Nowoczesna architektura kryzysowa: projekt Abeer Seikaly ma zostać ukończony w 2019 roku

Obecny projekt nowoczesnej architektury pokazuje, jak innowacje mogą nieco ułatwić życie uchodźcom. Od 2011 roku wojna w Syrii zniszczyła życie wielu ludzi. Uchodźcy zostali zmuszeni do ucieczki poza swoje domy.

To prawdopodobnie schronienie przed wojną przyszłości

camping na lato hi-tech

Projekt nowoczesnej architektury „Tkanie domu”

Młody architekt Abeer Seikaly, który jest pół Jordańczykiem, pół Kanadyjczykiem, niedawno zbudował domy dla uchodźców z innowacyjnej tkaniny konstrukcyjnej. Do opracowania nadal stosowano rurki z tworzywa sztucznego o doskonałej wytrzymałości. Rezultatem są super elastyczne domy, które nadają się również do różnych warunków pogodowych.

Możesz je po prostu otworzyć i spakować. Dzięki temu są również bardzo łatwe w transporcie.

W nocy wykorzystujesz energię generowaną w ciągu dnia

biwakowanie w nocy hi-tech

Nowoczesna architektura wzorem zrównoważonego rozwoju

Oprócz elastyczności, te nowoczesne domy dla uchodźców służą jako model zrównoważonego rozwoju. Posiadają zdolność zbierania wody deszczowej, a także można w nich wziąć prysznic. Dzięki zintegrowanym innowacjom hi-tech, te namioty mogą nadal gromadzić energię słoneczną. Przechowywana w specjalnych bateriach, ta energia elektryczna może być wykorzystywana w razie potrzeby. Projekt jest rozwijany od dłuższego czasu i zostanie ukończony w tym roku.

Innowacyjne namioty zapewniają duży komfort

namiot hi-tech - relaks

Domy namiotowe i nowoczesna architektura

Oprócz budowy dużych budynków mieszkalnych w naszych miastach, małe domki namiotowe są również dużym wyzwaniem dla nowoczesnej architektury. Ze względu na zmiany klimatyczne i rosnącą liczbę kryzysów humanitarnych uratują one w przyszłości znacznie więcej ludzi. Niektóre ze zintegrowanych tam innowacji będą ogólnie kształtować nowoczesną architekturę. Na przykład można je zintegrować z rozwojem nowoczesnych namiotów w sektorze turystycznym.

Te namioty nadają się również na zimę

nowoczesny kemping zimą

Połączenie innowacyjnej tkaniny strukturalnej i tuby z tworzywa sztucznego

zaawansowana technologia dla namiotów

Graficzne przedstawienie zasady konstrukcji

ilustracja graficzna hi-tech

Deweloper projektu – Abeer Seikaly

architekt hi-tech Abeer Seikaly

Thanks! You've already liked this