poniżej i jestem prawie pewien, że znajdziesz drogę do jednego lub więcej. Mam na myśli zarówno istotne informacje związane z użyciem koloru czerwonego, jak i konkretne detale, które mógłbyś wkomponować w swoją kuchnię.

Szklana mozaika

czerwona ściana tylna kuchni

czerwona kuchnia tylna ściana mozaika drewniana szafka kuchenna

Są piękne i dodają blasku tej współczesnej, wypełnionej światłem kuchni. Czerwień wspaniale współgra z odcieniami drewna, a także z białą powierzchnią i chrupiącym odcieniem sufitu.

Tylna ściana pochodzi z Crimson Blend z Hakatai.

Mozaika szklana –2

czerwona kuchnia splashback mozaiki wiszące lampy sufit drewniany!

W tym przypadku zamiast kwadratów zastosowano liniowe kamienie w kształcie cegieł. Czerwone plamki korespondują z wiszącymi lampami nad półwyspem kuchennym. Te ostatnie przyczyniają się zatem do nagłego efektu. Na tylnej ścianie zastosowano mieszankę kolorów, a nie tylko jeden odcień. Tylna ściana wydaje się mniej monochromatyczna, a przez to bardziej nowoczesna. Wydaje się działać jako łącznik między różnymi stylami.

Tutaj możesz zobaczyć kolory zakładu Ann Sacks.

Podwójnie szkliwione płytki w kolorze czerwonym

czerwona kuchnia tylna ściana mozaiki białe meble

Czy podoba Ci się ta kuchnia z bramą garażową? W ciągu dnia jest tyle naturalnego światła! Możesz naprawdę odważnie i hojnie zaprojektować kuchnię. Wynika to z odczucia obfitego oświetlenia w pomieszczeniu, które jest spowodowane dopływem światła z okna w ciągu dnia i industrialnym charakterem pomieszczenia wieczorem. Płytki tutaj pokazują podwójne szyby. Mają głębokość od 5 do 10 cm i kolorową powierzchnię. Tworzy to prosty wygląd mozaiki i format przypominający przejście podziemne.

Ten rodzaj płytki nazywa się Glaze Paprika i jest produkowany przez Heath Ceramics

czerwona kuchnia tylna ściana mozaika zlewozmywak na wyspę kuchenną

  1. Płytki 3D

Uwielbiam ten rodzaj płytek, a przykład tutaj jest jednym z moich ulubionych. Nisze i inne wgłębienia z pewnością będą wymagały trochę więcej wysiłku, aby wyczyścić. Ale moim zdaniem to się opłaca dzięki efektowi WOW.

Szkło malowane z tyłu

czerwona kuchnia tylna ściana mozaiki wbudowana szafka kuchenna

Oto przykład osób, które wolą, aby sprzątanie było proste. Mamy też do czynienia z rozwiązaniem, które bardzo przypadnie do gustu majsterkowiczom. Koniecznie poszukaj odpowiedniego i doświadczonego instalatora, który pomoże Ci stworzyć niestandardowe szklane ściany tylne.

Tylna ściana: Aby uzyskać podobny wygląd, sprawdź Caliente Benjamina Moore’a.

Szkło malowane wstecz – wariant 2

Tutaj możesz zobaczyć kolejny wspaniały przykład: szkło Aura od Ann Sack. Ten materiał można kupić w wielu różnych rozmiarach. 10 do 20 cm można znaleźć w sześciokątach o różnych rozmiarach, można też kupić całe powierzchnie od 60 do 100 cm.

Tylna ściana w połyskującym czerwonym kolorze przez małe kawałki mozaiki

czerwona kuchnia tylna ściana krzesło kuchenne tapicerowane skórą

Dzięki połyskującej fakturze szklanej mozaiki uzyskasz wygląd litej szklanej ściany. Możesz to zrobić z tymi płytkami małego formatu. Świetna ściana mieni się i dodaje blasku eleganckiej kuchni.

  1. Połyskująca tylna ściana w neutralnej kuchni

Tutaj widzimy kolejną wersję płytek Artistik Tile. Podoba mi się sposób, w jaki paleta kuchenna jest naprawdę lekka, chłodna i naturalna. Więc gorąca i mieniąca się tylna ściana zajmuje centralne miejsce.

Na zdjęciu: Mozaika modułowa z połyskiem w kolorze Red Hot Mamma Miles firmy Artistic Tile

czerwone mozaiki kuchenne z mozaiką w kształcie zlewu wyrafinowane kwiaty

  1. Baw się wymiarami

Polecam grać z różnymi skalami. Ponieważ jest tak wiele opcji, które wychodzą nietypowo.

Idź duży

czerwona tylna ściana kuchni, gładkie płytki, błyszczące oświetlenie

Przejdź hojnie przez płytki przejścia podziemnego. Czy te kafelki nie wyglądają ostro w kuchni??

Na przykładzie tutaj: płytki Mekong w oryginalnym stylu

Niezwykłe kształty

czerwone kuchenne płytki ścienne w stylu vintage wiszące patelnie

Kto właściwie mówi, że tylna ściana musi być prostokątna? Te płytki mają bardziej organiczny, okrągły kształt. To daje ci styl vintage.

Na zdjęciu tutaj możesz zobaczyć płytki z Health Ceramic

czerwona kuchnia tylna ściana lodówka zlew ceglana ściana

  1. Kształty nietypowe – wariant 2

Podoba mi się nieregularne, przypadkowe i kanciaste kształty, a także subtelna zmienność kolorystyczna między różnymi kawałkami. Wymagają grubych linii zaprawy. Zaprojektuj więc wszystko zgodnie z wytycznymi producenta, aby uzyskać nieskazitelny efekt.

Na zdjęciu: ceramiczne mozaiki Trento Damasco firmy Porcelanosa

czerwona kuchnia tylna ściana zlew podłoga drewniana lodówka

  1. Półprzezroczysta szklana mozaika

Te kafelki świetnie pasowałyby do różnych stylów projektowania. Możesz wybierać zarówno w stylu tradycyjnym, jak i współczesnym. Możesz również użyć sporej ilości organicznej czerwonej farby. Tworzy to wspaniałą harmonię z drewnianą podłogą i szafkami wykonanymi z tego materiału.

Na zdjęciu: mozaika szklana Tessera w kolorze czerwonym # 077 Opalizujący od Oceanside Glasstile

czerwona tylna ściana kuchni, gładkie płytki, półki na talerze

  1. Pręt szklany – 2

Takie fajne rozwiązanie w kolorze czerwonym, prawda? Masz taki magiczny, nowoczesny akcent. Można osiągnąć projekt pionowy lub poziomy. W tym przypadku podjęto decyzję o pierwszym wariancie i strop wydawał się wyższy.

Pręt szklany – 3

czerwona kuchnia tylna kafelki ścienne okno zlew światła dziennego

Oto kolejny przykład pięknie kolorowej mozaiki liniowej. Biała zaprawa sprawia, że ​​tylna ściana dobrze harmonizuje z białą powierzchnią.

Thanks! You've already liked this